Stranica 3 od 37 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1838

Tema: Neurednost

  1. #101
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    u stanu iznad nas živio jedna teta koja svake dvije godine dođe iz Australije. ona živi za krpe i spužve, sama otvoreno priznaje da joj je čišćenje strast

    i vidjevši moj očaj i pogled koji ubija ponudi ona meni da će mi pomoći očistiti kuhinju nakon radova.e, to je bila greška, žena se pretvorila u goniča robova. odnekud su se stvorile krpe, spužve, žice, sredstva za čišćenje za otvoriti manju prodavaonicu, i krenula je rabota.

    natjerala me, ZAMISLITE, da odmičem frižidere, elemente(nije se obazirala na moje zgranute primjedbe da SE TO NE VIDI POBOGU)-ona to radi jednom mjesečno, a cijelo je vrijeme bila u ekstazi i nirvani kao da leži na ležaljci ispod palme na maldivima i pije koktele, a ne da riflja iza mog špareta.

    ja sam je gledala otprilike ovako a kad mi je ponudila reorganizirati kuhinjski ormarić pristojno sam joj se zahvalila.ispričala mi je kako se naradila u životu, radila noćnu smjenu u bolnici, došla ujutro kući, oplijevila vrt i nastavila kuhati i čistiti cijeli dan.

    tada sam shvatila da definitivno imamo različite prioritete.ne smatram se nekom prljavicom, ali definitivno postoje stvari koje su mi preče od stalnog čišćenja i za kojima ću radije posegnuti prije.različiti smo,a ovo je moj način.
    ja bih svisnula za tri dana da moram živjeti ovako kao ova teta.
    pitaj je bi li na tjedan dana do Zagreba?
    Plaćamo put, imat će svoju sobu i dobit će, naravno, naknadu...

    Ovo ozbiljno pitam.

  2. #102
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    šta će ti ta iz zadra? možeš takvih pacjenata nać i po zagrebu
    mogu ti ja svoju kumu poslat! ti njoj uredi stan a ona tebi

  3. #103
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja ne uspijevam naći dovoljno pedantnu ženu
    neku koja hoda s odvijačem, skida utičnice i čisti ih štapićem za uši
    baš si želim napraviti generalku, od poda do stropa

    a to sa kumom, možemo se dogovoriti i za kompenzacije, ako je stvarno takva kakvu ja tražim.
    iako, možda ja nisam takva interijeristica kakvu ona traži
    Posljednje uređivanje od apricot : 30.06.2012. at 12:52

  4. #104
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ti ne kužiš. Ja sam s malenom, nitko ne plače a stan mi je čist. Najčešće usisavam s njom u rukama. I sve ostalo. Držim nju i radim. Jesam blesava? Dobar dan, zovem se T i ovisnica sam o čišćenu. Heba mu pas mater ali ne mogu drugačije.

    Ali nije kod mene sve po špagi. Ja sam rekla ono što mi mora biti čisto, taj pod mi je baš važan, ja ne znam zašto ali nisam mirna ako nije pometeno ili usisano. Ne perem ga baš često. I suđe-to mi je neka osnova, ne mogu zamisliti da nakon ručka sve ostane na stolu..ja to skuim pa operem. Ne moram odmah ali do navečer neće sigurno čekati. Krevet pravim ujutro ali to je samo zato što malu presvlačim na njemu, to mi nije bolna točka. Do navečer je sav razheban, to mi ne smeta. Isto kao ni hrpe stvari okolo-na frižideru, po ladicama, na policama...Ne peglam ništa. Robu perem bar jednom dnevno i nema šporke robe po podu, to mi se gadi. A igračke po dnevnom i kuhinji...prvih par godina imanja djece je bilo tako dok nisam sve bacila ća..to je više bio popizditis zbog dječje lijenosti nego toga što ja ne volim te igračke u dnevnom. Sad je sve u njihovoj sobi. A soba je teški kaos-to me ne zanima-njihova je i ako oni vole kreativni nered (mislim, možemo mi taj kokošinjac nazvati i puno ljepšim imenom ali to je i dalje teški nered) nek tako i bude.

    Ja nekako smatram da mora postojati bar nekakav minimum. I znam da postoje lijeni i neuredni ljudi koji se vade na svoju djecu-ono tipa-sve mi je prljavo i neuredno jer ja imam dijete pa se bavim njime. Imam ih ja četiri pa mi je kuća čista. Ne odnosi se ovo na tebe mojca nego na ljude iz mog života (možda bi se i odnosilo na tebe da te poznajem i da sam ušla u tvoju kuću i hodala po mrvicama, gledala prljavu robu okolo, prljavo suđe od jučer..i da si mi ti rekla da imaš dijete pa radije provodiš vrijeme s njom nego čisteći)

    al potpis na ovo od riči do riči

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    apri, ne bi, to ti mogu odmah reći. nije ti ona tip koji bi išao čistiti drugima , ovo što je meni pomogla bilo je iz čistog milosrđa.

    dolaze iz Australije svake dvije godine na tri mjeseca,a sad su došli jer joj je mužev brat na umoru, usput rade fasadu na kući, ionako su prezaposleni, a meni se smilovala jer joj je valjda bilo žao moje očajničke face.
    samo je kvaka u tome da je teta Šinka u najboljoj namjeri učinila da se osjaćam kao prljavica prve klase

  6. #106
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma rado bih se ja osjećala kako god, samo da mi kuća zablista.

    ah, ništa, tražim drugu tetu Šinku

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    joj, ova je samo jedna. to majka dvaput ne rađa

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo svi jako neuredni, proizvodimo grozan nered, a i lijeni smo pa nam se ne da pospremati - ali ne volim to, ja volim kad je uredno i čisto.
    Nezamisliva mi je neuredna kuhinja, prljavo suđe, mrvice po podu ili neoprana kupaonica.

  9. #109
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja volim urednost i da svatko spremi za sobom...tu je naravno mm najgori jer za njim najviše kupim...

    sada sam malo i otupila na sva to jer jednostavno nemam kad...vrijeme i djeca su učinila svoje...prije mi se nije moglo dogodit da izađem iz kuće a ostavim nered...bože sačuvaj!

    a što se tiče robe...kad sam se udala svekrva bi poludila kad bi vidila kako vješam robu na sušilo i popravljala za mnom...sad me već i preodgojila...

  10. #110
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Apri, promijenila sam teta čistilica ko Murphy Brown asistentica... sve su me u čudu gledale kad sam tražila da se okviri prekidača i utičnica skinu i operu u alkoholu. Ili daljinski upravljači.
    Ako nađeš takvu javi i meni.

  11. #111
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i ja potpisujem trinin post

  12. #112
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, mora ti biti čist, ti se i fotkaš u njemu.


    Vidi se da je počelo vrijeme godišnjih odmora, vraćaju se stare teme na filozofski...
    Ajde nemoj tako, drugi će misliti da sam neka perverznjača.

  13. #113
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ja sam čitajući uvodni post dobila potrebu kao Monica iz Prijatelja uskočiti u monitor i poredati sve po stanu od Sirius.

    Samo čitanje kako je sve svuda mi stvara nered i nemir u glavi.
    Ja ne mogu drugačije,nego uredno i čisto,ali kužim da ima puno ljudi kojima to ne igra ulogu. Doduše,moram priznati da se ne osjećam ugodno kad sam kod nekog na kavi,a oko mene(moje pojmove) urnebes.Ne šmeka mi ta kava,radije predložim da se nađemo negdje vani ili kod mene.

  14. #114
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja budem slobodna pa ću zaključiti da je svima lijepo kad je stan uredan i čist,
    samo je razlika u tome da neki spremaju i održavaju čistoću,
    dok se drugima neda iz xy razloga pa kažu; ma nije mi važno što recimo suđe stoji neoprano, mrvice od ručka svuda, kaos u dječjoj sobi, zamackano staklo u kupaonici i sl....

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja se kao smatram urednom osobom
    svaki dan pospremim krevete, perem suđe preko nekoliko puta, perem/spremam veš, obrišem WC i umivaonik, prebrišem podove - to mi je dio dnevne rutine, ne smatram to nekim ektra poslom, ne treba mi nešto puno vremena za to, a radim onda kad klinci spavaju i još mi ostane dosta vremena za sve ostalo
    ja volim vizualan red - dakle, bitno mi je da je sve u ormarima, ali ne nužno posloženo, da su cipele u pripadajućem ormariću iako su pobacane unutra, da mi je suđe u ladicama, ali isto ne mora biti manji lonac u velikom, najčešće to pobacam unutra, pa kako ispadne
    onda me ( doduše ne prečesto ) uhvati šiza, pa sve to pospremim onako kako treba, ali ne traje dugo
    usisavam jednom tjedno, peglam ono što treba vizualno vani pred ljudima lijepo izgledat, ostalo ne
    puno stvari radim s vremena na vrijeme - primjer, vješalica u hodniku se puni dok ne postane opasno da se prevrne, onda ja poludim i sve pospremim začas
    prašina me ne brine previše, to onako svaka 2 tjedna, nemam puno polica, ali to mi je gubljenje vremena
    igračke po podu uopće ne smatram neurednošću - uvijek ih ima posvuda dok su klinci budni, zajedno ih pospremamo prije popodnevnog i večernjeg spavanja
    suđe perem usporedo dok kuham, kad pojedemo operemo tih par tanjura i gotovo, nema gomilanja
    pokušavam održavat red na dnevnoj razini, ne mogu si više priuštit da sve okrenem naopačke i ribam cijeli dan kao što sam nekad znala
    i puno stvari me prestalo smetat, ustvari dosta toga

  16. #116
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ako ima kakva dobra duša...koja je totalno cool uhodana u sve te kućanske poslove...i kojoj to ne predstavlja nikakav teret...i sve joj je tip top...ona zadovoljna, djeca zadovoljna...svi zadovoljni...
    da opiše jedan svoj dan...
    mene to ozbiljno interesira...
    možda naučim nešto o organizaciji...ili se napokon pomirim s tim da jednostvno nisam takva.

    kako vi sve stignete i pritom ste zadovoljne?

  17. #117
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    malo spavam
    jako malo
    3 sata u prosjeku

  18. #118
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja budem slobodna pa ću zaključiti da je svima lijepo kad je stan uredan i čist,
    samo je razlika u tome da neki spremaju i održavaju čistoću,
    dok se drugima neda iz xy razloga pa kažu; ma nije mi važno što recimo suđe stoji neoprano, mrvice od ručka svuda, kaos u dječjoj sobi, zamackano staklo u kupaonici i sl....
    čist svakako. tu se slažem. ne kao apoteka, ali primjereno.
    ali uredno zašto?
    zašto bi u neurednima bio problem, npr? uvijek se nađe netko ko te zaskoči...tipa...ah da...ništa ne stižeš pored dvoje djece...pa se nude pomoć...ni ne sluteći da je tebi možda tako sasvim ok....
    to mene pila....zašto bi se neurednost trebala uopće opravdavati?
    zato mislim da nije da samo kažo...nije mi važno. ja vjerujem da im zaista nije važno.

  19. #119
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    malo spavam
    jako malo
    3 sata u prosjeku
    i to ti je ok? tako dobro funkcioniraš?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo ja ti mogu opisati svoj tipičan dan jer mi klinci spavaju, jelo se skuhalo, a ja guštam u redu
    klinci dvogodišnjaci se bude ujutro oko osam
    ja se dižem oko sedam, napravim osobnu higijenu, pogledam što treba pospremit u dnevnoj sobi od večeri i to napravim, skuham si kavu i pogledam net, eventualno pospremim veš koji je navečer opran, stavljen u sušilicu i treba ga posložit, gotova sam za 10 min
    klinci se bude, sređujem njih za cca pola sata, 45 minuta dok se pomazimo, popričamo....idemo doručkovati
    nakon toga se klinci igraju u kući, ja pospremam stol, operem suđe, stavim kuhat juhu
    to obavim za cca 10 minuta i onda se igramo, nekad ja usput nešto radim, nekad radimo zajedno, nekad se oni zaigraju, kako kad
    pojedu užinu u međuvremenu koju ne moram posebno spremat nego jedu jogurt i voće najčešće
    uglavnom, zajedno smo do spavanja, prije odlaska pospremimo zajedno igračke
    pojedu juhu i spavaju
    ja onda kuham ručak dok oni ćore, evo sad spavaju, ja skuhala i sjedim za kompom
    kad se probude, najedemo se i idemo van ( sad ne odmah jer je vruće ), u kući smo do 5, rade što im se hoće, ja operem suđe od ručka
    vani smo do pola osam cca
    večeramo, kupamo se i idu spavat cca oko pola devet/devet
    ja nakon toga operem suđe od večere, pogledam da li treba staviti veš prati, operem umivaonik, wc, isperem kadu, pokupim gdje još šta treba, na kraju prebrišem podove i gotova sam najkasnije do pola deset
    ako treba peglat tad peglam, ako treba usisat usisavam
    ja imam sreće, pa mi klinci super spavaju i po noći i po danu, pa nije problem, zaista sve stignem, ali ja sam doma sa njima
    ne znam kako će biti kad počnem radit na jesen
    ponavljam, pokušavam na dnevnoj bazi radit raznorazne sitnice da mi se ništa ne može nagomilat
    sve što je izvan redovnog programa radim ili u ovoj rupi dok skuham, pa dok još spavaju ili navečer kad zaspu
    stignem i na kavu sa frendicama nevečer, popodne rjeđe jer treba trčati za njima dvojicom, pa smo ja i muž najčešće zajedno, radi od 7-15,00, pa je to super -o puno čimbenika ovisi kako ćeš posložit dan i koliko ćeš biti uspješna u tome ili ćeš ispalit na živce
    meni se poklopilo puno stvari - klinci dobro spavaju, ja odmorna, muž uvijek radi ujutro, ja doma bez npr. vrta, potrebe da idem u dućan jer to obavi muž navečer i tako
    zasad sve klapa, a vidjet ćemo kako će biti

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma mislim, moj dan uopće ne može bit mjerilo vama koje radite, imate odraslu djecu, još sto obaveza sastrane, ja tek trebam doći do toga, pa ću onda pametovat

  22. #122
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku

    i ja sam si kontala čime se sve ljudi opterećuju...tipa..na štriku mora biti neki red...jer ako neuredno povješaš veš valjda se ne suši kako treba...
    Zapelo mi je ovo pa moram odmah odgovorit

    Na štriku mora bit red je mi je lakše skupit tri ručnika odjednom i složit ih bez da se mičem s mjesta :lina_dalmatinka: nego za ta tri ručnika proć cijeli balkon da bi ih skupila i složila. Samo je stvar organizacije. Meni ne smeta kako drugi ljudi stavljaju veš, niti ih po tome procjenjujem, al ja ga slažem po veličini i "grupama".

    Krevet mi mora bit namješten jer mi je to moje utočište na koje se izvalim kad dođem u kuću i skinem odjeću za po vani, tako hvatam snagu za sve što moram napravit po kući, par minuta meditacije, to je samo stvar mog komoda i gušta. Trudim se namjestit čim se ustanem ga ali zna ostat i nenamješten, najčešće jer žurimo na posao, a zadnje što vadimo iz kreveta su pospana djeca. U tom slučaju ga namjestim kad dođem doma pa legnem.

    Idem sad čitat dalje

  23. #123
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    i to ti je ok? tako dobro funkcioniraš?
    rekla bih da da.
    po prirodi sam kolerik, pa ne znam jel nervoza od te prirode ili nespavanja

    navikne se čovjek.

    i, nije da ja tako malo spavam što ne bih mogla sve strpati i u manje sati, već što toliko volim ovo što radim, da ujutro jedva čekam da se dignem i opet nastavim raditi.
    kad imam manje posla, onda spavam više, po pet sati.
    to je zimi.

  24. #124
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    č
    to mene pila....zašto bi se neurednost trebala uopće opravdavati?


    Pa zašto bi se onda trebala i urednost opravdavati, ako je urednima tako ok?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    i, nije da ja tako malo spavam što ne bih mogla sve strpati i u manje sati, već što toliko volim ovo što radim, da ujutro jedva čekam da se dignem i opet nastavim raditi.
    e ovo je moj san, ali to je druga tema

  26. #126
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    budući da je naš stan (nadamo se još jako kratko) jedna soba, kupaona i kuhinja, u njemu živimo nas troje, pas i ribica - sve se posprema na mjesto jer se inače ne može prolaziti... krevet moramo ujutro pospremiti jer je on preko dana kauč, pod se usisava svako jutro (pas), klinca smo naučili da se igračke miču nakon igranja (to znači da ih utrpamo u kutije, nema tu nekog prevelikog reda i slaganja...)
    peglu posjedujem ali ne koristim, ne znam niti gdje je - muž si opegla košulju ako mu baš smeta da je zgužvan, meni se to ne radi...
    suđe perem ja - kako mi dođe, nekad odmah, a nekad malo ili puno poslije...
    kupaona se pere po potrebi i to radi muž, wc malo češće zbog klinca
    cipele nam stoje u malom hodniku, neke u ormariću a neke vani, uglavnom na jednoj hrpi...
    a kad dođemo u veći stan ću vam napisati u što smo se pretvorili
    trenutno je naša urednost povezana s manjkom prostora...

  27. #127
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zašto bi se onda trebala i urednost opravdavati, ako je urednima tako ok?
    pa ja to zaista ne mislim. do sada sam bila u puno više urednih nego neurednih domova.
    i nikad nisam ušla u kuću kod nekog i komentirala išta...npr...
    kad ljudi vide nered onda se uvijek nađu nešto savjetovati...ili suosjećati...
    jer se kao podrazuijeva da bi trebalo sve biti uredno, ako nije znači da ne stižeš, a ne da ne želiš.
    to sam mislila.

    ali da...sad naprimjer prigovaram i ja mojoj mami, kad smo shvatile da smo totalno različite. žena ima na frižideru magnete...ono...pravcrtno posložene...
    e to mi upadne u oko...baš baš...
    sređeni nered tako to meni izgleda.

  28. #128
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ma mislim, moj dan uopće ne može bit mjerilo vama koje radite, imate odraslu djecu, još sto obaveza sastrane, ja tek trebam doći do toga, pa ću onda pametovat
    Ali to nije pametovanje, lijepo si opisala kako je kod tebe, nisi nikom implicirala da tako treba i kod njega bit, i da je zbog toga ovakav ili onakav, samo si odgovorila na pitanje

    Ja bi te mogla potpisat gotovo u potpunosti samo mi je situacija malo drugačija, ja evo npr. radim i imam dvoje djece različite dobi, ali princip nam je isti - u periodima kad se ne bavim djecom, bavim se sređivanjem kuće, odmaranjem i mm-om, nije svaki dan isti i ta pažnja nije jednako raspoređena uvijek, svaki dan je sličan, a drugačiji, al je najvažnije da stvari funkcioniraju.

    Bitno mi je vraćanje stvari na svoje mjesto i obavljanje nekog posla odmah, ne ostavljat ga za kasnije (osim peglanja robe, nju mogu slagat do beskraja na konj i odugovlačit peglanje :rolleyes: ), zato mi se čini da ne trošim puno vremena na spremanje i čišćenje jer puno toga rješavam u hodu i odmah, odmah se stol rasprema, odmah se slaže roba sa sušila, odmah ... štagod ...

    Tako je kod nas generalno rečeno red, al bude trenutaka kad je kaos i kad ima i mrvica po podu i svega, jer u kući živimo, ne robujemo joj, samo kod nas takvi trenutci ne traju dugo. MM je po tom pitanju sličan meni, i njemu je važan red i sudjeluje u kućanskim poslovima. Mislim da je i to bitan faktor šta se nas tiče.

    Meni je važno da je red oko mene, tako bolje funkcioniram i bolje se osijećam, i to vrijedi samo za moj prostor, sve ostalo mi ne smeta, ni kakav je kolegičin stol u uredu, ni kakva je čija kuća kad dođem u goste, ni kakav je ormar od MM-a, to me apsolutno ne zanima, moja potreba za redom ostaje u mojim granicama i ne ide dalje niti kroz to procjenjujem ljude, i smeta me kad mene netko procjenjuje na način da urednost povezuje sa npr. nebavljenjem djecom i slično.

  29. #129
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja ti mogu opisati svoj tipičan dan jer mi klinci spavaju, jelo se skuhalo, a ja guštam u redu
    klinci dvogodišnjaci se bude ujutro oko osam
    ja se dižem oko sedam, napravim osobnu higijenu, pogledam što treba pospremit u dnevnoj sobi od večeri i to napravim, skuham si kavu i pogledam net, eventualno pospremim veš koji je navečer opran, stavljen u sušilicu i treba ga posložit, gotova sam za 10 min
    klinci se bude, sređujem njih za cca pola sata, 45 minuta dok se pomazimo, popričamo....idemo doručkovati
    nakon toga se klinci igraju u kući, ja pospremam stol, operem suđe, stavim kuhat juhu
    to obavim za cca 10 minuta i onda se igramo, nekad ja usput nešto radim, nekad radimo zajedno, nekad se oni zaigraju, kako kad
    pojedu užinu u međuvremenu koju ne moram posebno spremat nego jedu jogurt i voće najčešće
    uglavnom, zajedno smo do spavanja, prije odlaska pospremimo zajedno igračke
    pojedu juhu i spavaju
    ja onda kuham ručak dok oni ćore, evo sad spavaju, ja skuhala i sjedim za kompom
    kad se probude, najedemo se i idemo van ( sad ne odmah jer je vruće ), u kući smo do 5, rade što im se hoće, ja operem suđe od ručka
    vani smo do pola osam cca
    večeramo, kupamo se i idu spavat cca oko pola devet/devet
    ja nakon toga operem suđe od večere, pogledam da li treba staviti veš prati, operem umivaonik, wc, isperem kadu, pokupim gdje još šta treba, na kraju prebrišem podove i gotova sam najkasnije do pola deset
    ako treba peglat tad peglam, ako treba usisat usisavam
    ja imam sreće, pa mi klinci super spavaju i po noći i po danu, pa nije problem, zaista sve stignem, ali ja sam doma sa njima
    ne znam kako će biti kad počnem radit na jesen
    ponavljam, pokušavam na dnevnoj bazi radit raznorazne sitnice da mi se ništa ne može nagomilat
    sve što je izvan redovnog programa radim ili u ovoj rupi dok skuham, pa dok još spavaju ili navečer kad zaspu
    stignem i na kavu sa frendicama nevečer, popodne rjeđe jer treba trčati za njima dvojicom, pa smo ja i muž najčešće zajedno, radi od 7-15,00, pa je to super -o puno čimbenika ovisi kako ćeš posložit dan i koliko ćeš biti uspješna u tome ili ćeš ispalit na živce
    meni se poklopilo puno stvari - klinci dobro spavaju, ja odmorna, muž uvijek radi ujutro, ja doma bez npr. vrta, potrebe da idem u dućan jer to obavi muž navečer i tako
    zasad sve klapa, a vidjet ćemo kako će biti
    super! ovako je meni bilo slično kad sam imala samo sina. sad im se dnevni raspored ne poklapa. oboje su samnom doma. nisu u vrtiću.
    i ja da, istina, jednostavno, ne posvećujem toliko vremena stanu.

  30. #130
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    super! ovako je meni bilo slično kad sam imala samo sina. sad im se dnevni raspored ne poklapa. oboje su samnom doma. nisu u vrtiću.
    E da, i ovo je kod nas isto faktor koji je s vremenom malo promijenio situaciju, dok sam imala samo zhapca više sam radila neke stvari po kući i dalje je sve uređeno u nekim okvirima koji mi pašu, ali osijećam promjenu u smislu da manje vremena trošim na neke kućanske poslove.

  31. #131
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    rekla bih da da.
    po prirodi sam kolerik, pa ne znam jel nervoza od te prirode ili nespavanja

    navikne se čovjek.

    i, nije da ja tako malo spavam što ne bih mogla sve strpati i u manje sati, već što toliko volim ovo što radim, da ujutro jedva čekam da se dignem i opet nastavim raditi.
    kad imam manje posla, onda spavam više, po pet sati.
    to je zimi.
    wow...to je zaista malo sati.
    meni uvijek fali sati u danu...ali moram i spavati...makar 7...budem nervozna ako sam neispavana.
    a i taj san...već 4 godine ga lovim...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je važno da je red oko mene, tako bolje funkcioniram i bolje se osijećam, i to vrijedi samo za moj prostor, sve ostalo mi ne smeta, ni kakav je kolegičin stol u uredu, ni kakva je čija kuća kad dođem u goste, ni kakav je ormar od MM-a, to me apsolutno ne zanima, moja potreba za redom ostaje u mojim granicama i ne ide dalje niti kroz to procjenjujem ljude, i smeta me kad mene netko procjenjuje na način da urednost povezuje sa npr. nebavljenjem djecom i slično.
    slažem se sa tobom, ovako i ja razmišljam i tako funkcioniram
    ja popeglam npr. muževe majice i stavim u ormar ( namjerno nisam napisala složim jer nije nikad posloženo da ja to stavim na urednu hrpu ) i dalje me ne zanima, ja sam svoj dio obavila, ako će biti zgužvan i ako mu nije neugodno zbog toga okej, neka tako bude
    niti sam ga ikad tjerala i davila da si složi ormar, ako ti tako paše neka bude takav kakav je
    Posljednje uređivanje od ZO : 30.06.2012. at 16:11

  33. #133
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mene je ovaj topic trgao iz određene opuštenosti. Pred nepunih godinu dana na topicu o generalnom čišćenju stana napisala sam ovo:

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Tema ko stvorena za poremećenu trudnicu u 8. mj. koja je zamislila da sve mora biti savršeno uglancano, ulickano prije nego beba dođe. (Kažu da je to normalno i da spada u famozni nesting.

    Kad smo pred 10-tak godina prvi put tražili tetu čistilicu, uzela sam oglasnik, sve male oglase iznazivala (mislim da tad agencija baš i nije bilo), 10-tak ih pozvala na razgovor, jednu smo angažirali i brzo odustali. Pa drugu, pa treću... na kraju smo po preporuci uzeli jednu (koju imamo i dan danas) a preporuka je glasila: ona ne čisti dobro, ali je marljiva, snažna i poštena. Ajd da probamo.

    Uglavnom, do prije trudnoće MD i ja smo stan čistili sami, mislim na tjedno održavanje, a njoj ostavljali ružne stvari (prozore, ulazna vrata, dvorišna vrata, stubište, podove)... naravno nije uvijek idealno, više put podivljam kad dođem doma i urlam da ju više ne želim vijdeti... pa za probu angažiram drugu i vidim da nema neke razlike.

    Za mene generealka podrazumijeva sve ono što je rekla Adio Mare, plus vađenje svih knjiga iz bibilioteke, skidanje svih slika, pa nježno pranje zida iza njih (jer se ponekad iza slika stvori tanki film prašine, pa ga bolje riješiti dok ga ima malo, nego ostaviti... jer tko zna kad meni može novi razmješaj slika pasti na pamet), vađenje svih hi-fi komponenti (to MD radi) i brisanje prašine i laštenje elementa u kojem stoje, i posebno oprašivanje kilometara kablovinja koje povezuje sve te komponente.
    Genaralka podrazumijeva i temeljito četkanje velikog psa (nju ne kupamo) i kupanje malog psa. Pa pranje njihovih prostirki za spavanje, zapravo, to spada u mjesečno čišćenje. Isto kao i pranje zidova na stubštu. Naravno, gelender (ograda i rukohvat) na stubištu se temeljito prolazi svim i svačim, u tim utorima uvijek prašine... Čačkalica i alkohol... za gelender i prekidače. Rolete srećom nemamo, sjećam se muke kad sam živjela sama. Fuge na podu... hm.. posebna priča.
    Pa uz to idu i 2 dvorišta (s milion malih i većih tegli s biljem) i 2 šupe na dvorištu. Velika muka su nam krovni prozori (9 komada), puno prljaviji od klasičnih i neki teže dostupni...
    Kad bi to sve htjeli temeljito obaviti odjednom, mislim da bi nas troje trebalo bar 3 dana po 12 sati (uz uvijet da je prethodno sve pospremljeno, a šupe nikad nisu pospremljene!) Kako je to em suludo, em nemoguće... čistimo stalno, malo po malo...

    Kako MD sad radi dan i noć, odlučila sam ga osloboditi svih tih nevolja, pa čistilica i ja same... kako se ja brzo umorim, to traje i traje... žena dolazi svaki dan. Sreća pa nema nikog osim nas.

    A što se tiče krpa... mrzim kad mi čistilica uzme kantu vode i s njom stane pod prozor da ga opere... naježim se. Pa ta voda je nakon jednog ispiranja krpa već zmazana. Zato, nije ekološki, znam... DM papirnati ručnici su moj izbor.

    Kad podivljam na nju, umiri me misao jedne moje starije, iskusnije prijateljice: "Je, ne čisti ona dobro, ali sve što ona očisti, ne moram ja. Pa joj pogledam kroz prste. "
    Ja se još trudim ti misao u potpunosti usvojiti.
    A gle što sam jučer pisala. Strašno.
    Ugl, odlučila sam ju uspavati u prizemlju i dok je spavala, nisam tipkala, nisam telefonirala, nisam čitala, nisam ne znam što... nego sam se ubacila u manic drive i sredila svoj atelje, da mogu doći do tempera i da konačno napravimo otiske dlanova i stopala. Za početak.

    Ako se još tko želi podsjetiti ili inspirirati:
    http://forum.roda.hr/threads/48366-%...ight=generalno
    Posljednje uređivanje od Mojca : 30.06.2012. at 16:43

  34. #134
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da sam vrlo temeljito krivo nasađena, jer me ama baš ništa ne može "inspirirati" da nesto uglancam od A do Ž. Očistim, jer naravno da imam neki minimum ispod kojeg ne idem, al rado bih da ne moram nikad o tome ništa ni pomisliti, a kamoli raditi.

  35. #135
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    htjela sam iskoristiti vrijeme kad je MM na ribičiji za generalku pa sam curku odvela baki, a umjesto čišćenja evo sjedim i čitam koliko nas je još prljavaca
    i suprotno od Mojce, tek sad si mislim "ma 'ko ga šiša"

  36. #136
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam isto neuredna ali želim to pobijediti. Nered uistinu stvara nemir u duši. Pokušavam si probuditi ljubav za urednošću jer mislim da ako budem to doživljavala kao prisilu da neće ići dobro.

  37. #137
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto neuredna ali želim to pobijediti. Nered uistinu stvara nemir u duši. Pokušavam si probuditi ljubav za urednošću jer mislim da ako budem to doživljavala kao prisilu da neće ići dobro.
    nered uistinu stvara nemir u tvojoj duši.
    meni recimo ljubav prema urednosti stvara nemir u duši. jer nije to moja ljubav. niti je urednost, tu mislim u kući, ne na poslu...dio mog karaktera.
    i da...otkad sam neuredna...odn. otkad sam sebi dozvolila neurednost i ljubav prema istoj....sve sam kreativnija.
    ja ne znam biti uredna i kreativna.
    čak ni skuhati nešto ne znam uredno.

    tako da nered stvara nemir da...nekim dušama...uistinu.

  38. #138
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam vrlo temeljito krivo nasađena, jer me ama baš ništa ne može "inspirirati" da nesto uglancam od A do Ž. Očistim, jer naravno da imam neki minimum ispod kojeg ne idem, al rado bih da ne moram nikad o tome ništa ni pomisliti, a kamoli raditi.
    Eto, u 2 rečenice je sve rečeno.

    Opalilo me jedino pred porod sa starijim, onda sam opsesivno i manijakalno čistila cijeli jedan dan od A do Ž.

  39. #139
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam iskoristiti vrijeme kad je MM na ribičiji za generalku pa sam curku odvela baki, a umjesto čišćenja evo sjedim i čitam koliko nas je još prljavaca
    i suprotno od Mojce, tek sad si mislim "ma 'ko ga šiša"
    A misliš da će mi ovaj uzlet potrajati? Baš me zanima.
    A možda se pms poklopio s ovim topicom.
    Uglavnom, dragi došao doma i čudno me gleda, nekako raspoloženiji nego inače.
    Bio si u dole u kuhinji?
    Da.



    Valjda je i on pao na dupe od iznenađenja.

  40. #140
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam iskoristiti vrijeme kad je MM na ribičiji za generalku pa sam curku odvela baki, a umjesto čišćenja evo sjedim i čitam koliko nas je još prljavaca
    i suprotno od Mojce, tek sad si mislim "ma 'ko ga šiša"
    e ovako i ja cesto! Netko mi se smiluje i uzme djecu (obicno moja mama) da ja sredim kucu/skuham rucak a ja od silnog posla i razmisljanja sta bi prije sjednem i dok trepnem prodje 2h a da ni prst pomakla nisam.

  41. #141
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Gdje drzite odjecu koja nije jos za pranje ali ni mirisno sterilna za ormare?
    Sto se nereda tice, mislim da smo mi neka sredina. Nit je uglancano nit je totalni kaos. Sredina bas.

  42. #142
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje drzite odjecu koja nije jos za pranje ali ni mirisno sterilna za ormare?
    kod mene nema takve, sve nakon nosenja ide u pranje
    mogu se ja iskupljivat na sto strana, ali sto se tice robe, sljemenski potoci teku samo za mene :/

  43. #143
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i kod nas je tako

  44. #144
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    malo spavam
    jako malo
    3 sata u prosjeku
    Ne smijemo spavati samo 3 sata u prosjeku....ako sebi želimo dobro. Nadam se da ti ne smeta moja briga.

  45. #145
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne smeta
    ali nema pomoći
    žika - živac

  46. #146
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da ja spavam tri sata, bila bi gospodarica svemira, a ne uredne kuce
    ali odavno sam se pomirila s tim da ce mi trecina zivota otici na spavanje
    najmanje

    sinoc popila dva red bula jer me cekalo puno posla
    popila pa zaspala

  47. #147
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja sam jednom popila to (odvratno nešto) i zaspala ko tambura
    a htjela biti svježa za tulum nakon nekoliko neprospavanih noći

  48. #148
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    eto onda tebi recepta za spavanje
    sad meni treba za budnost lol

  49. #149
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje drzite odjecu koja nije jos za pranje ali ni mirisno sterilna za ormare?
    u sobi imam onu stangu sa vjesalicama na kotacima,kao u ducanima...savrsena stvar....dok to nisam kupila roba se prebacivala preko stolica,pa ides nesto izvuc pa sve popada na pod....uzas.....ovako lijepo sve stoji uredno izvjeseno.....

    ma nemojte mi rec da rebe jednom obucete i stavljate ih u pranje???? ja jedino ako sam bila van u zadimljenom prostoru....u protivnom se to oblaci dok se ne raspeci pa onda ide na pranje da se skupi.... nemam problema sa znojenjem tako da mi nosena roba samo mirise po parfemu i mogu je po par puta obuc....ok,MM-ova ne bas....

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moja definicija neuredne kuće je kad dođeš kod nekog pa se sjedneš i za tur ti se zalijepi žvaka . sve ostalo je po meni podnošljivo.

    po ovoj vrućini rađe natapam tur u mrežnici nego da perem po kući, ima dana .



    a prestala sam pozivati ljude koji se kod mene ponašaju kao sanitarni inspektori, to su vam oni sa ovakvim pogledom i povremeno sa

    s takvim se družim u birtiji preko puta


    čistit se mora , a ponekad i ne , to je moja filozofija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •