Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Temperatura nesto iznad 37, da li se tolerise?

  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno Temperatura nesto iznad 37, da li se tolerise?

    Decko ima 17meseci. Krenuo je u jaslice i bio cesto bolestan pa sam i ja pocela cesto da mu merim temperaturu i merim neko vreme posto ozdravi cisto da sam sigurna zato sto je dete kod koga je tesko primetiti da ima T ako nije visoka.
    E, ono sto me buni je sto se jako cesto desava da je potpuno zdrav danima, veseo, jede... a ulovim tako 37.2C recimo. Nikakav povod cak ni nemam da merim, izmerim tek bezveze, a onda sam zbog toga sto sam primetila pocela i cesce da merim Da napomenem da merim iskljucivo ispod ruke, ne u guzi i da od zuba nije jer su mu svi nikli.
    Neko kaze da je to normalno, neko da nije... po mojoj pedi se samo rektalno mereno tolerise do 37.5... Meni se malo mota da nema on neki prolem sa termoregulacijom i tako neke gluposti

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam sebi tako mjerila temperaturu tjednima, pa sam skontala da sam pukla i prestala mjeriti, ali potpuno te razumijem i ne znam odgovor. također mi se često događalo 37.2

  3. #3
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Daj nemojte stalno prepipavati maloga! Tako veli moja pedica i od kad mi je to rekla fakat sam popustila!
    A osim toga vani je africko vrijeme, brijem da ja imam bar 37,5

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Moj L. je nešto stariji, ali isto zna imati takvu temperaturu kad je jako aktivan, a pogotovo po ovim temperaturama. Kad sjedne i smiri se, ako mu izmjerim, vidim da padne i temperatura.
    Ali znam kad je bio manji da je takva temperatura bila puno češća i da je pedijatrica rekla da je kod male djece i do 37,5 normalno.
    Sada mu je općenito temperatura niža.
    Znam to zato što mu još uvijek često mjerim jer je imao febrilne konvulzije.

  5. #5
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    ako je on dobro i nemam nikavih drugih poteškoća mislim da je ok

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Poz mame. Moj deckic ima 5 mjeseci. Temperatura ide do 38.2.Skinemo je sirupom, al se opet vraca. Tako evo vec dva dana. Dr. nam je rekla da pratimo 3 dana. Ukoliko se pojavi neki osip i nastavi temp da se javimo. Ima li ko slično iskustvo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •