Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: kada vam se tijelo vratilo u normalu??? bar donekle???

  1. #1
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno kada vam se tijelo vratilo u normalu??? bar donekle???

    rodila sam prekrasne blizance prije 7 mjeseci,ali nikako da samu sebe vratim bar koliko toliko na staro. ne znam da li mi je pomanjkanje vremena isprika, posto nikada bas nisam vjezbala??? imate li vi vremena i energije za to???
    bilo je lagano izgubiti ono sto sam nakupila u trudnoci (18kg), to mi je otislo samo od sebe za dva mjeseca, ali muku mucim sa jos 15kg koje sam navukla stimulacijama za umjetnu oplodnju.a trbuh mi je jos uvijek asimetrican, ha,ha!

  2. #2
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Nakon dooobre dvije godine. Nisam imala viškova kg, ali je trbuh ipak bio dugo deformiran.

  3. #3
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    uhhhh, dvije godine...nije da se zalim, ali stvarno mi trbuh ruzno izgleda. jos mi je puknuo onaj misic na sredini trbuha, pa kada se sagnem,onako do pola, trbuh mi ide u spic. ima li sanse da se to ikada bar malo ispravi?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i mi smo prošli dvije godine, trbuh je manji isključivo zato jer sam jako smršavila, pa se sve nekako povuklo prema unutra
    no meni je ostala hrpa ispucale kože koja se ne može nikako drugačije riješit nego da je valjda izrežu i maknu

  5. #5
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    zo, i meni je isto ispucala koza na trbuhu, strije su strasne. a izgleda nemam druge nego na dijetu, fuj, fuj. ne trrazim ne znam sto, samo zelim obuci svoje hlace. a dijeta, bljak,bljak,fuj. i ove kile od hormonskih terapija su mi se valjda za kosti zalijepile! ali, kao sto sam rekla, valjda mi nema druge. kako si ti smrsavila?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    djeca ubacila u višu brzinu i ja smršavila
    ne znam uopće šta bi ti rekla, ja sam inače mršavica, ali isto sam zadnjih par godina bila onako okruglasta
    i evo kako je došlo proljeće, ljeto, stalno smo vani, ova moja dvojica nemaju milosti, trčim okolo za njima, trčim da stignem napraviti sve što treba, ne pojedem kad i kako treba i za valjda mjesec, dva ( nemam pojma jer nisam pratila ) stala na vagu kad ono 7 kila manje
    vidjela sam da mi sve postaje preveliko i preširoko, ali nisam stigla ni na to previše obratiti pažnju
    uglavnom, blizanci su super za mršavljenje

  7. #7
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    ha,ha, da, to mi svi kazu! ja nisam nikada bila mrsavica, ali bila sam ono, bas taman.taako da sam sada sa ovih 15kg viska bas ful buco. a otici ce valjda, daj boze sto prije,jer sve mi je tesko, puno teze nego da nemam taj visak. a smijesno je,jer ne osjecam se tako, pa kada se pogledam u prolazu...:-o:-o:-o

  8. #8
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    rodila prije 4 mjeseca, u trudnoći dobila 15 kg. sada imam +2 kg u odnosu vrijeme prije trudnoće. nisam dobila strije, trbuh mi je standardan skoro onakav kakav je bio i prije, ali imam više celulita i masti nego prije trudnoće.

    jedva čekam da uspijem naći vremena da krenem na vožnje biciklom. a onda kao nova

  9. #9
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno



    a joj
    evo ja uletila na pf blizanci, trojke, četvorke..
    ehhh...

    ali kad sam tu da napišem:

    divim se mamama blizanaca, trojčeka...

    treba to izdržati, ali vjerujem da je to posbna sreća.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.07.2012. at 14:34

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam u rodilištu pala ispod kilaže od njihove hrane i jelovnika, tražila sam duple porcije jer me duplo cicaju i jer sam svakodnevno gubila kilažu tih 15 dana.
    Ja doduše spadam u rijetku skupinu onih koje trebate hraniti jer se ništa ne prima, al drage moje kad vam malci prohodaju samo od sebe će se topiti sa vas jer će te stalno biti u jurećem položaju.
    Što se tiče trbuha samo kardiovaskurane vježbe mogu pomoći. Od dijete trbuh se ne zateže.

  11. #11
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Ja mislim kako je za zenu vrijeme nakon poroda puno nepovoljnije razdoblje, sto se kila tice, nego sama trudnoca. Vecinu vremena si doma, umor, frizider blizu...

  12. #12
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    U trudnoci sam dobila manje kila nego sam izgubila na porodu. Sada imam 6 kg manje nego prije trudnoce, ali imam stomacic (mjesec i pol nakon poroda).
    Smanjio se dosta od izlaska iz bolnice, ali jos je tu i baš mi smeta. Pitaju me koliko sam trudna Za vježbe nemam vremena kraj moje dvije djevojčice....
    Posljednje uređivanje od morskavila : 31.07.2012. at 15:23

  13. #13
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Meni je za 10 dana od poroda otislo 20 kg. Ni ja ne mogu vjerovati, ali vaga tako kaze. Ostao mi je trbuh, ali jos je rano za neke prognoze. Znam da ce mi ostati koza na trbuhu. Mislim da ona nece nestati nikakvim vjezbanjem. Jos uvijek imam 4kg u plusu.

  14. #14
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Moji imaju skoro 9 mjeseci a ja imam 5 kila vise nego sta sam dosla iz rodilista. I imam osjecaj da sam svaki dan sve sira i sira. Dobro je kad sam kod kuce jer sam u trenirci ali kad treba nekud ic muka me lovi. Sta je najgore rasirila sam se i u ramenima, prestrasno (((((((

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja sam rodila prije 7 mjeseci. U trudnoći i stimulaciji sam dobila 25 kg. Ostalo je još +8 u odnosu na prije trudnoće. Lice se vratilo na mjesto. Noge su nabijene više nego prije, ALI trbuh mi je prije trudnoće bio ravan i lijep (moj najveći adut), a sad - sad je ispupčen i kože ima još jako jako puno. Pukotine na koži se stišću polako, nije ni približno loše kao kad sam tek rodila. I ljubičaste strije polako blijede. Pazim šta jedem već neka 3 mjeseca i u ta 3 mjeseca sam skinula 4 kg. Još imam lineu nigru. Ide, ali ide polako. Nisam vježbala do sada (ako se isključi trčanje radi rješavanja obaveza, na posao, u dućan i u šetnje) ali planiram.
    Još imam malo mlijeka, pa mi je liječnica rekla da su mi hormoni još post-porođajni i da tijelo ne može mršaviti unatoč naporima jer "čuva zalihe za dojenje"
    Dogovor je da radim trbušnjake i pripazim na prehranu, a za godinu dana (dakle kad dečki budu imali godinu i pol) odem opet na pregled, te da ćemo tada vidjeti koliko se ta vreća kože povukla, te da li ima potrebe operirati.
    Inače meni ni trbušni mišići, ni rebra nisu još na "starom mjestu".
    Ipak su to bile dvije bebe od zajedno 6 kila, dvije posteljice, dvije obilne plodne vode...svega je bilo u tom trbuhu
    Eh, i ja sebe percipiram kao onu staru, pa me ošamari odraz u ogledalu, kada stignem pogledat

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Makica prvotno napisa Vidi poruku
    uhhhh, dvije godine...nije da se zalim, ali stvarno mi trbuh ruzno izgleda. jos mi je puknuo onaj misic na sredini trbuha, pa kada se sagnem,onako do pola, trbuh mi ide u spic. ima li sanse da se to ikada bar malo ispravi?
    i ja zalutah na ovaj PDF, tek sam skuzila kad je neko napisao, no svjedno ono sto si napisla zove na to da su ti trbusni misici ostali razdovjeni. pitaj ljecnika u vezi toga, jer ne smijes ni sve vrste trbusnjaka raditi. o tome smo pisale na ovom topicu, ali malo zguglaj pa pogledaj koje vjezbe su za to dobre

    sto se tice teme, ja sam nakon svakog poroda dosla doma s kilazom s kojom sam zatrudnila, ali dojenje i bivanje doma su me ubijali, pa sam ja u tom periodu natukla kile, s cijim posljedicama se jos uvijek borim. neispavanost zbilja zove za energijom u obliku cokolade, nutele, i sl. predivnih prehrambenih proizvoda.
    sretno svima jer ja vam se divim cure.

  17. #17
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja sam brzo skinula kile, al bitno je da se ne jede nezdravo (ja prva mogu pojesti cijelu teglu lino lade u trenu ) .. jesti voća i povrća i mesa...ne jesti iza 7 sati...eto to je meni pomoglo..i kretanja dosta

  18. #18
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    samo da se nadovežem za drobić..i moj je ostao, nije velik al ga ima...a nogice su mi mršave...ko žabica sam

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam rodila treće dijete prije dvije godine i u zadnjih 6 mjeseci skinula 9 kila viška koje sam vukla...oduvijek.
    Mlohavi i grdi trbuh je još tu!

  20. #20
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja sam skinula noge (ne doslovno ) al trbuhhh...argghh :/ kažu da vježbe pomažu, a bome ja neznam kako ću vježbama zategnuti kožu možda sam u krivu al ne ide mi nikako

  21. #21
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    evo,moji blizanci sada imaju 10 mjeseci, i kao da sam malo tanja, ha,ha. ma, vaga ne pokazuje nista drasticno, neke 2 kg, ali oblik tijela mi je malo normalniji. a trbuh, uuuuuuh, uzas. rekla sam muzu da sam jos premlada da se osudim na takav trbuh do kraja zivota,smjao se kao lud i rekao da dignem kredit i pravac zatezanje koze. sada,nakon par mjeseci si mislim da to i nije tako losa ideja,he,he.
    sumskica i ja sam bila presretna kada mi je lice vratilo stari oblik!!!!
    vidim da je i tomislava tu, drage moje suborke!!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Makice - i moje tijelo je počelo poprimati obrise osobe normalne težine. OD kad radim sam skinula dodatnih 4 kg, i sad imam 68 kg (a krenula sam skidat kile sa 75 - nekih 5 mjeseci nakon poroda). Ide polako, ali mislim da se neću vraćati u +70kg kategoriju. Inače trbuh mi se isto dosta povukao, ali ni približno dovoljno. Ima nade za nas Twin-mame, kako da ne. Za sve drugo - tu su kirurzi

  23. #23
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja sam od jucer na dijeti jer ovo vise nema smisla Prestrasno je kako izgledam, takva nisam bila ni u trudnoci. Svi mi kazu da sam ostarila drzi te mi fige

  24. #24
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Cure držite se i želim vam puno sreće u mršavljenju.
    Ja još uvijek imam koju kilu viška, ali ušla sam u stare traperice tako da sam zadovoljna. Jedino mi je trbuh mlohav, ali možda se popravi kad krenem s vježbanjem.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I ja sam upravo u starim trapkama (ne trudničkim) i ne izgledam kao hrenovka. To je veliki napredak

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    bez noža nema šanse da mi trbuh ikad nestane uz ne znam kakve vježbe ili bilo što slično

    uzdam se da će mi se barem jedno dijete jednog dana smilovati i dati koju kunu da mama može na plažu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    ja sam evo dva mjeseca poslije poroda sa 2 kg viška i trbuh skoro na starom mjestu
    možda bi i te dvije kile otišle ali dojim pa puno papam

  28. #28
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Jao zene pa sta je onda samnom

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ništa nije s tobom - osim što si rodila

    Jesi pokušala posložit si obroke uvijek u isto vrijeme?
    Npr između 8 i 9 doručak (npr. zobene pahuljice i malo muslija + mlijeko)
    Oko 11-12 neko voće
    Oko 14 ručak (sa ogrooooomnom salatom i puno povrća)
    Oko 16:30-17 - čaj - zeleni, menta - neki biljni koji potiče probavu i metabolizam
    Oko 18-19 večera
    Prije spavanja opet neki biljni čaj
    Predlažem žličicu lanenog ulja + veliku čašu mlake vode na tašte svako jutro
    Svaki dan izvesti bebe u mahnitu šetnju (meni se svi podsmjehuju kako pičim - ali šta da radim, to mi je jedina šansa - a dečki voooooleeee)
    Ovo je moj režim. U dva mjeseca otišlo je 4 kile, dakle ide pola kile tjedno, što je po meni taman - ni previše ni pre malo.
    Kad sam u PMSu pokleknem nam keksima, čoksom i jogurtom s kraš ekspresom

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    ma izbaci kruh iz prehrane i slatko i za tjedan dana imaš već šta vidjeti
    ja integralno jedem samo ujutro i jednu šnitu za ručak -volim meso mmmmmm,i punoooooo povrća
    a sve ostalo papam u normalnim količinama
    jedino moram priznati jedem manje ali češće

  31. #31
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    citam vas i klopam tjesteninu punjenu sparogama,mmmmm. grozna sam. ali, jucer mi je bio rockas, pa se i danas castim, he,he.
    ma, obukla sam i ja stare traperice, sad vec nije strasno tako. steze, ali trpim, ha,ha.
    sumskica, pocela si raditi?
    tomislava, nemoj se please bedirati, i ja se prepadnem kada se pogledam. toliko sam sretna zbog bebica, a tako bi im bila lijepa mama, ahhhhh.
    jucer sam isla u rodjendanski soping(posto nitko bez mene jednostavno ne zna odrediti velicinu koju nosim), totalno sam se ubedirala. htjela sam kupiti trapke i vestu, onako duzu, deblju koju mogu nositi umjesto jakne. totalni bed. vestu probala broj 42, gore mi visi, u stomaku knap. bljak. a traperice.....grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
    nisam nista kupila.
    trbuh mi je totalno u banani, uopce ne lici na trbuh.
    ali, guram, uhhhhh!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Rodila prije 4mj,prije trudnoce 48kg dogurala u trudnoci 76kg,a kada sam rodila 58kg a sada 54kg taman osim malo viska trbuha:/

  33. #33
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki dan izvesti bebe u mahnitu šetnju (meni se svi podsmjehuju kako pičim - ali šta da radim, to mi je jedina šansa - a dečki voooooleeee)
    ovako i ja čim sam se oporavila mooooorala sam van, a pošto je mali spavao ko top tijekom šetnji meni je to bio čak i odmor!
    i sad smo stalno u pokretu, on jednostavno voli biti vani, a meni je i lakše ubaciti ga u kolica i šetati (čitaj: pičiti) nego se igrati unutra a i tako smo većinu dana zajedno!
    i inače pijem puno vode, poslije poroda sam pogotovo žeđala, natakala sam se vodom, izbjegavala sokove, a inisu mi baš ni odgovarali. papala one mcvities keksiće za probavu i to mi je dugo bila jedina poslastica.
    brzo sam počela sve jesti, ja vezu između moje prehrane i grčeva nisam primjetila, rekla bih da je to glupost. i mislim da je velika greška, jer tek onda jedemo jednolično i ne dobivamo što nam treba ni za sebe ni za dijete. i naravno debljamo se.
    još dojim, noćnih buđenja kolko oš(zubići izbijaju) pa i to drži liniju..
    znam da sam 2tjedna od poroda bila 12kg u minusu, a ovih 6 je otišlo u toku mjesec dva tri
    i sad si izgledam bolje nego ikad, možda i zbog toga što se gledam na drugačiji način!

  34. #34
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    podizem
    ja iz rodilísta izasla premrsava, mjesec i po sam bila na bolnickoj hrani i to me unistilo, sad se pokusavam oporavit tako da tamanim sve sto stignem, al od nosanja, dojenja, nespavanja ne prima se

  35. #35
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    E Mare ja jos pokusavam ostati debela. Kada sam ostala trudna imala sam 48kg a sada imam 54. Prvi mjesec mi je bio jako tezak jer smo imali problema sa dojenjem,onda nespavanje i sve sta ide uz to. Nekako se normaliziralo sa bebinih 3 mjeseca i onda sam se stigla i odmoriti i malo naspavati. Ali nije mi bas dugo trajalo khm khm taj odmor. Mislim da ce to doci kada ulovite ritam,kod vas stereo-ritam,a ni ova vrucina bas ne pomaze. Mislim da je vazno piti dosta tekucine i jesti trenutno laksu hranu koja ce te puniti energijom. Dosta povrca i voca. Neka me isprave ako grijesim ali meni je to dosta pomoglo. A kile su pocele dolaziti tek zimi.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moram se pohvalit kako sam u godinu dana sa 75 kila pala na 58. Zatrudnila sam sa 62.

    Mare, blago tebi, srećo moja, kako si mršava izašla iz bolnice. Nadam se da ćeš se zimi malo ubuciti.

  37. #37
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    (već se ubucavam, tu smo po kilama i visini, trbuščić još mrvicu visi, a ja mislila kako je otišla većina, da će skroz trbuščić otć odmah, zapravo mi i nije to nešto važno, al valjda negdje sujeta bocka), kad ode linea negra? nije da mi smeta-podsjeća me na lijepo i radosno razdoblje

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Meni se linea nigra još malo vidi, a rodila sam prije 19 mjeseci :/
    Kako stojiš s kožom na trbuhu? Kod mene je ima na izvoz...

  39. #39
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ostalo je nešto, osrednje-ni malo ni puno, ja mislila da će se to povlačit svaki dan po malo, al jok-ono što je ostalo odmah nakon poroda je i dalje tu, sad stiže steznik pa ćemo vidjet, rekla mi patronažna da radim vježbe da se maternica povuče, ono da stišćem mjehur, a meni se to ne da

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ima li koja mama da je prvo imala jednu bebu pa onda dvije da usporedi razliku u kilazi/strijama? Ja sam u prvoj t prosla super sto se toga tice al s duplicima nemam pojma sto ocekivati?

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    16

    Početno

    Meni je bilo skoro isto. S prvom bebom nista a s druge dvije par strija oko pupka. Kilaza slicna u obje trudnoce a bebe nisu bile male i puno sam jela. Mislim da je to sve individualno i genetski odredjeno.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Evo da odgovorim na svoje pitanje. Bilo mi je isto kao sto minje Borovnica napisala.
    Prvi put sam s 1 bebom dobila 9 kg a sad 10 kg. Bebe 2570 i 2850, 37+0. Dobila nesto strija lijevo od pupka jer mi je trbuh na kraju rastao samo unaprijed a bio je malo nepravilan i lezala sam dugo na lijevom boku i nakon 15tt nisam imala problema s jelom pa se slazem da je do genetike. Sad 17 dana nakon poroda sam zadovoljna svime iako naravno jos imam trbuha ali puuuuno manje neg sam mislila da bi to izgledalo nakon sto nosis skoro 5.5kg beba.

    Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Prva trudnoća +14, blizanacka +18 s tim da sam nakon mjesec i nesto sitno dana od poroda sad na +5. Problem nije u kilama od poroda nego u potencijalnim kilama nakon poroda i prvi put i sad sam od dojenja deset puta vise gladna nego za vrijeme trudnoće a nikakva dijeta ne dolazi u obzir da se ne smanji mlijeko + nakon carskog se dosta dugo ne preporučaju trbušnjaci sto je najefikasnije za trbuh a s troje male djece čisto sumnjam da cu naći vremena za ici trčati svaki dan. Ako ne prije sve ce otići kad klinci prohodaju kao i prvi put...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •