Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #501
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni je zivot olaksan od kad imam ovaj usisivac. Balerina je duuuuuuuuuuuugokosa, a jos k tome i guuuuuuuuuuuusto kosa. rezanje svakog mm je pregovor od par dana.
    I ona se boji usiju jer znaci da ce lezati meni u krilu bar dva tri dana.
    mrzim usi, mrzim ih iz dna duse

    Jelena ima mikke, samo ne pise.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.07.2018. at 08:35

  2. #502
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Neki dan sam pričala s jednom slijepom mamom, pričala je kako joj je kći jednom zaradila uši, i da su problem riješili peglom za kosu

  3. #503
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    s obzirom na moju ljubav prema tim bestijama, bojim se da bih s peglom je riješila i kosu i usi

  4. #504
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Naivno misljah da se nikada necu pojaviti na ovoj gadljivoj temi. Sipak!
    Stigle vaske prvi put i u nasu kucu, donijela ih curka iz skole. Par dana se zalila na svrbez, ja nista nisam vidjela, zagledam se bolje jutros, ma rek'o nije to, gnjide su vece, al' klinac! Male, sitne kao prasina, naoko se ne kuzi da je gnjida, ali ne bjezi sa dlake. Zumiram, slikam i eto, gnjide. Posteljina i deke na pranju, garderoba i pidzame takodje, plisanci i jastuk u kesama cekaju pranje. Kupila sampon i cesalj u apoteci i od osam uvece kad sam oprala kosu i meni i njoj, bjesomucno sam cesljala i cistila do maloprije (23:45). Sutra planiram jos jedno iscesljavanje malog simpanze, a prekosutra peglu za kosu.
    Ima li jos kakvih trikova?

  5. #505
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mast ili ulje utrfsj u kodu i kap dve čajevca omotaju plastičnom folijom,
    Drži bar dva sata operi
    Rasćešljsj
    Prođi s rukama svaki čuperak i probaj protjerati do kraja vladi ak ne ide reži van čuperak na kom je gnjida

  6. #506
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Kaze istrebljivac usiju obilno namazati regeneratorom pa iscesljavati. Regenerator olaksa, valjda skliznu gnjide.
    Moj je imao jednu gnjidu i zasada je ok, barem djeluje ok. Ne vidim nista(doduse nisam ni ovu ja skontala). Prao kosu nekim samponom za gnjide i cajevac sam mu utrljavala.

  7. #507
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rekla bih da vi gnjidama omogucujete wellness s tim etericnim uljima...
    Ne treba nikakve vlasi rezat, dovoljno je puknuti gnjide direkt na kosi. Regenerator pomaze doista, jer ako ima zivih usi, jako ih uspori pa ih je lakse uloviti.
    I pazite, ne djeluju svi samponi ne sve usi. Ako se zaraza nastavi, mijenjajte sampon.

  8. #508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije velness kad se udiše od čajevca

  9. #509
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelena molim te rezi tamo di je gnjida????? Na sta lice djeca poslije toga????
    OK mi je skratiti kosu, osisati djecu da se olaksa ciscenje al sisanje cuperaka :nop:
    Moja procedura je operea koau samponom. Potom sjednes negdje gdje je i tebi i djetetu ugodnu. Omogucis si dobro svijetlo. Kosu podijelis u zone i uzimas tanke pramenove. Ali bas tanke i kad naidjes na gnjidu izvuces i ubijes. Kao sto je vec receno regenerator olaksava posao.
    Postoji i cesalj koji usisava. Stavila sam vec ranije link na njega. Sad mi je tesko s mobitela. Nije jeftin al s obzirom na broj dlaka i duljine istih meni olalasva zivot.
    I sretno. Dosadan i naporan posao. Ali nije beskonacan ma kako god se na pocetku cini.

  10. #510
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Mene su ramena ukocila od trijebljenja! Kupila kod Kineza LED lampu za "na celo", potrosila 6 Duracell baterija, sinoc cetiri i danas tri i po sata cicti cisti cisti cisti aaaaaaaaaaaaaaa! Nikad u zivotu nisam vidjela sitnije gnjide, cesalj nista, samo mi razdvoji dlake. A one su toliko sitne da neke prije napipam klizeci niz dlaku nego sto ih vidim. Pepeljasto plava kosa do pola ledja, ma da krepas.
    Sutra opet cesljanje, ali uz regenerator, pa pegla.
    Trebam li joj kosu pokvasiti prije regeneratora ili na suhu da ga nanosim?

  11. #511
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ako si iz Zg ima onaj striček koji to sredi često u prvom čišćenju.

  12. #512
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si iz Zg ima onaj striček koji to sredi često u prvom čišćenju.
    http://www.usiignjide.com.hr/index.php/cjenik

  13. #513
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja sam obilno regenerator stavljala (pola bočice regeneratora odjednom) na mokru kosu i onda češljala.

  14. #514
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Uf, danas sam je uhvatila na dnevnom svjetlu, bilo suncano. Nasla jos nesto gnjida, ali i jednu zivu mada usporenu vasku. Opet tri sata. Nesto se mislim, ko zna koliko dugo je imala podstanare dok se nije pocela zaliti?

    Nazalost sam iz Bosne, da mi je taj istrebljivac dostupan, cini mi se da bih mu cijelu platu dala samo da nas ovoga rijesi!

  15. #515
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena molim te rezi tamo di je gnjida????? Na sta lice djeca poslije toga????
    OK mi je skratiti kosu, osisati djecu da se olaksa ciscenje al sisanje cuperaka :nop:
    Moja procedura je operea koau samponom. Potom sjednes negdje gdje je i tebi i djetetu ugodnu. Omogucis si dobro svijetlo. Kosu podijelis u zone i uzimas tanke pramenove. Ali bas tanke i kad naidjes na gnjidu izvuces i ubijes. Kao sto je vec receno regenerator olaksava posao.
    Postoji i cesalj koji usisava. Stavila sam vec ranije link na njega. Sad mi je tesko s mobitela. Nije jeftin al s obzirom na broj dlaka i duljine istih meni olalasva zivot.
    I sretno. Dosadan i naporan posao. Ali nije beskonacan ma kako god se na pocetku cini.
    kod nas je to bilo par ćuperaka, bolje izrezati, nek s peglom upropastiti cijelu kosu.

  16. #516
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    kad sam prije dvije godine od djeteta pokupila uši sam se samoizliječila s regeneratorom i višesatnim iščešljavanjem. Imam dugu izrazito gustu i izrazito kovrdžavu kosu, noćna mora svake frizerke. Znači prvi dan sam oprala sa šamponom protiv ušiju, prema uputama i nakon toga stavila regenerator obilno i komad po komad kose iščešljavala s onim gustim češljićem. Nakon dva dana ponovila ovo s regeneratorom, i još jednom prije idućeg pranja sa šamponom protiv ušiju (mislim da je nakon 8 dana)
    Nakon drugog pranja šamponom mislim da više nijedna nije ostala.

  17. #517
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    sama? nitko to nije kontrolirao?

  18. #518
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kako to misliš kontrolirao?
    Nije me nitko nadzirao u tom procesu, mm je potvrdio da imam uši kad sam posumnjala u to i potvrdio da ih nemam nakon tjedan dana kada više nisam imala što iščešljati.
    Valjda bi dosad buknule, dvije godine je prošlo.

  19. #519
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne znam u doba kad je klinka zaradila, i ja sam dobila, prepustila sam njoj ipak posao. najgore je bilo kaj smo bili tad na ljetovanju, p nismo mogli baš inzistirati na pranju i preslačenju posteljine svaki dan

  20. #520
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja nikad nisam obraćala pažnju na tu posteljinu toliko da bi ju prala i mijenjala svaki dan. Skine se taj dan kad opereš kosu šamponom za uši i onda opet, kad opereš ponovo za 5-8 dana. Zašto svaki dan pobogu, kakve to logike ima?

  21. #521
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    marta ni ja ne perem. imam robe i bez toga dovoljno za prati.

    jelena, ako imas koji gnjidu cca 5 a kratku kosu onda i tih 5 pramenova mi se cini puno. ajd da se nekom da rezati dlaku, ali pramen
    a moja ima uvijek gnjida. valjda dok skuzimo. pa vjerujem da bi u nekim zonama bila lijepo posisana ako bi micali po tvom receptu :milenadravicizbitkananeretvi:

  22. #522

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Uši, grrrr, fuj, bljak...
    Slušala sam jednom onog stričeka koji lovi te beštije. Vjerovali ili ne, ali lik je stvarno zanimljiv i stvarno ga je gušt bilo slušati.

    http://www.usiignjide.com.hr/index.php/savjeti

    Tu stvarno ima dobrih savjeta.
    Uglavnom, on kaže da su svi ti šamponi bespotrebni, da smo isušuju tjeme i uništavaju kosu. Suhu kosu treba pošpricati mješavinom vode i octa (ocat će otopiti njihovo ljepilo i lakše će se odstranjivati), nakon toga raščešljati, debelo, debelo nanijeti regeneratora (bijelog tako da se vidi ima li beštija u njemu), kosu podijeliti u pramenove i češljati jako gustim češljem (onim koji se dobije uz one šampone).
    S češlja papirnatim ručnikom ukloniti regenerator i pogledati ima li čega. Nakon toga oprati kosu. Posteljinu promijeniti, ne treba ništa iskuhavati, očistiti pribor za kosu, usisati trosjede, ne zaboraviti auto sjedalicu, kape i sl. Plišance staviti u vrećicu i u zamrzivač. Nikakav domestos, steriliziranje i dezinfekcija cijele kuće.
    Ne zamarati se gnjidama, cilj je odstraniti uši, postupak ponoviti za tjedan dana, ove nove neće postati spolno aktivne. Ako prilikom trećeg ponavljanja ima ušiju, to znači da ih dijete još od nekud dovlači.

  23. #523
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam prije dvije godine od djeteta pokupila uši sam se samoizliječila s regeneratorom i višesatnim iščešljavanjem. Imam dugu izrazito gustu i izrazito kovrdžavu kosu, noćna mora svake frizerke. Znači prvi dan sam oprala sa šamponom protiv ušiju, prema uputama i nakon toga stavila regenerator obilno i komad po komad kose iščešljavala s onim gustim češljićem. Nakon dva dana ponovila ovo s regeneratorom, i još jednom prije idućeg pranja sa šamponom protiv ušiju (mislim da je nakon 8 dana)
    Nakon drugog pranja šamponom mislim da više nijedna nije ostala.
    Ovako sam i ja .
    Prvo šampon protiv ušiju,a onda regenerator.Stvarno ih skida.Nakon 2 dana ponovo regenerator.Pa ponovo nakon 2 dana.Između sam djeci prebirala po glavi.Meni nije imao ko .Odnosno,muž nije vidio ništa(čak ni kad sam ih imala).I riješili smo se.Posteljinu smo mjenjali nakon "terapije".S plišancima nisam radila ništa.

  24. #524
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Update.

    Peglala, iscesljavala "na suho", sa sircetom i sa regeneratorom, rijesila dosta, ali nije jos gotovo. U petak smo opet prale kosu samponom, rascesljavanjem u petak i subotu (juce i prekjuce) nasla jednu tj. dvije gnjide, a danas dvije sitne zive usi i dvije male gnjide. Napominjem da moja "cesljanja" svakodnevno traju bar po tri sata. Otkrila sam da mi kcerka ima divnu narav, majke mi divim joj se kako je razumna i strpljiva. Znaci, borba ide dalje...

    Eh, da, ima ih i kod mene. Otisla sam fino mojoj frizerki, rekla sta je u pitanju, u cetvrtak me zena osisala bukvalno kao decka (nije mi problem, ionako nosim kracu kosu a i diiiiivno mi stoji ), ofarbala, pregledala i kaze nema nista. Ja sam ipak u petak ponovila sampon i iscesljavam i sebe, mada ne mogu tvrditi da sam ucinkovita.

    U prosli ponedjeljak sam plakala, sad sam u zen fazi. E da, odlucila sam sutra naruciti iz SAD onaj neki njihov hvaljeni terminator cesalj, kosta oko 15$ i postarina 6$, stigao bi za oko 3 sedmice, ali neka ga, za svaki slucaj.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Smije se Paranit sprej za preventivu koristiti stalno bez prekida ? Kod nas već valjda 2 mjeseca stoje po vrtiću obavijesti i malac spominje da netko ima uši pa mi špricamo stalno...Sad je bio 2 tjedna doma pa nismo, ali smo prije toga i sad namjeravam opet...

  26. #526
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima negdje recept s lavandom radije to smuckaj

  27. #527
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Smije se Paranit sprej za preventivu koristiti stalno bez prekida ? Kod nas već valjda 2 mjeseca stoje po vrtiću obavijesti i malac spominje da netko ima uši pa mi špricamo stalno...Sad je bio 2 tjedna doma pa nismo, ali smo prije toga i sad namjeravam opet...
    Kcerka si je spricala cijelo prvo polugodiste jer je jako sklona...usla je u pubertet i sad imamo strasno problema s prhuti...a prilicno sam sigurna da nije samo od zlijezda, vec i od tog spreja

  28. #528
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Mislila sam joj probati kolekciju Hedrin...dobila sam reklamu..pise da je baziran na vodi, da nema ulja, pesticide i neugodne mirise...govorim za sprey i lotion

  29. #529
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Kcerka si je spricala cijelo prvo polugodiste jer je jako sklona...usla je u pubertet i sad imamo strasno problema s prhuti...a prilicno sam sigurna da nije samo od zlijezda, vec i od tog spreja
    Ja sam kod svoje (prije puberteta) primijetila pojačano perutanje nakon svako malo Paranit šampona (jako je sklona ušima). Nismo špricali sprej jer je astmašica pa od njega kašlje. Probala sam razne palete šampona, svaku toliko malo promijenim šampon tipa Hedrin, pa onaj neki Pedi-nešto. Čini mi se da bi isto bilo s maslinovim uljem za uši - isti efekt ovih šampona (davljenje ušiju u tome) - a gnjide su ionako ručni rad i nema toga tko će me uvjerit da ima išta drugo osim jednu po jednu pincetnim hvatom micat s glave.A gnjide dodatno šokirat i onim elektro-šoker češljićem.

    Znači, za uši davljenje i elektro-šokiranje. Za gnjide mehaničko uklanjanje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2019. at 15:55

  30. #530
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kod svoje (prije puberteta) primijetila pojačano perutanje nakon svako malo Paranit šampona (jako je sklona ušima). Nismo špricali sprej jer je astmašica pa od njega kašlje. Probala sam razne palete šampona, svaku toliko malo promijenim šampon tipa Hedrin, pa onaj neki Pedi-nešto. Čini mi se da bi isto bilo s maslinovim uljem za uši - isti efekt ovih šampona (davljenje ušiju u tome) - a gnjide su ionako ručni rad i nema toga tko će me uvjerit da ima išta drugo osim jednu po jednu pincetnim hvatom micat s glave.A gnjide dodatno šokirat i onim elektro-šoker češljićem.

    Znači, za uši davljenje i šokiranje. Za gnjige mehaničko uklanjanje.
    Da,slazem se...a sto za prevenciju? Ona ih je uspjela ne pokupiti cijelo polugodiste ali joj je kosa strava...jako se masti a perutanje da ne spominjem.
    Mi smo spricali taj Paranit sprej ali i ja sam svjesna da sigurno lose utjece na kozu...jeste probali i taj Hedrin sprej za prevenciju?

  31. #531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Da,slazem se...a sto za prevenciju? Ona ih je uspjela ne pokupiti cijelo polugodiste ali joj je kosa strava...jako se masti a perutanje da ne spominjem.
    Mi smo spricali taj Paranit sprej ali i ja sam svjesna da sigurno lose utjece na kozu...jeste probali i taj Hedrin sprej za prevenciju?
    A ja osobno za moju astmašicu - ništa. Nije realno da će svaki dan, cijeli život dok ne napuni 18, vezivat kosu. Nije realno da će do 18 god nosit frizuru "Jadranka Kosor". Osim ako baš nije ono sad cijeli razred u fazi eksterminacije i ono nadaš se da eto, dan-dva će ostali pogledat i počistit pa ono 3-4 dana šrpicanje i vezivanje. Za prevenciju ja zapravo jedino koristim pregled doma svaku toliko.

  32. #532
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kako radim s dječicom koja nerijetko imaju uši, mogu reći da sam zbog prevencije i čestog špricanja sebe znala uništiti si tjeme. U biobio ima onaj neki preventivni sprej koji je s više biljaka, a bez kemije. Nekavno mi je žena iz Zavoda za javno zdravstvo baš rekla da je nabezbolnije i učinkovito (da tako savjetujem roditelje) natopiti kosu jabučnim octom, češljati i isprati. Uši ga ne podnose.

  33. #533
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Dobra prevencija i kurativa i za uši i za perut nama se pokazao "pakung" od mješavine vode i domaćeg jabučnog octa (omjer otprilike 2:1 u korist vode).
    Nanijeti na kosu i vlasište, zamotati ručnikom, držati koliko ide, nanijeti obilno regenerator, iščešljati gustim češljićem za gnjide i uši, dobro izaprati čistom vodom.
    Treba još i fizički naknadno trijebiti gnjide, ali puno brže odlaze nego kod drugih pripravaka koje smo isprobali.

  34. #534
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj klija prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra prevencija i kurativa i za uši i za perut nama se pokazao "pakung" od mješavine vode i domaćeg jabučnog octa (omjer otprilike 2:1 u korist vode).
    Nanijeti na kosu i vlasište, zamotati ručnikom, držati koliko ide, nanijeti obilno regenerator, iščešljati gustim češljićem za gnjide i uši, dobro izaprati čistom vodom.
    Treba još i fizički naknadno trijebiti gnjide, ali puno brže odlaze nego kod drugih pripravaka koje smo isprobali.
    Ovo mi se čini dobar common sense savjet - jedino ne znam je li bi reagirala i na ocat, on je dosta intenzivan. Nema nego probat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2019. at 16:44

  35. #535
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi se čini dobar common sense savjet - jedino ne znam je li bi reagirala i na ocat, on je dosta intenzivan. Nema nego probat.
    Domaći jabučni ocat je među blažim octovima, možeš slobodno probati. Nije to isto kao da uzmeš onaj alkoholni za zimnicu.

  36. #536
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super clanak, posebno za one roditelje koji misle da je jedno pranje sampona i dan dva ap-cap dovoljno i, ne mogu dovoljno naglasiti, da se gnjide icim mogu maknuti (bas super gusti cesljici) osim jedna po jedna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.01.2019. at 01:22

  37. #537

  38. #538
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sad bas da petina klinaca to ima stalno mi je jako puno klinaca
    U grupi mog klinca su uši bile dosta dugo,jer navodno netko iz susjedne grupe nije čistio svoje dijete,a prostor su dijelile tri grupe,cure sve osim jedne kosa do guzice,sad je to u školi dosta preko guzice
    U moje doba se to rješavalo i s petrolejom,parafinom .....

  39. #539
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nasa obitelj se upravo iz izvukla iz ralja usiju.nbeba od tjedan dana i nas dvije kosate s ušima. Milina!

    Pedilinom sam oprala kćer, a sebi nisam mogla pomoći nego narodnom medicinom.

    Jedan dan svinjska mast na kosu, jedan dan ocat (ja sam stavila alkoholni jer je jači). Time sam tretirala i jezinu kosu. Iščešljavala beskrajno. Rukama micala gnjide (rezala). Mast podavi uši, a ocat odlijepi lakše gnjigu. Sebe sam i peglala tijekom dana da ih i temperatutom ubijem. Kuoaonica nam je izgledala popug vešeraja nego hogela. Sve se dnevno pralo. Kupili smo i one kape za kuharice i liječnike i tako hodali po doma, pogotovo spavali.
    Danas pocinje s Paranitom jer se vraca u vrtic. Necu duze od jedne bočice. Do tad cu pronaci omjere za cajevac i/ili lavandu (zna li netko?) i nastaviti time.

  40. #540
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Čajevac i lavanda su wellness za uši. Čemu trošiti pare?

  41. #541
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad bas da petina klinaca to ima stalno mi je jako puno klinaca
    U grupi mog klinca su uši bile dosta dugo,jer navodno netko iz susjedne grupe nije čistio svoje dijete,a prostor su dijelile tri grupe,cure sve osim jedne kosa do guzice,sad je to u školi dosta preko guzice
    U moje doba se to rješavalo i s petrolejom,parafinom .....
    Navodno je jedno dijete umrlo pa se s tim prestalo - rekla mi penzionirana medicinska iz ex vrtića.... ili neko. Ovo da petina klinaca to ima - nije uvijek ista petina - mi se čini plauzibilno. Promilima ćeš naći roditelje kao sarasvati da hodaju u med. kapicama po doma. Većina je stava - ajoj, da, imali smo, pogledali smo, našli samo 1-2, očistili, i sutra otišli u kolektiv, baš smo se super brzo toga riješili.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.01.2019. at 10:35

  42. #542
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    isto mi se neke stvari u članku čine pretjerane, zar zaista ljudi radi ušiju uzimaju po dva tjedna bolovanja, a i da kad netko u vrtiću ima streptokok cijela grupa preventivno pije antibiotik mi je prvi glas


    inače, mi smo ih ove zimske praznike prvi put ugostili, stariji skupio u školi, pronašli smo i kod mene, kod ćeri i muža nisam stvarno našla nikakve dokaze
    a potaknuto svime što sam čitala na ovoj temi, stalno sam u paranoji da ne znam što tražim i da mi nekako prolaze ispod radara, da ne znam prepoznat gnjide itd

    ne tvrdim da smo se riješili, u procesu smo nadgledanja, pregledanja, češljanja (doduše sinak se ošišao na vrlo kratko i kod njega ni nema puno mjesta)

  43. #543
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno da je pretjerivanje. Ako čovjek isprati par zdravorazumskih savjeta, bez problema će se riješiti uši u kosi, ali uvijek postoje ljudi koji vole dramiti, zatim postoje ljudi koji mažu eterična ulja po kosi, jer iz nekog razloga misle da će to otjerati/ubiti/zaustaviti uši, pa postoje oni koje boli dupe, uopće to ne shvaćaju ozbiljno, itd....

  44. #544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače, mi smo ih ove zimske praznike prvi put ugostili, stariji skupio u školi, pronašli smo i kod mene, kod ćeri i muža nisam stvarno našla nikakve dokaze
    a potaknuto svime što sam čitala na ovoj temi, stalno sam u paranoji da ne znam što tražim i da mi nekako prolaze ispod radara, da ne znam prepoznat gnjide itd
    To ti je ta petina - ljudi šeću i ne znaju, nema svatko simptome tipa da grozno svrbi itd. Ljudi bi trebali svaku malo provjeravati, po meni - makar svaka 2 tjedna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.01.2019. at 11:45

  45. #545
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je pretjerivanje. Ako čovjek isprati par zdravorazumskih savjeta, bez problema će se riješiti uši u kosi, ali uvijek postoje ljudi koji vole dramiti, zatim postoje ljudi koji mažu eterična ulja po kosi, jer iz nekog razloga misle da će to otjerati/ubiti/zaustaviti uši, pa postoje oni koje boli dupe, uopće to ne shvaćaju ozbiljno, itd....
    Fakat. Mi smo jesenas imali vaske, nas 5 ukupno (muz je celav). Resili skroz olako...

  46. #546

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Čitam, čitam i ne znamešto bih rekla na sve koji su se 'olako' riješili ušiju. Ja sam već luda!!!

    Naša "priča" traje već mjesec dana i polako posustajem...

    - Oprali specijalnim šamponom već 4x (svakih 7 dana, prema uputi)
    - promijenili 3 vrste šampona, potrošili već više od 500kn
    - Prije svakog pranja satima bih pregledavala dlaku po dlaku i vadila gnjide
    - poslije svakog pranja bih joj peglom prošla kroz cijelu kosu (postupak preeventivno proveli SVI ukućani iako smo uši našli samo kod starije)
    - vodeći se onom da uši ne mogu preživjeti više od 48 sati bez glave, nakon svakog tretmana bismo oprali SVU posteljinu i robu koja ide preko glave i promijenili adresu (sva sreća da je ljeto pa selimo od vikendice do vikendice)

    Nakon 4 ponavljanja postupka, OPET nađem 5 živih uši u kosi...
    I sad opet perem već 4.mašinu veša i glancam cijelu kuću jer se za 2 dana vraćamo u Zg.
    Svi smo pregledani, ima samo starija...


    I onda čitam da netko to riješi u dan-dva i padam u depresiju. KAKO POBOGU?!!!!

  47. #547
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne znam, nama je stvarno bilo dosta uspješno rješavanje, problem je jedino bio što se vraćala u vrtić i opet iznova kupila, sad preko ljeta smo bili mirni, pa ćemo vidit
    šampon Once mi je stvarno dosta učinkovit, plus ručno čišćenje

  48. #548

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Miha, meni ovo izgleda kao da ih ima netko u vašoj okolini a tko ih ne tretira pa one stalno prelaze na nekog od tvojih ukućana...

  49. #549

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Miha, meni ovo izgleda kao da ih ima netko u vašoj okolini a tko ih ne tretira pa one stalno prelaze na nekog od tvojih ukućana...
    Nismo s nikim u kontaktu. Tj. solo ljetujemo cijelo vrijeme, samo mijenjamo adrese (gradove, županije pa čak i države)...

    Sumnjam na jednu malu s kojom se starija družila prije odlaska na more, ali s njom se od tada nismo vidjeli.

    Inače, prošli smo xy epidemija u ovih 14 godina vrtića/škola i ovo nam je prvi put da je itko pobrao...

    Od šampona smo koristili: Paranit, Sumifen i Ekoped

    Manja je imala u 2.navratu, ali sad je potpuno čista.

    Sebi jedino fizički ne uspijevam pregledati kosu, ne znam koliko je za vjerovati MM-u, ali i ja sam prala šamponima već 4x i peglam se.


    Ne znam. Očajna sam i ne znam što više da radim.

  50. #550
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Miha neko ima. tako je i nama bilo dok nismo skuzili ko im je jos domacin.
    Zao mi je. nadam se da mala nema predugu kosu. mene to najvise izludjuje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •