Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #101
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ja uopće ne mogu razmišljati jer znam da sam luda zbog ušiju mislim da ću morati dijete ošišati skroz na kratko i žao mi je što će ona jedina ostati "obilježena" (to joj je valjda najgora kazna što ju može zadestiti) a ne vidim načina kako da se ta epidemija spriječi
    Moja djevojčica je prošle godine (u proljeće) u vrtiću dobila uši i koristili smo Sumifen i još neke šampone, ali ništa od toga, nakon 2 tjedna i dalje se češkala.
    Ima dugu kosu koju nikako nisam htjela šišati.

    Svaku večer sam je na bijeloj plahti iščešljavala i trijebila vlas po vlas i rukom izvlačila gnjide, ali jednostavno se previdi. Kosa joj je svijetlo smeđe boje i prilično gusta do ispod ramena.

    A da ne govorim u ožujku svaki drugi dan prati posteljinu, i sve ručnike i sve što je oblačila preko glave, a vani vlaga i ne stigne se osušiti (tada još nisam imala sušilicu za rublje), bila sam doslovce zatrpana rubljem i sluđena kao i ti sad.

    Onda mi je jedna starija gospođa u ljekarni rekla neka namažem svinjskom masti i omotam joj glavu najlon vrećicom, te isperem normalnim šamponom.
    Onako rezignirana nije bilo toga što ne bih napravila i upalilo je.

    Posjela sam je u kadu, jer se mast na toploj glavi topi i kaplje. Prije ispiranja sam iščešljavala gustim češljem koji je samo klizio po toj masnoj kosi i na bijelom češljiću su se vidjele gnjide, nakon 3 ispiranja šamponom i jednog regeneratorom, još sam jednom pregledala i od onda (kuc, kuc) nema ni ušiju ni gnjida. Cijeli postupak traje oko 45 minuta.

    BTW nakon tog tretmana kosa joj je bila meka kao svila

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    81

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ja uopće ne mogu razmišljati jer znam da sam luda zbog ušiju mislim da ću morati dijete ošišati skroz na kratko i žao mi je što će ona jedina ostati "obilježena" (to joj je valjda najgora kazna što ju može zadestiti) a ne vidim načina kako da se ta epidemija spriječi
    A od tog Lice Guard-šampona protiv gnjida, kaj ni on ne pomaže ?
    Pa, to je strašno,ne kaže se bezveze "dosadan si kao uš"......
    Ja još uvijek neznam da li da kupim taj cijeli komplet. :?
    Kaj da radim ? :? Jel da ih i dalje ručno čistim......... Držim fige da ih se svi rješimo.

  3. #103
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja ne znam što bih bez tog kompleta. Verijedi ga imati tko je sklon ušima. Šampon za gnjide stvarno pomaže, odlijepi ih iz kose i onda se lako iščešljaju, tko bi ih vuko jednu po jednu a el. češalj je za dečkiće savršen... kod gušćih i dužih kosa treba puno duže... ali barem ne moramo svakih par dana s onim agresivnim šamponima prati

  4. #104
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja ću poluditi, moja kćer ima uši!!! Ima lih mali milion,sitnih,minijaturnih ušiju i gnjida.A svaki dan sam joj provjeravala jer je na vrtiću bila obavijest da haraju i tek sinoć sam skužila.I sad i mene sve češe.Zanima me,smijem li ja koristiti onaj šampon,budući da dojim?I još nešto,imala sam namjeru farbati kosu večeras pa se mislim,farba bi ih trebala ubiti (ako ih ima)jel tako??

  5. #105
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Trina, masnoca ce ih ubiti, ato ne utjece na dojenje, ali oni s insekticidima,´mislim da nisu bas za dojenje, ali idem vidjeti.

    Mislim da je nepotrebno koristiti sampone sa piretrinom ili idima, bolje je uzeti neke na masnoj osnovi....i cesljati...nasi su svi bili takvi...

  6. #106
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    a sad ću ja izludit, Nika je dobila vaške! fuuuujjjjj!

    u subotu kada sam ih otkrila su bile već velike, vjerojatno faza opolođivanja, tj. razmnožavanja, tako da je jučer bila glava puna gnjida i malih sitnih ušiju. grozno! od tog prizora već danima ne spavam, tj. sanjam tu groznu scenu.

    ja se sjećam svojih dana sa ušima dok sam bila u vrtiću i osnovnoj školi, i to je sve bilo ok, mama bi naprašila kosu, zamotala ju u ručnik kojeg ne bi skidala strašno nešto puno, i to je to! ali kad ti vidiš te beštije kako gmižu na vlastitom djetetu, pa to je stvarno :shock:
    sada ni sama ne znam bi li uzimala taj električni češljić ili bi ipak išla na zdravo seljački način da uzmem svinjsku mast!? :? u svakom slučaju idem sutra u apoteku kupiti taj gusti češljić jer imam onaj dječiji obični koji u biti uopće nije gust!

  7. #107
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Da se i mi pridružimo, imamo ih!!!
    Dakle, pročitala sam cijeli topic i sad me zanima: da li ti šamponi djeluju i preventivno?. Tj. kad ih se riješimo, da je dijete još par dana zaštićeno uslijed djelovanja šampona? I koliko često ste prali kosu djeci? Svaki dan, svaki drugi,...?

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisu svi samponi jednako djelotvorni. Recimo Pedilin je puno bolji od drugih. I etericno ulje cajevca je odlicno.
    Mozes se tretirati i homeopatijom. U svakom slucaju zivciranje ne pomaze. Trebate naci nekoga tko voli prebirati po kosi i vadit gnjide.

  9. #109
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Jednostavno rješenje za riješiti se gnjida (nakon što ih pobijete šamponom, ofkors) - natopiti glavu sirćetom (za jelo), i tako "zakiseljenu" malu glavu iščešljati gustim češljem. Sirće otapa ljepljuvu tvar kojom su gnjide fiksirane za vlasi. Provjereno na mojoj i bratovoj glavi, višekratno kroz vrtić i školovanje

  10. #110
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    El.češalj uništava uši, a svinjska mast ti je za gnjide. Za gnjide imaš odličan šampon od iste firme "lice guard" - ali naglašavam da je najvažniji češalj s kojim iščešljavaš gnjide (najbolje neki s metalnim dugim gustim zucpima)
    Šamponi preventivno ne pomažu. Pomaže (nisam isprobala) dva puta tjedno isprati kosu s toplom vodom+10kapi čajevca ili 6kapi timijana i ružmarina u pola litre tople vode.

  11. #111
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Btw. mi smo bili u fazi da nam niti jedan šampon (od onih koji su na našem tržištu) nije djelovao

    Spasio me jedino PARANIX spray i njihov češljić koji sam dobila iz njemačke :/

  12. #112
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    da, evo govorim da smo ih se mi za sada riješili. Kupila sam češljić koji je ZAKON kod ušiju, i to obični onaj metalni sa plastičnom plavom drškom. češljić- rulz! 8)

    dalje, gnjide ništa ne ubija, njih se baš mora fizički odstraniti iz glave koliko god se može. a šampon ubija samo žive uši i na taj način im spriječava trenutno (tj. daljnihh 68 dana) razmnožavanje.

    kupili smo i ulje čajevca, nasprejali cijelu glavu i zatvorili sa kapom 15 minuta.

    nadam se da ih dugo, dugo nećemo vidjeti više.

    i da nadodam da sam svakih 2-3 dana mijenjala posteljinu.

    evo malih brošura:

    www.bzga.de/bzga_stat/pdf/60020150.pdf

    www.rausch.ch/documents/infobroschuere_kr_tu.pdf

    www.kantonsarzt.lu.ch/pdf_lausserbokroatisch.pdf

    http://www.publichealth-zagreb.hr/bolesti/usljivost.htm

    http://www.publichealth-zagreb.hr/ma...=282&Itemid=55

    http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id...8c4bd69af66e40

    www.medis.si/lang/zdravila_bosanski.htm

  13. #113
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    IZVRSNA BROŠURA (koju svatko mora imati i pročitati!):

    http://www.health.vic.gov.au/headlic...df/bosnian.pdf

  14. #114
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Hvala svima! Proguglala sam uši i saznala štošta. Npr: uši izvan kose mogu preživjeti između nekoliko minuta i nekoliko dana, ovisno o tome koji tekst čitate . No dobro. Otkrili smo ih u nedjelju. Oprali smo kosu Pedilinom, jučer (ponedjeljak) opet. Danas su bili u vrtiću nakon temeljite kontrole, obavijestila sam tetu, i nešto kasnije me nazvala glavna sestra i zamolila da ne dovodim djecu dok se to ne riješi jer oni jedini imaju uši. Ne znam samo onda gdje su ih pokupili! Je su li vaša djeca išla u vrtić za vrijeme "skidanja" ušiju? Pronašla sam u nekim člancima na netu da smiju ako su pod tretmanom i pod kontrolom. Dalje, kako često preti djeci kosu s tim šamponima? Mi smo svoje danas ošišali na skroz kratko i opet oprali sa Sumifenom. I pročešljali, naravno. Posteljinu mijenjam svaki dan i perem na 95, a jakne i kape sam dobro naparila parom iz pegle. Nema mi smisla prati glavu svakoh 7 dana jer možda negdje čuči gnjida koja će se izleći danas, a neka druga sutra. Što mislite?

  15. #115
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    gnjide se legu svakih 6-8 dana. naravno da se upravo sada može izleći neka gnjida, a vi jučer oprali kosu. zato se i pere kosa svakih 4-8 dana.

    ja sam sve svoje četke za kosu, trakice, kopče... stavila 2 dana u zamrzivać- kaže da se ubijaju na visokim i niskim temperaturama. ne preživljavaju u perilici na 60˙C. tako da ne moraš baš sve otuhavati i peglati. naravno ne može naštetiti, ali ne moraš!

    ja sam neki dan niki i ines preventivno kosu oprala čak u coca-coli . ne znam da li je pomoglo, vidit ćemo! mislim da naštetit nije moglo, bar su se po prvi puta kupali u kokakolinoj kupki !

    btw. moja Nika je išla u vrtić cijelo vrijeme, naravno pod kontrolom, čak joj je medicinska sestra dolazila i sa el. češljem češljala kosu jednom tjedno, bez mog urgiranja. jedina je u grupi (u što sumnjam) imala uši, jer stalno mi govori da se netko češe, a ja i mm smo onda došli do zaključka da ih je vjerojatno pokupila negdje u TL ili CK igraonici :/ .

  16. #116
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Kupila sam i hidrolat čajevca, piše da nije za oralnu upotrebu, znači da smije na kožu/vlasište? Na ulju piše da ne smije niti na kožu. I kako da sad taj hidrolat čajevca primijenim?

  17. #117
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa
    Kupila sam i hidrolat čajevca, piše da nije za oralnu upotrebu, znači da smije na kožu/vlasište? Na ulju piše da ne smije niti na kožu. I kako da sad taj hidrolat čajevca primijenim?
    našpricaj ga ili izlij na tjeme, doboro izmasiraj i zamotaj glavu sa ručnikom ili folijom ili kapom (ako imaš) nekih 15 minuta. dobro isperi. to možeš ponavljati jako često jer je to prirodan lijek, za razliku od šampona koji su kemikalije i od njih gnjide i uši mogu postati rezistentne.

  18. #118
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    S kakvim šamponom perem nakon čajevca? Ubija li on i gnjide ili samo odraslu uš? Kolikom često? Svadi dan, dvaput tjedno, dvaput dnevno? Može li uš skakati kao buhe ili smo trči? :D Pregledavala sam malcu glavu i učinilo mi se da je nešto skočilo na mene.

  19. #119
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa
    S kakvim šamponom perem nakon čajevca? Ubija li on i gnjide ili samo odraslu uš? Kolikom često? Svadi dan, dvaput tjedno, dvaput dnevno? Može li uš skakati kao buhe ili smo trči? :D Pregledavala sam malcu glavu i učinilo mi se da je nešto skočilo na mene.


    ne, uši ne skaču sa glave na glavu! mora baš biti direktan kontakt glave sa glavom da bi prešle!

    gnjide u biti ništa ne ubija (eventualno starinski načini sa petroleom ili sličnim :/ ). ubija ih samo kad ih odstraniš iz glave i stisneš između niktiju ili spališ, baciš u odvod i sl....

    bito je da se dotijedna gnjida odstrani fizički , ovo sa šamponima i kojekakvim sredstima- svak hvali svoga konja :/

  20. #120
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ovo sa sirćetom i jeste za fizičko odstranjivanje gnjida. Sirće ih odlijepi sa kose, pa se lakše iščešljaju. Nas je mama češljala onim starinskim, koštanim češljem. Nakon nekoliko iščešljavanja obično ih više nije bilo. Mislim da nas je "preventivno" prala Milinor šamponom sedam dana od prvog vaškocida.

  21. #121
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja ih nisam nikad imala, pa mi je sve ovo nepoznanica. Hvala na savjetima.

  22. #122
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    ja ih jutros nasla na glavi moje curice...
    a jucer je spavala samnom...
    imaju i one male n+bijele i nasla sam par crnih koje setaju
    sta je sta? ajme umirem, poludit cu!!

  23. #123
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    malena beba, pogledaj ovaj moj gore post sa linkovima i sretno rješavanje! imaj strpljenja- češljanje, trijebljenje + češljanje i češljanje + pranje kose!

  24. #124
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    utjesite me... nismo valjda jedini trenutno sa usima...

  25. #125
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja samo molim Boga da ih moji klinci ne pokupe u vrtiću jer ne znam kako ću sebe očistiti :/ . Pre cca 4 godine sam ih dobila od deverove malecke - joooj muka živih a samo sam je par minuta mazila :/

    I apropo teme, hoće uši i na farbanu kosu a novo farbanje im samo udesi ambijent - provereno sa punih 30 godina

    Joj, živa se izdrapah na ovoj temi

  26. #126
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    moja mala je imala uši skoro 9 mjeseci. mijenjale smo šampone i češljeve i sto čuda. čistile svaki dan po više od sat vremena (ima gustu kosu) i na kraju plačući odem u ljekarnu tražeći čudo. apotekarka vidjevši koliko sam očajna, a i shvatila je da sam već sve šampone isprobala predložila mi je neki električni češalj koji kao ubija uši i gnjide jer ima blagu struju koje dijete ne osjeti, a i alarmira kada se nešto zalijepi tako da se može odmah izvaditi. platila sam ga 300 kuna i ne žalim ni lipe. riješili smo se ušiju za 7 dana svakodnevnim češljanjem po 20ak minuta.
    zove se robi combo pro[/b]

  27. #127
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    plus, zaboravih napisati, toliko sam novaca potrošila na šampone, a usput je zaradila i perut

  28. #128
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    MI smo se svojedobno borili sa ušima u više navrata i uspješno ih se riješili (duga kosa do pola leđa) ovom metodom koju smo nije da se hvalim sami izmislili. Kosu smo prali toćno po uputama Sumifen šampona i nakon toga obilno na kosu stavili regeneratora i krenuli izčešljavati kosu najprije jako rijetkim češljem, zatim normalnim ( da se kosa dobro,dobro razčešlja) i na kraju onim gustim za bebe, sloj po sloj ne ispuštajući niti dlaćicu. Uši i gnjide bi po toj glatkoj od regeneratora kosi klizile kao po ulju (Češljanje je trajalo jako dugo). Nakon dva dana bi ponovile postupak i nakon 14 opet i ušiju nije više bilo, drugi par rukava je ako se izvor ušiju nije očistio, onda se prića na žalost ponavlja.

  29. #129
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    MI smo se svojedobno borili sa ušima u više navrata i uspješno ih se riješili (duga kosa do pola leđa) ovom metodom koju smo nije da se hvalim sami izmislili. Kosu smo prali toćno po uputama Sumifen šampona i nakon toga obilno na kosu stavili regeneratora i krenuli izčešljavati kosu najprije jako rijetkim češljem, zatim normalnim ( da se kosa dobro,dobro razčešlja) i na kraju onim gustim za bebe, sloj po sloj ne ispuštajući niti dlaćicu. Uši i gnjide bi po toj glatkoj od regeneratora kosi klizile kao po ulju (Češljanje je trajalo jako dugo). Nakon dva dana bi ponovile postupak i nakon 14 opet i ušiju nije više bilo, drugi par rukava je ako se izvor ušiju nije očistio, onda se prića na žalost ponavlja.

  30. #130
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    netko je ovdje bio spominjao ulje čajevca, nama je ono pomoglo definitivno. svaki dan sam joj kosu intenzivno češljala i trijebila, i prala u coca-coli, majonezi, pedilin šamponu... al kad sam kupila onaj češljić za uši (obični) i dobili smo uz njega to ulje čajevca. skeptična, puko mi film i ja joj zadihtala kosu u plastičnoj kapi, dobro natraljala tog čajevca i ostavila nekih 15 minuta. nakon što sam joj isprala kosu, lijepo sam ih sve rašćešljala i ono što je grace rekla, dlaku po dlaku. kosa joj je doslovno smrdila narednih 5 dana i više ih nije bilo.

    netko je spomenuo da ne idu na farbanu kosu, e pa idu, idu, itekako! nemojte se povodit za time. ako itko u obitelji dobije uši, svi ukučani moraju oprati kosu sa šamponom. prve su najvažnije da se ubiju, dok ne postanu spolno aktivne (7-14 dana, al nikad niste sigurni koliko je stara uš koja vam je došla na glavu), zato trebaju svi odmah oprati.

    i još jedna greška- koju sam ja napravila, u brzini, našamponirala sam ju i onda sam ju skupa sa tim šamponom istuširala.
    kada se uši dobiju, mora se prati isključivo glava- ne i tijelo. :/

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa

    i još jedna greška- koju sam ja napravila, u brzini, našamponirala sam ju i onda sam ju skupa sa tim šamponom istuširala.
    kada se uši dobiju, mora se prati isključivo glava- ne i tijelo. :/
    ovo nisam znala a to bi sigurno i ja napravila :shock:

    jel bilo kakvih posljedica? :/

  32. #132
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    Citiraj grace prvotno napisa
    MI smo se svojedobno borili sa ušima u više navrata i uspješno ih se riješili (duga kosa do pola leđa) ovom metodom koju smo nije da se hvalim sami izmislili. Kosu smo prali toćno po uputama Sumifen šampona i nakon toga obilno na kosu stavili regeneratora i krenuli izčešljavati kosu najprije jako rijetkim češljem, zatim normalnim ( da se kosa dobro,dobro razčešlja) i na kraju onim gustim za bebe, sloj po sloj ne ispuštajući niti dlaćicu. Uši i gnjide bi po toj glatkoj od regeneratora kosi klizile kao po ulju (Češljanje je trajalo jako dugo). Nakon dva dana bi ponovile postupak i nakon 14 opet i ušiju nije više bilo, drugi par rukava je ako se izvor ušiju nije očistio, onda se prića na žalost ponavlja.
    i ja iman taj sampon. ajde mi samo objasni jesi taj regenerator ispirala ili ne?

  33. #133
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj M&T prvotno napisa
    jel bilo kakvih posljedica? :/
    hvala Bogu nije, al nakon toga mi je moja mama ispričala da je to isto i ona napravila meni, pa sam se sva osula kao nikad u životu i da je morala ići na hitnu samnom na injekcije! :/
    ja sam se sa Nikom isto okupala u pedilinu, al ovaj put mi ništa nije bilo!

  34. #134
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Kosu sam izćešljavala sa regeneratorom, i tek kad sam bila gotova sam ju isprala. I moram priznati da samo kosu ispirale pod tušem, dakle cijelo tijelo istovremeno jer smo bile na moru (posebni uvijeti, tuš u dvorišti, i tako cijelo ljeto borba sa ušima ) i nikad nam nije bilo ništa,a šampon je uvijek bio sumifen. Borbu smo vodile skoro tri ljeta za redom jer se selo u kojem smo ljetovale nije čistilo kako treba pa im je trebalo toliko vremena da ih se riješe. I farbana kosa je jednako primamljiva kao i druga .

  35. #135
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Kosu sam izćešljavala sa regeneratorom, i tek kad sam bila gotova sam ju isprala. I moram priznati da samo kosu ispirale pod tušem, dakle cijelo tijelo istovremeno jer smo bile na moru (posebni uvijeti, tuš u dvorišti, i tako cijelo ljeto borba sa ušima ) i nikad nam nije bilo ništa,a šampon je uvijek bio sumifen. Borbu smo vodile skoro tri ljeta za redom jer se selo u kojem smo ljetovale nije čistilo kako treba pa im je trebalo toliko vremena da ih se riješe. I farbana kosa je jednako primamljiva kao i druga .

  36. #136
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    mi smo se brzo rijesili, za 5 dana, jedino da se ne vrate :/

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Kod nas su jesenas vladale uši.
    Med. sestra u vrtiću nam je rekla da djecu ujutro pošpricamo lakom za kosu, da na lakiranu kosu ne idu uši. I stvarno mi kaj smo ih "lakirali" nitko nije dobio uši.

  38. #138
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    sad cu se ugrist za jezik :/ vratile su se!!! ma poludit cu, sta je najgore cini mi se da ih i mali ima
    i sta sad, kako cu njemu oprat SAMO kosu?
    nista sad ne kontam...neko pise da cesalj ubija i usi i gnjide a neko samo gnjide. ajde mi objasnite? ne bi ga kupovala ako ubija samo usi jer su mi veci problem gnjide. ima dugu kosu i nikako je ne bi tila sisat, a cini mi se nemoguce neku promasit. pomagajte!!!!

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Malog osisaj vrlo kratko, pa ces svaku vidjeti i moci ces ih izvaditi. Ne sve odjednom, jer nemaju klinci strpljenja za to, ali onako pokoju u prolazu. A za curu nabavi cajevac.

  40. #140
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    gnjide ne ubija NIŠTA! (na žalost) već ih se mora rukom fizički odstraniti! uši se ubijaju el. češljičem, šamponima....
    dovoljno je da jedna gnjida ostane, eto ih ponovno! :/

  41. #141
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    onda nista od ceslja? a ja se ponadala... a sta s cajevcem? ulijem ga u sampon? oni za usi ili obicni? jel se moze u apoteci nabavit? koliko kosta?
    ma luda sam... pregledam je, ne vidim ni jednu a onda za par dana opet...

  42. #142
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj sir_oliver prvotno napisa
    moja mala je imala uši skoro 9 mjeseci...
    a ja i moja kći već 3 mjeseca!
    žalila se jedno vrijeme da je svrbi glava, ja gledala ali ništa nisam našla. očekivala sam neku živu, šetajuću gamad, a takvoj ni traga. u nekoliko mi se navrata jadno dijete žalilo, ja gledala i opet ništa.
    počela i mene svrbiti glava i vrat. pomislila sam da se radi o alergiji i otišla kod svoje dr koja mi je dala uputnicu za dermatologa. nakon mjesec dana (koliko sam čekala na red), dermaologinja je ustanovila da se radi o gnjidama i preporučila BUBIL šampon.
    dva dana zaredom smo njime prale kosu i u četvrtak ponavljamo tretman ali ja kod nje još pronalazim gnjide (mene neće nitko gledati )
    da stvar bude bolja obje smo dugokose!

    plaši me zaključak da GNJIDE NIŠTA NE UBIJA. zar je stvarno tako?

  43. #143
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    kako uopće uš izgleda i koliko je velika?
    ja sam zamišljala da sliči buhi, a tako nešto nisam nalazila u kosi.

  44. #144
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    fergusti, pročitaj malo par stranica prije, ja sam navodila linkove gdje ti sve lijepo piše! upute, crteži, sve....

  45. #145
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    tea, zahvaljujem, sve sam prostudirala.
    ponuđen mi je i el. češalj pa ćemo ga isprobati.
    sir_oliver,
    javim se.

  46. #146
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    borimo se još uvijek i ne predajemo.
    muči me nedostatak vremena da posao trijebljenja obavim temeljito.
    gnjide su još prisutne, svrab gotovo da je nestao.
    jučer su dobili pisanu obavijest da su se pojavile uši u školi, a o njihovoj se prisutnosti šuška već mjesecima.

    shvatila sam da je, zapravo, problem u nedovoljnoj educiranosti nas roditelja.
    ja nisam imala pojma kako gnjide izgledaju i nisam ih prepoznala na glavi svog djeteta.
    osim toga, svakoga je sram reći da mu dijete ima uši iz razloga da mu dijete ne pribiju na stup srama i proglase prljavcem.
    i dok god se to smatra sramotom, uši će se nesmetano i nekontrolirano širiti.

  47. #147
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nije svakog sram reci

    kad je ivar imao usi ja sam ga ostavila doma i javila razrednici da ostala djeca napisu u informativku roditeljima da ivar ima usi i da ih pregledaju, a roditelje njegovih najprijatelja sam zvala telefonom

    pa nije zato jer ih on ima, on PRAnositelj svih usiju. dobio ih je od drugih kao sto ce netko drugi od njega.


    isto su i neki od njih zvali mene kad su njihova djeca dobila usi


    moj jedini problem s usima je sto mi se tako gadeee, evo proslo je godinu dana otad a ja se jos najezim kad se sjetim i sve me svrbi kad vidim naslov.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Što se tiče ubijanja gnjida, mislim da to piše i u uputama za šampon, trik je da se kosa pere svakih određeni broj dana, između 2 pranja gnjide se pretvore u uši ali se još ne stignu razmnožiti, tj. napraviti nove gnjide. I tako, kad se sve gnjide pretvore u uši, a sve uši pocrkaju od šampona, priča je gotova.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    gnjide ne ubija NIŠTA! (na žalost) već ih se mora rukom fizički odstraniti! uši se ubijaju el. češljičem, šamponima....
    dovoljno je da jedna gnjida ostane, eto ih ponovno! :/
    Ma daj stvarno :shock: sad si me stvarno uplašila. Mi se od četvrtka borimo sa ušima, odnosno sa gnjidama.
    Lucija ima dugu kosu i svaki dan joj po sat vremena trijebim gnjide, ali još uvijek ih ima....
    Probala sam ih stisnuti između prstiju i nisu glasno pucale što je jasan pokazatelj da nisu žive, pa sam se utješila da ona sada ima groblje na glavi koje ću kroz koji dan potpuno očistiti.
    A ti si me sad skroz prestravila, pa ne mogu valjda te gnjide ponovo oživjeti????? :shock:

  50. #150
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa da,dosta je da ostane jedna jedina živa gnjida i eto ti ih za koji dan opet koliko oćeš.Ja imam fobiju od tih ušiju,pisala sam i tu,moja cura ih je lani dva puta dobila a ima dugu kosu.Ja bih nju svaku večer pustila da zaspe na kauču i onda ispod jakog svjetla znala saaaatima vaditi te gnjide i čistiti je.A tjeme joj je mjesecima smrdilo po onom šamponu koliko je jak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •