Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #401
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    dodji kod mene, nemamo trenutno usi

    ja sam svojim i tjemenicu stim skidala. taj cesalj je zakon.

  2. #402
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Umorna sam...

    Ne toliko od tog cesljanja i skidanja...koliko od stalnog pranja vesa... jucer sam oprala 4 vesmasine...

    I kada se samo sjetim da tako trebam minimalno 7dana...uff...

  3. #403
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moje iskustvo je da se ušima, gnjidama itd. treba bavit barem 3 tjedna za bit potpuno siguran da ih nema. Neka poznanica kaže da je taj el. češalj super, meni nijednom nije uš našao, ali ipak prolazim redovno i s njim. Znači - češalj iz šampona Paranit (Paranit tretman se ponavlja nakon 7 dana jer da je toliko ciklus), pincetni hvat rukama jer nema tog češlja (koji je bio u mojim rukama) da malu bebu-gnjidicu koja je okom kao prhut može iz kose izvadit osim palca i kažiprsta moga, električni češalj...onako, neka se nađe. Po PS-u, ako ima jednu uš u kosi ne bi smjela u školu. Pranje sve na 60 barem ili ostavljanje svega di se kosa takla sa strane 3 dana barem i usisavanje svega di se kosa takla (ja npr. preokrenem madrac kad ih skužim).

    Vezano za školu, tu si upućena zapravo na savjest svih roditelja iz razreda i boravka. Pa procijeni hoćeš li je ostavljat doma ili ne.

    Nama je nedavno bila zdrav. inspekcija i pregledala, ali samo boravkaše, ako dobro skužim (dakle... tu uvijek nastane ipak neki feler) i podijelila letke, pa, ako stignem, prepišem s toga, dosta je sistematično napisano.

    Iskreno, ja sam u šoku ako prođu 3 mjeseca bez ušiju u školi....

    Se je to zavjera farma industrije (šala). Ili kozmička ironija jer nas (uglavnom žene koje trijebe uši) vraća u doba naših baka i ručni rad, čisto da ne zaboravimo, da ne ostane samo na tipkanju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.02.2017. at 14:51

  4. #404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, i ako je duga kosa vezat je, upozoriti dijete da se ne dodiruje glavama s drugom djecom (npr. oko mobitela itd.), špricnut lice guard. I malo se odmorit dok bebe-gnjidice spavaju, mora se i majka djeteta odmarat .

  5. #405
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mislim da u skoli uvijek ima usiju. I da to nikad ne prestaje. Pa sad kako kome grah padne.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.02.2017. at 14:59

  6. #406
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da u skoli uvijek ima usiju. I da to nikad ne prestaje. Pa sad kako kome grah padne.
    x.Kao što u uvodu u šamoponu Paranit ili u Lice Guardu umirujuće kažu „uši žive sa čovjekom od pamtivijeka“. Po meni, ako se to nekom ponavlja, ne može se izbjeć pranje kose i trijebljenje i istovremeni pregled i tretman ukućana. Dobro je ostavit i regenerator u glavi. Povremeno kontroliravat. Smanjit pranje robe... recimo, ja ostavim neku robu (ne posteljinu), nego npr. pola toga što se ne može prati na 60 7 dana sa strane da pocrkavaju jer bez tople glave ne mogu dugo živit. Na AS stavit neki ručnik pa poslije oprat ručnik. Ono... ne ubit se baš svaki put jer je to dugotrajna bitka, valjda do faksa, ja tako računam... ako dotad doživim i uopće ubdem mogla vidit te gadove. Sad ima i profesionalac koji dolazi po kućama i trijebi uši, tad će valjda postojati "lice-extermination salons".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.02.2017. at 15:20

  7. #407
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Robu npr. ne perem svaki dan, nego kad utvrdim uši onda sve operem ili izdvojim, pa novo pranje nakon 7 dana, kad ide i nova runda Paranit šampona. Kontrolirat i babe i dide (u njima je često "bug" nesavjesnosti, po mom iskustvu - ne vide itd.), tj. i njihovi kauči, auta (ako su tamo bili), s obzirom da tamo glave dide i babe ostaju, su isto potencijalna opasnost. Dakle, treba kontrolirat sijede glave, a to ne mogu sami sebi nego mora "mlađarija" - a tu je tek kritično u bijeloj vlasi skužit milimetarsku gnjidu, ali si onda na dobitku za uši - to se fakat onda vidi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.02.2017. at 15:25

  8. #408
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Kada vas citam jos me veci bed primi...

    Uzasavam se buba u svakom pogledu i mislim da ih ima na svakom kutku kuce...
    Doslovno ne sjedam...stalno nesto mjenjam,perem...usisavam...
    Danas sam malu cistila vec dva puta,usisavala isto toliko,navecer mislim ponovno po posteljini i cesljanje...

    I taman kada se umirim nadem jednu zivucu i vecu u kosici najmanje curke 16mj...

    Smijem li nju tim samponom ?...u glupim uputstvima nis ne pise.. ili nema potrebe posto je jedna jedina koju sam izvadila ....a kosu jedva da jos uopce ima ...

  9. #409
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se...a moja ima inace tako kosicu ko pahulju...imam osjecaj da ce mi ocelaviti od svega toga...

    Pitala sam u ljekarni za plasticni i nemaju ga...neznam di bi ga mogla potraziti i dal ga uopce ima jos gdje...
    Ima za bebe onaj za tjemenicu plasticni cesalj

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  10. #410
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo link s andrije stampara, sve pise, kosa se pere nakon 7 dana, ima pdf za download:

    http://www.stampar.hr/hr/sprijecimo-usljivost

  11. #411

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Heloo
    Evo i nas...mala usi naravno dobila...skupa samnom...pas ma.....paranit divno djeluje...i cinilo.se sve savrseno...svaki dan vadjenje mrtvih gnjida...i skoro ih nije bilo...do danasssss....sad ima gnjida al.su mrtveee....e sad il ih je ponovo skupila al ne kuzim ni jednaaaa ne puca...mala se ceseee...al.nema.usiju....zivci su mi na 300

  12. #412
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Nisu li gnjide u biti jajasca?...ili sam ja pobrkala loncice...

    I ja ne nalazim zive samo ta jajasca ,koja malo pomalo vadim...

  13. #413
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jesu to su jaja

  14. #414

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Ovo je epidemija i nije mi jasno zasto nije na tv? Hmmm...obicno kazu rat ce di ima ovoliko usiju (((

  15. #415
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Zasto bi bilo na tv-u?!?
    Pa usi su na kosi od kad postoje ljudi. Nisu opasne samo dosadne.

  16. #416
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Iz kojeg si ti filma? Da rat. Ja sam bila klink a zaratilo se bar 15 goduna nakon mojih usiju. Tako da imamo jos vremena

  17. #417
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Iz kojeg si ti filma? Da rat. Ja sam bila klink a zaratilo se bar 15 goduna nakon mojih usiju. Tako da imamo jos vremena
    Bit ce rata kazu ušiii, a ja cu umrijeti od ljubavi.
    Tko mi tebe uze , Tamara ? Lalalala


    Kaj spajka ne znas tu pjesmu?

  18. #418
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ma znam. Al mi valjda usi nisu cule.
    Rat i usi jedino povezujem s Milenom Dravic i tifusarima. Al valjda sam stara.

  19. #419
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    I meni je ovo pomalo smijesno...kakva epidemija????...uvijek su ti bile i uvijek ce biti...samo sto smo ih mi do sada uspjesno izbjegavali...

    Nego ja imam par pitanca...pokusavala sam googlati ali ne pronalazim sve odg.

    Pokusavam dokuciti di smo ih pokupili (sumnjam na nekoga) ali opet...u kolektivu nismo bili...

    Znaci ovak...
    U srijedu sam na glavi male otkrila hrpu bas velikih usi ,nisam ih brojala jer sam na sam pogled pretrnula...

    E sada me zanima taj proces...

    Us "skokne"u drugu glavu kada je vec velika i polozi jajasca?...Koliko sam shvatila jajascima treba tjedan dana da se stvore male...

    Koliko dugo opet treba da one narastu i postanu velike 2-3mm?

    Dal je mouce da se taj proces desi od nedjelje do srijede?...
    I dal je moguce npr.da "bebe"predu na glavu i narastu od ned. do sri.ili se bebe drze samo glave???....

    Osim sto sumnjam na tu jednu osobu...nitko drugi mi ne pada na pamet...kako su se uspjele stvoriti na kosi...

    Starija mi ih nema pa ih iz skole donjela nije...srednja nejde u kolektiv i nismo bas tih dana nigdje bili (trajala ona zimaca sa vjetrom)...

    Nadam se da nisam zakomplicirala...

  20. #420
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moguce je da je us presla i koju nisi skuzila i slegla jaja. Usi ne skacu s glave na glavu, al npr ako je ajedila na istom kaucu a kamoli.bila s glavom uz glavu, dijelila kapu i sal..

  21. #421
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Naime..ja ne vjerujem u glavu u kojoj su samo jaja a da nikad us nije bila. Iako mi se milijun puta dogodilo da madjem samo gnjide bez usi. Ja racunam da us nisam skuzila ma koliko pazljiva bila i da ce se podavit u paranit ssmponu.a drugo rucni rad.

  22. #422
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je ovo pomalo smijesno...kakva epidemija????...uvijek su ti bile i uvijek ce biti...samo sto smo ih mi do sada uspjesno izbjegavali...

    Nego ja imam par pitanca...pokusavala sam googlati ali ne pronalazim sve odg.

    Pokusavam dokuciti di smo ih pokupili (sumnjam na nekoga) ali opet...u kolektivu nismo bili...

    Znaci ovak...
    U srijedu sam na glavi male otkrila hrpu bas velikih usi ,nisam ih brojala jer sam na sam pogled pretrnula...

    E sada me zanima taj proces...

    Us "skokne"u drugu glavu kada je vec velika i polozi jajasca?...Koliko sam shvatila jajascima treba tjedan dana da se stvore male...

    Koliko dugo opet treba da one narastu i postanu velike 2-3mm?

    Dal je mouce da se taj proces desi od nedjelje do srijede?...
    I dal je moguce npr.da "bebe"predu na glavu i narastu od ned. do sri.ili se bebe drze samo glave???....

    Osim sto sumnjam na tu jednu osobu...nitko drugi mi ne pada na pamet...kako su se uspjele stvoriti na kosi...

    Starija mi ih nema pa ih iz skole donjela nije...srednja nejde u kolektiv i nismo bas tih dana nigdje bili (trajala ona zimaca sa vjetrom)...

    Nadam se da nisam zakomplicirala...
    Ako ima hrpu velikih znaci da su joj na glavi vec neko vrijeme .
    ako joj je nekad na glavu skocila velika spolno zrela us koja je krenula odmah sa jajascima... Jajascima treba cc 10 dana sa se izlegu i cc 10 dana da postanu velike i spolno zrele za imati jajasca. Tako da je ciklus oko 20 dana. Obzirom da ih ona ima vise, sigurno ih ima na glavi mjesec dana.

  23. #423
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Evo opisani ciklus. Malo je kraci od 10 dana ( tu pise 7 dana za prvi i 7 dana za drugi)
    http://www.usiignjide.com.hr/index.php/biologija
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.02.2017. at 17:54

  24. #424
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ma znam da ne skacu...zato sam napisala pod navodnike...

    Ali po tome onda je ta jedna usla u kosu skoro prije 2tj.uspjela izlec a mali narast...

    Znaci definitivno se sve to nije uspjelo dogoditi od nedjelje do srijede?

  25. #425
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da ne skacu...zato sam napisala pod navodnike...

    Ali po tome onda je ta jedna usla u kosu skoro prije 2tj.uspjela izlec a mali narast...

    Znaci definitivno se sve to nije uspjelo dogoditi od nedjelje do srijede?
    Niti slucajno.

  26. #426
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Sirius hvala...

    Da imala je ih hrpu vecih...njih smo se uspjeli uspjesno rijesiti sada samo skidam gnjide...srecom i njih je ostalo malo...

  27. #427
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I fakat ni nije jasno cemu toliko cudo od kuda i kako.
    Lidac, tko zna koliko je druge djece " zarazila " tvoja kcer dok jos niste znali, pa sto? Nije drama.
    Klinac je dobio usi zadnji godinu vrtica. Mala je dobila kod jednog odlaska na kavu u stan kod susjeda, nije niti isla u kolektiv. Kasnije je dva put pokupila u vrticu, jednom u skoli.
    Vec znam da moram pregledati glavu kad se krene cohati.
    Ako ih nadem , operem kosu, cesljam , perem i cistim kucu . I ponavljam to svakih 4 dana slijedeca 2 tjedna dok zavrsi ciklus. I to je to.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.02.2017. at 18:05

  28. #428
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I ne pitam se tko i kako.
    Nema sanse da su svi temeljiti i sistematicni kao ja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.02.2017. at 18:05

  29. #429
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ma ne,ne...nije mi bitno toliko od koga (za ostale)...

    Vec mi bitno ako dolazi od te osobe koje sumnjam da nesto poduzmem...
    jer klinci te osobe su dobili usi jos prije skoro 2mj...i znam (nije da sam ja ko po spagi) ali ta osoba sigurna nece djelovati kao sto bi mi svi ostali ...vec bi isli na ono "proci ce"...

    A da stvar bude gora tajili su da klinci imaju usi a ja saznala preko druge strane...a nazalost nam se to u familiji desava...pa bi htjela "djelovati" a ni sama neznam kako jer poznacajuci njih uvrijedit ce se na spomen...

  30. #430
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Pa , nikako.
    iz iskustva , ljudima se ne da biti tako temeljit.

  31. #431
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lidac jedno ljeto stigle usi na nase selo. I cistimo i cistimo i cistimo. I frednica ljuta pa sta neko ne kaze kako su stigle. Svi skicamo jedni druge. I ljuti. Na kraju ispadne da je cura od frendice dosla s ljetovanja s usima. I eto svi polazeod toga da nisu oni.
    Vec smo svi rekli usi su to stalno. Rotiraju se. Samo je pitanje kad ce stici u nasu mikrosredinu. Jednom ce ih dofurati moje celjade a drugi putneko drugo.

  32. #432
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, nama je najbolje bilo jedno ljeto, svi klinci u nadzoru realnosti down-playing baba stila proci ce i oprali samponom i necrmo sad s usisavanjem pretjerivat. To je bio dizaster. Al matere.brzo rijesile.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.02.2017. at 22:06

  33. #433
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa , nikako.
    iz iskustva , ljudima se ne da biti tako temeljit.
    Taj dio me najvise ljuti...
    Ja se otelila ovih dana ...od silnog pranja,peglanja vesa...usisavanja...pranja kose,cesljanja...vadenje gnjidi jednu po jednu...las po la las...
    Danas me curka pita dok sam tako vadila "mama a zasto nebi brojala koliko kose imam?"...hehheh...

    I onda da mi netko doalovno namjerno unisti taj trud...pa zadavila bi ga...
    Ne pricam o kolektivu jer jbg.uvijek ih netko ima...vec ako ih netko ima a ne potrudi se oko toga da se rijesi ...ufff...

    A da stvar bude gora skoro svaki vikend tu osobu tj.njene klince vidam kod baba i dede u posjeti jer bas dodu kada i mi...

    Prva mi je stepenica prvo rec babi i dedi...pa mozda oni onako neprimjetno po kosi malo poceprkaju...neznam kaj bi drugo...

    Ili da se jednoatavno napravim glupom kazem kako smo pokupili usi,ne znamo gdje i opisem proces kako smo ih se rijesili...i kako se jos uvijek rjesavamo...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 11.02.2017. at 22:21

  34. #434
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Nazoves zenu i kaze da si kod svojih nasla uši, te da joj savjetujes da svoju djecu pregleda i tretira ( da nisu slucajno pokupili od tvojih).
    Mozes reci baki i djedu , i njih pregledati. Nije nemoguce da i kod njih ima.

  35. #435
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Danas te male gnjidice pocinju dobivati malu crnkastu tockicu...
    Nisu jos zive ali u srijedu bi kao trebalo biti 1tj.odkako sam velike ubila...

    Znaci po nekoj logici ove koje gnjidice koje "ozive"(iako ih stalno cupam ,opet ih nalazim) bitno odmah ubiti samponom i to bi trebalo biti to...

    Onako lijepo gledajuci...hehhe...

  36. #436
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Bitno ih je potamaniti prije nego postanu spolno zrele. To je cc 7 dana nakon sto ozive. Dakle , imas vremena .

  37. #437
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bitno ih je potamaniti prije nego postanu spolno zrele. To je cc 7 dana nakon sto ozive. Dakle , imas vremena .

    Vise nego dovoljno...Sada jedva cekam da ozive ...da mogu u pravi boj...
    Sada mogu malo "predahnuti"barem jos dana i sutra...

  38. #438

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Uspjesno smo ih se rjesili...sampon je zakonnnnnn...nakon pranja pronasla svega 10 ak gnjida i sve su bile prazne...cista je ko suza... a komentari na moje da bi trebalo bit na tv su mi famozniiiiii...znaci ovako- usiju ima ove godine puno vise nego prethodnih zatoooo sto ljudi ni ne znaju da im dijete ima usi jer ostali muce a s druge strane ti sta sute rade jos vece sr.....stoga jedna besplatna reklama u novinama ili na tv ne bi bila na odmet...ako mozemo svaki dan slusat o avi...severini i ostalimmmm tukama onda usi svakako zasluzuju malo paznje jer je ovo vec sad zacarani krug postao....a komentar na temu rata necu ni komentirati jer smajlici postoje s razlogom....uostalom opce poznata stvar je bila onda da su usi bile tada i na vasim glavama...a obzirom da su nam teroristi blizu zapitajte se....sve u svemu usi nemamo i pre happy smoooo...paranit rastura.

  39. #439

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    U kastelima su prije par dana spalili krnju- divovska us... toliko o tome da se ne radi o epidemiji

  40. #440
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Majcica84-posto vidim da ti ipak nije jasno hajde da ti probam objasniti...

    Gnjide su jajasca usi koje su zaljepljene na las kose...drzi se cvrsto i prilicno tesko ju je samo tako ukloniti ...I Nema ih samo 10 tak (kao sto sam i ja mislila) nego ih ima puno vise...
    Prilicno tesko ih je vidjeti i kao sto je netko gore napisao bas svjetlucaju na svijetlu (meni je lampa bila instalirana blizu kose pa sam trazila odsjaj)...

    I te gnjide(jajasca)izgledaju mozda "prazno,suho i nemogu se stisnuti)...jer su to samo jajasca koja nakon 7 dana ozive i postanu male "bebe"usi...

    Tada je bitno djelovati i samponom ih ponovno ubiti ,dok ne postanu opet spolno zrele i ne poloze ponovno jajasca.. .

    Znaci zive usi mozes rijesiti samponom,jajasca nemozes...

    Evo nama ce sutra/prekosutra ona pokoja koja se nekkao provukla izmedu mojih prstiju oziviti a ja sam vec debelo spremna za "akciju"...

    Eto sam sam za dobrobit tebe htjela te upozoriti...

    Ako sam u cemu pogrijesila ispravite me...

  41. #441
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Mi smo se velikih(zivih) rijesili odmah prvi dan...(bilo ih je sigurno oko 20tak...
    I nisam trebala vaditi prstima jer su bile velike da ih mogu cesljom ukloniti...
    Isto sam se ponadala da je to to...dok nisam uocila hrpu gnjida (jajasca)...koje sam svaki dan malo po malo vadila...

  42. #442
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lidac sjedi 5.

    a i smireno ti zvuci post, dakle ipak napredujete od prvog šoka.

  43. #443
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lidac sjedi 5.

    a i smireno ti zvuci post, dakle ipak napredujete od prvog šoka.

    Hehehe....da...

    Pomirila sam se sa situacijom i iz pomoc vas sviju sve sam saznala i tako razradila "plan"...

    Shvatila da nije tako veliki problem ako se pravilno reagira...

    Jucer i danas jos odmaram ,pregledavsm glavu u slucaju da koja ozivi...i spremam se opet u boj...

    Csk odmaram ovih dva dana i od mahnitog mjenjanja svega u kuci...A sutra/prekosutra opet pranje svega...i vjerujem da cemo ih se uspjesno rijesiti...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 13.02.2017. at 09:37

  44. #444
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Trenutno me jedino muci kaj nesmijem nokte porezati (a ne volim imati velike)...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 13.02.2017. at 09:47

  45. #445

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Hajde da ja lidac tebi probam objasnit...ni jedne jedine nemaaaa vise koji dio nisi razumjela...ni gnjide( jajasca ) ni usi...jer sam bome 2 dana po nekolikooo sati pramen po pramen prosla...a paranit je meni divna stvar...najprije ih je potamanio a onda 80 posto gnjida prorijedio...nestale su...ma koliko vam to cudno zvucalo tako je...drzis i po 20 min na glavi a ne 10 kako pise....ono sto nije izaslo izvukla sam van..ako ti treba pomoc dodji...rjesavamo sve

  46. #446
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj Majcica84 prvotno napisa Vidi poruku
    nakon pranja pronasla svega 10 ak gnjida i sve su bile prazne...



    Nemam sto vise rec...osim sretno...

  47. #447
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku



    Nemam sto vise rec...osim sretno...
    Ma jajasca i jesu mrtva. Dok ne ozive.

  48. #448
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jajasca i jesu mrtva. Dok ne ozive.



  49. #449
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, to mrtvo-živo nema nikakvog smisla. Ušiju se ne može riješiti jednim šamoponom - to izričito piše u uputama iz Zavoda za javno zdravstvo Andrija Štampar - nema šampona koji ubija gnjide, a one su nove potencijalne uši, od kojih samo jedna infestira glavu, a ovo žive-mrtve je nevažno. Zato je totalna iluzija da će se nakon jednog pranja sve riješit. "Jedno pranje" mentalni sklop = nova zaraza.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.02.2017. at 21:58

  50. #450
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Evo i nas među ušaste. Uhhh.... Mislili sam da smo ih se rješili kad smo ih dobili prije 2mj no opet su se pojavile.
    Koliko bi djete trebalo držati doma iz vrtića?
    Peremo svakih 4 dana kosu, i svu posteljinu, majice, kape, usisavamo ali me strah da nam se opet ne vrate.

Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •