Citiraj cekana prvotno napisa
Ja uopće ne mogu razmišljati jer znam da sam luda zbog ušiju mislim da ću morati dijete ošišati skroz na kratko i žao mi je što će ona jedina ostati "obilježena" (to joj je valjda najgora kazna što ju može zadestiti) a ne vidim načina kako da se ta epidemija spriječi
Moja djevojčica je prošle godine (u proljeće) u vrtiću dobila uši i koristili smo Sumifen i još neke šampone, ali ništa od toga, nakon 2 tjedna i dalje se češkala.
Ima dugu kosu koju nikako nisam htjela šišati.

Svaku večer sam je na bijeloj plahti iščešljavala i trijebila vlas po vlas i rukom izvlačila gnjide, ali jednostavno se previdi. Kosa joj je svijetlo smeđe boje i prilično gusta do ispod ramena.

A da ne govorim u ožujku svaki drugi dan prati posteljinu, i sve ručnike i sve što je oblačila preko glave, a vani vlaga i ne stigne se osušiti (tada još nisam imala sušilicu za rublje), bila sam doslovce zatrpana rubljem i sluđena kao i ti sad.

Onda mi je jedna starija gospođa u ljekarni rekla neka namažem svinjskom masti i omotam joj glavu najlon vrećicom, te isperem normalnim šamponom.
Onako rezignirana nije bilo toga što ne bih napravila i upalilo je.

Posjela sam je u kadu, jer se mast na toploj glavi topi i kaplje. Prije ispiranja sam iščešljavala gustim češljem koji je samo klizio po toj masnoj kosi i na bijelom češljiću su se vidjele gnjide, nakon 3 ispiranja šamponom i jednog regeneratorom, još sam jednom pregledala i od onda (kuc, kuc) nema ni ušiju ni gnjida. Cijeli postupak traje oko 45 minuta.

BTW nakon tog tretmana kosa joj je bila meka kao svila