Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 599 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #551
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Miha možda ih ti imaš? Mi smo imali nedavno, i gnjide su jako perfidne... prežive sve - na mojoj glavi su preživjele 2x šampon i bojanje kose, i opet su se neke izlegle i nakon par dana bi sama sebi isčešljala.

    Jesi oprala češljeve, gumice, špange, kape...? Ja sam to sve bila strpala u vrećice i držala neko vrijeme u zamrzivaču? Je l moguće da su na sjedalicama u autu, foteljama bez posteljine?

    Negdje vam se sakrije poneka gnjida, ili živa uš koja se vrati, nema što drugo biti.
    I meni je to užas, grozno je bilo kad se sjetim .

  2. #552

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je. nadam se da mala nema predugu kosu. mene to najvise izludjuje.
    Imala je. Skratili smo sad do ramena. Ali svi se slažu da joj ovako puno bolje stoji pa nije panika...

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Miha možda ih ti imaš? Mi smo imali nedavno, i gnjide su jako perfidne... prežive sve - na mojoj glavi su preživjele 2x šampon i bojanje kose, i opet su se neke izlegle i nakon par dana bi sama sebi isčešljala.
    Sve je moguće. Iako sam i ja proša 4x šampon i peglu za kosu. Ali kao što sam rekla, sama sebi ne mogu pregledati glavu, a MM kaže da je OK. Ne znam koliko mu je za vjerovat...

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi oprala češljeve, gumice, špange, kape...? Ja sam to sve bila strpala u vrećice i držala neko vrijeme u zamrzivaču? Je l moguće da su na sjedalicama u autu, foteljama bez posteljine?
    gumice sam bacila, češljeve oprala u suđerici. Autosjedalice nisam, ali auto nam je parkiran već 5 dana u dvorištu i vjerujem onoj "48 sati bez glave ne može preživjeti". Ili...?

    fotelje tu na viksi nemamo i cure su uglavnom vani, a kao što rekoh, nakon svakog timarenja promijenili bismo adresu pa...

    Ne znam. Sad kad mi MM dođe s posla morat će mene još jednom temeljito pregledat.

  3. #553
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je moguće. Iako sam i ja proša 4x šampon i peglu za kosu. Ali kao što sam rekla, sama sebi ne mogu pregledati glavu, a MM kaže da je OK. Ne znam koliko mu je za vjerovat..

    Ne znam. Sad kad mi MM dođe s posla morat će mene još jednom temeljito pregledat.
    Uzmi onaj metalni cesalj iz paranita pa se pocesljaj uz rubove kose.. od tjemena do vrha vlasi. Ako ih imas, tamo su i ulovit ces ih i sama.
    A i svrbilo bi te.

  4. #554
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    V comb je meni ispao najjednostavniji za mene samu.
    Nije jeftin ni malo.

  5. #555

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    https://ljekarna.hr/usi-i-gnjide/335...-i-gnjida.html
    Rjesava problem od prve! Provjereno!

  6. #556

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    I mi sa hedrinom, ali nekakvim gelom. Isprala. Sebe i dijete. Stavila regenerator objema obilato i sa češljem iz paranita bar pola sata svakoj češljala češljala cesljala. Otišlo iz prve.
    Par mjeseci prije toga višednevna akcija sa šamponima, pranjima, svako jutro pred prozorom skidanjima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #557

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    U vise navrata smo imali probleme s usima,imam traume od toga. Ovaj put bezbolno se rjesili s tim hedrinom . On kako sam razumjela ne gusi us .nego je rastapa. Iscesljavanje je tu potrebno samo da se provjeri da li jos ima usi ili je sve otislo. Ja sam nasla sam par tockica za koje sam zakljucila da su ljuskice,ostatke usi. Uglavnom evo odusevljena sam! Uzela sam i preventivni sprej od njih za pocetak skolske godine

  8. #558
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I mi smo se mučili s ušima dva mjeseca, ako te to tješi.
    Nikakvo pranje, pegla, skupi šamponi, cijela kuća u veš mašinu nama nije pomoglo dok nisam uvela šapmon po uputama + isceljavanje kose tankim cesljem i regeneratorom svim ukućanima svaki dan. SVAKI dan.
    Uvijek bi nasla koju.
    Ne znam kako prezive šampone.
    Ali djeca i muž mi imaju pregustu kosu, mozda je to.
    Ja sam sama sebe isceljavala nad tus kabinom.
    Pocupala si pola kose, kicma mi otpala, ma uzas.

    Miha, probaj tako. Regenerator i iscesljavanje svaki dan.
    Mi smo ih se tako rjesili.

    Mrzim ih.
    Ako cu od icega vezanog uz roditeljstvo imati ptsp to ce biti uši i bolonjez.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #559
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zašto bolonjez?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #560
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bolonjez?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma zato kaj mi je stariji sin grozno izbirljiv sto se tice hrane pa kuham bolonjez tri puta tjedno.
    Ja ga ne mogu više okusiti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #561

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Evo, opet nasla 1 zivu i 20tak gnjida.
    Mene MM sinoc temeljito pregledao. Nije nasao nista ali barem mi je bilo lijepo
    Posljednje uređivanje od miha : 31.08.2019. at 12:26

  12. #562
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ako si iz Zg imaš onog profi Istrebljivača uši
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170901

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  13. #563
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.usiignjide.com.hr/
    Njegova stranica

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od ki ki : 31.08.2019. at 13:01

  14. #564
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    bljak, mene isto uši skoro dotukle, nadam se da neće opet neka epidemija u školi

    dobar je ovaj video da vidite kako iščešljavati kosu

    https://www.youtube.com/watch?v=VZmHQXcQWUo

  15. #565

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nek te pregleda netko osim muža, tko se kuži u gnjide, moj isto nije bio sve našao kad je u vrtiću bila epidemija.
    I sretno!!

  16. #566
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    aahahahahaha lolamo meni nije trebalo objašnjenje za bolonjez, i meni se zgadio

  17. #567
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sam uvijek istrijebila uši odjednom i nisu se vraćale.

    1.dan - pranje šamponom cijela obitelj i češljanje gustim češljom + pranje sve posteljine i sve odjeće koja je nošena. Češljanje traje minimum 2 sata po glavi
    2. dan. - pranje kose običnim šamponom i puuuno regeneratora (češljanje u kadi) + češljanje nakon pranja (min 2 sata) + pranje posteljine svaki dan
    3. dan - ponovno pranje s šamponom i češljanje
    sljedećih 14 dana - svakodnevno pranje kose običnim šamponom i češljanje gustim češljom (ovo primjenjujem samo na onog člana obitelji kod kojeg je u prva tri dana nešto pronađeno)

    1. dan - uhvatim živu uš i puno gnjida
    2. dan - više nema živih uši. Izčešljali smo ih prvi dan (one su veće pa ih je nemoguće ne vidjeti) ali gnjida još uvijek ima. Koliko god prali i češljali - njih je jako teško istrijebiti.

    Iz jajašca (gnjide) koje nismo uspjeli isčešljati će se najkasnije u roku 8 dana izleći uš. U početku je spolno nezrela. Ako svaki dan češljamo kosu, možemo živu uš lako pronaći. Cilj je da nađemo male žive uši dok ne postanu spolno zrele (dodatnih 8 - 10 dana).

    Zato ja češljam više od 10 dana da bi bila sigurna.

  18. #568
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, ovako smo i mi ovo ljeto kad su nas posjetile - češljali svaki dan po jedan - dva sata. Nakon prvog pranja nije bilo ušiju, ali bilo je puno gnjida... očito ih nisam uspjela nikako sve poskidati jer sam 6.-7. dan opet našla maloj 20 ušiju . Ta dva dana sam ju vjerojatno češljala i više od dva sata. Baš dobro da sam bila na godišnjem . 7. dan navečer drugo pranje šamponom. I nakon toga ih nisam više našla.

    Mislim da je stvar u tome da je normalno da 2.-3. dan poslije šampona ne nađeš niti jednu živu uš, pobio si ih šamponom. Ali gnjide prežive i izlegu se nove kroz par dana. A rođenoj uši treba 7 dana da može polijegati nove gnjide. Pa im se ne smije dozvoliti da prežive tih 7 dana.
    Pa dakle svaki dan lovit ove koje su se izlegle iz zaostalih gnjida.

    Završio godišnji, saznala da ih u vrticu još ima. Kupila i pošpricala onim sprejem za preventivno. I ostaje mi sad samo nada.

  19. #569
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Završio godišnji, saznala da ih u vrticu još ima. Kupila i pošpricala onim sprejem za preventivno. I ostaje mi sad samo nada.
    . Kako te razumijem, samo što je ipak samo jedna glava, ne više, u pitanju. Te uši su radi samo rad, češljanje, kontroliranje gnjida, češljanje itd. Sad na početku škole predviđam mejl na temu "Dragi roditelji, u školi su se pojavile uši, molimo da pregledate djecu". Onda bude još natezanja dok ne dođe liječnica šk. medicine, pa se malo isprepadaju i kontroliraju kako spada svi istovremeno, prije su u režimu - ja sam to malo pogledala i bilo je OK, ap-cap mi to riješili lako . I onda se to smiri na par mjeseci, do sljedećeg vrtuljka. Moja je svake god višekratno u vrtuljku .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.09.2019. at 15:10

  20. #570
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koliko se često smije upotrebljavati šampon? Zašto samo svakih 7 dana? Što ako operem 2. ili 3. dan, je li to užasno štetno?

    Oprala sam kosu dečku šamponom, ima dakle kratku kosu, nije ono tona kose... držala šampon i dulje od 10 minuta koliko piše, držala sam možda i 20-25 minuta jadnika u kadi. Masirala, utrljavala tonu šampona... poslije pranja ništa. Ujutro ništa. Navečer ništa. Sljedeći dan ujutro 1 mala šićušna uš živa - očito se tek izlegla iz gnjide koju šampon nije ubio.

    Zašto moram čekati 7. dan? Ja bih to svaki drugi-treći dan bacala bojni otrov na glavu , ne bi čekala 7 dana. Je l se to smije?

  21. #571
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Koji sampon imas BUbilo?
    kod Sumifena pise: Postupak treba ponoviti nakon dva dana.

  22. #572
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hedrin šampon, a imam i Hedrin spray.
    Doduše piše nekako "ubija sve, ponoviti nakon 7 dana". Možda je to samo preporuka?

  23. #573
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nama je upravo došla obavijest na mail iz škole s letkom za uši. Piše na letku da šampon ne ubija gnjide. Njih treba mehanički riješiti. Tako da ako nisi gnjide ubijala šampon ti tu nije pomogao.
    Inače, J. do sada nije imala, ali u našoj školi su od 1.r uši stalno prisutne. Svako malo netko na grupu napiše da dijete ima uši pa da se pregledamo.

  24. #574
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma znam da šampon ne ubija gnjide, tj. neke ubije, a neke prežive jer ih tonu i ubije, nađem prazne čahure. A neke pucaju - te gnjide šampon nije ubio.
    Ali ako 36 sati nakon šampona nađem živu uš, zašto ne smijem više puta u tih 7 dana tretirati šamponom/sprejom?

    Je li ta preporuka od 7 dana stavljena jer će tek tada iz svih preživjelih gnjida izaći uši i postati spolno zrele uši, ili zato što je štetno? Ako nije štetno, ja bih u 7 dana stavila šampon i 3-4 puta.


    I kod nas ih praktički stalno ima od 1. razreda. Zar se ne može nekako utjecati na to? Zar se ne bi mogla organizirati neka ozbiljnija javno-zdravstvena akcija oko toga?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 16.01.2020. at 16:21

  25. #575

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Nisam citala citavu temu, ali nama je, nakon duge borbe, jedino pomoglo kad smo primjenjivali sampon svako dan-dva. Dok smo se drzali uputstva samo su se kotile...

  26. #576
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da šampon ne ubija gnjide, tj. neke ubije, a neke prežive jer ih tonu i ubije, nađem prazne čahure. A neke pucaju - te gnjide šampon nije ubio.
    Ali ako 36 sati nakon šampona nađem živu uš, zašto ne smijem više puta u tih 7 dana tretirati šamponom/sprejom?

    Je li ta preporuka od 7 dana stavljena jer će tek tada iz svih preživjelih gnjida izaći uši i postati spolno zrele uši, ili zato što je štetno? Ako nije štetno, ja bih u 7 dana stavila šampon i 3-4 puta.


    I kod nas ih praktički stalno ima od 1. razreda. Zar se ne može nekako utjecati na to? Zar se ne bi mogla organizirati neka ozbiljnija javno-zdravstvena akcija oko toga?
    Mislim da je tih 7 dana stavljeno kao optimalan omjer između stete koju sampon protiv usiju prouzroci i sazrijevanja prezivjelih usiju.
    Da su ti samponi potpuno bezazleni mogli bismo stalno kosu prati njima i ne brinuti o usima
    Ali ovo ja licki nagađam, doista ne znam detalje
    Ja sam djetetu i sebi prije par godina usi rijesila reneratorom, meni je to najucinkovitija metoda

  27. #577
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    bubilo, ja bih isto obični regenerator i češljanje između toga, a pričekala 7 dana
    s regeneratorom možeš koliko hoćeš, a i jeftiniji je

  28. #578
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Inače meni je onaj Once od Hedrina stvarno bio jako učinkovit i u rješavanju gnjida, samo se jako teško ispire

  29. #579
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da šampon ne ubija gnjide, tj. neke ubije, a neke prežive jer ih tonu i ubije, nađem prazne čahure. A neke pucaju - te gnjide šampon nije ubio.
    Ali ako 36 sati nakon šampona nađem živu uš, zašto ne smijem više puta u tih 7 dana tretirati šamponom/sprejom?

    Je li ta preporuka od 7 dana stavljena jer će tek tada iz svih preživjelih gnjida izaći uši i postati spolno zrele uši, ili zato što je štetno? Ako nije štetno, ja bih u 7 dana stavila šampon i 3-4 puta.


    I kod nas ih praktički stalno ima od 1. razreda. Zar se ne može nekako utjecati na to? Zar se ne bi mogla organizirati neka ozbiljnija javno-zdravstvena akcija oko toga?
    Ne znam, pretpostavljam da je štetan.
    Što se tiče ušiju nije mi jasno da ih toliko ima. U vrtiću smo u 6.g možda 3 puta bili upozoreni na pojavu. Sad u školi skoro svaki mjesec. Smiješno mi je kako svaki put dobijemo obavijest o pojavi ušiju.
    Ono što sam ja primjetila da često kad roditelji na grupi napišu da xy ima uši to isto dijete je za 2 dana ponovno u školi. Ne znam jel to ok ili nije tj. može li se u 2 dana biti siguran da uši i gnjida više nema.

  30. #580
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa ne znam, imala sam i taj Once, nisam primjetila da bi baš riješio i sve gnjide.
    Doduše kako je nas 5, a ja nas krenem sve prati i špricati, meni to jedno pakiranje nije dovoljno. A u apoteci nema svega - pa netko dobije šampon, drugi sprej, svakome stavim nešto pa više ne znam što je bilo učinkovito 100%, a što nije... kome je nešto skočilo natrag od brata ili sestre .

    Nije meni problem češljati svaki dan, ali realno imam pola sata ujutro i dva sata navečer kad sam s njim. A on za sad jedini u kući ima i želim da tako ostane , zato nemam strpljenja čekati to iščešljavanje nego bi ih pobila kemijom odmah prije nego ja na nju naletim češljem i prije nego ona možda ode s njegove glave negdje drugdje. Je l te minijaturne uši stare cca 1 dana isto izlaze iz kose na drugu glavu, ili to mogu samo ove velike stare 7 dana?
    Moram upoznati neprijatelja .

    Nego, ne kužim što radite s tim regeneratorom? Mislite ono kad ga stavite obilno pa iščešljavate kosu? To radim, ali onda isperemo kosu kad završimo iščešljavanje.
    Je l vi radite nešto drugo s njim?

  31. #581
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Samo uši mogu zaraziti drugoga. Gnjide ne.
    A sve se uši potamane šamponom. Samo treba paziti da se ne izlegu nove.

  32. #582
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, pretpostavljam da je štetan.
    Što se tiče ušiju nije mi jasno da ih toliko ima. U vrtiću smo u 6.g možda 3 puta bili upozoreni na pojavu. Sad u školi skoro svaki mjesec. Smiješno mi je kako svaki put dobijemo obavijest o pojavi ušiju.
    Ono što sam ja primjetila da često kad roditelji na grupi napišu da xy ima uši to isto dijete je za 2 dana ponovno u školi. Ne znam jel to ok ili nije tj. može li se u 2 dana biti siguran da uši i gnjida više nema.
    Pa ne znam, ali realno možeš ih imati i 14 ili 20 dana, čovjek nikad nije pametan u tim situacijama što da radi...

    A glede škole, moram valjda biti nekorektna, ali pretpostavljam da je u tome stvar - u škole idu sva djeca jer je škola obavezna. Dok djeca iz nekih društvenih skupina kod kojih je možda ovaj problem učestaliji u vrtić nikad ne idu, u školu moraju ići. Jesam bila pristojna?

  33. #583
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To da je on jedini je upitno ako niste svi provjerili kosu i oprali ju samponom preventivno. Uz promjenu sce posteljine, deka , jakni, kapa i drugo.
    Mozes prati i cesce ( uz obavezno cesljanje nakon pranja)), ja sam drugi put nakon 3 dana, pa nakon 5 i onda sam zadrzala tempo svakih 5 dana sve do cini mi se 21 dana kad je rok da se zadnja gnjiga izlegne.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.01.2020. at 18:34

  34. #584
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa jesam svima oprala kosu, i sve isceljavala, i promjenila krevetninu i držala ju satima na balkonu (valjda ih minus 5 ubija ), i usisavala kauče...

    Nisam drugima našla osim njemu, a i on ima minimalno, očito smo ih brzo primjetili. Kad su prošli put imali, srednja ih je imala milijardu valjda.

  35. #585
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a mjesi li ga i malko šišnula na kratko?

  36. #586

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Meni se Hedrin u spreju pokazao najbolji + regenerator (najjeftiniji Balein iz DMa, 2 kom.). Oprala dva puta tim sprejem i 2-3 puta akcija raščešljavanja regeneratorom pomoću gustog češlja ALI SVE NAS, uključujući i sebe, i riješili ih se.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 17.01.2020. at 14:19

  37. #587

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    I da - i kod nas je slučaj da su uši u vrtiću puno manji problem nego u školi jer je sistem provjere postavljen sasvim drugačije, odnosno u školi ga nema.
    U vrtiću (barem u našem) ne može se natrag u grupu ako dijete nije pregledano od strane vrticke medicinske sestre. I to stvarno funkcionira.

  38. #588
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, ne kužim što radite s tim regeneratorom? Mislite ono kad ga stavite obilno pa iščešljavate kosu? To radim, ali onda isperemo kosu kad završimo iščešljavanje.
    Je l vi radite nešto drugo s njim?
    da, to je to, on olakša isčešljavanje, a onda ga ispereš normalno, nema ništa drugo

  39. #589
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Je li vi stvarno mislte da bi djeca trebala po dva tjedna izostati iz škole svaki put kad dobiju uši?

  40. #590

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Prošle godine smo angažirali čistača ušiju kada je mala s dugom, izrazito gustom i plavom kosom dobila uši pa sam skupila neke informacije. Uši žive na nečijoj glavi 3 tjedna prije nego se počnu seliti. Prije nje je imao brat, ali ona nije dobila od njega nego od nekoga iz razreda. On sve čisti samo s regeneratorom (u ogromnim količinama) i onim gustim češljem kakav se dobije u šamponima. vezano za problem ušiju u školi, jer su se vraćale, pozvana je školska doktorica i ona je sa sestrom u 2 navrata pregledala sve glave. Oni koji su imali još što su se trebali očistiti i javit njoj na pregled prije povratka u školu. Ove godine se srećom još nisu pojavile.

  41. #591
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Je li vi stvarno mislte da bi djeca trebala po dva tjedna izostati iz škole svaki put kad dobiju uši?
    Ne.
    Moja nikad nisu izostala duze od tri dana, nekad i krace ako sam drugo pranje i cesljanje stavila ranije.

  42. #592

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Vezano za izostanak, od stručnjaka za uši smo dobili naputak da se kosa opere šamponom koji će ih pobiti. Tada dijete može u školu. Od preživjelih gnjida se nitko neće zaraziti.Ali zato šamponiranje treba ponoviti svakih nekoliko dana da one koje se izlegnu ne dosegnu spolnu zrelost i nastave ciklus.

  43. #593
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja ne mislim
    kad otkrijem uši ionako većinu rješavam odmah prvi dan, pranje, iščešljavanje, dalje je to više čišćenje gnjida da se ne vrate
    uopće mi nije mala stvar izostajati iz škole, prepisivati gradivo koje uvijek slabije svlada nego da je bio na nastavi, nadoknađivati test..

  44. #594
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kakvo crno izostajanje od 3 tjedna. pa nemaju upalu pluca, mononukleozu ili nesto takvo!!!
    Pa to su usi. cim ih otkrijem pranje. pa cesljanje.
    i cesljanje i pregledavanje svakodnevno kroz par dana dok ze zakljucim da je sve OK.
    ponovno pranje nakon par dana.

    no moja ljepotica ih je uvijek dobila ljeti, na praznicima. nikad ni u vrticu ni u skoli.
    mrzim ih iz dna duse. ali ne toliko da bi izostajali iz skole.
    onaj ko imalo zna o njima, zna da kad ih operes i pocesljas je OK za boravak s drugim, ali nastavak ciscenja je neophodan.
    ako bas treba moji bi izostali max 1-2 dana. ali u tom periodu bi se punom parom radilo na uklanjanju neprijatelja No. 1

  45. #595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moja je isto dobila usred ljeta,i to još u hotelskom smještaju,te sam najlakše sredila odrezala sam sve gnjide, odjednom
    Doma sam se kad je idući put dobila dulje borila
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.01.2020. at 18:39

  46. #596
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kako se to rješavaju uši regeneratorom?
    Stavi se puno regeneratora, češlja, pa ispere?

    Kod mojih uši u školi, uši u vrtiću... Perem Sumifenom i imam traume da ću vidjeti ta mala sranja

  47. #597
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mi se mucimo s usima vec neko vrijeme. I djeca i ja.
    Stavis dosta regeneratora (jos bolje ako ima silikona) i cesljas gustim cesljem za usi. Nakon svakog provlacenja kroz
    kosu, obrises cesalj bijelim papirom (ja koristim frotiraste krpice pa jos svaku us/gnjidu stisnem noktima da vidim je li ziva).
    Taman smo ih se skoro rijesili (5 dana niti jedne zive) i morali smo na put pa smo zaduzili baku i dedu da provjeravaju stanje na glavama. Ocito su bili traljavi jer kad smo se vratili nakon tjedan dana smo bili skoro na pocetku.

    Mi koristimo i Shampoux (ne znam ima li ga u Hr) prirodni sampon/losion koji u dodiru s vodom kristalizira, ali ubija samo odrasle pa je potrebno ponoviti nakon 5-7 dana.

  48. #598
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se to rješavaju uši regeneratorom?
    Stavi se puno regeneratora, češlja, pa ispere?

    Kod mojih uši u školi, uši u vrtiću... Perem Sumifenom i imam traume da ću vidjeti ta mala sranja
    Nažalost, jedan jedini je način rješavanja - pincetnim hvatom tvojih ručica (ili muževljevih) po glavi pa skidat koju osjetiš. Ima onaj neki profi čokac koji to radi. Sve ovo drugo je you spin me right round, baby, right round. I identificirat source. A source je obično tamo gdje su roditelji ležerni (tipa "ja samo jednom oprala ili stavila maslinovo ili što god i to se sve očistilo"), po mom iskustvu. I, ofc, babe i djedovi ne mogu to uočit i skloni su denialu (ako išta vide enivej). Ne bih više ni ja to vidjela sa svojim očima, ostarila. Samo sad imamo toliko iskustva u rukama da kužim po opipu što se s dlake skida, a što ne. Nego.... razmišljate li o stjenicama. Bome, to je još veći udar i tu još veću štetu mogu napravit ovi "nema toga u mene" jer svi moraju istodobno htjet sudjelovat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2023. at 21:05

  49. #599
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I, naravno, uz pincetni hvat ručica šamopon, provjeravanje, električni češalj itd. Pa micanje sve robe 3 dana ili pranje svega. Ma, pokora.

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •