Stranica 7 od 12 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #301
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I mi smo ih utamanili peglom za kosu i svi su mi se smijali al je to jedino pomoglo

  2. #302
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Za sad jos ne...jos cekamo, htjela bi da se rijese sad svi

  3. #303

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U zemlji snova
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo ih utamanili peglom za kosu i svi su mi se smijali al je to jedino pomoglo
    Zar ovo stvarno pomaze????? Moja najstarija curica ih dobila lani u 10. mjesecu, kupili onaj plavi sampon sa plavim cesljem (neznam vise tacno kako se zvao, al mislim da je iz srbije bio), prali prema uputama kosu i cinilo se kao da su nestali. Ostala dica nisu dobila (a imam ih ukupno 5). Kad ono pred novu godinu one se opet kod najstarije pojavile, a i treca po redu ih isto dobila. Srica pa su skolski praznici bili pa ih nisam morala poradi toga ostavljat doma. Kupili tada Sumifen, jer je gospodja u apoteki rekla da je bolji i ekonomicniji od onog plavog. Od tada je proslo 20 dana i mi ih se ni dan danas nismo rijesili. S tim da ih je najmladja isto dobila a njoj su tek 2 godine!!! Njoj samo mogu kosu prat u kadi jer naglavacke nema teorije da je izvedivo! Ostalih dvoje, ukljucujuci i mm i mene, zasad nisu dobili (nadam se da ce tako i ostat). Zima je, susilicu si nemogu priustit, kako presvlacit i prat svaki dan toliku robu?????? Jel neko ima rjesenje kako ih se bez tog silnog presvlacenja i pranja rjesiti????

    Unaprijed hvala.

    ps: mozda je u proslim postovima nesto i korisno pisalo, al naprosto nemam toliko vremena sve postove procitat.....

  4. #304
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako ne mozes prati,prepeglaj i dobro istresi van,nema sanse da i jedno jajasce prezivi toliku temp.madrace dobro usisi.

  5. #305
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Pegla za kosu ih sprzi i ako koja prezivi to i ionak ocistis. Imas sprej za kupit koji pomaze da ne dodu na kosu. Naspricas na cistu i suhu kosu pa tak kad jedno djete dobije da ne dobiju svi

  6. #306

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U zemlji snova
    Postovi
    39

    Početno

    Puno hvala, kupila sam u subotu neki shampoo protiv uši i gnjida kaže gospođa u apoteki da je djelotvoran. Zove se PARASIDOSE ( 99kn) i nanosi se na suhu kosu, treba da odstoji 45 min. na glavi pa sve male i velike zvijerke trebaju da crknu Nažalost, živimo na samom jugu, gdje su mali gradovi pa u apotekama nemaju LiceGuard-česljeva, pa se moramo zadovoljit onima što dođu uz proizvod.

    Probat ću i sa peglom za kosu pa valjda ćemo ih se uspijeti riješiti.

  7. #307
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Moras biti iznimno temeljita i redovita u pranju kose i cesljanju.
    obavezno pranje i cesljanje prva dva tjedna svakih 4 dana, uz mjenjanje posteljine .
    jedino se tako moze rijesiti tih zivotinja.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U zemlji snova
    Postovi
    39

    Početno

    Dali da koristim onda neki drugi shampoo ili opet ovaj??

  9. #309
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma šampon je nebitan, koristi koji god
    češljanje je najbitnije

  10. #310

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sunny_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ovo stvarno pomaze????? Moja najstarija curica ih dobila lani u 10. mjesecu, kupili onaj plavi sampon sa plavim cesljem (neznam vise tacno kako se zvao, al mislim da je iz srbije bio), prali prema uputama kosu i cinilo se kao da su nestali. Ostala dica nisu dobila (a imam ih ukupno 5). Kad ono pred novu godinu one se opet kod najstarije pojavile, a i treca po redu ih isto dobila. Srica pa su skolski praznici bili pa ih nisam morala poradi toga ostavljat doma. Kupili tada Sumifen, jer je gospodja u apoteki rekla da je bolji i ekonomicniji od onog plavog. Od tada je proslo 20 dana i mi ih se ni dan danas nismo rijesili. S tim da ih je najmladja isto dobila a njoj su tek 2 godine!!! Njoj samo mogu kosu prat u kadi jer naglavacke nema teorije da je izvedivo! Ostalih dvoje, ukljucujuci i mm i mene, zasad nisu dobili (nadam se da ce tako i ostat). Zima je, susilicu si nemogu priustit, kako presvlacit i prat svaki dan toliku robu?????? Jel neko ima rjesenje kako ih se bez tog silnog presvlacenja i pranja rjesiti????

    Unaprijed hvala.

    ps: mozda je u proslim postovima nesto i korisno pisalo, al naprosto nemam toliko vremena sve postove procitat.....
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ma šampon je nebitan, koristi koji god
    češljanje je najbitnije

    Slažem se 1000%!
    Trubila sam navedeno mjesecima svima oko sebe i
    slušala o šamponima, šamponima, skupljim šamponima...

    ...dok nije došla epidemiološka služba u školu, i djeca
    nisu smjela u školu bez ponovnog pregleda i potvrde epidemiologa da su "čista".
    onda su svi bili "počešljani" i "čisti"

    i sunny mummy, vrlo je teško vjerojatno da ako jedno ili dvoje djece ima uši, da ih nemaju i ostali
    i ti i tm...

    posteljinu i robu moraš prat, ili stavit u zamrzivač ili peglat, druge ti nema...

  11. #311

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U zemlji snova
    Postovi
    39

    Početno

    Orange80:
    nazalost u pravu ste ..... Sinoc sam ih i kod mene nasla..... Zasada su samo decki i kuci bez njih. Evo perem ,cesljam, presvlacim, perem, cesljam, presvlacim..... Pa valjda ce vragovi nestati.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sunny_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Orange80:
    nazalost u pravu ste ..... Sinoc sam ih i kod mene nasla..... Zasada su samo decki i kuci bez njih. Evo perem ,cesljam, presvlacim, perem, cesljam, presvlacim..... Pa valjda ce vragovi nestati.
    ma hoće

    češljat, presvlačit i prat je koma, ali se je kao još veći izazov pokazalo uvjeriti okolne roditelje
    da i oni to moraju jer nam inače svima skupa "nema pomoći"

  13. #313
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nikad nisam prala posteljinu svaki dan. Ako u krevetima nitko preko dana ne spava tesko da ce usi prezivjeti, mislim da mogu tek koji sat na nizot temp od tjelesne. Sad je zima, treba samo dobro zraciti i ne grijati previse prostore za spavanje. I nema tu prevelike filozofije, oprat svi kosu samponom za usi, iscesljat, za 4 dana oprat ponovo. Ako ih imate i dalje onda ste ih ponovo fasovali.

  14. #314
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja sam prala posteljinu samo nakon pranja kose i nakon sto sam nasla zivu us ( ili mrtvu od sampona).
    U dane kad sam prala i cesljala ( gnjide ili zbog sigurnosti) nisam mjenjala posteljinu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.01.2015. at 17:14

  15. #315

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Bilo koji repelent koji ubija bilo koje drugo živo biće pa makar se radilo i o komarcima ili ušima djeluje štetno i na djecu!

    Paranit koji se uglavnom spominje na glavicama djece protiv ušiju sadrži naftne derivate - mineralna ulja i silikonsko ulje koji jesu prirodni, ALI su jedni od najštetnijih sastojaka za organizam jer sprječavaju disanje kože, isušuju je, ne razgrađuju se u koži već se talože u organizmu izazivajući neželjena bolesna stanja i mutacije!
    Svjetska zdravstvena organizacija je svrstala mineralna ulja u 1. skupinu kancerogena!!!

    Mame, da li zbilja mislite da se danas u vrijeme google-a može jednostavno reći kako "nismo to znale..!", da li zbilja ne znate i ne želite znati šta nam prodaju za naše male anđele???
    Pokušajmo se trgnuti iz sna, marketinških trikova i farmaceutske neodgovornosti za bilo kakav proizvod na vrijeme kako ne bi bilo prekasno za naše mališane!!!

  16. #316
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Imam poneko pitanje za iskusne u ušljivosti.
    Vilenjak i ja se nekoliko dana češemo. Mm pripisuje to znoju, ali mi to ne drži vodu. Mene je pregledao, pohvalio mi tjeme i ništa nije našao. Oprala sam kosu šamponom za njih, iščešljala poslije nanošenja regeneratorom i ništa. Dva sata proučavah glavu. Sad me ne svrbi. Možda je neku voda odnijela? Koliko čekati da... ne znam, se pojave?
    Čitam da s tim šamponima ne smijem tretirati djecu ispod 4 godine - mogu li preventivno našpricati kombinacijom vode i čajevca? Kako ste to rješavali s najmlađim malcima?
    Posljednje uređivanje od palčica : 10.06.2015. at 00:17

  17. #317
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    RUčno skidanje i isčešljavanje. Vlas po vlas. Ili malog ošišaš na kratko, pa uši odu na neki drugi slobodni teritorij...

  18. #318
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    • Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
      Imam poneko pitanje za iskusne u ušljivosti.

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Vilenjak i ja se nekoliko dana češemo. Mm pripisuje to znoju, ali mi to ne drži vodu. Mene je pregledao, pohvalio mi tjeme i ništa nije našao. Oprala sam kosu šamponom za njih, iščešljala poslije nanošenja regeneratorom i ništa. Dva sata proučavah glavu. Sad me ne svrbi. Možda je neku voda odnijela? Koliko čekati da... ne znam, se pojave?
    Čitam da s tim šamponima ne smijem tretirati djecu ispod 4 godine - mogu li preventivno našpricati kombinacijom vode i čajevca? Kako ste to rješavali s najmlađim malcima?
    Nema ti smisla prati sa šamponom za uši ako ih nemaš. Dobro mu pregledaj glavu i ako ne nađeš ništa onda preventivno možeš tretirati sa čajevcem. Ja sam znala ujutro prije škole 1-2 kapi stavit na dlan, protrljat i onda po kosi, u biti bi obrisala ruke o njihovu kosu. Mala mi ima dugačku kosu i nju uši jednostavno obožavaju... jednom mi ih je 3x zaredom donjela doma..luda sam bila -onda sam tretirala tako čajevcem i vezala joj kosu. par tjedana je tako masna hodala okolo al beštije se više nisu vraćale.
    Svakako gledaj kupiti kvalitetno ulje čajevca-ja sam koristila Pranarom.Cijela bočica dođe oko 40ak kuna (isto toliko dođe i ta otopina za špricanje na bazi čajevca) i ja ga uvijek imam doma jer ga koristimo i za prištiće, krpelje, komarce....
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 10.06.2015. at 08:54

  19. #319
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nema ih kod njega na kraju. Ni jajašaca. Ili ih ne vidim. Ja se sada manje češem, a dijete nimalo. Pošpricat ću nas čajevcem i pratiti situaciju. Bila bi mi idealna opcija da je nekakva reakcija na znoj, morsku sol ili šampon (vidjela sam i temu o češanju glave bez ušiju). Hvala vam!

  20. #320

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok. Moje dijete je dobilo uši prije skoro dva mjeseca i ne znamo kako da ih se riješimo. Koristila je već tri šampona. Sumifen(ne pomaže uopće),pedilin i jedan koji je došao sa češljićem. Pokušavale smo sve. Od octa,coca cole,farbanja kose pa čak i do praška. Svaki dan joj trijebim,ali ništa. Cijelo vrijeme sam joj pronalazila samo gnjide,ali danas (uz pomoć praška) sam joj polovila čak 15 uši!!!!!!! Poludjela sam. Žao mi jr gledati ju kako pati,ali nema pomoći. Imam još dvoje djece i oni nisu dobili. Danas me je probudila i rekla kako joj je po ruci plazila ogromna uš. Ne ona normalne veličine,već kao tri njih. Ne znam šta da mislim. Dali je to neka uš koji se drži za odjeću,ili? Možda si je samo umislila,ali više nisam sigurna u ništa.

  21. #321
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ima li netko tko trenutno muku muči? Moja starija curka, mlađa i ja imamo. Prvo sam nam Paranitom, pa Margom, pa danas Sumifen-om. Nakon Sumifena
    kod iščešljavanja živa uš? Primijetila sam da mi mlađoj curki danas opalo dosta kose, a ionako ima dosta rijetku, pa me sad strah? Ima li netko slično iskustvo?
    Iskreno, ja uopće ne kužim gnjide, ne znam kako to izgleda, ali uši se ne mogu fulat. Ne znam više što ću od užasa, imam osjećaj da gdje god se naslonimo,
    što god obučemo, da su se naselile te gnjide a da ih se nikada nećemo riješiti, u kupaonici vagon veša, pliz, nemam snage se s tim borit Bar da netko kaže da nije
    stalno mijenjao posteljinu. I na kutnoj smo stalno naslonjeni... Ta pegla za kosu, nisam još probala, ali ona tak i tak ne može skroz do korijena? Dajte neko najbrže
    rješenje a može i malo utjehe...

  22. #322
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Pegla za kosu, stalno ciscenje, i ubijanje gnjida. Posteljinu sto cesce mjenjat. I sve pospricaj biokilom. Mislim na namjestaj i podove

  23. #323
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hvala nivesa. Mislim da nam za sada dobro ide. Danas sam kupila u DM ulje čajevca, pa bi svakako još malo na kosu, ali
    nisam sigurna kako to dozirati jer mi se čini da je dosta jako. Može li savjet, da li da ubacim u regenerator i koliko, ili po kosi i koliko?
    Sad me strah da se ne vrate...

  24. #324
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Po meni se to razrjedi sa vodom. Naajbolja varijanta ti je u onu spricu stavit vodu pa par kapi ulja.
    Imas u ljekarni za kupit sprej protiv usi. Kao prevenciju da ne pobere od nekoga.

  25. #325
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo prali sa Sumifenom i svaki dan cistili gnjide. Posteljinu prvi puta promjenili svu, sve plisance, jastucice u dnevnom. Kasnije samo maloj kod pranja kose sa Sumifenom. Peglali smo kosu, ali to mi je bezveze jer nam nisu bile problem zive usi, vec gnjide. Stavljala sam cajevac, nakapala nerazrjedeni na kosu, dobro "promjesala" kosu i stavila joj plasticnu kapu. Sa time je spavala.
    To je bilo pocetkom 9. mj, vise ih nema, ali jos svejedno tu i tamo pogledam po kosi, operem svaka dva tjedna sa Sumifenom, on djeluje i preventivno i nakapam vikendom par kapljica cajevca.

  26. #326
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Mi smo prošle godine muku mučili.Cura ima dugačku kosu i pokupila ih je prvi put pred Božić(taman sam ju preko praznika fino očistila) i onda opet kad je počela škola , poslije praznika. Luda sam bila. Pogotovo zato jer je i prhut dobila od tih šampona koji su u biti pesticidi... drugi put kad je dobila, oprala sam joj samo jednom kosu sa paranitom a poslije toga je bila terapija čajevcem. Ko luda sam tražila neku prirodnu varijantu i jedino to sam našla-hvala bogu upalilo je. Jedan dan sam joj isto tako nakapala po vlasištu i otavila ju preko noćii sa vrećicom na glavi a ostale dane prije škole sam kapnula na ruku 1-2 kapi, protrljala ruke i utrljala u kosu, tj.obrisala ruke o njezinu kosu. Čajavec je uz lavandu jedino eterično ulje koje može direkno na kožu ali rađe možda da kupiš u apoteci kvalitetno od Pranaroma ili Aromare oni pouzdano ne izazivaju nikakve reakcije-jesu malo skuplji al meni jedna bočica dosta dugo traje.
    Meni je ta terapija čajevcem pomogla+tada dosta dugo nije prala kosu (jer uši neće na prljavu kosu), 2 tjedna sigurno . Posteljinu i navlake kad je 2. put dobila nisam više mjenjala stalno (nisam imala snage ni volje ni mjesta za sušenje) samo sam joj stavljala ručnike na jastuk i to sam mjenjala svaki 2. dan- poslije toga se više nisu vratile.

    Što se isčešljavanja tiče... cura ima dugački, gustu, svijetlu i tanku kosu tako da je neko ciljanjo "trebljenje" gnjida bilo nemoguće. 2x na dan bi isčešljavala kosu nad kadom i to je bilo to a za uši sam pregledavala svaki dan. Nakapala sam čajevca(10-ak kapi) i u šampone pa smo još neko vrijeme imali antiuši terapiju.
    Mali je neki dan donio obavijest da su se pojavile uši pa smo opet na čajevac terapiji ali ovaj put preventivnoj.

  27. #327

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Mi jos nismo imali usi u kosi, ali kako je mala jesenas krenula u vrtic moja najveca briga je upravo taj problem. Zato sam nabavila ovaj sprej koji bi trebao stititi od usiju, a ujedno sluzi i za lakse rascesljavanje. Od pocetka vrtica uredno joj spricam kosu s tim i zivim u nadi da ce nas problem s usima zahvaljujuci tome zaobici.

    Ako tko ima duze iskustvo s ovim proizvodom bilo bi mi drago da ga podjeli.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 16.10.2015. at 15:28

  28. #328
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Da li se smije stavljati svaki dan cajevac? Ne moze stetiti? Uf sto ima jak miris... Ja sam sinoc i veceras curama i sebi onak na ruku pa njima kroz kosu prije spavanja, kroz dan to ispari. Cini mi se da ih nema, ali ja ne odustajem jos, svaku vecer cesljam, trazim.. uhvatila sam se sad ovog cajevca za spas... samo me strah da nam ne nasteti. Dajte jos malo iskustava s cajevcem i sto kazete na DM-ov, pise da je 100% cajevac ☺

  29. #329
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kupi kvalitetniji čajevac. Ovaj dm-ov je dobar samo za prati pod, nije ni za eteričnu lampu. Npr. Primavera ima kvalitetna ulja. Ja bih razrijedila u raspršivač (ima ga u ljekarnama za nekoliko kn), ne bih stavljala čisti, pogotovo ne svakodnevno.

  30. #330
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I ja sam kupila u ljekarni cajevac. Haha, smrdi ko vrag, zato ga i stavljamo samo vikendom, da se prolufta do ponedeljaka.

  31. #331
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Kupila sam i u ljekarni, i mooooožda malo manje smrdi od ovoga iz dm-a. Sad me muči da li ga mogu svai dan malo utrljati po kosi kod curka? Molim vas vi koje ste trijebile
    sa čajevcem javite se sa svojim iskustvima. Ja sam čak malo razrijedila u vodi i pošpricala sve podove u kući.

  32. #332
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Meni je isto na početku strašno smrdio-sad sam se navikla, sad mi čak miriši na neko mokro drvo :D.
    Ja sam mojima Pranaromov stavljala 1-2 kapi svaki dan kad je sezona ušiju-tj. kad je iz škole javljeno da su se pojavile uši. Inače u šampone ukapam 10-ak kapi-to se ni ne osjeti a dobro je i protiv prhuti navodno

  33. #333
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Jucer saznala da su se u skoli pojavile usi. Odmah malu pregledala i nasla 2 odrasle, odmah prali samponom i dobro pocesljali. Danas ne nadjem nista. Jel moguce da se nisu stigle razmnoziti ili se to ne vidi odmah? Mislim na gnjide, budu li jako sitne pa se povecaju ili su odmah u punoj velicini?

  34. #334
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam i u ljekarni, i mooooožda malo manje smrdi od ovoga iz dm-a. Sad me muči da li ga mogu svai dan malo utrljati po kosi kod curka? Molim vas vi koje ste trijebile
    sa čajevcem javite se sa svojim iskustvima. Ja sam čak malo razrijedila u vodi i pošpricala sve podove u kući.
    Čajevac ne bija nit uši nit gnjide. Štoviše, vjerojatno im dođe ko parfem.

  35. #335
    tata_Gogo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Kao otac cure i dečka u zadnjih dvije godine u nekoliko navrata sam se borio sa ušima (jer se mojoj supruzi one neizmjerno gade) i uspio sam ih se riješiti u relativno kratkom roku od 10-ak dana.
    Kao prvo morate biti uporni i dosadniji od njih (ušiju, ne djece).
    Smijestite dijete pred televizor da ne krepa od dosade i da ne prigovara i zanovjeta.
    Koristite najobičniji regenerator (stavite ga PUNO) i rašćešljavajte kosu. On će ih usporiti i zaljepiti.
    Svaki put kad prođete češljem kroz kosu obrišite ga u papirnati ručnik i pogledaj te kaj ste ulovili, prolazak češljem po jednom pramenu trebate ponoviti barem 20 puta.
    Ovaj postupak ponovite za 5 do 6 dana, ne treba češće, cilj vam je da prekinete njihovu spolnu aktivnost.

    Peglanje kose je jako opasno iz razloga što uš izlegne gnjidu tik do kože. U tom slučaju morate sa peglom doći do samog korjena kose, gdje može doći do dodira sa kožom i opeklina. Što sam u nekoliko navrata imao prilike i vidjeti. Kod tako opečene kože primjena šampona koji sadrže insekticide nije pametna, jer dolazi do lakšeg prodiranja otrova u tijelo i mogućih trajnih posljedica malih (prhut) i velikih (oštećenja nekih unutarnjih organa).

  36. #336
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Zanima me prevencija u slučaju pojave uši u vrtiću -školi ?
    Što preporučujete ?
    Ja sam pronašla ovo http://www.etericnaulja.net/aromater...e-tretman.html
    Da li je netko koristio ?
    Druga iskustva ?

  37. #337
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod nas su se opet pojavile uši u razredu
    mi (da mi, jer kad ona pokupi, onda sam i ja gotova) ih nismo fasovali ovaj put, ali ja sam preventivno, svima napravila tretman uljem neema
    http://alternativa-za-vas.com/index....tail/neem-ulje
    smrdi ko kuga
    odvratno
    nisam sigurna bi li riješio uši, ali vjerujem da bi, jer djeluje na istom principu kao i paranit, gušenje uljem, jedino što je paranit mineralno ulje, a ovo je prirodno
    ali mogu reći da pomaže kod prhuti
    MM , koji ima jaku prhut, nakon toga je tjedan dana bio bez mrve prhuti
    da je htio dalje nastaviti tretirati kosu tim uljem možda bi je se riješio i za stalno
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 02.12.2015. at 21:51

  38. #338
    G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Zna netko mozda gdje se moze (u Zagrebu) kupiti cesalj za usi zasebno, ne bih kupovala sampon?

  39. #339
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj G. prvotno napisa Vidi poruku
    Zna netko mozda gdje se moze (u Zagrebu) kupiti cesalj za usi zasebno, ne bih kupovala sampon?
    Nisam u Zagrebu ali moralo bi se moci kupiti u ljekarni

  40. #340
    G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Prosla sam hrpu ljekarni, i svi su mi rekla da ne drze vise cesljeve jer se dobivaju sa samponima... na kraju sam nasla u jednoj, u Nehajskoj, set od 2 ceslja - jedan za usi, jedan za jajasca + povecalo...nemam s cime usporediti, no stvarno su i jajasca ispadala i usi

  41. #341

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    eco.kid Prevent šampon za kosu i Tonik regenerator sprječevaju uši, već 2 godine koristimo i ništa, a epidemije najprije u vrtiću pa sad i u školi ne prestaju

  42. #342

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me prevencija u slučaju pojave uši u vrtiću -školi ?
    Što preporučujete ?
    Ja sam pronašla ovo http://www.etericnaulja.net/aromater...e-tretman.html
    Da li je netko koristio ?
    Druga iskustva ?
    eco.kid Prevent šampon za kosu i Tonik regenerator sprječevaju uši, već 2 godine koristimo i ništa, a epidemije najprije u vrtiću pa sad i u školi ne prestaju

  43. #343
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Drage mame,prije nekoliko dana sam primjetila kod starije gnjidu u kosi koja je pod noktima pukla.Bilo je još nekoliko gnjida koje nisu pukle,nisam više ni tražila.Kod manje isto nekoliko gnjida koje nisu pucale,tj. djelovale su suho.Ona ima skoro crnačku kosu,gustu i kovrdžavu i nije joj se svidjelo pretraživanje.Predpostavljam da se mogla naći još koja gnjida kod obadvije.Odmah smo kupili Pedilin i svi se tretirali taj dan.Evo danas ih gledam i imaju gnjide,ali ne pucaju,suhe su i prozirne.Malo ih je,ono moraš ih baš tražiti da ih nađeš.Šta znači kad su suhe?

  44. #344
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da nisu žive

  45. #345
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    E sad,da li postoji šansa da postanu žive .Ispravka,kod starije ih ima više nego sam mislila,ali ih opet moraš tražiti.Manja mi ne dopušta duži pregled,detaljno sam pregledala kosu kod desnog uha i našla 1-2 gnjide, isto suhe.Šta da radim?Šamponom sam prala u petak,piše ponoviti za 7 dana.Mislila sam oprati im kosu,promjeniti posteljinu i njima se jako sviđa ideja pegle za kosu.Da li mogu na ove male glavice(starija 7 god.,manja 3,5 god)?Koliku temp da stavim?Pogledaću i ulje čajevca.Ali me najviše ineresuje da li možda uzalud radim sve ako su mrtve i od njih ništa.

  46. #346
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Operi im kosu još jednom Pedilinom 5. dan.

  47. #347
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Uzalud mi nada.Oprali ponovo kosu pedilinom prijavljujem 2 debele i pune krvi vaške kod mene (brrrr) i jednu kod manje curice.Kod starije sam isčetkala samo gnjide,koje su ovaj put i pucale.Idem sada detaljno pročitati temu.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sve gnjide moraš očistiti, nema veze jesu li suhe ili ne, teško je procijeniti. Ako je kosa kovrčava, stavi malo regeneratora.

    Klincima sam uspjela riješiti uši prije nego su se pojavile gnjide. Električni češalj je zakon.

  49. #349
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Promijeni šampon. Operi kosu. Ponovi pranje 4. dan.
    Ako u vrtiću ili školi vlada zaraza i oni ne učine ništa po tom pitanju, onda će se te uši rotirati duže vrijeme. Kod nas u školi se rotiraju više od 2 godine.

  50. #350
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Joj to rotiranje ubije u pojam. Tako je meni mala imala 3x za redom i to u zimskom periodu .... poludila sam. A ima dugačku i gustu kosu ali tanku i svijetlu-oslijepila sam tražeći gnjide. Na kraju sam već poluluda u zadnjoj rundi samo jednom oprala sa pedilinom (nisam se usudila više jer bi to bio ko zna koji tretman u 2 mjeseca) stavila čajevca u normalni šampon i svaki dan prije škole je stavljala po malo čajevca na kosu i gamad se više nikad nije vratila. Sad stalno u šampon kojim peremo kosu stavim 4-5 kapi čajevca čisto radi predostrožnosti. za čajevac

Stranica 7 od 12 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •