Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 599

Tema: Uši (u kosi)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno Uši (u kosi)

    Molim vas za savjet/pomoć.
    Laura je u vrtiću pokupila uši, već tjedan dana se borim sa istima, perem joj kosu sa šamponom Sumifen (po preporuci tete apotekarke), iščešljavam,...
    Njih uopće nije bilo puno, primjetila sam nekoliko jajašaca, odmah sam išla po šampon ali jednostavno ne mogu ih se rješiti 100%. Laura ima dugu kosu tako da šišanje nije opcija. Vidjela sam da postoji neki električni češalj , ali su adrese samo u Zagrebu. Zna li netko ima li ga za kupiti negdje u Rijeci?

    Naravno da su svi savjeti i druge metode dobrodošle.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    U našem vrtiću (zg) su isto bile, pa sam kupila neki repelent za uši (200i nešto kn :shock: ) i pitala za češalj, on je oko 300, ali nije nam srećom trebalo. Firma je Nemus lex doo, kontakt broj s prospekta je 01 2945 071.
    Inače, ja sam već isplanirala da ako dođu u kuću i na mene, ja sebi stavim kanu... pa ako prežive onda šampon.
    Da li je problem u ušima ili u grinjama? Ovi imaju i neki šampon za grinje, ali možda bi djelovali i oni "residue remover" šamponi za skidanje ostataka učvrščivača, ima od neutrogene i keunea.

  3. #3
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Suosjećam s tobom jer smo ih se i mi jedva rješili. Ja sam na kraju kupila taj el. češalj i nije mi žao.
    Nabavila sam ga u Rijeci u Mediki u Starom gradu. Koštao je oko 300 kuna. Zove se Robi Comb.
    Sretno u borbi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Hval na informacijama. Taj češalj rješava i jajašca ili samo živu bagru??

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Samo živu bagru.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Na kojem principu funkcionira taj češalj?

  7. #7
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    češalj je na baterije, zuji, a prestane zujati kad naiđe na uš, spali ju i onda ju moraš iščetkati s malom priloženom četkicom iz njega, pa hajdmo dalje... Super je kod kratke kose, ali kod duge Winny, muuuuka živa!!! Ne riješava gnjide, njih moraš fizički prstima izvlačiti iz kose, a ja sam i uz češalj tretirala kosu šamponom. Moja D ima gustu i dugu kosu - kooooma!!! Sama si je sirotica kupila češalj od džeparca samo da se ne mora šišati

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    joj, poludim na takve stvari . da li su otkrili tko je donio uši??? mislim - možete tako u nedogled, ako se ne riješi pitanje "rasadnika"

  9. #9
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Winnie cure su ti sve super objasnile, samo što je meni češalj funkcionirao i na Eminoj duuuugoj kosi.
    Princip je da raščešljavaš kosu u periodu od dva tjedna i tako uništavaš živu uš dok još nije "spolno aktivna" tj. dok nije u stanju ispuštati nove gnjidice. Ja sam tako radila i prošlo sve :D :D .

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ali morala si bar jednom iščešljati grinje, ili ne?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    BTW, pročitala sam prije par dana na mislim iskonu članak o šamponu protiv ušiju i njegovoj štetnosti.
    Navodno je toliko opasan da ga povezuju s leukemijom.. :/
    Pa ti sad budi pametan..
    Ja se sjećam da smo kao djeca imali uši i uvijek je lijek (jedini) bio iščešljavanje do iznemoglosti, pranje baš "tim" šamponima i eventualno šišanje duge kose
    "puljanje" se kod nas kaže-majka te jsedne u krilo, stavi glavu na koljena i tribi gnjide

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Mirta ih je prošle godine imala 2x. Ništa nije tako efikasno kao ručno vađenje gnjida. Električni češalj tamani samo žive, kao i šampon, na žalost.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Baš mi je jučer jedna mama iz Mihine grupe rekla da jedno dijete u njihovoj grupi ima uši, ali da njegova majka niš ne poduzima! :shock: Zapravo, nakon x dana ošišala je malog na ćelavo, ali i ona sama ima uši no žao joj dat novce za šampon. :shock: Znam tu mamu, fakat loše žive, ali ipak... Ni tetama nije rekla, valjda ju je sram. Miha mi se (još) ne češe. Kaj da radim? Glupo mi je cinkat, tim više što imam obavijest iz druge ruke.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ovaj Nemus što ima češalj ima i spray za odbijanje ušiju (da ne dođu, kao repelent) košta preko 200 kn ali u ovakvoj situaciji vrijedi. Ja sam svojima to špricala, ali ne mogu reći da li je djelovalo jer nitko od tog jednog djeteta koje je došlo s ušima nije dobilo, a dijete je bilo doma. Hoću reći, uši nije bilo kad sam ja to špricala pa ne mogu tvrditi da je pouzdano djelotvorno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Sinoć sam kupila češalj Robi Comb Pro i odmah smo ga isprobali! Ja sam zadovoljna kako radi, jer sam ju prije češljanja pregledala i nisam ništa našla, a sa Robijem detektirali i spržili komada 3 :D .

    Bila sam u Mediki u Starom gradu i žena me ubjeđivala da to nije češalj nego brijač :shock: citiram dotičnu gospođicu (čitaj KOZU): Zar ne vidite da izgleda kao brijač za noge? A ja njoj na to kažem: zar ne znate da je COMB na engleskom ČEŠALJ. A ona meni : Ovo vam sigurno nije češalj!
    Kako mi se nije dalo natezati, isfrustrirana sam izašla van.
    U ljekarni MAZZI sam našla isti takav i pitam tetu Jeste li vi sigurni da to ne brije nego samo češlja? (jer me je ona koza iz Medike malo zabrinula), a ona meni: Pa gospođo, Comb na engleskom znači češalj. Objasnila sam joj zašto sam ju to pitala, na što mi je ona dala uputstva, da budem sigurna. Cijena 314 kuna.
    Kasnije mi je došlo da se vratim u Mediku, i da onoj kozi svašta izgovorim, ali je Laura već pomalo bila nervozna od šetnje po gradu, pa smo otišle kući.

  16. #16
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    wow :shock: mi platili 267kn! A moja D. vuče uši još od 11ogmjeseca već su joj se treći put vratile, jer stalno netko u razredu ima. Ne moram vam reći koliko puta je oprala kosu s tim šamponom, a češlja s ovom napravom svaki dan... To je za upucat nekoga u školi!!!

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Goga 19 prvotno napisa
    Baš mi je jučer jedna mama iz Mihine grupe rekla da jedno dijete u njihovoj grupi ima uši, ali da njegova majka niš ne poduzima! :shock: Zapravo, nakon x dana ošišala je malog na ćelavo, ali i ona sama ima uši no žao joj dat novce za šampon. :shock: Znam tu mamu, fakat loše žive, ali ipak... Ni tetama nije rekla, valjda ju je sram. Miha mi se (još) ne češe. Kaj da radim? Glupo mi je cinkat, tim više što imam obavijest iz druge ruke.
    goga - ja ovo ne shvaćam kao cinkanje. tu se radi o zdravlju djece - i treba istražiti svaku informaciju. naravno da nećeš prstom pokazati na maloga - ali ako teti diskretno daš do znanja da si čula od jedne mame to-i-to , i da te to brine - ona bi trebala obratiti pažnju.

    osim toga - mislim da se kod pojave ušiju u vrtićima (i školama) uključuju i neke druge službe koje su dužne provjeriti situaciju... :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    ma ja ne znam zasto se ljudi boje reci. Mi u vrticu pregledavamo djecu bar jednom u mjesec dana, a one kriticne i češće. Kada sam prosli tjedan ugledala bijele tockice u kosi kod Laure, odmah smo se sljedeci dan dali u pregledavanje djece. Nasla sam samo kod jednog djeteta i to mu je kosa bila krcata žive bagre, i tek pokoje jajasce. Sve roditelje smo upozorili, uključujući i njegove, da smo pronasli kod dvoje djece usi (nikome nismo nikoga imenovali, da se netko ne bi uvrijedio). Zamolili smo ih da i oni još jednom pregledaju svoju djecu, a ukoliko nešto nađu, da drugi dan ne dovedu dijete, kako se ne bi proširilo dalje.
    Naravno, drugi dan je mali došao uredno u vrtić, a njegovi nisu rekli niti jednu jedinu riječ.

    Mi smo i danas koristili Robija i samo je jedna stradala!

    Razgovarala sam i sa jednom poznanicom koja je doktorica, baš u vezi ušiju, i ona mi je rekla da uši nastaju na prljavoj kosi, ali opstaju samo na čistoj.

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Naravno, drugi dan je mali došao uredno u vrtić, a njegovi nisu rekli niti jednu jedinu riječ.
    :shock:
    ja bih ga uredno vratila doma ... ili obavijestila doktore...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    osim toga - mislim da se kod pojave ušiju u vrtićima (i školama) uključuju i neke druge službe koje su dužne provjeriti situaciju... :/
    Koliko sam ja upoznata, "službe" se uključuju samo kada je 25% i više djece oboljelo od nečega (kozice, gripa...), a tako i ako imaju uši, jer tada se to smatra epidemijom.

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa - recimo da su te službe STRUČNE, a da ti nisi . pa se tebi čini da IMA 25% (a ne 2,5) djece... i onda oni dođu - a ti okreneš na svoje ...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    :shock:
    ja bih ga uredno vratila doma ... ili obavijestila doktore...
    Koliko god roditelj bio neodgovoran, jako je nezgodno nekome reći u 7 ujutro da mu nećeš primiti dijete, jednostavno, stave te pred gotov čin.

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa nisi tom roditelju rekla taj dan u 7 ujutro: rekla si mu PRETHODNI dan - a to što je netko ignorirao tvoj trud i brigu - to je njegov problem. ako želiš imati autoritet - moraš biti dosljedna. ovako ispada da ti je jedno dijete draže od svih ostalih...

    pa ne može JEDAN neodgovoran roditelj maltretirati onih 10, 15 ili više odgovornih!

    mi smo imali malu kleptomanku. niš strašno - jer nije maznula ništa vrijedno :shock: (rekoše mi tete). dok nije maznula kikici zlatni prstenčić koji je ona dobila za roćkas, i ponosno ga htjela pokazati u vrtiću...

    tetu sam "oprala" u vrtiću tako da sigurno nije zaboravila, a mamu od male nakon toga. ono što sam rekla - nije za fini forum ...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    jao kad citam o ovim gamadima odmah se pocnem cesati po glavi(to valjda ide nekako automatski)

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    I ja. Baaaah! :smajlić se stresao:

  26. #26
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja se sjećam da mi je mama kosu posipavala s nekim praškom i onda mi omotala glavu s pelenom, i tako nekih 4-5 noći. Kaj je taj prašak?

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Ja se sjećam da mi je mama kosu posipavala s nekim praškom i onda mi omotala glavu s pelenom, i tako nekih 4-5 noći. Kaj je taj prašak?
    DDT ( ne zezam se :/ )

  28. #28
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Ja se sjećam da mi je mama kosu posipavala s nekim praškom i onda mi omotala glavu s pelenom, i tako nekih 4-5 noći. Kaj je taj prašak?
    To je Neopitroid. Mi smo i to iskušali kosa nakon toga ko slama! Najgore je od svega što uši idu na čistu kosu najviše! Ali ima dobar šampon za ukućane od PHARMA - dr. Mueller na bazi ulja čajevca koji ih navodno odbija (miris) Tea Tree Oil Antidandruff shampoo. Djeluje kao preventiva protiv ušiju i krpelja. A ineče piša da je i za perut 8)

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    jao kad citam o ovim gamadima odmah se pocnem cesati po glavi(to valjda ide nekako automatski)
    ja vec danima, samo od naslova topika.
    u ivarovoj grupi su neki dan svima trazili neke kukce (kaze on) u kosi.
    jel to znaci da netko ima ili je to redovita kontrola?
    strah me pitat tete da ne saznam odgovor.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    jel to znaci da netko ima ili je to redovita kontrola?
    strah me pitat tete da ne saznam odgovor.
    pa pitaj!
    Ili sada par dana pregledevaj kosu.

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo mene opet na topiku, pred par sati me sestra zove da mi necakinja ima usi, taman kad je ivar bio u kadi.
    a spavali su ivar i ona skupa u krevetu prije tjedan dana.

    pretrazivala sam mu pola sata kosu sa razlicitim baterijama (zuto svjetlo, plavo svjetlo.... ) i nisam nista nasla. sestra kaze da bi nasla nakon par minuta, ali ja se bojim da mozda i ne bi jer je ivarova kosa svijetla i duga. jesu se mogle usi negdje sakriti za vrijeme kupanja pa ce kasnije opet vani??
    prije tri dana on se jako svrbio, ali to smo povezali s mokrom i znojnom kosom nakon treninga koju tu noc nije htio oprati.

  32. #32
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ivar ima kosu slicnu ko ida. mozda je malo teze naci malu-malu gnjidicu u njoj. ali kad gnjidica ima 3-4 dana - ne mozes je fulat. tocno se vidi. pri dnu dlake (prema glavi) i zakacena za dlaku tako da je moras fizicki odstranit - noktima. drugacije nece pasti. us isto tako mozes fulat prvih dana (mozda dan, dva) dok je ful malena i skoro prozirna, upravo jer je kosa tako "maskirna". a kad us poraste, postane sivkasta i opet je ne mozes fulat. a i velika je. fuj. problem s duzom kosom je sto ti dok pregledavas kosu, us koja se nalazi pri dnu glave (recimo prema vratu) moze "pobjec" na onu duzu kosu (onu koju si pregledavala na tjemenu), pa ti mislis da si sve pregledala, a ona se prosvercala... uzas.

    ja se iskreno nadam da ih necete nac.

    mi smo se mjesecima borili s idinim usima. uzas i strava. strah me reci da sam se upravo danas (treci vikend da ih nema) usudila pomislit da smo ih se rjesili...

    to sto su spavali zajedno, nista ne znaci. od svih nas samo je ida imala. ni mi, ni prijatelji, ni djeca iz vrtica. neke su glave prijemcljive. neke nisu.

    a ne-pranje kose je na kraju od svih djidja najvise pomoglo...

  33. #33

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    a ne-pranje kose je na kraju od svih djidja najvise pomoglo...
    Mozes to malo pojasniti, pliz?

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kakav je zivotni ciklus jedne usi? ako su se druzili prosli petak, subotu i nedjelju (znaci pred deset dana) i ako je koja us skocila na ivara, sto je njega moglo svrbiti tek u cetvrtak? znoj od hokejaske kacige ili je us tek tad pocela piti krv? ima nekoliko ogrebotina na potiljku i iza uha od ceskanja, ali nema gnjida, a valjda bi bile stare vec 3-4 dana :/ jer pretpostavljam da se zrela us koja moze skakat s jedne glave na drugu odmah baca na posao?

    uzdam se u ovo da ne idu na svaku glavu

  35. #35
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    a sta da ti pojasnim

    nismo joj prali kosu tri tjedna. redovito jednom tjedno temeljito utamanili rucno gnjide i posudjenim elektricnim cesljem zive. onda sam joj oprala kosu. iduci vikend ih opet nasli. opet nismo prali nesto preko dva tjedna. od tada peremo svaki drugi tjedan.

    ja sam stvarno primjetila da ih je puno vise i teze ih je pohvatat i potamanit ako se kosa stalno pere i cista je. kad smo je pustili i ne prali - kao da smo ih se lakse rjesili...

    pljuc pljuc pljuc - eno sam joj veceras oprala kosu. ako ih nadjem ovaj tjedan - upucat cu se

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Sjecam se da mi je prije par godina kolega s posla pricao kako su se danima bezuspjesno borili s usima u kosi njegove kcerke (ima jako gustu kosu i one kovrce koje izgledajukao kao feder), isprobali brdo sampona i da je onda negdje procitao clanak u kojem se spominje da treba kosu natopiti Coca Colom i zamotati rucnikom na par sati. Kaze da je upalilo.

  37. #37
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    iv, na zalost, ja u svo ovo vrijeme nisam uspjela skuziti kad pocinje svrbit, kad leci jaja, nista.

    samo sad i mene svrbi za krepat

    e, i kad joj perem kosu onda stavim malo vode i malo octa vinskog i time joj isperem zadnje kosu. to ih kao malo tjera. ne tamani, samo drzi podalje

  38. #38
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nasla sam i recept s majonezom.
    pozitivno je jedino da nakon tih tretmana ne bi vise nikad popila colu ni pojela majonezu

    ovo me ubediralo

    Pogotovo se preporučuje šišanje duge plave kose jer su na njoj gnjide gotovo nevidljive.

  39. #39
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    vidjela si jucer idinu. jesu u pocetku gnjide tesko vidljive. i bit ce ti tesko dok ih ne skuzis kako izgledaju (iako - nedobog da ih moras vidjet!), ali prije nego se usi "izlegu" gnjidica je dovoljno velika. a kako je kosa tanka, gnjidica je deblja od nje (i to dosta) i stoga se moze dosta lako vidjeti.

    kod ide je problem sto ona ima plavu, tanku a jako, jako gustu kosu. i pretraga traje uvijek preko sat vremena... uzas i strava.

    kad sam jednom poslije nje isla mm-u gledat glavu, cinilo mi se da ima autoput medju dlakama

  40. #40
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad kad ste svi posli leci meni palo na pamet - ivar smije sutra u vrtic?

  41. #41
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Evo, ja jos nisam legla
    Pa nisi mu nista nasla, jel tako? Smije.

    Ja i moja Kate smo imali prije nekih mjesec-dva. Relativno brzo smo se rijesili. Dva pranja s razmakom od 7 dana. (drugi nitko nije dobio iako se stalno izmjenjujemo u spavanju po formuli svatko sa svakim)

    Kad jednom operes, usi ostanu. Ja sam zakljucila da je nemoguce ocistiti sve usi (a ovo sto Litala spominje s octom olaksava njihovo skidanje), pa onda opet moras oprati za 7 dana kad se usi izlegu, a prije nego postanu spolno aktivne, odnosno prije nego polegnu jajasca.

  42. #42
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Evo opet "svrb-svrb" tema... Ivarice moguće je da ga počne tek za tjedan dana svrbiti. Kažu da treba tri do četiri dana da se izlegu, a onda valjda još koji dan da postanu aktivne. Posudi negdje taj električni češalji češljaj ga uvijek prije vrtiće i sve5. Neće ti biti strašnije nego meni s D. koja ima guuuustu dugu kovrčavu kosu mjeseeeecima je trajalo, a još nisam sigurna da netko u školi i dalje nije prijenosnik, tako da se stalno češljamo, zamisli ona po bi po tome izostala pola godine iz škole.
    A ovo s pranjem je fora ta, što uši rađe idu na čistu kosu. Znači mi koji održavamo higijenu smo nastradali od prljavaca... Valjda se onda i sporije razmnožavaju na prljavoj kosi, e sad to "prljavo" je relativna stvar. Mi peremo ineče jednom tjedno...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Samo cu dodati da ako vam recimo vrtic ili skola jave da ima usiju i ako vidite da vase dijete nema usi, ne perite djetetu pretjrano kosu.

    Usi se kace lakse i brze na cistu kosu nego na malo zaprljanu tj vise vole cistu. Od kad sam to cula kad god bi mi javili da ima usiju ja i svaki dan pregledala i nisam joj onda po tjedan i pol prala.

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja bi njemu prala svaki dan samo da on da.
    ovako ga jedva nagovorim jednom tjedno ali to znaci da je tri ili cetiri puta dotad kosa skroz preznojena, ne ono mokra kosica kad dijete trci, nego mokra kao poslije tusiranja.
    ne bi me cudilo da us nece.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Što mislite, da li bi lavandino ulje odbijalo uši? Ja imam nekakav sprej za odbijanje, smrdi kao jeftini cvjetni parfem, koštao je skoro 250 kn, sprejala sam ih tjedan dana nakon što su se u vrtiću pojavile, ali nitko više nije dobio, to je valjda bio jedan slučaj koji je odmah otišao doma.

  46. #46
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    na svjetloj kosi su gnjide teže uočljive :/

    mi prošli uši prije 2 godine, cca
    užas, svi čupavi :shock: . svi smo se šišali skoro na pola :/

    stalno mijenjala jastučnice
    svi u kući moraju biti na tretmanu!!

    šampon bubil, prano po uputstvima - on ubija samo odrasle
    kupili češalj robi comb
    stalno iščešljavanje
    te šugave gnjide su žilave, treba ih "guliti" sa kose
    javili smo odmah svima oko nas da ih imamo da se svi pročekiraju

    češalj gnjide sprži tako da se iz njih nikada neće ništa razviti

    trajalo je danima, a onda smo još puhali na hladno x vremena

    joj, i sada me čoha kada ovo čitam i pišem, to je svima ista reakcija

    samo treba biti uporan 8)

    mnogi misle da je dovoljno samo oprati šamponom :shock:

  47. #47
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    sretno svima sa tima napastima da ih se što prije rijeđite i još bolje - nikada ne dobijete
    ali, kako sam čula - vrtići i škole su puni toga, idu periodično :/

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj litala prvotno napisa
    a ne-pranje kose je na kraju od svih djidja najvise pomoglo...
    Mozes to malo pojasniti, pliz?
    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Razgovarala sam i sa jednom poznanicom koja je doktorica, baš u vezi ušiju, i ona mi je rekla da uši nastaju na prljavoj kosi, ali opstaju samo na čistoj.
    Ja sam Lauru 10 dana konstantno češljala sa Robi Combom i već nakon prvih par dana ih više nije bilo. Češljala sam ju tako da bih odvajala tanke pramenove kose, pa osim što bih joj prošla sa Robijem, još bih i ručno uklonila jajašca. Težak i mukotrpan posao (po sat vremena svaki dan), ali isplatilo se. Sada joj nakon pranja kose, prođem sa RC, za svaki slučaj.

    Ivarice, čisto da budeš mirna, preventive radi, operi mu kosu sa šamponom protiv ušiju. S njim ubijaš žive, a na mokroj kosi bolje vidiš ima li jajašaca i lakše idu dolje kada ih skidaš. (Laura isto ima dugu plavu kosu)

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kaze mi sestra da su dva sampona, jedan je protiv usiju, jedan protiv gnjida.

    veceras kasno dolazim doma i nema sanse za sve te seanse.
    ali sutra bi mogao pasti red majoneze pa red cole pa jedan sampon pa drugi.
    ako se on vec danima ne svrbi, to moze znaciti i da ih nema i da ih ima ali se nisu izlegle? :/

  50. #50
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    a mozda se samo onaj dan kad se svrbio nije mogao sjetit

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •