Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Gdje su oni dani kad sam samo prvi dan nosila uložak,a onda s radošću ubacila tampon?

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Gdje su oni dani kad sam samo prvi dan nosila uložak,a onda s radošću ubacila tampon?

    Gdje su oni dani kad sam samo prvi dan nosila uložak, a onda s radošću ubacila tampon?

    Toliko mi se tijelo promijenilo da je to ludilo! Ranije su mi menge bile ništa, prvi dan, eventualno drugi, bilo je svega, ali iz toga samo mijenjaš tampone. Pa dva-tri dana paziš na tampone, a preostalo samo zeza. I bilo je SUUUUUUPER!!!!

    A sada... uuuumirem od bolova prvi dan. I to je đubre! To da vidite! Ako slučajno ne dobijem ujutro, i drugi dan me ubija bol. A u prva dva dana imam nekakve "zastoje" kad samo sve stane, a onda kad krene... ne daj bože da budem na poslu. Jednom sam slučajno taman otišla na wc između satova (radim u školi) i to je bilo čisto hororistički! Ja nešto puno ne sjedim na nastavi tako da nije onaj slučaj- sjela, pa kad se ustala krenulo... I bože dragi, samo si mislim što bi bilo da se to usred nastave dogodilo?!



    Nisam rodila, ide 32. godina, ali o tamponima mogu samo sanjati jer kako god da ga stavim- više ne pomaže. Uvijek nekako prođe pored njega i baš me to ljuti! I ne volim uloške, u tome je stvar! Osjećam se pravo "usaftano" iako sam jako zahvalna na liniji ALWAYS koja je od pamuka-cotton ultra.

    Kako vi stojite s promjenama u ciklusima nakon TRIDESETE??? imale djecu ili ne?
    Jesam li ja jedina koja se promijenila sama od sebe? Slušam nekada o pričama- "znam kad će mi doći u minutu!". Ja to nikada nisam imala, ali sam barem imala TAMPONEEEEEEEE!

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    ja sam se spasila od kada sam prešla na platnene uloške

  3. #3
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Neznam kakve veze imaju mjesečnice s godinama osim tamo kad uđeš u 50 i menopauza dođe. Uživaj u 30im mislim da su to najbolje godine. Tampone nikad nisam koristila jer mi ti dana nije ugodno ni pomislit da nešto guram dole. Na početku su mjesečnice bile užasne nekad se nisam mogla dići s kreveta al je poslje postalo normalnije. Traje mi 6dana prva dva dana obilnije poslje stavim dnevne uloške. Probaj uloške naturella za mene su bili pravo otkriće, imaju tako ugodan miris i ne šuškaju kao neki ko da nosiš najlon užas. Možda ti je to pojačano zato što si pod nekim stresom bar kod mene to djeluje tako.

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Tampone sam koristila nekad davno, do 20-te, i to samo kad bih bila na moru pa da ne propustim slučajno koji dan kupanja ...
    Nekad u dan uredna mjesečnica s normalnim krvarenjima mi se već nakon prvog poroda u 22-oj godini pošeremetila da je bilo pravo čudo, znala je kasnit po 5-10 dana, znala je ne doć i po cijeli mjesec. Nakon drugog i trećeg poroda novi problemi sa čudnim menstruacijama, "čokoladnim" cistama i ostalim čudima, no s obzirom na stres u kojem živim - nije ni čudo! I tako, približavam se 40-toj i mogu reći da s radošću čekam menopauzu

  5. #5
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    kod mene nakon trećeg poroda poplava i to pet dana, a ponekad i šest
    do tada 4 dana, prvi dan umjereno a ostale slabo

  6. #6
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj susmiga prvotno napisa Vidi poruku
    kod mene nakon trećeg poroda poplava i to pet dana, a ponekad i šest
    do tada 4 dana, prvi dan umjereno a ostale slabo

    I kod mene tako....
    Unazad nekoliko mjeseci pijem Yaz i nemam nikakav pms, nit bolove, ni glavobolje, mjesečnica onako normalna do oskunda....

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    , nit bolove, ni glavobolje, mjesečnica onako normalna do oskunda....
    samo kaj mi se opet skračuje ciklus, iznad 40 sam poodavno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imam 41 godinu, radim u školi , imala svakave cikluse , ali u zadnjih par godina je to postalo prehebenostrašno.

    prije 7 godina sam prešla na platnene uloške i to je bila pjesma, imala sam obilna krvarenja, ali uz češće mijenjanje je sve bilo ok, i onda se sve okrenulo naopako, poalko se pogoršavalo i od lani je totalno njesra.

    užasno me sve boli, povraćam, imam proljev uglavnom horor, ovo polugodište sam imala sreću da se taj horor odvijao uglavnom za vikend pa nisam morala ostajati doma, ali bojim se da će doći i taj dan da ću zbog toga što sam dobila menzes morat na bolovanje jer moj posao je nespojiv sa trčkaranjem na wc svakih 15 minuta što zbog proljeva što zbog bljuvanja prvi dan ciklusa.

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni su se bolovi smanjili otkad sam rodila, a obilnost je ostala ista (izljevi prva 4 dana, onda normalnije jos 3)

    tampone hejtam i nosila sam ih mozda 5-6 puta kad sam bila mlada (na moru, jer naravno uvijek dobijem bas u tih 10 dana, a u kampu se nemres otusirat bez tampona), sad imam mooncup pa ga stavim na moru a inace nosim platnene uloske. sve me nervira, i mooncup koji ne volim stavljat, i ulosci na vrucini (aj bar su bolji od plasticnih, plasticne ne bi ni mrtva vise), najvise volim kad je nema u trudnoci/nakon poroda, samo sam pehist koji dobije ful rano nakon poroda a tako bi voljela kao neke da uzivam barem godinicu-dvije

  10. #10
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    ja od kada sam rodila luuuudim s tim mengama.
    prvo, ne osjetim da je došla.
    drugo, NOĆNE ULOŠKE koristim svih hebenih 5 dana jer iz mene lije abnormalno.
    Treće, uopće ne skužim da mi je uložak krcat jer ne osjećam da curi i to mi je fascinantno, prije, kad sam kihnula, npr, osjetila sam "cuuuur", a sad, mogu kašljati, kihati, napinjati se, niš, ona lije koiz pipe, a ja nikakav feelling...
    Ma užasne su mi te menge nakon poroda, grozm ih se, evo baš mi je sad jedna prošla, po ovim vručinama, a ja uložak od pupka do .... otraga

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja pijem željezo par dana prije i tijekom menzisa i onda je bolje

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam jos rodila, ali cikluse sam isprobala - svakakve. Uzivam trenutno u trudnoci jer nemam mengu.

    Dugo sam imala cikluse od oko 42 dana, ovulatorne, s menstruacijom od 8-9 dana. Jaka prva dva, dosadna tri, pauza od dan dva i onda sve ispocetka jos dva ili tri dana. Whatever. Na svu srecu, nikad nista nije bilo posebno bolno.

    Onda sam par godina uzivala na Yasminu, uz krace cikluse, nikakve bolove, super sve redom.

    Nakon toga sam devet mjeseci imala krace cikluse (ok, normalne, sto je meni bilo kratko), izmedju 28 i 31 dana, bez poplava, bez bolova.

    Tampone ne podnosim, mozda sam ih stavila dva ili tri puta na petnaest minuta. Bljak. Zulja.

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    prije poroda- jako oskudno,3cu noc vec samo stavim dnevni ulozak reda radi...bolilo bi malo 1vi dan,glavobolja dan prije nego imam dobit...
    poslje poroda - prve 2 dosta obilnije,sad se vec polako smanjuje kolicina,vise nimalo ne boli,ali zato sada bole ovulacije sto prije nisu nikad!

    i prije i poslije trudnoce koristim tampone,mislim da vec 10g ulozak nisam koristila...bljakic..
    ..zato su mi bila paranoja lohije proslo ljeto na +30 sa uloscima....tusirala sam se 5x dnevno...
    prije sam vec 3ci dan koristila one mini tampone a sada medium do kraja....

    i sve se mislim da kupim mooncup....ali me brinu price da cesto procuri...

  14. #14
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam jedno vrijeme (kad nisam pila Yaz) koristila najveći tampon+najveći onaj noćni uložak = max dva sata sam bila "zaštićena" od procurivanja, koma koma...
    Isto sam počela neš čitati o mooncup-u al još nisam na čisto...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 09.07.2012. at 17:38

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a ja oduvijek drzim medium tampon po 6-8h bez problema.....pa se mislim da mi mozda onda MC ne bi procurio.....iako je to vjerojatno do namjestanja....dok se ne ustosis kako ga dobro namjestit curi....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ništa me ne boli.

    Ali imam ciklus od 22-23 dana, menstruaciju od 7 dana, od kojih 2 dana nosim velike uloške za inkontinenciju.

    Ni ne oporavim se od jedne, već dođe iduća menstruacija.
    I opet sam u napasti da uzmem pilule, ali kad se sjetim gljivica svaki mjesec...

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ja pijem željezo par dana prije i tijekom menzisa i onda je bolje
    Da, negdje sam davno pročitala da anemične žene jako krvare. I ja sam taj slučaj ali željezo mi zacementira crijeva. Onda su bolovi još jači.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa me ne boli.

    Ali imam ciklus od 22-23 dana, menstruaciju od 7 dana, od kojih 2 dana nosim velike uloške za inkontinenciju.

    Ni ne oporavim se od jedne, već dođe iduća menstruacija.
    Tako je isto i meni.
    Bio u svibnju/lipnju i jedan eksces - došla mi je nakon 40 dana, jedan je ciklus preskočen. Poveselila sam se da će se to prorijediti, ali šipak.
    Ulošci za inkontinenciju su dobra ideja...kad mi se ne da na polsu svakih 15 minuta na WC puštati krv.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Još sam u smjeni sama, nema šanse da trčim svakih 15 minuta na WC.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    zekana, možda je glupo pitanje ali jesi bila kod ginekologa radi toga?
    Ima žena koje jednostavno imaju obilnija krvarenja, i ja sam mislila da sam ta; naravno i željezo mi je bilo katastrofa, godinama...a onda se ispostavilo da je to bio polip.
    Otkad sam ga se riješila, krvarenje mi se smanjilo za trećinu, ako ne i polovinu - pa eto, ako ti nije oduvijek tako, možda da isključiš tu mogućnost...
    (problem je i kod mene počeo nakon 30., nemam djece)

  21. #21
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto menzese u trudesetima jos nisam probala jer me kaci trudnoca. Prije trudnoce je bilo super. Dan ranije bih dobila trckalicu, po tome sam znala da cu je definitivno dobiti, grceve sam imala rijeko kad, trajala je 4 dana. Tamponi su mi se zamjerili i nosila sam malo mocnije uloske znj kategorije. Prve stvari poslje poroda cu docekati kao iznenadjenjeeeee

  22. #22
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    kod mene isto koma, kratki ciklusi koji su se sveli na tjedan dana menge, dva tjedna pauze pa opet ispocetka. Krvarenja grozno obilna. Ponekad zalim sto se na 2 carskom nije nesto zakompliciralo uslijed cega bi mi morali izvaditi dio reproduktivnog sustava. Grozno je koliko aktivnosti moram podrediti menstruaciji.

  23. #23
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    zekana, možda je glupo pitanje ali jesi bila kod ginekologa radi toga?
    Ima žena koje jednostavno imaju obilnija krvarenja, i ja sam mislila da sam ta; naravno i željezo mi je bilo katastrofa, godinama...a onda se ispostavilo da je to bio polip.
    Otkad sam ga se riješila, krvarenje mi se smanjilo za trećinu, ako ne i polovinu - pa eto, ako ti nije oduvijek tako, možda da isključiš tu mogućnost...
    (problem je i kod mene počeo nakon 30., nemam djece)
    Po pitanju toga nisam bila kod ginekologa... hvala na savjetu. Ja sam samo žalosna što ne mogu više koristiti tampone kao nekada. Nisam do ovih mnogih komentara ni bila svjesna kako nema puno žena koje vole tampone. Ja sam ih naprosto OBOŽAVALA!!! To je za mene bila sloboda. Sada se osjećam kao zarobljena. Evo imam mengu upravo, hodam po ovoj vrućini kao s pelenama, ne valja mi kad suknju obučem, ne valja mi kad tajice obučem- samo me čvrste traperice spoašavaju, a ubijaju me na vrućini!
    Ima li netko ovdje tko voli tampone kao i ja??? hehehe!

  24. #24
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    pa evo, ja nisam baš toliki obožavatelj ali isto mi nisu mrski
    BTW, kod ginekologa je (pogotovo za ovakve stvari) poželjno ići odmah nakon menstruacije; u kasnijim danima ciklusa endometrij se zadeblja pa je nekad nemoguće vidjeti tvorbu, pogotovo ako je manja

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Ja sam ih isto dugo izbjegavala, smetali mi. Poslije prvog poroda menge postale baš obilne, izljevi, dizanje ujutro iz kreveta i trčanje na wc mi bila noćna mora. I onda sam samo zbog toga opet ih probala, isprva malo smetali ali navikla sam se i spas su mi. Pogotovo kako radim u vrtiću, treba se i sageti i čučnuti i dignuti dijete, bez njih bi to bila katastrofa. A bilo je situacija kad mi i tampon i uložak skupa ne bi bili dovoljni Taman prije nego sam ostala trudna mi frendica otkrila te uloške za inkontinenciju, nisam ih stigla isprobati

  26. #26
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Jos jedna obozavateljica tampona. Nazalost, nakon trudnoce mi vise nisu pouzdani. Zna se dogoditi da puno krvi iscuri van, a tampon 2/3 suh. Kao da uz njega negdje procuri ;(
    Za ljeto su mi savrseni. Nema mi gore kombinacije od uloska i vrucine.

  27. #27
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    mislila sam da sam jedina..
    nakon drugog poroda to je katastrofa, poplava 4 dana pa još 2 dana podnošljivo.
    tampon više ne mogu sam koristiti, jer procuri nakon max sat vremena, i to onaj najveći. noćni uložak izdrži sat ipo-dva, pa koristim oboje zajedno ako moram negdje gdje neću moći 2 sata do wc-a.
    i isto mi se zna desiti da mi procuri, a tampon ostane polusuh s jedne strane.

    mrzim uloške, obožavam tampone.
    sad patim što mi nisu dovoljni više. ne mogu se kupati uopće kad imam mengu, a prije nisam propuštala ni dan mora

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Cure koje volite tampone - mooncup je rješenje definitivno.

    Meni su nakon poroda isto mentruacije bile strasno intenzivne, kratkotrajne, svega par dana, ali to su fakat bili izljevi. Tamponi su mi isto propuštali, uloške sam već dugo vremena mrzila i nisam ih koristila... Onda sam si kupila mooncup, i bio mi je nekako antipatičan i prvih par mjeseci nezgodan - te nikako ga staviti, pa mi je sve nešto čudno bilo.. Jednom mi se tad na početku prevrnuo i izlio ful - to je bila katastrofa (ali kasnije sam skužila da je bilo do lošeg namještanja). Ali kad sam ostala bez tampona, nastavila sam sa MC, i sad sam se saživila s njim, i ne mogu zamislit život bez njega Stvar je samo navike i prakse, i obaveznog vježbanja zdjeličnih mišića - korištenje MC mi je osvijestilo koliko su mi slabi. Ali stvarno prednost je da nema curenja, niti malo, i može stvarno dugo ostati unutra i uz najjače krvarenje.

  29. #29
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Kiki586 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje volite tampone - mooncup je rješenje definitivno.

    Meni su nakon poroda isto mentruacije bile strasno intenzivne, kratkotrajne, svega par dana, ali to su fakat bili izljevi. Tamponi su mi isto propuštali, uloške sam već dugo vremena mrzila i nisam ih koristila... Onda sam si kupila mooncup, i bio mi je nekako antipatičan i prvih par mjeseci nezgodan - te nikako ga staviti, pa mi je sve nešto čudno bilo.. Jednom mi se tad na početku prevrnuo i izlio ful - to je bila katastrofa (ali kasnije sam skužila da je bilo do lošeg namještanja). Ali kad sam ostala bez tampona, nastavila sam sa MC, i sad sam se saživila s njim, i ne mogu zamislit život bez njega Stvar je samo navike i prakse, i obaveznog vježbanja zdjeličnih mišića - korištenje MC mi je osvijestilo koliko su mi slabi. Ali stvarno prednost je da nema curenja, niti malo, i može stvarno dugo ostati unutra i uz najjače krvarenje.
    Morat ću se raspitati o njima... prvi puta čujem! baš sam zainteresirana!

  30. #30
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Jos jedna obozavateljica tampona. Nazalost, nakon trudnoce mi vise nisu pouzdani. Zna se dogoditi da puno krvi iscuri van, a tampon 2/3 suh. Kao da uz njega negdje procuri ;(
    Za ljeto su mi savrseni. Nema mi gore kombinacije od uloska i vrucine.
    Katastrofa je ljeti... kad užeže sunce, ehehehe, nema tog mirišljavog uloška koji će ostaviti svježinu

  31. #31
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Cure, malo mi je hitno jer me lovi panika. Nikad nisam imala preobilne menstruacije, ali danas je koma: cetvrti dan, a krenula poplava: svaka dva sata moram mijenjati ulozak jer je pun i cini mi se da je izljev sve jaci i s komadima stijenke. Koliko tako nesto smijem tolerirati? Naravno, ginicka mi je danas radila ujutro pa ju nisam mogla pitati.
    Posljednje uređivanje od enela : 14.05.2015. at 21:23

  32. #32
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    I kaj sad da radim? Mirujem ili sve normalno? Nista me ne boli. Za sad.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja bih ti rekla da to nije preobilno, ako ti ulozak drzi 2 sata. Meni je panika kad ne drzi ni pola sata. Ili ustanem s WC-a i odmah moram natrag. Ne moras mirovati ako se dobro osjecas, tipa da te lovi nesvjestica. S obzirom da to tebi nije uobicajeno, sutra barem nazovi svoju gin ako se ne bude smirivalo.

  34. #34
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Hvala ti. Ne osjecam se lose, naprotiv, samo me to iznenadilo.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Je li bolje?

  36. #36
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Je. Izljevi su bili samo taj dan, vec je jucer bilo dobro. Zvala sam jucer i ginekologicu i kaze mi "panika je ako u jedan sat treba promijeniti 3-4 uloska". I rekla je da moze biti svasta, vrlo lako i zub vremena :D
    U svakom slucaju, pregled kad prode.
    Posljednje uređivanje od enela : 16.05.2015. at 16:03

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    imam 41 godinu, radim u školi , imala svakave cikluse , ali u zadnjih par godina je to postalo prehebenostrašno.

    prije 7 godina sam prešla na platnene uloške i to je bila pjesma, imala sam obilna krvarenja, ali uz češće mijenjanje je sve bilo ok, i onda se sve okrenulo naopako, poalko se pogoršavalo i od lani je totalno njesra.

    užasno me sve boli, povraćam, imam proljev uglavnom horor, ovo polugodište sam imala sreću da se taj horor odvijao uglavnom za vikend pa nisam morala ostajati doma, ali bojim se da će doći i taj dan da ću zbog toga što sam dobila menzes morat na bolovanje jer moj posao je nespojiv sa trčkaranjem na wc svakih 15 minuta što zbog proljeva što zbog bljuvanja prvi dan ciklusa.
    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa me ne boli.

    Ali imam ciklus od 22-23 dana, menstruaciju od 7 dana, od kojih 2 dana nosim velike uloške za inkontinenciju.

    Ni ne oporavim se od jedne, već dođe iduća menstruacija.
    I opet sam u napasti da uzmem pilule, ali kad se sjetim gljivica svaki mjesec...
    Sve navedeno su mi pilule rjesile.

    Moja menstruacija je bila prosjecna prije poroda. 4-5 dana nit pmsa nit iceg idealna. Nakon poroda uzasno bolne i izlijevi prestrasni a pms je bio takav da bih 4 dana imala proljev i dva dana povracala non stop. Ostali simptomi su : depresija , vrtoglavica, bez apetita , nesanica ... horor od menstruacije i pmsa.

    Sada kada pijem Logest nemam bolove menga traje 4 dana , nemam pms nemam nikakve probleme i krvarim jako malo... zivjele pilule

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Da se javim nakon 8 godina. Sve moje tegobe su bile uzrokovane endometriozom. Nakon operacije prije 2 godine, ciklusi školski, ništa ne boli. A pilule nie bih smjela korisitti jer sam visokotlakaš. i da uskoro 49 godina, menga svakih 29 dana

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Upotrebljam platnene uložke i prezadovoljna sam.
    Što se tiče bolova na žalost ih imam još uvijek. Kao tinejdžerica sam povraćala o bolova plus prolijev, a sada sam počevala sa kupkama 1 tjedan pre menge pa se nadam da bude lakše.
    Srečom mi M brzo prodje, bude 3 dana intenzivno i posle još 2 dana manje.

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    tinkili, jesi probala s povećanim unosom magnezija?

  41. #41
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    tinkili, jesi probala s povećanim unosom magnezija?
    to da joj proljev bude jos malo jaci?

  42. #42
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    :LOL:


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Koliko čitam tinki je imala povraćanje i proljev dok je bila teen a sad ima bolove.

    Mene je Mg preporodio jer je smanjio grčeve. Toplo preporučam.

  44. #44
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    koliko citam, ima bolove, ne grceve
    a moze i s ce vitaminom probati :pernar:

  45. #45
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Upotrebljam platnene uložke i prezadovoljna sam.
    Što se tiče bolova na žalost ih imam još uvijek. Kao tinejdžerica sam povraćala o bolova plus prolijev, a sada sam počevala sa kupkama 1 tjedan pre menge pa se nadam da bude lakše.
    Srečom mi M brzo prodje, bude 3 dana intenzivno i posle još 2 dana manje.
    s kakovim sito kupkama po čevala daznam možda malo i otog mangezija da ubaciš unju

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Imam grčeve u stomaku i nogama, kao i bolove u krstima. Uzimam Mg svaki dan
    Za kupku pripremim 2 l vode sa lekovitim biljem (plahtica, lavanda, rman, kadulja, ...) da uzavri, ja stavim to što imam doma i to se kuha 10 min i izgleda kao čaj. I onda to stavim u lavor i sačekam da se malo ohladi i sednem na lavor, upalim si mirisni štapic i sveću i to mi je kao neka meditacija. Baš mi je dosta pomoglo prošli mesec kod PMS-ja i kod bolova. Prijateljica mi poslala slike sa uputama za tu kupku, ne bi se sama toga setila
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 12.03.2020. at 20:41

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •