Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 257

Tema: Tema o pusenju

  1. #101
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ali ga i prazne na liječenje posljedica pušenja
    očito je vaga još uvijek na strani punjenja, jer da nije, valjda bi povećali te trošarine do neba.

  2. #102
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ali ga i prazne na liječenje posljedica pušenja
    htjedoh reći, da pušači svoje eventualno buduće liječenje itekako plaćaju, baš kroz te trošarine

    kultura pušenja je nešto sasvim drugo
    ni ja ne volim pušenje u parkićima, na tram.stanicama, ne volim doći doma sva usmrđena nakon pive s frendicama
    ali zabrana pušenja na otvorenom prostoru mi je bezveze
    kod nas je zabranjeno pušit ispred zdravstvenih ustanova
    kako živim blizu jedne, redovito viđam djelatnice iste kako se kriju u šumarku i puše
    pa se pitam čemu ta zabrana

  3. #103
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me podsjeća na onu famoznu rečenicu: "A nije Vas bolilo kad je ulazilo?" koju navodno doktori na porodima spominju.


    oprosti, onda bi trebali zabraniti liječenje i svima onima koji jedu nutellu i mekdrek
    ili su oni isto obolili ni krivi ni dužni?
    koliko ja znam, u RH se najviše umire od kardiovaskularnih bolesti, kojih je glavni uzrok nezdrava prehrana
    ajmo u tom utopističkom zdravstvenom sustavu lijepo prvo popisat sve pušače, pa popisat one koji idu u mekdonalds ili jedu pizzu pa onda one koji ne jedu integralno, pa onda one koji ne jedu organski i na kraju bi ostao tko? apricot?
    (no ofens apri )
    Potpis na sve ovo i na Tangerinu!
    A onda osobi koja doživi saobraćajnu nezgodu npr. isto naplatiš liječenje i skupe operacije/oporavak jer vožnju nije prilagodila stanju na cesti (a ima se za auto...). A i suvozače kazniš isto jer su je mogli opomenuti, zar ne?!
    Pa ženama koje koriste kontracepciju hormonalnu naplatiti liječenje u slučaju raka dojke ili reproduktivnih organa... Pa roditelju naplatiti liječenje djeteta jer nije pazilo kud hoda i palo je...
    Primjera je previše, sve idu u negativu, zar ne?
    Posljednje uređivanje od winnerica : 10.07.2012. at 13:10

  4. #104
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ne bih nikako uvela privatne police zdravstvenog osiguranja za pušače, niti za alkoholičare, pretile i druge rizične skupine, taj američki model mi je odbojan,
    ali bih te fondove punila trošarinama na proizvode koji su izvor tih problema, za početak bi cigarete bile bar duplo skuplje, ono, da nema cigareta ispod 50 kuna i litre žestokog pića ispod sto, :nazi:
    ne kužim zapravo zašto su cigarete u zadnjih petnaest godina poskupile 50%, a sve ostalo 300%
    nikako ne berem tu logiku.
    I ne suosjećam nimalo sa pušačima koji moraju pušiti pod kišobranom, ja sam deset godina sa djecom u gradu pila čaj na buri dok su se oni grijali u toplim bircevima, pa se nitko od njih nije zbog toga loše osjećao. Jbg.
    Pušenje na otvorenim prostorima mi je okej, parkovi, terase, igrališta, autobusna stajališta, ništa mi to ne smeta,
    ako vjetar puše prema meni, pomaknem se, nisam Gospa od cukra.

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, ja se slažem s piplicom, nisi ti nazi
    a štaš kad je danas, kolko čujem, jedan ekstazi 30 kn. jefitnije od dvije kole. pa ti vidi.

    nego, ne znam jeste li primijetili, iskustva na ovom topiku kažu da su najbolja prevencija pušenja roditelji koji dime ko turčini.

  6. #106
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pa ne znam baš, cvijeto, moj je tata pušio kao Turčin, a pušim i ja.
    Ali je on sad od one najgore vrste, bivši pušač, koji prigovara za pušenje kome stigne.
    Dakle, najbolje je biti pušač, pa prestati.

  7. #107
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    najbolje je zadržati naslov, a promijeniti temu

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam baš, cvijeto, moj je tata pušio kao Turčin, a pušim i ja.
    Ali je on sad od one najgore vrste, bivši pušač, koji prigovara za pušenje kome stigne.
    Dakle, najbolje je biti pušač, pa prestati.
    Ma, nije niti to uvijek tako - MM je bivši pušač (nisam ga ja "odviknula", sam se odlučio), nikome ne prigovara, doduše, za sebe je tvrdio da "nije ovisnik", i prestao od danas do sutra, povremeno (1-2 godišnje) zapali.

    Ne mora nužno značiti da će jedna vrsta ponašanja urodit plodom od zdravlja do djeco-edukacije. Ja sam, očito, alergičar i to sam prenijela na malu, i zato mi više smeta, recept protiv alergija, i dr-ovi kažu, nije stakleno zvono (ne mislim na duhanski dim, nego općenito), on malčice ostao osjetljiviji na plućne putove i onaj neki karakteristični kašljuc zadržao po kojem znam da se približava - prvo dođe neko čišnjeće grla (zvučno), pa onda on... Ali, zdravlje-nezdravlje kompliciranije je od samo input-outputa.

  9. #109
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    evo, ja se slažem s piplicom, nisi ti nazi
    a štaš kad je danas, kolko čujem, jedan ekstazi 30 kn. jefitnije od dvije kole. pa ti vidi.

    nego, ne znam jeste li primijetili, iskustva na ovom topiku kažu da su najbolja prevencija pušenja roditelji koji dime ko turčini.

    Upravo suprotno! Moji su bili žestoki protivnici, pa smo brat i ja dimili ko fabrika!!! Brat je nastavio, ja sam prestala nakon 2 desetljeća...

    Inače potpis na Piplicu (alkohol i cige treba poskupiti) i Svimbaloo

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje je zadržati naslov, a promijeniti temu

    lol!!!!

  11. #111
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje je zadržati naslov, a promijeniti temu

  12. #112
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Cvijeto kreni prva s novom temom...

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    za početak bi cigarete bile bar duplo skuplje, ono, da nema cigareta ispod 50 kuna i litre žestokog pića ispod sto, :nazi:
    ne vjerujem da bi se nešto značajno promijenilo.
    jer znam ljude koji su kruha gladni, ali puše.

    samo bi im djeca bila bez tenisica ili knjiga... a roditelji bi, u velikom postotku, i dalje pušili
    i još bi više cvjetalo crno tržište cigareta

  14. #114
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    ali bih te fondove punila trošarinama na proizvode koji su izvor tih problema, za početak bi cigarete bile bar duplo skuplje, ono, da nema cigareta ispod 50 kuna i litre žestokog pića ispod sto
    Ni ja nisam za dodatno plaćanje zdravstvenog, jer to ima više potencijalnih problema i rupa, nego benefita. Zato se slažem s tvojim modelom, koliko se truješ, toliko platiš , s tim da bi dio cijene zaista trebao ići direktno u zdravstvo, bez ikakvih dodatnih skretanja, poreza, prireza i sl.

    Ja ne bih uvela visoke cijene samo za cigarete i alkohol, da se mene pita, ni hamburger i slična hrana se ne bi mogli kupiti ispod 30 kn po komadu. :još veći naci:

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    I ne suosjećam nimalo sa pušačima koji moraju pušiti pod kišobranom, ja sam deset godina sa djecom u gradu pila čaj na buri dok su se oni grijali u toplim bircevima, pa se nitko od njih nije zbog toga loše osjećao. Jbg.
    Potpis.

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Pušenje na otvorenim prostorima mi je okej, parkovi, terase, igrališta, autobusna stajališta, ništa mi to ne smeta,
    ako vjetar puše prema meni, pomaknem se, nisam Gospa od cukra.
    I još jedan potpis, uz iznimku autobusnih/tramvajskih stajališta koja su ostakljena, pa u tim "kutijama" neki biser obavezno zapali cigaretu, što je mnogo sličnije pušenju u zatvorenom, nego na otvorenom prostoru. A što se tiče parkova, plaža i ostalog, također nemam ništa protiv pod uvjetom se čikovi bace u kante za smeće.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kolko čujem, jedan ekstazi 30 kn
    Khm, Cvijeta, a kako ti to znaš?

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nego, ne znam jeste li primijetili, iskustva na ovom topiku kažu da su najbolja prevencija pušenja roditelji koji dime ko turčini.
    Istina, moji roditelji doslovce nisu gasili cigaretu, djetinjstvo sam provela u smradu nikotina. Nadam se da to ne znači da će moje kćeri postati pušačice.

  15. #115
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da bi se nešto značajno promijenilo.
    jer znam ljude koji su kruha gladni, ali puše.

    samo bi im djeca bila bez tenisica ili knjiga... a roditelji bi, u velikom postotku, i dalje pušili
    i još bi više cvjetalo crno tržište cigareta
    To je, na žalost, istina, ali mislim da Piplica nije išla u smjeru "kako odvići ljude od pušenja", nego "kako napuniti blagajnu zdravstvenog sustava za liječenje bolesti nastalih lošim životnim navikama".

  16. #116
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je bio najnevjerojatniji prizor, kad sam jednom u susjednom gradu parkirala blizu vrtića, a dvije tete iz vrtića izađu van, izvan ograde u visoku suhu travu i puše.
    To mi je bilo toliko istovremeno krivo, smiješno, žalosno i nevjerojatno.
    Tko je pazio na djecu za to vrijeme? Mogla se trava zapaliti, mogle su u krajnjem slučaju pokupiti krpelje u travi i donjeti djeci,...
    Uostalom to je toliko glupo izgledalo, one dvije čuče u travi i dime. Uh.

  17. #117
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da dodam, to mi je bio živi primjer loše odrađene zabrane.
    Znači ne smiju pušiti u krugu vrtića, ali zabrana nije ukinula ovisnost, znači ipak negdje pušiti moraju.
    Kako to riješiti? Platiti tetama u vrtiću i zdravstvenim djelatnicima odvikavanje?

  18. #118
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    u američkom sustavu postoje istražitelji, tj. detektivi koji se bave takvim stvarima (ne mislim samo na pušenje, nego općenito laganje osiguranju)

    ne mogu zamislit HZZO da angažira istražitelje koji će to provjeravati
    ovo u SAD znači da će taj istražitelj kopati i kopati dok ne nađe razlog zašto osiguranje nije dužno pokriti troškove liječenja. bila je dokumentarka o tome.
    čovjek koji je to radio je priznao da im je to bio jedini zadatak, naći razlog da odbiju pokrit liječenje ako bi se klijent razbolio od nečega za što je liječenje jako skupo (npr tumor na mozgu - klijentu su odbili platit jer su našli da u prijavi nije priznao da je imao neku glupost s xy godina, ne sjećam se, npr mononukleozu).

    droga je ilegalna pa je liječenje besplatno, po 15-20 heptanona dnevno dobije na poklon svaki narkoman, i to godinama (zapravo se besplatno drogira i uopće se ne liječi).
    duhan se prodaje legalno i još uvijek spada u osobni izbor pa ne vjerujem da će netko natjerat pušače da si plate liječenje. kao ni debeli ljudi kojih ima... koliko ono %?
    Posljednje uređivanje od yellowkitty : 10.07.2012. at 15:05

  19. #119
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    e da, bilo bi super da je sav dzank skup, od cokolade i montica, smokija i hrenovki, cigareta, sokova, jednokratnih pelena..

    to bi mi dobro doslo da se rijesim ovisnosti o seceru, a ovo drugo me ionako ne tangira

    jedna kutija cigareta u godinu dana, da si zapalim kad mi je ceif, to bi izdrzala

    zanima me samo kaj bi na to rekle industrije koje nam prodaju muda pod bubrege

  20. #120
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da bi se nešto značajno promijenilo.
    jer znam ljude koji su kruha gladni, ali puše.

    samo bi im djeca bila bez tenisica ili knjiga... a roditelji bi, u velikom postotku, i dalje pušili
    i još bi više cvjetalo crno tržište cigareta
    i ja znam takve

  21. #121
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    e da, bilo bi super da je sav dzank skup, od cokolade i montica, smokija i hrenovki, cigareta, sokova, jednokratnih pelena..
    Pa zar i cokolade? (

    A zar ne bi bilo bolje da je ovo zdravije jeftinije? A ovo nezdravije nek ostane kako je.

  22. #122
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma da, zdravo jeftino, dzank skup. sigurno bi korporacije bile odusevljene novim poretkom i posljedicnim zdravljem ljudi

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    "ne vjerujem da bi se nešto značajno promijenilo.
    jer znam ljude koji su kruha gladni, ali puše."

    novi trikovi i nisu za stare konje, ja mislim da je više onih starokovih koji su prestali pušit na radnom mjestu zato što su otišli u penziju, nego zato što ih je na neki način pritislo da prestanu...danas je ipak u uredima malo bolje..

  24. #124
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Oscar Wild je rekao da je život dosada i svako smišlja način kako da je ubije.. Prema tome, eto izvora drame naspram svakog segmenta.

    A što se tiče 'ko će izrasti u pušača ili ne, nema pravila.

    Osobno sam strastveni pušač i ne namećem svoje (nezdravo) pušenje nikome kome smeta ili mu čini loše.

  25. #125
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku

    Sjedim u sobi i jedem senvič, trudna...I dolazi kolegica i pali cigaretu!!
    a ti trudna jedeš sendvič?
    znaš da više ljudi umre od posljedica loše hrane i nekretanja nego od pušenja

  26. #126
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    savjesno pušenje
    Posljednje uređivanje od Doga : 10.07.2012. at 22:00

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A električne cigarete? Samo, ne znam je li to zamjena ili put odvikavanja.

  28. #128
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    a ti trudna jedeš sendvič?
    znaš da više ljudi umre od posljedica loše hrane i nekretanja nego od pušenja
    Integralni kruh, sir, salata...gdje češ zdravije.

  29. #129
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A električne cigarete? Samo, ne znam je li to zamjena ili put odvikavanja.
    To je drek na cesti, eto što je.

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da bi se nešto značajno promijenilo.
    jer znam ljude koji su kruha gladni, ali puše.

    samo bi im djeca bila bez tenisica ili knjiga... a roditelji bi, u velikom postotku, i dalje pušili
    i još bi više cvjetalo crno tržište cigareta
    kako tko
    ja znam ljude koji su prestali pušiti baš zbog poskupljenja
    mnogi su i smanjili bar dijelom motivirani povišenim cijenama.

    Ali za ovo o crnom tržištu se slažem.

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    To je drek na cesti, eto što je.
    A upoznala frajera pušača koji je ful na to prešao.

  32. #132
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    a ti trudna jedeš sendvič?
    znaš da više ljudi umre od posljedica loše hrane i nekretanja nego od pušenja


    Iskreno nemam pojma kaj sam jela, bilo je o prije 6 godina...Jela sam to je poanta. Inače na poslu si nosim ručak od doma, ne jedem junk, nutellu, buregere razne, slatkiše....

  33. #133
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ma nije bitno šta si jela, mene zanima jesi li joj rekla išta za to pušenje?
    Ja sam radila u uredu gdje se pušilo, i svjedočila sastancima gdje bi njih 5-6 bez problema palilo cigaretu za cigaretom iako je tu bila i trudnica, i neki nepušači. Ona bi ih, kao, pokušavala upozorit, one bi rekle "da, da" i nakon par minuta jednostavno zaboravile.

  34. #134
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje je zadržati naslov, a promijeniti temu
    A šta se tu ima pisati?

  35. #135
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A upoznala frajera pušača koji je ful na to prešao.
    I ja. Iako se električne cigarete reklamiraju kao sredstvo za odvikavanje, moj poznanik koji ih koristi je prešao na njih zato da mu žena i dijete (i ostali kojima je okružen) ne budu pasivni pušači. Baš lijepo od njega. (Inače kaže da nije smanjio količinu.)

  36. #136
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Pročitala sam samo 1. post i moram priznati da jedva dočekam da dode lijepo vrijeme pa se u parku/kafiću da uživati na svežem zraku i onda mi netko kraj mene zapali i digne tlak instantno. Uopće nemam razumijevanja jer pušenje većini ljudi smeta kao što bi mi smetalo i da mi netko stane na nogu, pa ljudi to ne rade (ili ne namjerno), a često mi netko bez sekunde razmišljanja gurne svoj dim pod nos.

  37. #137
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Uvijek sam bila glasna kad su tema bile cigarete!! I davala do znanja da mi to smeta bila trudna ili ne!
    I uvijek sam bila izrod, freak, zanovjetalo, balavica koju nitko ne dožovljava i "kajtimalasadtuoćeš"

    Sjećam se dok sam radila u toj jednoj poslovnici imali smo prostoriju za popit kavu, pojest. E tamo je bilo dima užas jedan. I nikoga nije bila briga što ima onih koji ne puše, pa sam se znala s pauze vratiti zadimljena ko buncek. FUJ! Još i gore zapravo buncek bar miriši. Redovno mi je kosa smrdila...
    I znam da sam im išla na živce, ali ionako me nitko nije doživljavao. Ali kad su im to zabranili likovala sam, da!! I smijala im se u facu kad su po kiši morali ići van pušiti (i još uvijek moraju).

  38. #138
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje je zadržati naslov, a promijeniti temu
    A šta se tu ima pisati?
    Pa o zabrani pušenja na otvorenom...

  39. #139
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek sam bila glasna kad su tema bile cigarete!! I davala do znanja da mi to smeta bila trudna ili ne!
    I uvijek sam bila izrod, freak, zanovjetalo, balavica koju nitko ne dožovljava i "kajtimalasadtuoćeš"

    Sjećam se dok sam radila u toj jednoj poslovnici imali smo prostoriju za popit kavu, pojest. E tamo je bilo dima užas jedan. I nikoga nije bila briga što ima onih koji ne puše, pa sam se znala s pauze vratiti zadimljena ko buncek. FUJ! Još i gore zapravo buncek bar miriši. Redovno mi je kosa smrdila...
    I znam da sam im išla na živce, ali ionako me nitko nije doživljavao. Ali kad su im to zabranili likovala sam, da!! I smijala im se u facu kad su po kiši morali ići van pušiti (i još uvijek moraju).
    baš lijepo

  40. #140
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    mala-vila, kaj je lijepo?

  41. #141
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kako god bilo, mogu reći da sam upravo radi takvih primjera (stajanje s čikom na kiši) sretna da sam se riješila tog poroka...

  42. #142
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ćemo postati ko Ameri, neka zabrane pušenje svugdje, pa tko želi, može pušiti doma.
    A jok, ne pusi se tu ni doma, osim ako ti je toliko svejedno sto ces i kako ces s tom nekretninom nekad u buducnosti (u prijevodu: puse uglavnom samo oni u trailer parkovima i nekakvim jazbinama, a tek tu i tamo netko tko zivi u pravoj kuci). U stanovima se ne pusi jer se stanovi iznajmljuju, a niti jedan stanodavac nema namjeru kompletno promijeniti namjestaj, zidove, podove i sve ostalo kad pusac iseli. Susjedi, vlasnici kuce, puse ispred vrata. Imaju i kantu za opuske.

    Na cesti se smije pusiti, barem kod nas, ali rijetko tko to radi. Puse u autima, na primjer. I na nekim terasama (sad ce jos ispasti da ih imamo vise od 5 u gradu ) barova i restorana se smije pusiti. Nema pusenja u djecjim parkovima, na javnim skupovima, stadionima, koncertima i slicnom. (Nema ni opijanja u parkovima, ni staklene ambalaze. Javni parkovi se zatvaraju u 22:30 i stvarno, svi nestaju bestraga i nitko nista ne radi preko noci, iako nema ograde. Zbog velikih kazni, ljudi opcenito postuju propise, jeb'ga.)

    Meni pase, i to jako, iako sam bivsi pusac (pusila sam dugo, a i puno). Sad mi se cini da bih riknula pri samoj pomisli da ikad vise ponovno zapalim i ne volim ici (tj. ne idem) ni u kakve zatvorene prostore gdje se pusi.

    Sto se zdravstvenog tice, ne znam bas kakvi su istrazitelji u igri, eventualno provjeravaju povijesti bolesti do kojih mogu doci kad se osoba prebacuje iz osiguranja u osiguranje. No Obamin prijedlog zakona, koji polako prihvacaju, zabranjuje osiguravateljima, ako nista drugo, barem odbijanje onih s postojecim bolestima. Uglavnom, promijenila sam dvije osiguravajuce kompanije do sad i nisam niti jednoj priznala da sam ikad pusila, popila kap alkohola, itd. Ionako sam im svjetsko cudo na kvadrat jer ne pijem nikakve lijekove na recept s ovoliko godina.

    Sve u svemu, ne smeta me kad drugi puse, osim ako ja moram biti u prostoru u kojem se pusi.

  43. #143
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi se cini da bih riknula pri samoj pomisli da ikad vise ponovno zapalim i ne volim ici (tj. ne idem) ni u kakve zatvorene prostore gdje se pusi.

    Pa zar ima takvih mjesta? žIz gore napisanog skužila sam da se ne puši nigdje osim na ulici (rijetko) i u autu....

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nisam svih 365 dana u godini ovdje.

    Ima mjesta gdje se moze pusiti, neke terase barova/restorana, na primjer. I ima kasina gdje je to ok, cujem. No nikad nisam bila niti u jednom, pusackom ni nepusackom.

  45. #145
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja sam jučer došla s djetetom na igralište. Ostali su nam klinci dotrčali u susret jer su znali da idemo u pijesak.
    Onda su one odvratne babetine (zgraž, zgraž, zgraž) krenule s.ati da što će oni sad u pijesak, da sada moraju kući, da su u pijesku bakterije, da to nije zdravo, da će sve zaprašiti... I da su se baš lijepo igrali (čitaj: glavinjali od dosade po igralištu dok nije došla Maša).
    Sve odreda su imale cigarete u labrtama čiji je dim dolazio do pijeska. Toliko sam kipjela od bijesa da mi je falila samo još jedna takva glupa izjava da im pozabadam te cigarete u njuške.
    Ne zbog cigareta, baš me briga, ne smeta mi... nego zato jer licemjerno djeci se.u jedno, a one rade još gore stvari.
    Odjednom svoj toj djeci koja su u pijesku od travnja kada je pijesak bio hladan i mokar smetaju sve te bakterije sa svih tih nevidljivih go.ana, ali im ne smeta dim i čikovi koje ostavljaju za sobom. Da, kod mene na igralištu ostavljaju, samo ih zgaze u prašini.
    A radi se samo, kako leonisa reče na jednom drugom topicu, o čistoj komociji, a ja bih još rekla o zbunjivanju i obmanjivanju djece. O nedosljednosti i laganju, o lošem primjeru.
    Da ne pričam o očevima koji čuvaju djecu s dvolitrenom bocom piva. Da, i to se dogđa.

    Ja bih sve to zabranila. Džepirala bi ih na ulasku u igralište.
    Nacist, jelda? aha

  46. #146
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Miješate poroke i elementarnu pristojnost.

  47. #147
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    U pravu si. Samo se sinoć nisam mogla zaustaviti. Morala sam "olakšati" dušu. Inače nemam ništa protiv pušenja. Bivši sam stravstveni pušač. Dok je M. bila manja, gosti su pušili na balkonu. Sad mi nije bed ni kada puše unutra, nitko baš toliko ne ćiburi.

  48. #148
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi nije bed ni kada puše unutra, nitko baš toliko ne ćiburi.


    Ma daj? Vi nepušaći a gosti vam unutra zapale?
    Mm puši, ja dvije kutije mjesečno i to neke s mentolom nesmrdljive, pa mi ne pada na pamet da zapali netko u kući...... Bilo mi ili netko od gostiju....

  49. #149
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jučer došla s djetetom na igralište. Ostali su nam klinci dotrčali u susret jer su znali da idemo u pijesak.
    Onda su one odvratne babetine (zgraž, zgraž, zgraž) krenule s.ati da što će oni sad u pijesak, da sada moraju kući, da su u pijesku bakterije, da to nije zdravo, da će sve zaprašiti... I da su se baš lijepo igrali (čitaj: glavinjali od dosade po igralištu dok nije došla Maša).
    Sve odreda su imale cigarete u labrtama čiji je dim dolazio do pijeska. Toliko sam kipjela od bijesa da mi je falila samo još jedna takva glupa izjava da im pozabadam te cigarete u njuške.
    Ne zbog cigareta, baš me briga, ne smeta mi... nego zato jer licemjerno djeci se.u jedno, a one rade još gore stvari.
    Odjednom svoj toj djeci koja su u pijesku od travnja kada je pijesak bio hladan i mokar smetaju sve te bakterije sa svih tih nevidljivih go.ana, ali im ne smeta dim i čikovi koje ostavljaju za sobom. Da, kod mene na igralištu ostavljaju, samo ih zgaze u prašini.
    A radi se samo, kako leonisa reče na jednom drugom topicu, o čistoj komociji, a ja bih još rekla o zbunjivanju i obmanjivanju djece. O nedosljednosti i laganju, o lošem primjeru.
    Da ne pričam o očevima koji čuvaju djecu s dvolitrenom bocom piva. Da, i to se dogđa.

    Ja bih sve to zabranila. Džepirala bi ih na ulasku u igralište.
    Nacist, jelda? aha

    Joj, kako si me dobro opisala...klincima ne dam u pijesak,nije baš da sam sretna kad se penju na tobogan, ok, mogu, ali moraju ruke odmah obrisati vlažnim maramicama...najbolje da mirno sjede na klupi, dok ja popušim kutiju cigereta i popijem 2-3 pive, onda možemo doma. Hm, u stan koji nije puno čistiji od parka, ali to nema veze, tu su domaće bakterije.

  50. #150
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    I ja. Iako se električne cigarete reklamiraju kao sredstvo za odvikavanje, moj poznanik koji ih koristi je prešao na njih zato da mu žena i dijete (i ostali kojima je okružen) ne budu pasivni pušači. Baš lijepo od njega. (Inače kaže da nije smanjio količinu.)
    Ovaj kojeg ja znam na tome je 3 godine, ako dobro shvaćam, nije mu namjera (?) odvikavanje, nego, ajmo to tako reći, društveno prihvatljivije (i lakše izvedivo) pušenje.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •