Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji

    Svatko od nas može pomoći u širenju istine i zalaganju za prava svih građanki i građana ove zemlje, a osobito onih kojima je potrebno liječenje kako bi ostvarili najljepši dar roditeljstva.

    Pročitajte ovdje http://www.roda.hr/article/read/isti...nutoj-oplodnji
    i podijelite ovaj letak http://www.roda.hr/uploads/neplodnos...5%BDI_2012.pdf

    Pomozite prenijeti istinu o tome što medicinski potpomognuta oplodnja uistinu jest!

    Pomozite demantirati neistine te skandalozne, lažne i neutemeljene optužbe koje se šire u javnosti na štetu pacijentica i pacijenata koji imaju stvaran medicinski problem i potrebu za liječenjem!

    Pomozite u edukaciji svoje okoline i šire javnosti kako bi zaustavili hajku i stigmatiziranje neplodnih osoba. Širenjem točnih informacija spriječite da dovoljno puta izrečena laž o postupcima medicinski potpomognute oplodnje postane istina.


    Pomozite nepolodnim osobama u borbi za pravo na optimalno liječenje!

  2. #2
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Jel smijem iskopirati nekoliko letaka (obostrano i preklopiti) i ostaviti u tramvaju na putu doma??

  3. #3
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    evo, danas u čekaonici kod ginekologice žena priča kako je napokon uspjela ostat trudna od 6. puta u Mariboru, a gospođa do nje pita: jeste isli na potpomognutu ili na PRAVU umjetnu?????????? Meni se kosa digla na glavi i naravno probala joj ja sve objasniti a ona meni na to: moja NAJBOLJA prijateljica je isla na potpomognutu, i kad joj nije uspjelo, onda je isla na umjetnu Nemam riječi. Meni je jasno da onaj koji nije u MPO vodama ne moze pojmiti neke stvari, ali, brate mili, ak ne znas o čemu pričas, šuti. Ili se raspitaj i malo informiraj ak ćeš se već upuštat u takve razgovore. Ja stvarno svima pokušavam objasniti postupke,ako ih zanima. Neki ljudi žele znati, neki ne. Meni svekar i svekrva ni danas nisu sigurni "čije" je to naše djete, i kako je nastalo. A nije im baš jasno ni kad smo već išli tamo, zašto nemamo sina ???? Šta reć

  4. #4
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    dijelim,štampam,objašnjavam.

  5. #5
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Slobodno printajte, dijelite, lijepite - kaj god, samo da što više ljudi vidi i da napokon pokušamo razbiti sve te neistine

  6. #6
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Sherajte i lajkajte sa rodinog profila na fb.
    Anabanana ne znam bi li se smijala ili plakala na tvoj post. Ovaj dio sa svekiima mi je genijalan. Oni jos kao i imaju neku predodjbu o mpo jer su u kontaktu s vama. Zamislite sto misle ljudi koji nemaju blage veze o tome.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam već neki dan isprintala taj letak, jer sam prilikom posjeta svojoj ginekologici našla letak "Crkva zabranjuje umjetnu oplodnju", izdavač "ProVita", dr.med. Antun Lisec grozno
    htjela sam pokupiti sve i baciti, al bio je samo jedan, što nažalost znači da su ostale uzeli i pročitali ljudi u čekaonici
    baš sam se razljutila, a nisam ni čitala....
    stvarno ne mogu shvatiti zašto se neki ljudi trude oko nečega što ih se ne tiče
    pa si onda mislim, kako se oni mogu truditi oko nečega što se njih ne tiče, zašto se mi ne možemo više potruditi oko nečega što nam je tako bitno...
    još printam par komada (ne smijem puno odjednom) pa nosim u dom zdravlja

    a što se tiče objašnjavanja... pričam onima koje zanima, i stvarno im bude jasnije
    al neki ljudi su jednostavno glupi, ili se prave glupi, oko takvih ne gubim vrijeme (ni živce)
    Posljednje uređivanje od Ginger : 12.07.2012. at 08:35

  8. #8
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ginger, ovo je novi letak tj. novo izdanje
    u njemu ima više (aktualnih) istina&laži nego u prvom izdanju

    tako da zapravo sve molim da skidaju s ovog linka ovdje to novo izdanje

    hvala

  9. #9
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    isprintala i napravila letak.
    slj. put kad idem kod svoh ginića ostavit ću to tamo.

  10. #10
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Sherajte i lajkajte sa rodinog profila na fb.
    Anabanana ne znam bi li se smijala ili plakala na tvoj post. Ovaj dio sa svekiima mi je genijalan. Oni jos kao i imaju neku predodjbu o mpo jer su u kontaktu s vama. Zamislite sto misle ljudi koji nemaju blage veze o tome.
    je draga, tako ti je kod nas..sad se spremamo ponovo u 9. mjeseca, nikome ne govorimo, niti njima, moš mislit podrške

  11. #11
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj anabanana prvotno napisa Vidi poruku
    evo, danas u čekaonici kod ginekologice žena priča kako je napokon uspjela ostat trudna od 6. puta u Mariboru, a gospođa do nje pita: jeste isli na potpomognutu ili na PRAVU umjetnu?????????? Meni se kosa digla na glavi i naravno probala joj ja sve objasniti a ona meni na to: moja NAJBOLJA prijateljica je isla na potpomognutu, i kad joj nije uspjelo, onda je isla na umjetnu Nemam riječi. Meni je jasno da onaj koji nije u MPO vodama ne moze pojmiti neke stvari, ali, brate mili, ak ne znas o čemu pričas, šuti. Ili se raspitaj i malo informiraj ak ćeš se već upuštat u takve razgovore. Ja stvarno svima pokušavam objasniti postupke,ako ih zanima. Neki ljudi žele znati, neki ne. Meni svekar i svekrva ni danas nisu sigurni "čije" je to naše djete, i kako je nastalo. A nije im baš jasno ni kad smo već išli tamo, zašto nemamo sina ???? Šta reć
    nasmijala me ali eto, moja sveki nema pojima o ničem, ali ni ne pita niš, baš ju onak, ne zanima, ali mi je suptilno napomenula da susjeda nije 20 godina mogla dobit djecu, i onda je popila čaj... tolko o tome..

  12. #12
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    I odmah ostala trudna?

  13. #13
    anabanana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    444

    Početno

    A meni moja nakon 6 mjeseci braka rekla..jos nisi trudna. Tako i jedna susjeda nije ostala u drugom stanju godinu dana, pa ju muž zamijenio?!? Da se spremim.... A mi ih u početku nismo htjeli zabrinnjavat i ništa govorit..eeee, onda kad su saznali zašto nisam trudna, umukli. Muž se je rodio sa nespuštenim testisima i nisu to operirali do 10-e godine.

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isprintat cu i ja koji primjerak i ostaviti negdje kad stignem.
    Odlican letak!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Proslijedila mailom letak na sve adrese koje imam!
    Ja se svaki dan susrećem s tim pričama, kako nisu imali 5, 10 godina djece i onda najednom ostala trudna prirodno! A zamislite moja sveki čim mi spomenemo posvajanje djece kao opciju, bez obzira i da uspijemo prvo dijete potpomognutom, još bi barem jedno posvojili, ona odmah kaže: Ma nećete vi MORATI posvajati, dat će Bog, vidjet ćeš za par mjeseci ti ćeš prirodno ostati trudna!. Vidite u potpisu našu dijagnozu.Sve vam je jasno. Dođe mi da začepim uši vičem bla,bla,bla!!

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    BHany, vidim da je novi letak
    ja sam printala onaj stari, al nema veze, ide sad novi...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •