Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji

    Svatko od nas može pomoći u širenju istine i zalaganju za prava svih građanki i građana ove zemlje, a osobito onih kojima je potrebno liječenje kako bi ostvarili najljepši dar roditeljstva.

    Pročitajte ovdje http://www.roda.hr/article/read/isti...nutoj-oplodnji
    i podijelite ovaj letak http://www.roda.hr/uploads/neplodnos...5%BDI_2012.pdf

    Pomozite prenijeti istinu o tome što medicinski potpomognuta oplodnja uistinu jest!

    Pomozite demantirati neistine te skandalozne, lažne i neutemeljene optužbe koje se šire u javnosti na štetu pacijentica i pacijenata koji imaju stvaran medicinski problem i potrebu za liječenjem!

    Pomozite u edukaciji svoje okoline i šire javnosti kako bi zaustavili hajku i stigmatiziranje neplodnih osoba. Širenjem točnih informacija spriječite da dovoljno puta izrečena laž o postupcima medicinski potpomognute oplodnje postane istina.


    Pomozite nepolodnim osobama u borbi za pravo na optimalno liječenje!

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ovdje mi se namece jedno pitanje: sto sa smrznutim embrijima? Mislim da je u redu ako zena, nakon so uspijesno zatrudni i rodi upotrijebi ostatak. Da li je moralno ostaviti ih tako smrznute za vijecnost ili pokuse?

  3. #3
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Svatko zaslužuje biti roditelj, a mislim da ove dvojbe nisu na nama da rasplićemo, ni na državi niti bilo kome, a osobito na nama koji možemo ostati trudni i roditi. Podržavam sve u borbi protiv neplodnosti!

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da je u redu iskoristiti smrznute embrije. To i je bit majcinstva. Ne staviti sebe i svoje zelje i potrebe na prvo mjesto. MOzda embrij nije dijete, ali, cak i wikipedija ili bilo koja medicinska knjiga kaze da zivot pocinje zacecem, odnosno spajanjem muske i zenske spolne stanice. NIsam protiv MPO-a, ali sam protiv toga da se svijesno unisti kojih 10-20 zivota radi necije zelje da ima jedno dijete. MOja rodakinja ima 4-ero dijece iz epruvete, jer nije zeljela da propadnu. Da su se svi primili, bilo bi ih puno vise
    Tu je sad samo pitanje opravdava li cilj sredstvo?

  5. #5
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Mene samo zanima koji su tvoji motivi i koliko ti je dosadno u životu da si išla čitat teme na pdf-u Potpomognuta oplodnja i nabijat osjećaj krivnje neplodnima što žele jedno, a ne 10-tero djece

    Da sam mogla prirodno zatrudnit isto bi imala jedno, jer nisam nikad željela više djece (a ni moj partner). Ali to jedno sam željela više nego išta na svijetu i otišla bi i na Mars, ako treba, da ga dobijem.
    "ali sam protiv toga da se svijesno unisti kojih 10-20 zivota radi necije zelje da ima jedno dijete"
    Ne želim uopće ni komentirati

  6. #6
    Ljufi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo zanima koji su tvoji motivi i koliko ti je dosadno u životu da si išla čitat teme na pdf-u Potpomognuta oplodnja i nabijat osjećaj krivnje neplodnima što žele jedno, a ne 10-tero djece
    Potpis na ovo. Yummy_mummy, ako si već čitala teme na pdf-u Potpomognuta, onda si mogla naletjeti na postove od forumašice Pino i ostalih cura koji ti mogu dati korisne informacije o MPO-u. Pokušaj si dati truda i pročitaj ih, a nakon toga nastavi s križarenjem.

  7. #7
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da si onda sama dala odgovor na pitanje opravdava li cilj sredstvo.
    Citala sam PDF zato sto ne volim argumentirati bez ikakvog temelja, a to preporucam i tebi. Isto tako ti savjetujem u buducnosti da pokazes malo postovanja prema osobom sa kojom vodis razgovor. Ja tebe nisam vrijedala. Iznjela sam svoj stav. Mogla si i ti svoj. Mislim da sam postavila sasvim ok pitanje. Sama sam majka i majcinstvo je veliki dio mog zivota. NIsam protv MPO-a, ali jesam protiv zloupotrebe istog. Mislim da ti uopce nemas sliku o tome sto majcinstvo je. Previse si fokusirana svojim sebicnim zeljama u kojima nisi u mogucnosti vidjeti djete u nastaku koje zeli zivjeti. MIcem se sa ove teme, jer vidim da ovdje necu naci osobu mentalno zrelu za normalnu raspravu. LIjep pozdrav!

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo zanima koji su tvoji motivi i koliko ti je dosadno u životu da si išla čitat teme na pdf-u Potpomognuta oplodnja i nabijat osjećaj krivnje neplodnima što žele jedno, a ne 10-tero djece

    Da sam mogla prirodno zatrudnit isto bi imala jedno, jer nisam nikad željela više djece (a ni moj partner). Ali to jedno sam željela više nego išta na svijetu i otišla bi i na Mars, ako treba, da ga dobijem.

    Ne želim uopće ni komentirati

  8. #8
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Izvrijeđala Yummy i kaže nam pa-pa jer se ne slažemo sa njenim mišljenjem.
    Baš smo sretni radi toga.
    Ljep pozdrav Yummy!

  9. #9
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da evo i od mene

  10. #10
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    bogami i od mene!

  11. #11
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Evo i od mene jedan mentalno nezreli

  12. #12
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    pa-pa aktivistici Grozda i Glasa koncila (što ću, tako mi zvuči )

  13. #13
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ok, ajmo sad stati na loptu

  14. #14
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ajme, sad ovo vidim... BHany, obećajem neću biti zločesta (samo mi treba predah od knjige i da se malo ispušem )

    dakle, yummy_mummy, vidim da imaš malo postova i nedavno si se priključila forumu. da si to učinila nešto prije, ne bi ti promakle neke rasprave o MPO na Filozofskom kutku - toplo ti preporučujem da ih potražiš jer smo u više navrata odgovarali na ovakva i slična pitanja. vjerovatno nisi upoznata s činjenicom da je u prosjeku potrebno 12 jajnih stanica za 1 bebu, da se uopće uspije oploditi tek oko 2/3 dobivenih stanica od čega polovica stane u razvoju. poanta svega je da zapravo, u velikoj većini slučajeva, činjenica da uopće imaš koji embrij za zamrznuti je sreća! pacijenti koji dobiju velik broj embrija koji uopće dođu do stadija blastociste kada se i zamrzavaju su iznimka, a ne pravilo, tako da ova tvoja izjava o 10-20 embrija ne drži vodu (a kamo li 10-20 života! - ajme da je svaki embrij život/dijete, tko bi bio sretniji od nas neplodnih?!). većina pacijenata može biti sretna ako uopće dobiju embrij, dva ili 3 za zamrznuti i velika većina ljudi se po svoje embrije i vraća. ne vraćanje po njih je opet iznimka, a ne pravilo. i još jednom napominjem - nikome embriji dobiveni u postupcima MPO nisu dragocjeniji od samih parova koji se bore s neplodnošću. NIKOME!

  15. #15
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Potpis na frku.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Koliko ja kužim, Yummi je navjiše aktivna na temi placentofagija (jednje posteljice nakon poroda, benefiti toga, načini pripreme posteljice za konzumaciju), ne znam zna li baš puno o MPO-u i da li je uopće dubinski zanima...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.04.2013. at 14:12

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja kužim, Yummi je navjiše aktivna na temi placentofagija (jednje posteljice nakon poroda, benefiti toga, načini pripreme posteljice za konzumaciju), .
    kad spojiš topik i nick yummy...

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kad spojiš topik i nick yummy...
    cvijeto legendo


    yummy, kad već pišeš tako kako pišeš (a da se nisi dovoljno informirala, očito) daj i ti pokaži bar malo poštovanja pa nemoj djecu svoje rođakinje (a i našu) zvati djeca iz epruvete

  19. #19
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    i ti pokaži bar malo poštovanja pa nemoj djecu svoje rođakinje (a i našu) zvati djeca iz epruvete

  20. #20
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    što je najbitnije, uopće nisu iz epruvete nego iz petrijevke ako je baš htjela biti mentalno zrela za raspravu...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje mi se namece jedno pitanje: sto sa smrznutim embrijima? Mislim da je u redu ako zena, nakon so uspijesno zatrudni i rodi upotrijebi ostatak. Da li je moralno ostaviti ih tako smrznute za vijecnost ili pokuse?
    Mislim da bi drugacije gledala na to da nemozes imati dijete. Ja sam imala 13 embrija i samo jedan bio zdrav za oplodnji tako da broj embrija ne znaci da je to sad broj djece. Ustvari o tome bi ti bilo pametnije da razgovaras s ovima iz sabora,koji bacaju koji smisljaji zakon,oni su na tvojoj razini za normalan razgovor jer Vi i oni znate tocno i osjetili ste na svojoj kozi Mpo.

  22. #22
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Letak: Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji

  23. #23
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Toliko sam ljuta da ne znam gdje bih ovo stavila...evo, ako niste znale, mi MPO ne trebamo, mi se na njega "odlucujemo", mi smo same odgovorne za nas PCOS, snizen AMH i sve druge probleme koji dovode do MPO, a ako ides radjati s 30 ili nedajboze vise - stara si baba i kaj si umisljas ti sad. Da ne zaboravim, nas zakon je "iznimno velikodusan, najvelikodusniji u svijetu".
    Sto bi reklo - kus babe, same ste to htjele i budite sretne za minimalno.
    Neodoljivo me podsjeca na jedan tekst iz Glasa Koncila...a ovog doktora ne bi komentirala, nemam nista lijepo za reci.

    http://m.tportal.hr/lifestyle/463297...-oplodnju.html

  24. #24
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Da, da... umirovljenik i vlasnik privatne MPO klinike, uvijek je spreman u medijima iznositi svoje stavove jer na taj način osigurava besplatnu reklamu za svoju kliniku.

    Sybila, jesi zapazila izjavu prof. Š. o tome kako je Hrvatska skoro pa najvelikodušnija u svijetu prema neplodnima, jer eto osigurava na teret osiguranja 6 postupaka, a žene mogu u mpo do 42. godine?!

    Prof. Š. umirovljenik već par godina i sadašnji prdsjednik Nacionalnog povjerenstva za MPO, vlasnik privatne klinike, pobornik zakona koji je bio na snazi od 2009.-2012. i zabranjivao zamrzavanje zametaka te dozvoljavao oplodnju samo 3 jajne stanice, zasigurno je osoba koja bi trebala moći dati odgovore na pitanja kolike su zbilja šanse da neplodni parovi u bolnicama dobiju optimalno liječenje na svjetskoj razini i koji su rezultati medicinski potpomognute oplodnje u našim bolnicama.

    Kad bi prof. Š. imao uvid u uspješnost MPO postupaka u našim bolnicama i kad bi imao elementarnog poštenja, zasigurno ne bi ovako javno buncao o tome kako je država velikodušna prema neplodnima i kako su neplodni u Hrvatskoj povlašteni u odnosu na ostatak neplodnih osoba u svijetu!

  25. #25
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Naslov je "Zašto se sve više Hrvatica odlučuje za umjetnu oplodnju" da bi kasnije pisalo "...koju često pogrešno nazivamo umjetnom oplodnjom…"

    A ovo najvelikodušnije nuđenje u odnosu na bogatije zemlje zapravo zvuči jako nadmoćno…na, evo vam, vidite koliko smo milostivi. I to sve bez sufinanciranja!

    Neću komentirati da je ova vrsta oplodnje svojevrstan trend i nepisano pravilo među javnim osobama

  26. #26
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    neka prof. Š., vlasnik privatne klinike i predsjednik Nacionalnog povjerenstva za MPO, ali i do prije samo 4,5 godine podržavatelj Milinovićevog zakona (zabrana zamrzavanja zametaka i oplodnja najviše 3 jajne stanice), na uvid pacijentima i zanteresiranoj javnosti npr. dade podatke o:

    -koliko je žena u dobnoj skupini 20-25, 25-30, 30-35 i 40-42 godine bilo u postupcima u bolnicama u 2015. godini

    -koje vrste postupaka su bile prema dobnim skupinama žena

    -koliko je bilo živorođene djece prema dobnim skupinama žena

    -koliko je u bolnicama bilo MPO postupaka kod zdravih žena s dobrim pokazateljima reprodukcijskog kapaciteta, koliko je takvih žena bilo u postupcima u privatnim klinikama, odnosno koliko je žena starijih od 42 godine bilo u postupcima u privatnim klinikama bez obzira na razinu njihovih reproduktivnih kapacieta


    Zaista, potrebni su valjani i vjerodostojni podaci, kako bi se moglo zaključiti da je MPO bezrazložni trend i da MPO trebamo zato jer, eto, više nismo mlade...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.02.2017. at 08:50

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    oh..."vrli" prof.Simunic...vec puuuno puta se "dokazao" svojim rijecima i djelima
    bljak

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Što je bilo profesore, privatni biznis ne ide najbolje, pa je trebalo malo marketinga?

  29. #29
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Upalo mi je u oko prije par dana da tportal ide u nekom cudnom smjeru, ovo je sad samo to potvrdilo. Iskreno, nisam se ranije susrela s likom i djelom vrsnog nam doktora, ali sad mi je jasnije.

    A ovo s trendom...da, bas sam si trend, hipster i kul dok se bodem injekcijama pa mi ostaju masnice, jajnici naoteknu, dok zabadaju ogromne igle u jajnike...bas totalno je to kul i super! Samo pokvarena osoba koja nikad nije imala dodira s nekim tko je prosao MPO moze tako nesto pomisliti, a kamoli napisati.

  30. #30
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    I opet se tu spominje liječenje neplodnosti žena umjesto parova.
    Ispada da su za neplodnost krive žene koje su se drznule rađati iza tridesete.
    Kakav odvratan članak...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •