Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ne zna spavati na trbuhu - a okreće se

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno Ne zna spavati na trbuhu - a okreće se

    Pozdrav,
    mala mi ima 5 mjeseci, već duže vrijeme se vrti tokom sna ali u glavnom na bok, valjda joj više odgovara... no unazad nekoliko dana se okrene skroz na trbuh tako da joj ruka zapne ispod trbuha i ne zna ju izvući. Do sada ju je taj neprirodni položaj budio, no zadnja dva dana tako spava. Problem je sto joj je glava u madracu, dakle ne okrene glavicu lijevo ili desno nego ravno u madrac - tako da ne može disati. Što da radim, nisam cijelo vrijeme uz nju dok spava a sad me strah okrenut glavu od nje.
    Molim vas savjet ili iskustva sto takvim situacijama....
    Na prijašnjim temam o spavanju na trbuh pišu da ne treba stavljati jastuke i dekice oko bebe, ja sam upravo mislila staviti jastuke u obliku slova V pa malu u sredinu, tako bi joj nogice blokirala no sad me strah i to pokušavati....

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da li ju stavljaš na tvrdu podlogu (madrac) na trbuh da vježba okretanje? U ovoj dobi bi se već mogla okretati sa trbuha na leđa , a dizanje glave u potrbušnom položaju je već morala usvojiti. Makni sve oko nje, da ima slobodu kretanja i nemoj joj blokirati noge (ili bilo što).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Stavljam, i zna se okretati ali ne zna spavati na trbuhu tj ne okrene glavu na stranu nego ju gurne u madrac, madrac je tvrd ali opet ona zagnjuri u njega i to ju probudi jer ne moze disati. No ipak me strah da ju jedan puta ne probudi, navodno bebe ne trebaju spavati na trbuhu jer mogu utonuti u predubok san ili sl.
    Nadam se da ima mama na ovom forumu koje su prosle nesto slicno... Ne znam kako ju sprijeciti da se okrece? Ili barem da okrene glavu na stranu kada vec spava na trbuhu?

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Možda je madrac premekan, pa samo utone u njega?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Ma nije mekan madrac. Nego mala doslovno zagnjuri u madrac jer joj valjda ne pase drzati glavu lijevo-desno. Zar nitko nije prosao nesto slicno?

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj prviapril prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije mekan madrac. Nego mala doslovno zagnjuri u madrac jer joj valjda ne pase drzati glavu lijevo-desno. Zar nitko nije prosao nesto slicno?
    Ne znam. Dijete te dobi bi ustvari trebalo okrenuti glavu. Nek je po danu čim više na trbuhu, bez obzira što to radi u budnom stanju.

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj prviapril prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije mekan madrac. Nego mala doslovno zagnjuri u madrac jer joj valjda ne pase drzati glavu lijevo-desno. Zar nitko nije prosao nesto slicno?
    moja zna tako spavati. no ona spava u pravilu s glavicom na stranu, no ponekad joj izgleda bas pase da joj je glavica ravno. provjeravala sam ju, madrac je dovoljno tvrd da joj glava ne uroni i da moze disati. kad joj dosadi ili kad zeli vise friskog zraka, okrene je.
    ja to ne smatram problemom, al ok, moja se zbog toga ne budi.

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ocu reci, kod sebe ne smatram da ej to problem. na tvom bi mjestu poslusala savjete cura.

    nek ti je na tvojim nogama na trbuhu, na tvom trbuhu, na podlozi...sto vise n atrbuhu u budnom stanju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na savjetima, istina je da ona ne voli taj polozaj, opcenito bilo koji ležeći polozaj. Doslovno forsiramo da bude na trbuhu u jutro i to cca pola sata, vise od toga ne ide jer postane jako ljuta. To ocito nije dovoljno? Pokusati cu ju cesce stavljati na trbuh.
    @leonisa, koliko mj ima tvoja mala? Koliko dugo je to trajalo kod vas? Neki dan se okrenula nazad na ledja ali prije bi rekla da je to bila iznimka

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    moji su spavali od prvog dana na trbuhu. kad su dosli iz rodilista, oslobadali su disne puteve. nikad nisam oko toga brinula. ne znam sto bih ti rekla. ovo sa zapinjanjem rukice se ne bi trebalo dogadati duze od par dana. stvaljaj bebu na trbuh po danu, da to sto prije usvoji. ako je na tvrdoj podlozi, ne bi trebalo bit nikakvog problema sa oslobadanjem disnih puteva...ne moze se bebi dogoditi da se slucajno uguši (ako je normalnog razvojnog tijeka)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •