Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: ima li nade za nas?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno ima li nade za nas?

    Pokušat ću biti što kraća i ispričati vam svoju priču. Nakon dvije godine pokušavanja odlučili smo krenuti u borbu. Nalaz mm uredan,meni svi nalazi uredni osim hsg-a koji pokazuje teži prolaz kontrasta u desni jajovod. Pokušaj broj: 1.AIH (2007)-ostajem trudna ali vanmaterično-Laparotomija i odstranjen lijevi jajovod (a hsg pokazao da je uredan?)
    2. IVF (2009)-trudna -nema otkucaja 8tt,kiretaža i lpsc
    3. IVF (2010)-trudna -blighted ovum 7+4 kiretaža i opet lpsc jer vide nešto desno (nije bilo ništa)
    4. IVF (2011)-trudna -opet vanmaterična-primila metatrexat i umirala od bolova mjesec dana
    5. IVF (2012)-trudna -prvi uzv srčeko kuca-drugi uzv bebica lijepo napreduje sve školski- treći uzv imamo i rukice i nogice-četvrti uzv sa 14 tt dijagnoza omfalocela (mojoj bebici se nije zatvorio trbušni zid i preporuka prekid trudnoće jer bebica neće preživjeti)
    MOJ SVIJET SE SRUŠIO! Srce mi se kidalo na komade jer sve sam nade položila u ovu trudnoću koja je napokon dobro krenula da bi na kraju završila kao još jedan neuspjeh. Stalno gledan dvd snimku sa tog kobnog uzv-a i nemogu se pomirit sa tim. Duša me boli nemogu naći utjehu u ničemu a najteže pitanje je KAKO DALJE? Zar za ovih 8 dugih godina borbe i svega što smo prošli nismo zaslužili pogledati u oči svog djeteta? Od kada smo krenuli sa našom MPO pričom zanemarili smo prirodno pokušavati. Nisam pratila dane,ni ovulaciju ni ništa,skroz smo se predali postupcima. Sada vas ja molim da mi date bilo kakav savjet,bilo šta makar malo nade da ćemo ipak i mi nakon svega uspjeti jar ja tonem sve dublje i imam osjećaj da nikada neću ostvariti svoj najveći san.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    samo da još dodam da sam obavila histeroskopiju i sve je uredu,nalazi štitnjače i svih hormona uredni,sve pretrage na trombofiliju-pronađene neke mutacije i u zadnje dvije trudnoće koristila sam fraxiparine 0.4,ono što mene muči je nalaz hsg-a koji je pokazao teži prolaz kontrasta u desni jajovod (a kasnije izgubim lijevi jajovod uslijed vanmaterične trudnoće),a dvije laparoskopije pokazuju normalan desni jajovod sa normalnim prolazom kontrasta? u što vjerovati hsg ili lpsc? ja više ne znam šta da mislim. ne želim odustati iako je strah svaki put sve veći. imate li kakav prijedlog,savjet,iskustvo kojim putem krenuti?

  3. #3
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    antalya, strasno mi je zao sta si nam se pridruzila

    znam kako se osjecas, i sta ti god rekla ili napisala nece umanjiti tvoju bol, al bar cu tu pokusati, ukratko napisati nasu pricu....
    tri prirodne trudnoce, u manje od dvi godine, sve su zavrsile kiretazom.....
    nakon toga,dva AIH-a s betom od 0.01...

    i nakon 4 godine, kad smo vec pomalo izgubili svaku nadu,kad smo pomalo poceli kloniti i tiho sam se u sebi bojala, bilo me na glas strah reci da ja necu imati svoje dite, tako nenadano, prirodno, tiho i dosla je jos jedna prirodna trudnoca... iz te trudnoce se rodio nas Ivan... da nas je bilo strah, ne triban ti ni govoriti, gurali smo dan po dan...
    samo hrabro dalje, nemoj odustati, i kad padnes i po 100 put, mi cemo od danas biti s tobom da te dignemo i budemo uz tebe dok ne dobijes svoju srecicu u ruke

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    antalya prvo što meni pada na pamet vezano za HSG je koji tip HSG si radila da li UZV ili na RTG? Jer kažu za prvi tip da nije baš pozdan.
    Ja bih više vjerovali LPSC nalazu nego hsg-u, no svejedno nešto tu još ne štima jer toliko izgubljenih trudnoća nije baš normalno. Koliko imaš godina?
    Jeste li radili baš sve Imunološke pretrage?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 16.07.2012. at 12:59

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    bambus hvala ti na riječima podrške puno mi to znači
    Mali Mimi radili smo HSG -rtg i to je bilo 2006 g.,imunološke pretrage smo radili ama baš sve,ja ti imam 31 g
    jedino što nismo radili je kariogram supružnika,ne znam dali bi nam to što pomoglo? sada čekam PHD nalaz,rekli su da će radit i kariogram ploda međutim nigdje mi to nisu napisali u otpusnom pismu tako da mi je to malo čudno

  6. #6
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja bih ti preporučila gensko savjetovanje...neznam gdje se to radi, pitaj cure na potpomognutoj...
    koliko vidim tebi nije problem ostati trudna preko IVF, ali trudnoća ne opstaje pa postoji velika šansa da ti i TM niste genski kompatibilni...

  7. #7
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ma nikako odustati. Uz pomoc IVF ostajes trudna odmah i to je jako bitno. Mozda je stvarno problem u nekompatibilnosti s partnerom. Pricekaj phd, tamo bi sve trebalo pisati. I hrabro dalje u borbu!

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    bambus hvala ti na riječima podrške puno mi to znači
    Mali Mimi radili smo HSG -rtg i to je bilo 2006 g.,imunološke pretrage smo radili ama baš sve,ja ti imam 31 g
    jedino što nismo radili je kariogram supružnika,ne znam dali bi nam to što pomoglo? sada čekam PHD nalaz,rekli su da će radit i kariogram ploda međutim nigdje mi to nisu napisali u otpusnom pismu tako da mi je to malo čudno
    Na kariogram supružnika sam mislila, na to su vas već trebali uputiti.
    Uvijek se sjetim jedne naše forumašice koja je imala isto tako mislim 5 spontanih sve iz prirodnih trudnoća i upravo je to bio problem, poslije su išli u Češku i tamo je uz pomoć PGD-a zatrudnila ako slučajno nađem po forumu staviti ću link.
    Inače još si dosta mlada to je ipak prednost, mislila sam da su možda i godine u pitanju...
    Gdje ideš na IVF?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 16.07.2012. at 17:29

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    mali mimi jel se možda sjećaš koji joj je nick bio pa bi ja malo tražila curu tu po forumu ali ako ti nađeš bila bih ti zahvalna već sam razmišljala o kariogramu ali pričekat ću još koji dan da mi dođe nalaz PHD pa javim šta kaže,a pregled imam zakazan za 13.8. pa ću svakako tražit da nas upute na genetiku (čitala sam već da se radi na rebru). Ja sam ti sve postupke radila u petrovoj kod prof.Š. Evo da mu se i ovako zahvalim na svemu što je učinio za nas i bio velika podrška u našim gubicima HVALA!
    optimistična imaš pravo NEMA ODUSTAJANJA borit ćemo se do kraja

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    mali mimi jel se možda sjećaš koji joj je nick bio pa bi ja malo tražila curu tu po forumu ali ako ti nađeš bila bih ti zahvalna već sam razmišljala o kariogramu ali pričekat ću još koji dan da mi dođe nalaz PHD pa javim šta kaže,a pregled imam zakazan za 13.8. pa ću svakako tražit da nas upute na genetiku (čitala sam već da se radi na rebru). Ja sam ti sve postupke radila u petrovoj kod prof.Š. Evo da mu se i ovako zahvalim na svemu što je učinio za nas i bio velika podrška u našim gubicima HVALA!
    optimistična imaš pravo NEMA ODUSTAJANJA borit ćemo se do kraja
    Mislim da se zove pathuljcica sad je trudna s blizancima a možda je već i rodila izgubila sam pojam o vremenu probala sam i ja potražim al ne mogu naći probaj pitati za nju ili joj poslati pp

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    hvala mimi

  12. #12
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    tj. patuljchica i mislim da ćeš morati još malo pisati na otvorenom djelu prije nego ti odobre slanje privatne poruke, pročešljaj PDF sa trudnicama možda se tamo češće javlja

  13. #13
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Evo patuljchice!
    Mala Mimi svaka čast - prati hrpu toga na forumu, ali malo da ispravim...
    Nisam bila trudna s blizancima - mi smo dobili "samo" 1 embrij koji nije nosio translokaciju i taj je vraćen... Naša princeza danas ima 6 i pol mjeseci i najveća je radost na svijetu svojoj mami i tati (a i svima drugma u obitelji ).
    Antalya, ukratko, čim sam pročitala tvoj post prvo je pitanje bilo - PA ZABOGA, ZAR VAS NITKO NIJE SLAO RADITI KARIOGRAM?!
    Ukratko, naša priča je vidljiva iz mog potpisa, više o našem iskustvu možeš pročitati na temi PGD (toplo ti preporučam da razmislite o toj opciji). Naravno, prije svega, mislim da trebate napraviti kariogram oba partnera (iz kariograma ploda tako i onako nećeš ništa saznati). MPO doktor ti mora dati preporuku za testiranje, tvoj primarni gin. uputnicu (pretraga je dosta skupa pa ne preporučam privatno). Karigoram se radi na Rebru, a mi smo čak i relatvno brzo došli na red (mislim da za jedno mjesec dana od kada smo naručeni). Ako su nalazi uredni, dobiješ ih doma, ako nisu zovu vas gore na daljnji razgovor...
    Jednom kad smo imali dijagnozu sve su se kockice posložile i naša draga dr. Dmitrović (koja nas je i poslala na testiranje prije nego smo uopće krenuli u IVF, već nakon prvog AIH-a koji je opet završio biokemijskom t.) rekla mi je: Nemate što tražiti u Hrvatskoj, idite u Prag na PGD! Još su nam dva MPO stručnjaka ponovila njezino mišljenje i evo ... 6 mjeseci nakon što smo radili kaiogram na uzv-u smo ugledali srčeko naše srećice!
    Ne znam što bi ti još ovako pisala, osim da ne odustaješ dok ne dobiješ barem odgovore na svoja pitanja, a iz osobnog iskustva, toplo preporučam Kliniku PFC u Pragu i dr. Sonju.
    Pitaj ako te što zanima (škicnut ću na temu - hvala Mimi!)

  14. #14
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Aha, sad sam tek skužila da nismo na Potpomognutoj nego na Djeca i roditelji... stavljam link na pdf o kojem sam pričala ... http://forum.roda.hr/threads/60549-Pgd

  15. #15
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj patuljchica prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, sad sam tek skužila da nismo na Potpomognutoj nego na Djeca i roditelji... stavljam link na pdf o kojem sam pričala ... http://forum.roda.hr/threads/60549-Pgd
    Drago mi je da si se već javila patuljchice i čestitam na rođenju tvog malog čuda

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    cure stvarno ste zlatne! čitala sam o PGD-u i tvoju priču pathuljcice. definitivno smo odlučili provjeriti još i genetiku i ako pokaže potrebu nema nam druge nego put praga jer odustajanje nam još uvijek nije opcija. tako mi je drago da ste vi uspjeli to ulijeva veliku nadu da ipak postoji neko rješenje. ljubim vas!
    dali samo ja trebam uputnicu ili i mm mora ići za sebe? i kod koga da se naručimo na rebro?

  17. #17
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    cure stvarno ste zlatne! čitala sam o PGD-u i tvoju priču pathuljcice. definitivno smo odlučili provjeriti još i genetiku i ako pokaže potrebu nema nam druge nego put praga jer odustajanje nam još uvijek nije opcija. tako mi je drago da ste vi uspjeli to ulijeva veliku nadu da ipak postoji neko rješenje. ljubim vas!
    dali samo ja trebam uputnicu ili i mm mora ići za sebe? i kod koga da se naručimo na rebro?
    Vidiš, to sam zaboravila! Treba ti uputnica i za muža. To ti piše njegova dr. opće prakse (moj je odnio doktorici naš nalaz MPO u kojem se traži kariogram i nije bilo problema).
    Na Rebru kad smo mi išli, ja sam mail-ala uputnice i sve kaj već traže ali su me onda na kraju zvali da se sve dogovorimo... Mislim da ti je najbolje nazvati.
    Evo, ove brojeve imam ja spremljene, pa vidi - 2367 230 i 2367 234 - AMBULANTA ZA GENETIKU, nalazi se u sklopu Pedijatrije (barem je tako bilo kad smo mi bili - sestra mi je nekaj objašnjavala da su tu trenutno, i da bi se trebali seliti... Onda je ambulanta radila ponedjeljak i utorak. Što se tiče doktora - ima ti samo jedan koji prima pacijente i vodi savjetovanje, nisam bila presretna s njime, ali... bitno nam je bilo da dobijemo nalaz - savjetovanje smo poslje obavili s drugim doktorima (ovaj nam baš nije bio od pomoći sa savijetima...) Navodno ima i u Klaićevoj profesorica koja se bavi genetikom, ali nisam do nje nikad došla...
    Probajte - nemate što za izgubiti (osim malo krvi )
    Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    hvala na svim informacijama ,javljat ću vam novosti i naravno ako ima netko još bilo kakvu ideju,iskustvo,priču štagod neka se javi

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja samo kazem SRETNO i HRABRO
    i puno dobrih vibrica

  20. #20

    Početno

    IMA nade uvjek, moja prića ukratko 37 godina djete jedno, prije toga dva spontana jedna kirazaža, odustal od svega i ostala trudna, tako da nikada se netreba prestati nadati

  21. #21

    Početno

    IMA nade uvjek, moja prića ukratko 37 godina djete jedno, prije toga dva spontana jedna kirazaža, odustal od svega i ostala trudna, tako da nikada se netreba prestati nadati

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    danas totalno razočarenje,išla sam po PHD nalaz u petrovu. prvo ne daju nalaz ni kopiju ni ništa,zašto nije mi jasno??? drugo,namolim nekako sestru da ga bar vidim jer me strašno zanimalo šta piše kad ono ništa konkretno osim opisa šta je materijal,posteljica i tako to. ispada da je nalaz ajmo reći uredan. razočarana sam jer nisu poslali na kariogram ploda,a rekli su da hoće. ma ja iskreno nemam više riječi kako se to tako "ofrlje" radi. znam da sa tim nalazom nemogu vratit svog anđela malog ali sam možda mogla saznati dali je greška u razvoju bila genetska. svakako imam namjeru napravit kariogram supružnika ali ovakav pristup nije uredu jer meni je ovo 5 tudnoća i sigurna sam da smo imali indikacija za tu pretragu. sve u svemu stisnula sam zube i idemo dalje. još samo da skupim snagu i uspijem se obranit od suvišnih komentara tipa imate vremena mladi ste,ja bi odustala da sam na tvom mjestu i još x gluparija.nemam više živaca to slušat!

  23. #23
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ne kuzim kako ti nisu dali phd. U Ri to obave tako da te pozovu na razgovor, dobijes primjerak u ruke,najnormalniji nalaz koji nosis doma, procita ti ga doktor, porazgovaras s njim. Ja sam bila s doktorom jedno 20 minuta nasamo i puno toga mi je rekao. Ne razumijem kako su to tebe tako "obavili" ruzno receno. Bas gnjusno.

  24. #24
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    kad sam ja isla na trecu kiretazu, isto su trebali raditi kariogram ploda, ali eto, oni zaboravili?!?? a sta reci. a sta se tice samo nalaza, uredno sam dobila sva tri- nakon nekih 15-20 dana od kiretaze.
    i mi smo radili kariogram, i mm je mirni nosioc balansirane transakcije izmedu 1 i 17 kromosoma.
    a sta se tice tih komentara, nemoj se obazirati na njih, samo hrabro naprid.

  25. #25
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Draga ne kuzim se u to sve ali ovo sto tije bilo u zadnjoj trudnoci , dok sam lezala u bolnici bila je cura koja je bila trudna 35 tj isto trbusni zid nije zatvoren, sve je bilo vani. Stvar je bila u tome da su dr kasnoorimjetili i vise nije mogla prekinuti trud.
    Da skratim, ona je rodila, maleni je bio na rebru 2 tj , imao 2 oper i umro.
    Ne pisem ovo da te utjesim nego da vidis da Bog ima svoje razloge. Ovaj djecak odkad se rodio je silno patio, a nitko od nas to ne zeli za nasu djecu. Sretno ! Od sveg srca!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •