Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Koliko mogu bez hrane?

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Koliko mogu bez hrane?

    Zanima me koliko djeca ove dobne skupine (6-9 godina) mogu izdržati bez hrane.

    Današnja situacija me potakla da otvorim ovaj topic. Naime, Fiona ide na neki program za djecu (od 7 godina nadalje), dječje sveučilište, na kojemu "predavanje" traje 90 minuta i danas kad smo došle na mjesto događaja, vidjela sam da je od preko stotinu djece bila jedino dijete bez ruksaka (što mi je nekoliko puta, tada i kasnije, ljubazno spomenula ). Dakle, djeca su bila opremljena kao za omanju ekspediciju, iako su bila bez roditelja, ponavljam, 90 minuta (sat i pol, je l'). Nakon predavanja ih obavezno pokupe roditelji/bake i djedovi/čuvalice, znači, djeca nisu prepuštena sama sebi cijeli dan.

    Dovela sam je direktno s doručka, dakle, ostavila je friško nahranjenu, otišla s Florom u šetnju, usput im kupila kroasane, otišla po nju i dala joj kroasan, koji je pojela s ne previše žara. (Objektivno ne bih rekla da je bila gladna. Samo je bila u bedu što jedina nije imala hrpu hrane sa sobom.)

    Da ne mislite da sam je pustila samo tako u stranom okruženju, svako dijete oko vrata ima akreditaciju sa svojim imenom i prezimenom te brojevima telefona roditelja, dakle, da se bilo što dogodilo, nazvali bi me i ja bih odmah došla (bila sam udaljena manje od pet minuta hoda). Ostavila sam joj bocu vode da ne bude žedna.

    Sad se pitam jesam li ja zaista nemajka u rangu maćehe iz Pepeljuge kad sam dijete pustila na to predavanje bez hrane. Što biste vi učinile? Znala sam koliko to traje, znala sam da nema pauze za jelo i hrana mi se uopće nije činila potrebnom. Fiona mi je pričala da su djeca bez ikakvog ustezanja vadila sendviče i slatkiše i jela usred predavanja. Znači, nije da su im roditelji dali hranu za poslije, nego baš da dječica ne budu gladna tijekom tih sat i pol.

    Pretjerujem li ako očekujem da djeca te dobi izdrže bez hrane sat i pol i ako mislim da je nepristojno jesti baš u svakoj prilici? Pa i u Florinom vrtiću doručkuju oko pola devet-devet i ne jedu ništa do podneva (ili pola jedan), kad je ručak, a to su osjetno mlađa djeca. Idući obrok im je užina, koju jedu oko pola četiri. Dakle, fakat ne kužim...

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja bih rekla da pretjeruju ti drugi, ne ti. Osim ako djeca kod kuće, prije dolaska, ne jedu (ali onda se pitam zašto ne jedu). Ja bih postupila kao i ti - vodu, pogotovo zato što je vruće, ali hranu ne bih pakirala za tako nešto (osim ako organizatori to izričito napomenu, da se ne dogodi da imaju neku pauzu za snack pa da samo moj nema ništa sa sobom). Osim toga, radije bih da nauči da se na predavanjima ne jede. Kao što se ne jede niti u školi za vrijeme nastave niti na treningu.

  3. #3
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ako sam dobro shvatila pa tvom postu, predavanje je bilo ujutro. mozda ta druga djeca nisu jela dorucak?
    ma daj ne brigaj, ja bi rekla da si ti djetetu dala dorucak doma, a drugi su napravili sendvič "to go"

  4. #4
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    (osim ako organizatori to izričito napomenu, da se ne dogodi da imaju neku pauzu za snack pa da samo moj nema ništa sa sobom).
    Da, prije dva tjedna je išla na sličan program koje su organizirale umjetničke akademije, trajao je duže i svaki put je bilo napomenuto "uzmite sa sobom užinu".

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, radije bih da nauči da se na predavanjima ne jede.
    Bolje da ništa ne kažem, ovdje svi piju vodu ili sokove, tu i tamo se nađe netko tko krkne jogurt, a jednom mi je neka studentica (na seminaru, ne na predavanju) izvukla sendvič i hladnokrvno ga zagrizla. (Ne, nije ga pojela do kraja. )


    Ajde, drago mi je da nisam jedina nemajka-izgladnjivačica.

  5. #5
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ako sam dobro shvatila pa tvom postu, predavanje je bilo ujutro. mozda ta druga djeca nisu jela dorucak?
    ma daj ne brigaj, ja bi rekla da si ti djetetu dala dorucak doma, a drugi su napravili sendvič "to go"
    Da, bilo je u deset ujutro. Kužim ja da ljudi spavaju i ne stignu doručkovati (stvarno, stvarno kužim, i ja sam spavalica), ali nekako bi mi bilo logično da taj sendvič za "po putu" pojedu u javnom prijevozu ili čekajući predavanje (okupljanje je trajalo brat bratu petnaest minuta), no ne - dječica su bila lijepo uredno opremljena s prilično debelim ruksacima, baš se vidjelo da je to sve spremljeno za kasnije. Doduše, mislila sam da "kasnije" znači nakon predavanja, a ne za vrijeme.

  6. #6
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da pretjeruju ti drugi, ne ti. Osim ako djeca kod kuće, prije dolaska, ne jedu (ali onda se pitam zašto ne jedu). Ja bih postupila kao i ti - vodu, pogotovo zato što je vruće, ali hranu ne bih pakirala za tako nešto (osim ako organizatori to izričito napomenu, da se ne dogodi da imaju neku pauzu za snack pa da samo moj nema ništa sa sobom). Osim toga, radije bih da nauči da se na predavanjima ne jede. Kao što se ne jede niti u školi za vrijeme nastave niti na treningu.
    Ja mislim isto ovako.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Hm, moj A. je druga krajnost, moram ga podsjećati da nešto pojede
    Ali, ne usko vezano uz temu: primijetila sam, i kad su s vrtićem išli na izlete, a i sa školom, da tete (učiteljice) uvijek kažu: neka ponesu vode i nekakve grickalice, oni to vole. Meni nikako nije jasno što će im grickalice kad uvijek na tim izletima imaju ručak (i to kompletni meni), a često i voćnu užinu ili nešto slično
    Prošli tjedan bio je u dječjem sportskom kampu u Zagrebu, svaki dan od 8.30 do 16.30, dobivali su tamo i ručak i užinu, i opet su mnoga djeca nosila te famozne grickalice. Kad su išli na Sljeme, spakirala sam mu breskvu, uredno ju je nakon izleta vratio nepojedenu (jer su gore ionako imali ručak).

  8. #8
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Meni se čini da tu maniju grickanja više podupiru roditelji, nego tete u vrtiću ili učitelji, barem je kod nas tako. Čak nam se prije dužih izleta događa da nam naglase da ne pakiramo djeci nikakvu hranu, jer će dobiti ručak, a dodatna hrana ih samo zbunjuje i postaje plodnim tlom za natezanja svih vrsta.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    To ti je ko i ona tema o marendavanju u kazalištu. A ni kazališta baš ne pomažu toj kulturi - ZKL ima izvrsno opremljen aparat sa slatkišima i grickalicama.
    Inače, moja bez hrane može cijeli dan doma, ali čim vani vidi da neko nešto jede, naglo ogladni/ožedni, da ne kažem da krene u besramno žicanje .

  10. #10
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Sat i po (i duže) može i jednogodišnje dete izdržati.
    Ne znam ko je za takve situacije kriv. Roditelji? Vaspitači? Prijateljica je učiteljica i kaže da su roditeljima zabranili da na ekskurzije deci pakuju grickalice i sendviče. Mogu poneti samo vodu i običan biskvitni keks. Neprijatno je kada počnu otvarati vrećice i mirisi raznih salama ili čipseva sa ukusom ovog ili onog preplavi autobus, pretrpaju se i onda im bude muka. I gomila smeća ostaje iza njih.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Normalno da mogu bez hrane, ja upravo vodim rat oko nošenja hrane na plažu, jer mi je to totalna glupost obzirom da nam je do kuće pet minuta i na plaži ostajemo upravo sat-dva u komadu; i još k tome idemo na sladoled, a dijete se lani uz društvo naviklo da se nose keksi i grickalice na plažu.

    Kod nas je baš učitelj zabranio grickalice na izletima, Lea ponese nešto tipa onog Barni keksa, ali uvijek vrati kući.

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne, ne pretjeruješ i nemaš kriva očekivanja kad očekuješ da klinci mogu izdržati sat i pol predavanje bez jela (ako su prije toga normalno nahranjeni)

    ja sam sasvim druga krajnost - meni ide na živce i nosanje flašica vode u školu

  13. #13
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Meni je plaža ispred kuće pa isto nosim hranu na plažu, al samo voće. To je više gušt nego zbog gladi.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja joj ne bih dala ni vode
    ne bi mi palo na pamet.
    a čuj, ako svi imaju, onda bih joj dala i ja, za drugi put, što ću. da ne žica, kako kaže čokolada.
    al totalno glupavo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sasvim druga krajnost - meni ide na živce i nosanje flašica vode u školu
    Što se flašica vode tiče, kod nas ima sasvim konkretan razlog zašto ih djeca nose. Jer inače za svaki gutljaj vode uzimaju drugu plastičnu čašu i na kraju, em uvijek nedostaje tih čaša, em se stvara gomila smeća. Ovako svatko nosi flašicu od 2,5 deci u školu i piju iz toga. To mi je ok.

    A ovo za grickalice, ne znam kreće li to od roditelja ili teta/učitelja, ali nije toliko ni bitno. Lako još za izlete, ali postao je trend i nošenje grickalica u školu (iako i ondje imaju i doručak i ručak i užinu). Pa tko će donijeti više "fensi" grickalice (čipsevi s okusom ovog ili onog), tko će kome dati, a tko neće... da ne govorim da ima djece koja se onda hrane grickalicama pa ne jedu ručak jer im je to "fuuuj" I to je nešto s čim se borimo cijele godine (par puta sam dala A. da nosi grickalice "zbog društva", ali ubrzo sam ukinula tu praksu jer sam vidjela kud to vodi, što je najbolje, nije se ni bunio).

  16. #16
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sanja sasvim si u pravu.
    a od grickanja za vrijeme predavanja mi se dize kosa na glavi.

    ono sto bi eventualno mogao biti razlog nosenja ruksaka, je to da neka dijeca imaju Kinderuni sa boravkom (Hort), ali svejedno ne razumijem to grickanje za vrijeme predavanja.

  17. #17
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    sanja sasvim si u pravu.
    a od grickanja za vrijeme predavanja mi se dize kosa na glavi.
    x

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ako sam dobro shvatila pa tvom postu, predavanje je bilo ujutro. mozda ta druga djeca nisu jela dorucak?
    ma daj ne brigaj, ja bi rekla da si ti djetetu dala dorucak doma, a drugi su napravili sendvič "to go"
    I ja bih rekla da je ovo... Moj stariji voli ujutro jesti i mogao bi bez problema izdurati, ali mali... što god ja radila, taj ne može rano ujutro jesti (popije mlijeko ili tako nešto, ali nije to pošten obrok) i on mora imati ruksak sa sendvičem.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni ta natrpavanja hranom totalno idu na zivce, a da o nepristojnosti ne govorim.
    Šta ima netko jesti usred predavanja od sat vremena? Pa imao 6 ili 66 godina?

  20. #20
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što se flašica vode tiče, kod nas ima sasvim konkretan razlog zašto ih djeca nose. Jer inače za svaki gutljaj vode uzimaju drugu plastičnu čašu i na kraju, em uvijek nedostaje tih čaša, em se stvara gomila smeća. Ovako svatko nosi flašicu od 2,5 deci u školu i piju iz toga. To mi je ok.
    znam da se troše plastične čašice i definitivno sam protiv toga
    ali ako se prisjetim, mi nismo nosili nikakve čašice, flašice, a jednako smo bili u školi
    pili smo iz ruke i tako sam naučila i svog klinca da pije
    mislim, ok. tko hoće neka nosi, ali mi je bez veze da je to neki "must have" - jer onda neki nemaju obične plastične flašice od vode, nego fensi šmensi flašice, pa su više cool... ne volim to

  21. #21
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno da mogu bez hrane, ja upravo vodim rat oko nošenja hrane na plažu, jer mi je to totalna glupost obzirom da nam je do kuće pet minuta i na plaži ostajemo upravo sat-dva u komadu; i još k tome idemo na sladoled, a dijete se lani uz društvo naviklo da se nose keksi i grickalice na plažu.
    Ovo je i meni problem. Ja najradije ne bih ništa osim vode ponijela na plažu, ali druga djeca uvijek imaju grickalice i onda im se moj prilijepi ako nema svoje.
    Možda bi neko zdravije rješenje bilo da mu ponesem neke štapiće voća ili slično, ali ionako vučem hrpetinu stvari i ne da mi se još i tim gnjaviti.

  22. #22
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja nosim voce na plazu. Ne zbog gladi nego tamo hoce pojest voce a doma bas i ne ( i Suncica i MM )
    Za izlet od 90 min ja bih spakirala samo bocicu s vodom.

  23. #23
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    onda sam i ja nemajka...

    malena mi ide u kamp od pola 9 do 17h...dorucak jede doma,rucak imaju u 12h i uzinu oko 15h...

    smatram da netreba nista dodatno nositi od kuce jer tako i doma jede u tim razmacima...dam joj svejedno sok (iako imaju tamo) i jabuku,krosan ili nesto sl.iako to uvjek vrati jer iz istog primjera kao ti si mislim da ce biti gladna jer svi nose torbe sa hrpom hrane...

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Današnja situacija me potakla da otvorim ovaj topic. Naime, Fiona ide na neki program za djecu (od 7 godina nadalje), dječje sveučilište, na kojemu "predavanje" traje 90 minuta i danas kad smo došle na mjesto događaja, vidjela sam da je od preko stotinu djece bila jedino dijete bez ruksaka (što mi je nekoliko puta, tada i kasnije, ljubazno spomenula ). Dakle, djeca su bila opremljena kao za omanju ekspediciju, iako su bila bez roditelja, ponavljam, 90 minuta (sat i pol, je l'). Nakon predavanja ih obavezno pokupe roditelji/bake i djedovi/čuvalice, znači, djeca nisu prepuštena sama sebi cijeli dan.
    Jesu li sva ta djeca imala baš hranu u torbama? Nisu imala nešto drugo, vodu, bilježnice, neke druge potrepštine?

    Ja bih je isto pustila bez ičeg, jedino razumijem da bi joj bilo bed u trenutku kad bi svi ostali jeli. Ali na pamet mi ne bi palo da joj dajem hranu za sat i pol provedenih bez mene, pogotovo ako je upravo jela.

    To me podsjeća na moju sveki koja je svom sinu i meni (tada smo još bili mlađi ali itekako punoljetni) radila sendviče s pohancima, kuhanim jajima i salatom za put vlakom koji je trebao trajati sat vremena.

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sanja, ma to je sat i pol, koja glad. koja zedj.
    ok, ako je vrucina mozda moze biti zedna, al mislim da u tim godinama oni bez beda mogu bez wca, vode i hrane.

    i ako u park ili na plazu nosim nesto, to je iz gusta, ne iz potrebe.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja u svakoj generaciji muku mučim sa nekolicinom roditelja. Naime, na prvom roditeljskom sastanku kažem da se djeci kad idemo u kazalište, posjet muzeju, knjižnici i sl. ništa ne daje u ruksaku. Ruksak nam ne treba! Napomenem da djeca prije polaska doručkuju. Posjet traje oko dva školska sata ( 90 minuta) i toliko mogu izdržati bez hrane. Vodu nosim ja ili ćemo se u slučaju velike potrebe snaći ( ne idemo u Saharu). Izuzetak su vrući dani kad im vodu dozvoljavam da imaju i na stolu u učionici. Pa to spada u osnovnu kulturu. Ne možeš u kazalištu, muzeju, na predavanju i sl. otvarat sendvič i jesti , a o žvakanju kauguma da ne pričam. Moram priznat da ima dosta roditelja koji to ne prihvaćaju i uredno djecu u kazalište šalju sa kutijom keksa i bocom cole.
    A kad idemo na izlet u čiju je cijenu uračunat i ručak, savjetujem da ponesu samo vodu ili neku voćku ( prenajedu se grickalica i ne mogu pojesti plaćeni ručak). Ali to ipak shvaćam i donekle toleriram. I ja kad krenem na izlet odmah ogladnim .

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam tek prije koji mjesec postala svjesna te histerije oko neophodnosti gricaklica i neprestanog hranjenja
    kad je N. isla na terensku nastavu, na 5 dana
    roditeljski sastanak i uciteljska napomena da djeca ponesu grickalice za 5 dana
    pa onda 20-minutna rasprava da li da se sve gricaklice stave na jednu hrpu, i uzimaju svaki dan po malo
    ili im pustiti da imaju svaki svoje, pa nek sve potamane u prva 2 dana i onda do kraja nemaju nista


    neka djeca su nosila poseban ruksak sa grickalicama

    za nepovjerovati

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prije 3 godine vodim razred na maturalac, srednjoškolci, krećemo oko ponoći prvi obrok će nam biti večera taj dan

    i jedan učenik nosi 2 torbe, jednu normalne veličine i drugu veličine prosječnog frižidera.

    pogađate -hrana ,je bila u većoj torbi


    radi se o 18 godišnjaku kojemu je mama cca 20 sati puta ispekla nekoliko pilića, krmenadli, orehnjača par komada, makovnjača , suhih keksa par kila , voća količine za štand i tako redom

    i nije bio usamljen, jeli su cijelim putem ( bar nisu pjevali )

  29. #29
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ma, emily, klinci ti jednostavno obožavaju, čim sjednu u autobus, početi istraživati svoje ruksake i pritom pootvarati sve grickalice što imaju, koje, naravno, ne pojedu, nego samo probaju, a ostatak se uvijek uredno rasipa po ruksaku... onda gledaju tko kaj ima, pa isprobavaju jedni od drugih, pa se časte međusobno...

    i, da, valjda u svakoj generaciji ima po jedan klinackoji obavezno nosi PUN ruksak grickalica... (taj je obično glavna faca)...

    i ne bih rekladaje to stoga što su gladni, niti zato jerne mogu bez grickalica... to im je valjda zanimljivo, fora, ne znam ni ja kaj... ali skužila sam da ih to sve redom veseli...
    zato, kad god ide na neko putovanje, a ide često, stavim joj u ruksak i nešto od toga "zla"...
    nek' se djeca vesele!

    ali, da se vratim na temu, Sanja, ti si posve ispravno postupila: ne bih nija svojoj stavljala ruksak pun klope za 90-minutno predavanje... to vjerojatno roditelji te druge djece nemaju baš iskustva s ostavljaljem djece na nekim takvim aktivnostima/radionicama/predavanjima, pa su im stavili 'poputbinu', ono ne_daj_bože_elementarne_nepogode...
    naravno da mogu izdržati sat i pol bez hrane... mogu i puno dulje, ne boj se...


    e,da, jošovo:

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ta natrpavanja hranom totalno idu na zivce, a da o nepristojnosti ne govorim.
    Šta ima netko jesti usred predavanja od sat vremena? Pa imao 6 ili 66 godina?
    tako'e marta, slažem se u potpunosti!

  30. #30
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li sva ta djeca imala baš hranu u torbama? Nisu imala nešto drugo, vodu, bilježnice, neke druge potrepštine?
    Pa nemam rentgenske oči.

    Koliko sam vidjela, u onim džepovima sa strane su imali bočice s vodom, a što je bilo unutra, fakat ne znam. Bilježnice i slično im nije potrebno, zapravo im baš ništa ne treba. Kužim ideju da djeca kojoj su roditelji natrpali cijeli dan raznim programima sa sobom nose hranu, ali nevjerojatno mi je što su je konzumirali na predavanju i to bez ikakvog reda. Nije bilo trenutka u kojemu je predavač rekao "ok, sad je pauza za jelo", nego su djeca spontano vadila sendviče i grickalice i to hrdali praktički od početka do kraja.

    Fiona je danas opet išla samo s bočicom vode i nije to uopće više komentirala. Danas je, moram reći, bilo čak i više djece koja su došla bez ičega u rukama, čak i bez vode. S druge strane, opet je bilo onih koji su baš za vrijeme predavanja morali jesti.


    M71, mogu si misliti koji su miomirisi krenuli busom nakon što su klinci počeli vaditi pečene piceke i krmenadle iz svojih priručnih torbi-frižidera. Ali i ja sam imala mamu paničarku koja mi je za dvosatno putovanje davala po pet sendviča (iako sam uvijek jela kao vrapčić), tako da posve kužim koja vrsta brige stoji iza toga.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pohano u autobusu je jedna sasvim druga kategorija od ove sanjine

    ja i dan danas čim sjednem u neko prevozno sredstvo, na duže od sat vremena, odmah sam gladna.
    u avionu živim za onaj obročić

  32. #32
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    u avionu živim za onaj obročić
    Joj, i ja.

    I uvijek iznova nezadovoljno mrmljam u bradu ako letim skupljim aviokompatnijama koje su na europskim letovima uvele samo kavu i kolač ili tako nešto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •