Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Lasersko skidanje dioptrije

  1. #1
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno Lasersko skidanje dioptrije

    Često imaju akcije na laserskom skidanju dioptrije, veća konkurencija pa i cijene padaju. Ja sam prošli tjedan platila 11000 kn oba oka u priznatoj zagrebačkoj klinici i napokon vidim.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    skinula si na 0,00?

  3. #3
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    skinula si na 0,00?
    Na prvom pregledu nakon operaije je bilo 0,00. Nadam se da će tako i ostati, da neću biti među onih 1-2% kojima se vraća dio dioptrije. Na pregledu su mi rekli da mi se može, s obzirom na moju prijašnju dioptriju, vratiti cca. do -0,75 i da se može raditi dokorekcija.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    laura, možeš li malo više detalja o tom skidanju dioptrije. Ne koja je klinika, nego ono korak po korak.

    Idu li oba oka isti dan? Da li boli, da li nečim fiksiraju glavu i/ili oko, koliko traje, kakav je osjećaj lasera u oku, kad progledaš normalno, kad ideš doma, ma sve bih htjela znati...

  5. #5
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    laura, možeš li malo više detalja o tom skidanju dioptrije. Ne koja je klinika, nego ono korak po korak.

    Idu li oba oka isti dan? Da li boli, da li nečim fiksiraju glavu i/ili oko, koliko traje, kakav je osjećaj lasera u oku, kad progledaš normalno, kad ideš doma, ma sve bih htjela znati...
    Znači, prvo treba obaviti detaljan pregled u kojoj mjere dioptriju, širinu zjenica, debljinu rožnice, očni tlak... (pregled traje oko 90 minuta). Tim pregledom utvrđuju je li pacijent kandidat za lasersko skidanje dioptrije i predlaže mu se jedna od metoda, upoznaju s mogućim komplikacijama i tijekom operacije.
    Na dan operacije ponovno naprave detaljan pregled određivanja dioptrije. Pacijent čita sve o operaciji i potpisuje suglasnost da je s mogućim rizicima upoznat. Desetak minuta prije odlaska pod laser sestra pacijentui da jedan apaurin od 5 mg i brufen protiv bolova, nakapa oči kapljičnom anestezijom, zalijepi pufere sa svake strane sljepoočnice i nakon pet minuta u oči nakapa jod. Sama operacija oba oka s pripremama traje 15-ak minuta. U sali te polegnu na ležaj, glavu namjeste ispod lasera. Zatim slijedi operacija jednog pa drugog oka. Lijevo oko zatvore puferom, a na desnom oku ljepljivom trakicom zalijepe trepavice, stave na oko držač vjeđa, dr. nakapa oko nekakvom tekućinom, spužvicom pokupi višak tekućine. Bitno je da je pacijent miran i sluša upute, tj. pažljivo gleda u zelenu točkicu znad oka. Tada slijedi najneugodniji dio operacije, a to je vakuum kada pacijent ništa ne vidi, a osjeti samo snažan i neugodan pritisak na oko (nije bolno, samo neugodno i traje svega 6 sekunda; svaka se sekunda naglas odbrojava, a pacijent drži i stišće ruke drugog doktora u sali). Tada u biti laser radi poklopac na rožnici koji zatim operater otklopi, a zatim laser na 16 sekunda brusi dioptriju (što pacijenzt čuje kao zujanje i osjeti se neki miris, ali nije ništa ni strašno ni neugodno). Također se svaka sekunda brušenja dioptrije odbrojava. Nakon toga operater vraća poklopac na rožnicu, ponovno nakapa oči nekom tekućinom i po potrebi na oko stavi terapeutsku leću. Isti postupak slijedi i na drugom oku. (Znači, meni je najneugodniji bio osjećaj vakuuma jer sam imala osjećaj kao da mi netko gura oko prema unutra.)
    Nakon operacije vid je mutan, pacijent ima osjećaj kao da gleda kroz vodu. Osobno, vidjela sam puno bolje nego bez naočala dok sam imala dioptriju. Nakon toga sestra daje detaljne upute o ponašanju sljedećih nekoliko dana. Kući se ide otprilike pola sata nakon operacije, a obavezno je imati sa sobom pratnju. Taj sam dan provela u sunčanim naočalama u zamračenoj prostoriji kapajući svakih sat-dva umjetne suze i svaka dva sata kapljični antibiotik. Na povratku kući mogla sam vidjeti brojeve registracija auta, što mi je bilo iznenađenje. Kako je vrijeme odmicalo, vid mi je bio sve bolji i bolji. Sljedeće jutro sam normalno vidjela i na pregledu dioptrija nije bila zabilježena. Nakon operacije još imam osjećaj suhoga oka, što ublažavam tim umjetnim suzama.
    Uglavnom, još uvijek ne mogu vjerovati da, kad se noću probudim, vidim, primjerice, koliko je sati na digitalnom satu u sobi.

  6. #6
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Meni su rekli da ne smijem dojiti, i treba proci barem 6 mj od prestanka.
    I nisam kandidat

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    joj, sad si me podsjetila na taj prekrasan osjećaj kad shvatiš da vidiš (ja sam prije par godina skidala dioptriju, a nakon mene i MM, sad kad vidimo stare slike dvoje cvikeraša, kao da to nismo mi...).

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Prolazili su me trnci od malo straha cijelo vrijeme čitanja posta, ali kad sam pročitala zadnju rečenicu, trnci su nestali.

    Samo onaj tko ne vidi dobro može znati što znači usred noći vidjeti brojke na satu. Meni nemoguća misija. Netko bi rekao da je to banalno, ali nije.

    No, bojim se da ću razmišljati dok ne postanem prestara za operaciju, a možda i ne. Puno ti hvala što si sve napisala.

  9. #9
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli da ne smijem dojiti, i treba proci barem 6 mj od prestanka.
    I nisam kandidat
    Ja još uvijek dojim i nisu to uzimali kao problem s obzirom da mi se nakon prve trudnoće i dojenja, a ni u ovoj trudnoći i tijekom ovoga dojenja nije mijenjala dioptrija (bila je stalna već nekoliko godina).
    Nisam jedino na dan kad je bila operacija dojila (da se taj jedan apaurin i brufen izluči iz tijela).
    Posljednje uređivanje od laura29 : 15.07.2012. at 21:45

  10. #10
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    I drugi put .

  11. #11
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, sad si me podsjetila na taj prekrasan osjećaj kad shvatiš da vidiš (ja sam prije par godina skidala dioptriju, a nakon mene i MM, sad kad vidimo stare slike dvoje cvikeraša, kao da to nismo mi...).
    Cvikere sam spremila u njihov etui 13.7.2012. (petak 13.) u 11.40. Nisam ih još iz njega izvadila, čak ih nemam potrebu niti pogledati. Nadam se da mi neće niti trebati tamo negdje do 45. kad će me posjetiti staračka dalekovidnost.

    Riječanka, je li se tebi vratio dio dioptrije nakon operacije?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ne. ni meni (ja sam skinula u veljači 2009.) ni MM-u (on je skidao u kolovozu 2010.) se dioptrija nije vratila (0,00 oboje). i meni je bila stabilna dioptrija godinama prije operacije. i sada nakon trećeg poroda ne vidim razliku. jedino povremeno moram pripaziti na vlaženje oka (stavim umjetne suze ili jedne biljne kapi, kada osjetim suhoću).
    mislim da smo imale drugačiju metodu skidanja, jer sve je otprilike isto, ali ja se ne sjećam nikakvog pritiska ni vakuuma, samo da mi je tih par sekundi kad se zacrnilo bilo jedino što me uplašilo (ono, prođe ti kroz glavu - hoće li se vratiti svjetlo, jesam li zaista to trebala...ali, upozore na to i zaista brzo prođe).

  13. #13
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Joj čitam ovo i strah me lovi ja idem na pregled 11.08. vidjet da li sam kandidat za skidanje dioptrije na oba oka imam -4 !

  14. #14
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    sbonetic, ne moraš se bojati, nije zaista ništa strašno. Samo treba biti realan u očekivanjima rezultata operacije i upoznati se s mogućim rizicima. Trebala bi vidjeti kao što vidiš s lećama.
    Riječanka, meni je dioptrija skidana Lasik metodom, tebi vjerojatno PRK-om.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    sbonetic, ne moraš se bojati, nije zaista ništa strašno. Samo treba biti realan u očekivanjima rezultata operacije i upoznati se s mogućim rizicima. Trebala bi vidjeti kao što vidiš s lećama.
    .
    dobro da si ovo napisala jer bi meni to bilo uludo bacene pare
    ja ne vidim ni sa naocalama ni sa lecama, nadala sam se da bi mi operacija napokon pomogla da vidim


    blagotise
    uzivaj u pogledu

  16. #16
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i mene je malo bila frka dok sam ovo čitala ali viditi usred noći koliko je sati bez naočala-neprocjenjivo!!

    iako , znam da su popusti i akcije ali meni je 11000 za tu operaciju nažalost sf trenutno...možda jednog dana i ja progledam..

  17. #17
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još uvijek dojim i nisu to uzimali kao problem s obzirom da mi se nakon prve trudnoće i dojenja, a ni u ovoj trudnoći i tijekom ovoga dojenja nije mijenjala dioptrija (bila je stalna već nekoliko godina).
    Nisam jedino na dan kad je bila operacija dojila (da se taj jedan apaurin i brufen izluči iz tijela).
    i meni je dioptrija ista vec godinama. Na jednom oku je 0,0
    A na drugom -2,5 +2,5 cilindar
    Odmah me doktorica otkantala da mi laser nis ne bi pomogao.
    A ni sa lecom ne vidim bas naj. Meni je san gledat tv sa oba otvorena oka.
    Ti si imala znaci samo dioptriju?

  18. #18
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    laura, jesi li suglasna da topic razdvojim i prebacim na zdravlje odraslih? ovdje ne moze ostati.
    Posljednje uređivanje od Storma : 15.07.2012. at 23:57

  19. #19
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    laura, jesi li suglasna da topic razdvojim i prebacim na zdravlje odraslih? ovdje ne moze ostati.
    Jesam.

  20. #20
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je dioptrija ista vec godinama. Na jednom oku je 0,0
    A na drugom -2,5 +2,5 cilindar
    Odmah me doktorica otkantala da mi laser nis ne bi pomogao.
    A ni sa lecom ne vidim bas naj. Meni je san gledat tv sa oba otvorena oka.
    Ti si imala znaci samo dioptriju?
    Imala sam dioptriju i cilindar oko +1 na jednom oku koji mi nije stvarao teškoće. Osim toga, oči su mi zdrave.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    I meni su skidali lasik metodom, možda je do dioptrije, a možda sam i zaboravila ili me mrak tako okupirao da nisam osjetila vakuum. Ja sam imala samo dioptriju, a MM je imao i cilindre, tako da, disciplina, dok ti ne naprave pregled da utvrde jesi li kandidat, ne gubi nadu. Što se financijskog dijela tiče, može biti vremenom samo povoljnije, ne i skuplje. MM je oba platio kao ja jedno oko, famozna akcija je stalno produžavana i odmah je rekao da nema šanse da ikad vrate cijenu na početnu, i bio je u pravu. Ali, budući da sam se opasno približila staračkoj dalekovidnosti, nije mi žao što nisam čekala, svaki dan bez naočala toliko mi je promijenio život da ne žalim tog novca (objektivno je to još puno precijenjeno kod nas, ali...)

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja ne bi ništ dirala, ali ja sam posebna kategorija i imam prizme, vjerovatno nisam ni kandidat.

    Što reči ja spavam s naočalama, jer po noći hranim klinca, pa ga stavljam pišat , pa sve okolo naokolo i jako mi je bitno da znam kad se bembo probudil za cicanje

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je proslo 5 godina od operacije... najbolje utrosenih 3.000eur u zivotu.
    Koliko sam izbjegla frustrirajucih, neugodnih ili cak jednostavno po zivot opasnih situacija u ovih pet godina... npr. ne moram brinuti vise nikada da ce mi usred voznje spuznuti leca pa odjednom ne vidim. Ili se probuditi u autobusu, satoru i sl. i poluslijepo stavljati napamet lece u totalno nehigijenskim uvjetima. Ili plivati poluslijepa i onda biti totalno frustrirana da cu stat na jeza jer ne vidim gdje stajem... Da ne spominjem budjenje iz anestezije nakon cr i koliko bi mi osjecaj dezorjentiranosti bio veci da jos uz sve i ne vidim.

    Ne smeta me vise ni vjetar ni prasina ni dugo gledanje u monitor, po noci vidim djecu i na sat, nema vise da zaspim s lecama i probudim se potpuno sljepljenih i polu-upaljenih ociju, uvijek prepoznajem ljude, ne razmisljam automatski da moram sjest vise naprijed, ako zaboravim u ducanu sifru voca s vage mogu pogledati do police i procitati, na moru uzivam dok ronim i gledam podmorski svijet itd itd itd. Lista je beskrajna, i stvarno je zivot s dioptrijom 0 puno bolji od onog s lecama ili naocalama. Bar meni je.

    Inace, imala sam visoku dioptriju i ni s lecama ni s naocalama nisam vidjela tako dobro i ostro kao sad nakon operacije.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.07.2012. at 10:32

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    cure kolko vas je bilo na lečama, ja sam davno ( s 18 , pa s 22) bila na lečama,istina bile su takve kakve jesu tad tvrde i polutvrde, ali svaki vjetar koji je puhnuo kao da me je nosil, a nisam baš bila sitna, radi toga sam se uredno vratila naočalama, radim ih tam gdi sam i nekad i sama radila u mladim danima, samo kaj sad radi sin , a ne otac ili ja.
    S naočalama i plivam jer moram videt decu s bove, istina imam neke rezervne stare koje za tu svrhu nosam po plaži. I trčkam i nanašam sve s napočalama, jer su one moj stil života.

    Inače sječam se kak je moja mama bila jako osjetljiva na oči, ono stvarno pepeljare nosila, , u godinama počela i siva mrena pa joj operirali , i vidla je kolko je vidla bez naočala ( inače je imala kapilare popucane pred cca 25 godina, ali to je priča), ali ju je stalno bilo strah kad je išla na operacije, tak da su je i par put vratili zbog tlaka.

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Negdje sam čitala da ne skidaju + dioptriju. Ja imam +4 i +5, astigmatizam, cilindri...ma baš neka zeznuta dijagnoza, svaki okulist češka glavu nakon pregleda. Jel zna netko, postoji li barem mala mogućnost da budem kandidat?

  26. #26
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Uh, zainteresirala si me...iako mi ovo mi nije financijski dobra godina, nikako...
    Ima li kakva dobna granice? Ja imam minus i astigmatizam (što god da to je).
    Jel daju na rate?
    Posljednje uređivanje od Dijana : 20.07.2012. at 16:02

  27. #27
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mm je astigmatizam bio veći problem nego dioptrija, kaže da bi jednom godišnje išao na op da je to potrebno za ovakav ishod
    koliko se ja sjećam, ide na rate

  28. #28
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, zainteresirala si me...iako mi ovo mi nije financijski dobra godina, nikako...
    Ima li kakva dobna granice? Ja imam minus i astigmatizam (što god da to je).
    Jel daju na rate?
    Za dobnu granicu ne znam, znam samo da ne preporučuju mlađima od 20 godina, tj. dok se oko ne razvije potpuno i dok se dioptrija ne ustali. A što se tiče plaćanja, može na 12 rata bez kamata, dio keš, dio kartice; ma svakako, bitno da se plati.

    Evo već tjedan dana vidim i svakim sam danom oduševljenija svojim vidom.
    Uživam čitati reklame, registracije auta... dok vozim. Još uvijek navečer zastanem i pomislim trebam li skinuti leće ili naočale.
    A ronjenje, u tom ću tek uživati jer ću napokon moći biti u moru bez leća.

  29. #29
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam čitala da ne skidaju + dioptriju. Ja imam +4 i +5, astigmatizam, cilindri...ma baš neka zeznuta dijagnoza, svaki okulist češka glavu nakon pregleda. Jel zna netko, postoji li barem mala mogućnost da budem kandidat?
    Skidaju i + diotptriju, mislim do +4, također i astigmatizam do neke granice. Najbolje je napraviti pregled i posavjetovati se s oftalmologom.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a minuse do kolko?

  31. #31
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    do -10 lasik-metodom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •