Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Uvjeti za pratnju na porodu - SVA RODILIŠA - pomoć!

  1. #51
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno, kako je sve u očima promatrača. Ja sam gledala tate koji tako lijepo obavljuju posao pratnje iako ne moraju biti tamo ( a ima ih puno koji i nisu), suze su mi došle od ganuća kako su skupa i kako je sve prošlo dobro, i kako mame, unatoč bolovima, dobro izgledaju jer im je očito dobro, a vi vidite nešto sasvim drugo.
    A, dobro, različiti smo.
    Slažem se, mene doduše nisu ganuli očevi nego onaj trenutak kada je majka primila u ruke svoju bebu i taj osjećaj kojeg sam se sjetila............

  2. #52
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    da super očevi (ili pratnja) dođu zadnjih sat vremena jer prije toga nisu dopušteni, a ljudima koji su radili reportažu to nije bilo čudno niti su se pitali zašto. babica koja voli kad je "opsadno stanje" da to je prekrasno, tada se svima šibne drip na maksimum, dolantin i spasmex svima, epiziotomije samo da se rađaonice što prije prazne. umjesto da im bude super kad je tiho, kad se mogu svakoj rodilji posvetiti i pružati joj privatnost i dostojanstvo, njima je super kad je na traci i žene ne stignu sudjelovat uopće.

    imamo još puno, puno za popraviti u našim rodilištima :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam prije 3 godine u Koprivničkom rodilištu bila sa šogoricom na porodu, i to s tim da je ona samo dva dana prije najavila tamo da ću ja biti u pratnji. naravno tečaj nisam trebala, jer sam i sama rodila prije 6 godina, i znam da su samo u neku bilježnicu upisale moje ime i prezime, dale mi onu plavu kutu i to je to. Nažalost nisam uspjela ostati do kraja, jer je došlo do komplikacija pa je šogorica hitno morala na carski a normalno da tamo ne puštaju nikog unutra. Eto to je bilo prije 3 god. Sada čekamo bebu i htjela bi svakako da moj mm bude uz mene, pa ću se raspitati što je sve potrebno, pa javim, a ako ima koja kakvih saznanja neka javi . E da još samo da velim kako imam supersnažnu šogoricu koja mi zamalo slomila ruku kako me čvrsto držala, a kad me ugrizla od bolova, ne sjećam se točno al mislim da sam i ja skupa sa njom vrisnula

  4. #54
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja već neko vrijeme pokušavam dobiti info da li u petrovoj vrijedi obavljeni tečaj iz bilo kojeg dz-a ili mora biti baš onaj njihov?
    Nemojte me zezati!!
    Dakle, MM koji je prošao tečaj i dva puta prisustvovao porodu ( prvi put na Merkuru ga nisu pustili iako smo tamo prošli tečaj, druga dva puta u VŽ, samo platili) sada bi trebao još jednom ići na tečaj jer ću spletom okolnosti roditi u Petrovoj?? Mislim, stvarno?
    Ovo je za novine... i vjerujte, ako bude prirodan porod (i izbjegnemo carski) a njega ne puste da bude sa mnom, bit će u novinama...

  5. #55
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Prijateljica je rodila u Petrovoj prije mjesec dana i nitko nije ni tražio potvrdu njezinog muža. Ni njihovu ni od dz.
    Ali ne znam službenu informaciju.

  6. #56
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Slazem se! Jos sa obzirom da su porezi takvi kakvi jesu, ne bi se nista trebalo placati. Ja sam rodila u UK, MM je bio na cijelom porodu i spavao sa mnom i bebom u sobi 3 dana, sve dok nismo optusteni iz bolnice. NIsta nismo morali platiti. Osim toga, to sto ocevi dodju na izgon je vise za show. Muzeva ti potpora najvise treba satima prije izgona.

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    da super očevi (ili pratnja) dođu zadnjih sat vremena jer prije toga nisu dopušteni, a ljudima koji su radili reportažu to nije bilo čudno niti su se pitali zašto. babica koja voli kad je "opsadno stanje" da to je prekrasno, tada se svima šibne drip na maksimum, dolantin i spasmex svima, epiziotomije samo da se rađaonice što prije prazne. umjesto da im bude super kad je tiho, kad se mogu svakoj rodilji posvetiti i pružati joj privatnost i dostojanstvo, njima je super kad je na traci i žene ne stignu sudjelovat uopće.

    imamo još puno, puno za popraviti u našim rodilištima :/

  7. #57
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Na oba poroda je sa mnom bio muž,od početka do kraja i to jednom u Petrovoj,a drugi put u Vinogradskoj. Što se tiče Petrove morali smo imati potvrdu o tečaju, u Vinogradskoj ništa.

  8. #58
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj bigwish prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije 3 godine u Koprivničkom rodilištu bila sa šogoricom na porodu, i to s tim da je ona samo dva dana prije najavila tamo da ću ja biti u pratnji. naravno tečaj nisam trebala, jer sam i sama rodila prije 6 godina, i znam da su samo u neku bilježnicu upisale moje ime i prezime, dale mi onu plavu kutu i to je to. Nažalost nisam uspjela ostati do kraja, jer je došlo do komplikacija pa je šogorica hitno morala na carski a normalno da tamo ne puštaju nikog unutra. Eto to je bilo prije 3 god. Sada čekamo bebu i htjela bi svakako da moj mm bude uz mene, pa ću se raspitati što je sve potrebno, pa javim, a ako ima koja kakvih saznanja neka javi . E da još samo da velim kako imam supersnažnu šogoricu koja mi zamalo slomila ruku kako me čvrsto držala, a kad me ugrizla od bolova, ne sjećam se točno al mislim da sam i ja skupa sa njom vrisnula
    Za Koprivnicu treba biti potvrda o tečaju, bilo kad da je završen, tj nije bitno koliko je star.
    Mene nisu ni pitali imam li, a imala sam i mm je bio samnom od samog početka. Za razliku od prije 8 god, kad ga nisu pustili ni blizu a tečaj smo imali

  9. #59
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi smo imali potvrdu no nitko nas nije pitao za nju... Rodila sam u Zajčevoj (Merkur) i muž je bio sa mnom čitavo vrijeme od kada sam ušla u box do kraja (a trajalo je.... )))) Samo si je morao sam kupiti ono odijelo jer se bez njega ne može unutra. To smo uzeli u ljekarni na VV i mislim da je bilo cca 40 kn.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Na oba poroda je sa mnom bio muž,od početka do kraja i to jednom u Petrovoj,a drugi put u Vinogradskoj. Što se tiče Petrove morali smo imati potvrdu o tečaju, u Vinogradskoj ništa.
    Drugo sam rodila u Vinogradskoj i muz je bio cijelo vrijeme sa jedne strane vrata na hodniku a ja sa druge. TO mi je bilo potpuno suludo... doslo mi je da i ja izadjem van sa njegove strane hodnika.
    to je bilo 2010.

    sada se upravo najvise uzasavam tog dijela sto zena mora sve sama odraditi a njega puste onih 15minuta pred kraj u radaonu.
    I da, ni tu nije mogao ostati koliko smo htjeli, vec su ga nakon 20tak minuta potjerali van......

  11. #61
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    U Vinogradskoj je sad muž cijelo vrijeme s tobom. Ništa ne odrađuješ sama.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    ovo jos uvijek ne vjerujem dok ne vidim.....

  13. #63
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Kad smo bili u boksu, muž je bio sa ženom pored nje, a ona bas i nije bila blizu poroda. Ili je jaaako dobro sve podnosila. A drugi su bili s bebom i žena nam je rekla kako je rodila dva sata prije.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •