Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: mei tai vs. obična nosiljka

  1. #1
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno mei tai vs. obična nosiljka

    bok cure!
    evo mislim se bi li kupila mei tai ili običnu nosiljku pa me zanimjau vaša mišljenja...
    kod mei tai mi se čini da beba nema puno slobode, prilipljena je uz roditelja i ne može okolo gledati,e i ne može gledati prema van...a vidim i kad se male bebe vežu u nju da i rukice stoju samo uz tijelo i to je to... ali, zgodno ju je držati na kolicima pa je u svakom trenutku možeš koristiti, brzo se zaveže i ideš.
    obična nosiljka -- može u svakom smjeru pa čak i ležeći. našla sam jednu široku između nogu tako da nije opterećenje za zdjelicu i kukove, kopča se okolo leđa i izgleda dosta jednostavna. beba je vezana sigurnosnim pojasevima,ali ima više mjesta za ruke i noge.. jedini minus mi je što je spužvasta i velika te mi je glupo držati je u kolicima.... mislim ili ideš vani s njom ili bez nje je li tako?
    dajte malo svoja mišljenja, bebač mi ima 5mj i 8500kg...imajte na umu da se ne radi o dugim šetnjama već više kratkih nošenja...
    pozz

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ne znam kakva je to obična nosiljka (valjda neka moderna sa kopčama?), ali ni u jednoj nosiljci se dijete ne smije nositi tako da je leđima na tvom trbuhu, dakle, prema van.
    U mei taiju se može nositi trbuh-na-trbuh, na bok i na leđa. Ručice mogu biti i izvan nosiljke i nemam dojam da je D. bio stisnut. Okretao se na sve strane. Jedino što bih voljela da sam nošenje na leđima izvježbala ranije (počeli smo nakon 1 god.). Mislim da ležeći položaj nakon što je dijete veće, nije toliko bitan jer je D. dojio i sjedečki u MT. Ležečki je dojio u slingu kad je bio manji (do 6 mj.).

  3. #3
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ni ja ne kuzim sto ti je obicna nosiljka? Ako mislis na klokanicu, onda sam definitivno radije za mei tai.
    Mozda mislis na ergonomsku nosiljku kao sto je ergo baby. Ona je super, ali ni u njoj ne mozes dijete nositi prema naprijed.
    Nosenje naprijed se ne preporuca (ovo vec gore spimenuto- bebina ledja na tvoja prsa).

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što bih voljela da sam nošenje na leđima izvježbala ranije (počeli smo nakon 1 god.)..
    od kad moze na ledja?

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kljucic, moze u buda polozaju u slingu ili marami. teziste tada nije na stidnoj kosti kao u klikanici (kad to vidim zaboli me ista)

    klokanicu (obicne nosiljke) ne bi nikad uzela i neckala bi se jedino izmedju marame, MT, slinga i poucha. srecom imam ih sve pa ne moram
    Posljednje uređivanje od leonisa : 23.07.2012. at 12:05

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    od kad moze na ledja?
    Mi smo počeli sa nekih 6 mj.

    Da odgovorim na početno pitanje; mei tai uvijek! Klokanica je nezdrava i neudobna i mami i bebi.

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    super, onda bismo mogli i mi probat brzo

  8. #8
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Nosenje naprijed se ne preporuca (ovo vec gore spimenuto- bebina ledja na tvoja prsa).
    Zašto?

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Zato jer bebi noge vise. Zato su cure gore napisale da može samo u buda položaj, znači noge podignute visoko i prekrižene. Najpravilniji položaj je prsa na prsa, bebi raširene noge i podignuta koljena, kao što je u mei tai, slingu, marami...

  10. #10
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer bebi noge vise. Zato su cure gore napisale da može samo u buda položaj, znači noge podignute visoko i prekrižene. Najpravilniji položaj je prsa na prsa, bebi raširene noge i podignuta koljena, kao što je u mei tai, slingu, marami...
    Nisam vidjela da se spominje buda položaj.
    Meni se čini da u klokanici bebe "vise" i kad su okrenute prsa na prsa.

  11. #11
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Prilikom nošenja bebe u marami ili mei tai-u u položaju da je beba okrenuta prsima na prsa osobe koja ju nosi koljena su iznad kukova, kao žabica, te zdjelica i kralješnica ne trpe težinu tijela. U nosiljkama djeci nogice vise ta se "mlate" prilikom hodanja što nikako nije dobro za kukiće koji okoštavaju, ali i zbog cirkulacije. Nikako nije dobro nositi bebu okrenutu da gleda van, tj. leđima na prsa nosača. Zašto, zato što majke imaju grudi i trbuščiće, ali i općenito nam trup s prednje strane nije ravan, tako da beba nema podlogu pod cijelim leđima nego samo djelomično, i čak su iskrivljene u kontra smjeru, prema nazad. Glava bebe u nosiljci pada prema naprijed, a njima je nakon nekog vremena teško držati glavicu, a nemaju je na što nasloniti. U mei tai-u beba ima pravilan položaj nogica, naslanja glavu na nosača kada se umori ili joj se spava. Djeca se vole nositi pripijeni uz roditelje, a moji sasvim dobro i dovoljno vide i kada su okrenuti prema meni dok se nose. Mei tai je udobniji jer je mekan, dijete se može meškoljiti, pomicati, kao kada ga nosite na rukama. Težina se pravilno rasporedi pa je lakše za nositi. U nosiljkama dijete visi iz nje i trup mu stoji uspravno što nije dobro pogotovo ako bebica još ne sjedi niti se samostalno posjeda. eto nadam se da sam pomogla...

    Ako sam nešto fulala nek me isprave iskusnije rode...

  12. #12
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    mei tai i za mene uvijek, em ravnomjerno raspoređena težina bebe pa ti ju uopće nije problem nositi i duže vrijeme...

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vidjela da se spominje buda položaj.
    Meni se čini da u klokanici bebe "vise" i kad su okrenute prsa na prsa.
    Dobro ti se čini, zato klokanice nisu nikako preporučljive. A pogotovo za dečke kojima se previše zagrijavaju testisi em u peleni em kod takvog nošenja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zvornik,BiH
    Postovi
    56

    Početno

    A ima li negdje precizno uputsvo za koristenje mai tai...slinga ....i kog proizvodjaca preporucujete....ja bih kupila mai tai,ali ne znam koji priozvodjac je zaista dobar....

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Youtube je prepun uputa o koristenju. Pogledaj i na stranici pixiekid.
    Ako si u Bih ima tamo i super sivalica babysaurus (ima je na netu i na fejsu)..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zvornik,BiH
    Postovi
    56

    Početno

    hvala na brzom odgovoru...provjericu za ovu u BiH....jer mi je to najlaksa opcija za dostavu....puse i hvala, ako ima jos neko neku sugestiju pisite slobodno

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne znam dostavlja li pixiekid i u bih, al ja bi ti preporucila njihov, divni su <3

    http://www.pixiekid.com/

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pixiekid svakako! Najljepši i daleko najkvalitetniji. Na njihovoj stranici provjeri dal se održava njihova besplatna škola nošenja negdje u tvojoj blizini. Ja sam bila, traje neka 2 sata i stvarno sam tamo potpuno savladala i sling i mei tai. I ako ideš u tu školu dobiješ popust na kupnju.

  19. #19
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    hvala vam svima na odgovorima. kupila sam mai tai i prezadovoljna sam! jedino imam pitanje što se tiče vezivanja. dakle bebača vezujem prsa o prsa i ne čini mi se prirodno napraviti mu čvor na leđima, a prekratke su mi trake da napravin twist pa između nogu i završim sa čvorom na svojim leđima... iskusne mame mogu li bebu od 5mj vezati unakrsno po leđima pa između njegovih nogica i dupli ispod guze? nisan nigdi vidila da se to radi,a čini mi se da ima dobru potporu samom MT na leđa, ne ispada mi sa strane. još nešto,čini mi se da baš sjedi u MT, može li mu to naškoditi?

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Za ovo vezivanje ne znam jer ga nisam koristila. Sto se tice sjedenja- ako su nogice rasirene i razina koljena u razini guze i povis- onda beba ne sjedi, i nema opterecenja na trticu.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne moraš radit tvist, ja samo prekrižim na njegovim leđima, provučem ispod nogica i onda zavežem iza. A taj križ spustim niže dole da mi bude ful stabilan. I kako kaže S2000, dok su nogice tako raširene nema straha, bitno da su koljena više od guze.

  22. #22
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    ja isto imam pixiekid sling i mei tai i jako sam zadovoljna.

  23. #23
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraš radit tvist, ja samo prekrižim na njegovim leđima, provučem ispod nogica i onda zavežem iza. A taj križ spustim niže dole da mi bude ful stabilan. I kako kaže S2000, dok su nogice tako raširene nema straha, bitno da su koljena više od guze.


    kužin,ali opet prekratke su mi trake.. mogu vezati na njegovim leđima ili kad prekrižim svoja leđa provuči odma ispod njegovih nogu i vezati ispod guze.. tako da nema dodatne potpore na leđa. što mislis je li mogu na taj način koristiti MT ? kupila sam je preko tabita.shop i nisam uopće mislila da mi možda bude kratka, sad mi nema povratka

  24. #24
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Nošenje na leđima neki kažu od 6 mj, neki tek iznad prve godine
    http://www.pixiekid.com/upute.pdf
    http://www.dodoty.com/mei-tai-video-upute.html

    moji taj položaj nisu voljeli..

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kukunka prvotno napisa Vidi poruku
    kužin,ali opet prekratke su mi trake.. mogu vezati na njegovim leđima ili kad prekrižim svoja leđa provuči odma ispod njegovih nogu i vezati ispod guze.. tako da nema dodatne potpore na leđa. što mislis je li mogu na taj način koristiti MT ? kupila sam je preko tabita.shop i nisam uopće mislila da mi možda bude kratka, sad mi nema povratka
    Ahaaa nemaš Pixiekidov! Pa tak reci! Nije mi nikak bilo jasno kak ti je prekratko, ima i mene podosta a opet ima i previše trake. Možeš vezat samo na bebinim leđima, zašto ne? Čvor namjesti tako da bude beba što više stisnuta k tebi jer će ti tako biti udobnije za nosit.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •