Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: IVF nak0n tr0mb0ze

  1. #1
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno IVF nak0n tr0mb0ze

    Ukratk0....U trudn0ći sam si davala heparin,nisam na vrijeme prešla na Martefarin i d0bila sam tr0mb0zu.0kidač je bila p0steljica k0ja nije d0br0 iskiretirana.
    Jedn0 vrijeme sam pila Martefrin i prekinula s njime kad je CDI vena p0kaza0 da nema tr0mb0ze.
    U pet0m mjesecu sam bila u kl0mifensk0m p0stupku+ estr0fem(nisam bila na heparinu),u zadnji tren nije 0drađen Ivf već Aih,neuspješn0.
    Krajem šest0g mjeseca sam 0pet d0bila tr0mb0zu.Prep0ruka mi je d0živ0ta terapija Martefarin0m.
    Zanima me dali ima 0vdje na f0rumu žena k0je su na staln0j terapiji Martefarin0m,te su nak0n preb0ljene tr0mb0ze ipak išle u p0stupak p0tp0m0gnute 0pl0dnje.
    Znam da bih trebala biti zaštićena heparin0m kr0z p0stupak te nastaviti s njim ak0 je beta p0zitivna,ili ak0 je neg.krenuti 0pet sa Martefarin0m...ali k0ja je šansa da se nešt0 ipak isk0mplicira
    Svaki savjet je d0br0d0ša0

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dok ti se niko ne javi i za slučaj da se niko ne javi - ne sjećam se na PDF-u Potpomognuta tromboze i IVF-a.

    Sjećam se plućne embolije i prestanka s IVF tretmanima (ne samo zbog toga, ako se dobro sjećam, to je bio trigger, bilo je tu puno toga u igri). Ako ti je to imalo relevantno, posearchaj malo nick Dodirko, možda se i javi pa te vidi, ali, više-manje nije na ovom PDF-u više.

    Ono što bih ti ja preporučila, s obzirom da si u Osijeku, a i da imaš taj Asherman (nemam pojma što je to, da se sad ne pravim pametna i guglam) - je dolazak u ZG- i spiku s relevantnima (ako dobro kužim da su to ti).

    A to su ti sljedeće, po meni, stvarno obavezne postaje (za slučaj da ih nisi već obavila):

    - prof. Zupančić, Rebro (top 1. hematologica u RH, ako sam dobro informirana);
    - prof. Đelmiš (ginić) i njegov tim u Petrovoj (ako su još tamo i ako rade - oni hendlaju trudnoće koje imaju "trombo-anamnezu").

    Tek kad s njima pospikaš, znat ćeš koliki su ti rizici toga svega. Eventualno možeš i na savjetovanje kod dr. Radončića (privat ginić), ali nikako ne bi zaobilazila adresu nekog vrhunskog hematologa, pa koliko čekanje na njega trajalo.

    Ako mogu bit iskrena, i ako imate resursa, savjetovala bi izmicanje iz KB Osijeka alltogether, barem vezano za henlanje neplodnosti - ako uskoro ne upali bilo prirodno, bilo kod njih. Barem u ZG, ako ne i vani.

    Trudnice sa svakakvim poremećajima iznašaju trudnoće, i sa svakakvim terapijama... ali, ja ti svejedno savjetujem malo puta u ZG i obraćanja gorenavedenima.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 12:34

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Kao rasvjetljenje - Dodirko nisu našli nikav poremećaj vezano za trombofilije, "osim" što je doživila obostranu plućnu emboliju nakon antibebi. Ti si jednu trudnoću već usjpešno pregurala, bez "incidenata", ako dobro kužim i to bi trebalo bit nešto što ohrabruje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 12:36

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A izmicanje iz KB Osijek vezano za liječenje neplodnosti ti savjetujem jer je očito da ti ulaziš u neke nemale rizike samom terapijom čim si doživila opet trombozu nakon terapije (hematolog će ti reći kolike točno), i, ako je već tome tako, onda ti treba vrhunski laboratorij koji će pucat "iz svih topova", da bi tu benefit (uspješnost postupka) eventualno nadvagnuo cost (rizik tromboze), tj.... ne tamo di se lošije puca - a KB Osijek lab, ako se nešto nije ono groundbraking promijenilo u zadnjih tipa godinu dana - je otprilike zadnje rangiran u državi, uz KB Split (tamo se, više-manje, MPO još uvijek odvija u CITO, privatnoj klinici), iz ko zna kakvih razloga, biće politika, jesu na vlasti lijevi ili desni, kadroviranje itd. - u to ne ulazim, nit me briga.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 12:46

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    "Zadnje rangiran" - shvati kao pacijentski doživljaj i iskustva. Nemam pojma koja je službena statistika - a s obzirom na to koliko se usko IVF u Hrvatskoj tiče politike (Embrij itd.), niti me ne zanima previše, niti mi je nešto relevantna.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I da ne bude zabune, Dželmiš nije MPO, on je tu kao prva instanca vezano za koliki su rizici i kako hendlati trudnoću s takvom anamnezom. MPO u ZG-u su neki drugi, imaš izbor klinika i privatnika, sad se zakon nešto poboljšao, tu se informiraj kod kurentnijih tj. cura koje su sad u postupku, u svakom slučaju, državno jako ovisi i o politici - jel' ravnatelj klinike "lijevi" ili "desni", pa onda, recimo, u razdoblju vladavine jednih uskrsne jedna državna za MPO, kod drugih druga - to treba pratit ko cijenu burza na dionici jer je previše volatilno i nema nekog velikog kontinuiteta, na žalost. Vezano za privatnike, tu je već ipak veći kontinuiteti, ali i tu se tržište mijenja. Istočno - Jevremova i Beograd... nemam pojma, ne znam bi li ti to savjetovala, ako ćeš već izvan zemlje, onda je Maribor broj jedan (ali je bed čekanje od godinu dana na postupak, a tri mjeseca na konzultacije) ili Prag - imaš dvije klinike - pronatal i prag fertility center, tu su ti cjiene IVF-ova oko 2-3.000 EUR, ali to je normalni IVF, sve mogu radit (sve stanice oplodit, sve zamrznut, rade ICSI, što mislim da je još uvijek "izazov" za osijek itd.), kod nas je nedavno donesen zakon da ipak mogu oplodit više od 3, sad će bit 12, ne znam točno kad stupa na snagu.. itd. promisli, iformiraj se, što ti je izvedivo (urkatko, možeš li lakše u dnevnu logistiku uklopit putovanja-načekavanja po bolnicama-plaćanje privatno), modža je tebi dovoljno ići na inseminacije, ali, u svakom slučaju, nikako ne bi zaobišla vrhunskog hematologa i ginića koji ima iskustvo hendlanja kompliciranih trudnoća, kao savjetodavce, a tek bi onda gledala di ću i na kakav MPO. Mađarsku ti ne bi savjetovala. Da sam ja ti (uz to da nemam pojma o tvojim ogrnaičenjima resursnog tipa, samo info di živiš), ja bi ili ZG ili Prag ili Slo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 13:13

  7. #7
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Ina,hvala ti na 0dg0v0rima....ja sam tak0đer nezad0v0ljna KBC-0m 0vdje i svakak0 bih,ak0 bih krenula u p0stupak,išla barem u Zagreb.Asherman0v sindr0m su priraslice u maternici k0je ˝sljepljuju˝supr0tne zid0ve maternice(ka0 pauk0va mreža).T0 su mi sredili na hister0sk0piji(nadam se).
    Inseminacije,zb0g l0šeg jaj0v0da,su za mene glup0st ali meni nisu htjeli punktirati jedan f0likul,tak0 da su mi 0dradili Aih.
    P0slala sam mail pr0f.Zupančić ali ne znam dali je 0n j0š aktualan ili ga više ne k0risti.U svak0m slučaju,nije mi 0dg0v0rila.
    Nadala sam se i da ću d0 dr.Rad0nčića d0ći prek0 ˝Zdravlje i živ0t˝ stranice,ali 0n tam0 izgleda više ne 0dg0vara na pitanja

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Prof. Zupančić je onako... the big cahuna, ali, moj je dojam - vrlo OK žena, ne gleda na pacijente s visoka stila "da bi ti shvatila odgovor na to pitanje moraš prvo medicinu pa specijalizaciju / ne zamarajte si lepe glavice stil", nego ono - normalna, ukratko rečeno, komunicira al-pari - kako i treba bit. Hoću ti reći - dobij uputnicu, naruči se preko sestara preko rebarskog mejla, pokušaj objasniti da je hitno zato i zato, zovi itd. Nemoj ono poslat mejl i čekat, to hoću reći, mislim da je kod nje velika navala, a tebi, ako dobro shvaćam, ne igra sad mjesec-dva - ti moraš imati načelno riješeno pitanje je li ti ta reapija dovoljna i koliki su ti rizici. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 16:03

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ako dobijanje odgovora znači dolazak u ZG - dođi, pa idi kod jednog, kod drugog. Manji ti je, ozbiljno, "trošak" toga, nego trošak vrćenja postupaka uprazno, s tisuću otvorenih i to ozbiljnih pitanja.... and the time goes buy.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.07.2012. at 16:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •