Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: phmetrija, gerb i dojenje

  1. #1
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno phmetrija, gerb i dojenje

    idem s mlađim (3,5 mj) na pretrage vezane za bronhitis (imao je do sad 2, oba puta smo bili hospitalizirani). pedijatrica sumnja da se to događa zbog gerb-a. iskreno, imamo simptome, ali kako dobro napreduje (rođen 35+2 s 3110 i 50 cm, a s 3,5 mj ima ravno 7200 i 66 cm) ja sam sve naše "probleme" pri dojenju pripisivala večernjim nervozama (koje su stale nakon skoka s 3 mj), mom jakom LD-u te drugm stvarima.

    trenutno je situcija takva da dojimo isključivo ležećki. ne znam zašto ali bilo koji drugi položaja i kašlje, bljuca, pljuca i zagrcava se (čak i kad izdojim početne mlazove). vječno nešto bljuca, stalno mu moram pred podoje čistit nos. ima li tko savjet kako da dojim osim ležećki ako se on davi pri podoju. jel tko dojio s gerbom i kako je to izgledalo?
    ovako je kod nas - prvo čistimo nos (jer mu se stalno nešto vraća), onda legnemo pa dojimo. doji kratko i brzo, ld je jak, kašlje, zagrcava se, ispušta dojku često tokom podoja. nikad ne zaspe nakon podoja već je neko vrijeme budan. podriguje stalno tokom dana, stalno nešto "žvače", bljucne ili povrati i sat iza obroka, štuca stalno. kašlje povremeno. spava na podignutom madracu od rođenja.
    probala sam sve položaje, izdajala prije podoja, dojila svugdje i svakako ali uvijek isto. osim ležećki (ni tad nije bajno ali bar pojede).

    zanima me jel netko napravio tu Phmetriju, kako ti izgleda tj točnije me zanima kako izgleda dojenje s tim u nosu.
    jel netko obavio to u rijeci (gdje bi mi išli kad im aparat bude u funkciji), ima li mogućnosti ležećeg dojenja? pretpostavljam da je majka s djetetom ta 24h (nemojte mi reć da nije )
    ima li tko neki savjet vezan za boravak tamo?

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nemam iskustva ni saznanja.
    Samo da ti mahnem.

    Cini mi se da je Arkanin malac imao problema s gerbom, ali vise nisam sigurna.

    Ono sto sam ja citala jest da je dobar okomit polozaj (za gerb). Vjerojatno si vec probala.

  3. #3
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    znam da je imao. sjećam se. on je povraćao nakon svakog obroka. kod nas je bilo 2-3 povraćanja do nekih 3 mj. često bi povratio ako bi ga stavila u C položaj (as) ili babyhandling.
    probala sam da doji na meni, i da dojimo u nogometnom hvatu (tako smo prvih mjesec isključivo dojili) ali se jako često zagrcuno, kašljao i ispuštao dojku. ležeki ide bolje, iako nije baš idealno. i to mi nema logike da ide bolje tako, ali eto.
    mislila sam da imam soor ili nešto zbog tog ispuštanja bradavice ali nije. jednostavno tako doji.

  4. #4
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Nevenera sretno na pretragama

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Mogu ti reći za iskustvo pHmetrije djeteta onda starog 5 i pola godina. Sonda se uvodi kroz nos do jednjaka, to mu je jedino bilo neugodno nakon toga sve ok. Normalno je mogao jesit, hodati.... Fora kod uređaja je da ima tri opcije: dijete leži, dijete hoda, dijete jede.... koje se onda moraju uključivati obzirom na situaciju.
    U svakom slučaju nemoj previše brigati, nije to toliko strašno kako zvuči.
    Ne znam kako je u Ri, u Zgu na Srebrnjaku sam uzela apartman i cijelo vrijeme bila sa sinom...

    Sretno

  6. #6
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    mislila sam uzet apartman, bilo u rijeci, bilo u zagrebu baš zbog ležećeg dojenja.
    a frka mi je jer je kroz nos a nama to šteka kod svakog podoja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •