Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: preporuka za fotoaparat

  1. #51
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti ali meni je baš važno da je mali. Imamo sad neki poveći i baš mi je nezgodan i nezgrapan.
    mi smo nedavno dobili ovaj na poklon:
    http://www.panasonicstore.hr/index.p...product_id=462

    malen je, fotke su savršene, a baterija ful dugo traje (bili smo 5-8.10 na moru i slikali bez prestanka, a bateriju nismo morali puniti; (dobije se i punjač uz to koji isto tako i ful brzo napuni bateriju))

    jednom riječju: mali je SAVRŠEN!!! Svaka preporuka!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam do sada promenila desetak tih malih aparata i uvek se vratila Canonu.
    Trina ja imam nešto stariji model, Power Shot i uvek bih ga od srca preporučila. Mali, zgodan i brz na okidaču, za svakodnevno naslikavanje dece ja prezadovoljna, a fotke su stvarno dobrog kvaliteta.

  3. #53
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da se kužiš..možeš li mi po specifikacijama reći jeli ok ili nije:
    http://www.canon.hr/For_Home/Product...Shot_SX210_IS/
    Je, OK je (i dost' bolji od fotica na smartphoneu).
    I nemoj ga drzati samo na AUTO opciji, mijenjaj i scene opcije (noc, dan, snijeg, plaza, stogod vec ima, a ima ih, vidim po specifikacijama), jer ce ti bolje odrediti balans boje, ekspoziciju i ostale tehnicke cake, pa ce ti i slika biti kvalitetnija (pogotovo u printu). Jedino nemoj nabijati visoki ISO, jer ce onda biti veci i sum na slici (a slika u printu losija). Pri danjem svjetlu mozes koristiti ISO do 200, a pri nocnom povecaj, ali ne pretjeruj.
    Ako si postavis na odredjenu 'scene', on ce ti sam odrediti i ovo sto sam gore navela.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Mislim da je to super fotić i cijena je tolika radi zuma 14x. Sad, treba li ti to ne znam.

    Ako ti treba nešto što ćeš imati uvijek u torbi da je pri ruci pa izvaditi u parku, na plaži da uslikaš djecu, onda je i ovakav ok http://www.canon.hr/For_Home/Product...Shot_A3100_IS/ . Mi ga imamo, platili oko 500 kn čini mi se. Sa zumom od 4x (iako bi ja da je maaaalo više) i 12.1 megapixela (čist ok). I fotke su sasvim solidne (reče cjepidlaka).

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Hvala vam.

  6. #56
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Pročitala sam cijelu ovu temu i nisam ništa pametnija nego prije 15 minuta.

    Kupujemo fotić, neki najjednostavniji, najobičniji DO 1000 kn. Prije sam imala neki Canon, malo glomazniji (a tada nije ni bilo ovih tankih) i bio mi je super.
    Muž i ja nismo umjetnici, niti planiramo postati. Želimo samo slikati svoju bebicu dok raste. Budući da se ništa ne kužimo (osim što znam da mi treba optički, a ne digitalni zoom, da megapikseli nisu od presudne važnosti i da želimo punjivu Li-ion bateriju), fakat bih trebala neki vaš savjet. Bitno mi je samo da fotić normalno radi na umjetnom svjetlu! Frend ima neki Sony koji ništa ne može uslikati na umjetnom svjetlu. Htjela bih to izbjeći - ako već dajem do 1000 kn (a meni je to ipak neki novac), onda da barem mogu slikati i vani i unutra... Mislim, ako je taj moj Canon od prije 8 godina to mogao, zašto novi ne mogu?

    Svi ovi koje ste preporučili (ili, ajde, barem većina) koštaju oko 1500 kn, što mi je stvarno previše.

    Gledala sam Emmezetinu stranicu jer imaju fakat dobar izbor - ima hrpa fotića do 1000 kn, ali ne znam što bih s njima.


    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo nedavno dobili ovaj na poklon:
    http://www.panasonicstore.hr/index.p...product_id=462

    malen je, fotke su savršene, a baterija ful dugo traje (bili smo 5-8.10 na moru i slikali bez prestanka, a bateriju nismo morali puniti; (dobije se i punjač uz to koji isto tako i ful brzo napuni bateriju))

    jednom riječju: mali je SAVRŠEN!!! Svaka preporuka!!
    Ajde daj link koji radi. Baš me zanima.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja ću opet da drvim: meni je Canon najbolji, bilo koji power shot, koji se uklapa u cenu. Moj je A3200, ja prezadovoljna.
    Da naglasim da nikakve posebne prohteve nemam jer se ne razumem. Važno mi je da bude pouzdan (nisu mutne fotke), da teško može nešto da se zezne u neznanju (nisam još ništa zeznula za godinu dana), da relativno brzo okida (kad sam imala sony dete bi mi redovno otišlo iz kadra dok on okine), i da je pristojan kvalitet fotke. Ovaj ima sve to i ja zadovoljna.

  8. #58
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Dakle, ti misliš da bi ovaj bio OK?

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Taj je OK, ali kako ja više volim Nikon, evo ima u elipsu za trećinu manje novaca jednako dobar.
    http://www.elipso.hr/foto-oprema/fot...ON-S2600-CRNA/
    Možeš i boje birati, roza, srebrna, crvena...

  10. #60
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Canon G SERIJA, sve drugo od kompaktnih mi ne valja.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mishekica u principu da, da sad kupujem uzela bih neki Canon svakako, do sad sam imala tri Canon Power Shot i jedan Sony koji mi se nije svidjao
    prosle zime mi je MM kupio prvo Nikon, ovaj sto ga je Beti3 linkala, i meni nikako nije legao, posle par dana sam ga zamenila za Canon (uz doplatu)

  12. #62
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Taj je OK, ali kako ja više volim Nikon, evo ima u elipsu za trećinu manje novaca jednako dobar.
    http://www.elipso.hr/foto-oprema/fot...ON-S2600-CRNA/
    Možeš i boje birati, roza, srebrna, crvena...
    Dobro, boja fakat nije bitna. Gledali smo taj. Ima ga u Emmezeti za istu cijenu, s uključenom torbicom i karticom od 4 GB. Na netu smo naišli na loše ocjene - kao, loša kvaliteta izrade, loše opcije itd. Ipak mi 700 kn nije za baciti ako ne valja.

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Canon G SERIJA, sve drugo od kompaktnih mi ne valja.
    Koliko sam uspjela naći na netu, to je daleko od mog cjenovnog ranga.

  13. #63
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mužu je ovaj favorit. Neka iskustva?

  14. #64
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Miško
    http://www.nabava.net/digitalni-foto...ebrni__1275661
    Kad smo htjeli kupiti aparat, full smo se zapalili za ovaj, lagan u ruci, lijepo sjeda. Imala sam canon, znam da sa njim nećeš pogriješiti, cijena mu je dobra.
    Konkretno na ovom linku su ti izlistana mjesta gdje ga možeš kupiti ili naručiti, pa baci oko!

  15. #65
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Zar ovaj onda ne bi bio bolji? Mislim, ima ponešto bolje opcije, a nije velika razlika u cijeni... Ili si ovaj preporučila samo zato što ga imaš pa ZNAŠ da je dobar?

  16. #66
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ovaj onda ne bi bio bolji? Mislim, ima ponešto bolje opcije, a nije velika razlika u cijeni... Ili si ovaj preporučila samo zato što ga imaš pa ZNAŠ da je dobar?
    Evo, u Linksu ga ima za istu cijenu, s uključenom karticom od 4 GB. Čekam da me netko razuvjeri prije nego se zaputim tamo.

  17. #67
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Eh vidiš, taj nisam vidila, to je noviji model, iz perspektive žene čiji se dragi jakoo razumi u aparate, ovaj aparat je isto odličan, malo je bolji i za malo više para, nećeš pogrišiti sa njim. S ovim koji sam ti predložila sam radila, pa sam ti ga zato i rekla Uostalom koji god cannon kupiš neš se zeznit, kvalitetni su i traju dugooo!

  18. #68
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    obavezno se posavjetujte s nekim trko se razumije u fotiće - ne ovdje po forumu, već u trgovini ili kod frendova profića. naime, često nisu bitni niti pikseli, niti zum. bitna je optika i još x drugih stvari koji mi laici ne znamo. nama, kod nedavno kupovine, nekoliko ljudi koji se razumiju preporučili panasonic i canon! kao ništa drugo u rangu cca 1000kn nije kvalitetno!

  19. #69
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ma ne mogu se savjetovati s ovima u dućanu kad me svi uvjeravaju da su oni najskuplji najbolji... Da, jesu, ali ja nemam i ne dam više od 1000 kn za to.
    Imam frenda koji se kuži, ali on radi toliko puno i toliko je malo doma da ga uopće nemam srca gnjaviti time.

  20. #70
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, u Linksu ga ima za istu cijenu, s uključenom karticom od 4 GB. Čekam da me netko razuvjeri prije nego se zaputim tamo.
    Na brzinu sam pogledala specifikacije, cini mi se solidan.

  21. #71
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Hvala, Elly.

  22. #72
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Frend ima neki Sony koji ništa ne može uslikati na umjetnom svjetlu.
    Ispričavam se, riječ je o nekom Samsungu.

  23. #73
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Elly.
    Nema na cemu

  24. #74
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    nama su u elipsu sve objasnili...rekli smo fino, hoćemo fotić do 1000kn, pa nas pliz savjetujete! i pitali smo 2 prodavača i oba su nam više-manje, savjetovala isto!

    drugi je par rukava kaj su nas uvjeravali da su najjeftiniji, a na kraju je fotić pronađen čak 350kn jefitnije preko weba!
    Posljednje uređivanje od kudri : 17.01.2013. at 12:00

  25. #75
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    drugi je par rukava kaj su nas uvjeravali da su najjeftiniji, a na kraju je fotić pronađen čak 350kn jefitnije preko weba!

  26. #76
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Fotkate li fotoaparatom?
    Ili su pametni telefoni i njihove odlične kamere preuzele sve?

    Ja po x.ti put razmišljam da si kupim fotić. Imam 15 godina stari Olympus, kompaktni, dobro me je služio, ali ga je vrijeme pregazilo (kamera mobitelu mi je daleko bolja npr).
    Glavni nedostatak mobitela je što se brzo prazni i ne mogu računati da će mi izdržati cijeli dan intenzivnog fotkanja i eventualno dizanja fotki negdje na net. (osim toga, ajfon je osjetljiv na toplinu/hladnoću, pa mi se, ako mu je hladno, zna samo zgasiti, a baterija je npr na 40%)

    Što kupiti?
    Posljednje uređivanje od emily : 05.12.2019. at 11:25 Razlog: tipfeler

  27. #77
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

  28. #78
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    uuu, krasan
    samo mi je malo van budžeta

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ima starija verzija, povoljnija. mislim da je ovo novi koji dodje vise.

    ja ne zelim znati cijenu. ugodnije zivim ponekad u mraku. al bilo mu je za rockas, posebni, pa si je kupio.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 05.12.2019. at 13:33

  30. #80
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Na mall.hr je veliki popust.
    Kakav je za snimanje izbliza? Meni treba za slike cvijeća

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •