Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: preporuka za fotoaparat

  1. #1
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno preporuka za fotoaparat

    Molim vas, potpuni sam laik, pixeli itd meni nista ne govori a trebala bih kupiti fotoaparat. Do sada sam uvijek dobijala od brata koji to cesto mijenja pa meni prebaci stari, a sad bih ja kupila novi...ne treba meni nista profesionalno, mozda do 100/150e bih dala...

    preporucite mi , bila bih vam zahvalna
    Posljednje uređivanje od a72 : 27.07.2012. at 09:13

  2. #2
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Mi imamo digitalni fotić Sony 14.1 mega pixela Cyber -shot, mali je , jako je zahvalan. Koštao je tisuću kuna.

  3. #3
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Pratim - i mene zanimaju preporuke... Osobito ako netko ima za preporučiti fotić koji brzo okida...s ovim našim sporovoznim, djeca odoše na drugi kraj dok se on sjeti okinut...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    i ja pratim, i isto kao a72 se ne kužim u fotiće, a trebamo kupiti novo.
    molim stručanjake da mi vele da li ovo vrijedi: http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_27237.htm

    Isto mi ne treba nikaj profesionalno...

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    umiljata , vrijedi. Čim je Olympus ili Kodak već je OK. Ako ne misliš slikati mrave u trku...

    Meni je draže takav, jeftiniji, da ne moram stalno paziti na njega, da malena može slikati s njim, da stane u džep.A slike su dobre.
    Zabavno je kupiti onog što može i pod vodu:
    http://www.usporedi.hr/testovi/test-...-sony-dsc-tx10
    Imamo zanimljivih slika i iz toplica i sa mora. No, on je bio oko 250 eura.

  6. #6
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Nakon što nam je Lovro "ubio" Olympus tako što mu je pao ravno na objektiv, kupili smo Pentax. Odličan je!
    http://www.pentax.hr/foto_wg1_pregled.html

  7. #7
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    negdje je već bila neka tema o kupnji fotoaparata,gdje sam pisala... uvijek i oduvjek samo canon , fotografije su odlične ,čiste, ima milijon mogučnosti ma neznam ja sam oduševljena .imala sam prije i kodak i olimpus ali canon ih nadilazi. trenutno imam canon Power Shot sx120 is (prije 4god ,pred Božić cijena je bila oko 3000kn) sada se pretpostavljam može kupiti za možda nešto malo više oko 1000kn(mozda čak i koju kunu manje).
    fotoaparat ima 10megapixela, 10x optički i 40 puta zum.objektiv 6.0-60.0mm ,snimanje kratkih filmića.... neznam sad napamet sve karakteristike ali mogu pogledat ako nekog zanima pa napisati.

    a želja mi je kupiti canon eos 550d.

  8. #8
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    genius, a da li brzo okida?

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zar nemaju novi aparati ručno određivanje brzine okidanja?

  10. #10
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    beti - kak misliš? Ja mislim na ovo - dakle želim uslikati cure kak se grle, dok ja stisnem gumbić, on isfokusira i okine, prošo voz - djeca već otišla...il su se maknula pa je mutnjikavo... Ja si mislim da je moj aparat malko spor - ili su tak svi? Stvarno se ne kužim u to...

  11. #11
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da brzo okida,odnosno imaš kotačić koji regul.brzinu okidanja. npr. slikanje portreta,krajolika,noćno slikanje,djeca i kuć.ljubimci u akciji (ovo je odlično),snjeg,sunce/more,vatromet,akvarij, u zatvorenom prostoru,automatski mod. i da si on sam namješta kako mu odgovara -odnosno kako bi postigao što bolju fotografiju.
    ovi fotoaparati su odlični i daju max .kvalitetu slike. ja moram priznati da nisam čak isprobala sve njegove mgučnosti,nažalost!!

  12. #12
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Hvala vam puno, vec mi je lakse ...

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Genius, Tonili... mislim da miješate brzinu okidanja, odnosno expoziciju, vrijeme prodiranja svjetlosti na nekad film, a sad na ne znam što... i vrijeme reagiranja na komandu (okidanje).

    Mislim da nema malih fotića koji reagiraju odmah. Zvoni mi negdje da je problem u tome da ne koriste tražilo (ono na što smo nekad prislanjali oko da bi kadrirali) već ekran, pa se sve to skupa ne stigne tako brzo, prikazati na ekranu, izoštriti i fotografirati. Ako ih ima i ja ga želim!

    Mi imamo Canon D400, i reagira odmah, ali to je velika mašina... Tonili, vidjela si ga kad smo šetali, MD je stalno škljocao.

  14. #14
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    neznam točno ali mogu sutra pogledati u papirima ,onako otprilike bi rekla 3-4sek. i kod večine fotoaparata imaš ono da si možeš kontinuirano uslikati oko 10 slikica.

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Genius, Tonili... mislim da miješate brzinu okidanja, odnosno expoziciju, vrijeme prodiranja svjetlosti na nekad film, a sad na ne znam što... i vrijeme reagiranja na komandu (okidanje).

    Mislim da nema malih fotića koji reagiraju odmah. Zvoni mi negdje da je problem u tome da ne koriste tražilo (ono na što smo nekad prislanjali oko da bi kadrirali) već ekran, pa se sve to skupa ne stigne tako brzo, prikazati na ekranu, izoštriti i fotografirati. Ako ih ima i ja ga želim!

    Mi imamo Canon D400, i reagira odmah, ali to je velika mašina... Tonili, vidjela si ga kad smo šetali, MD je stalno škljocao.
    Tako nekako,,,

    Mi imamo mali canon ixus i super je, ali za pravu igru imamo canon eos 500D ... Steta sto nemam puno vremena za njega..
    Posljednje uređivanje od S2000 : 28.07.2012. at 01:14

  16. #16
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    E sad ste mi malo rasvjetlile stvar. Mojca da, sjećam se... al bojim se da za takvu mašinu nemamo love baš...
    Hm, al možda među ovim malima postoje oni malo brži - idem surfat

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I mi imamo jedan taj veliki, ali on za svakodnevne situacije nije bas zgodan. Veliki, skup, pa torba ogromna, pa daj pazi ga, da ga ne izgubis, da ga ne ukradu... Mnogo vise fotografija okinem sa mojim malim jer je pri ruci, uvek podesen.
    I tu se slazem sa genius, meni je canon isto zakon. Imala sam i sony, nikon i olympus, ali sam se vratila canonu. Trenutno imam power shot 3200, kostao je oko 130 eura. Zadovoljna sam odnosom cene i kvaliteta, lep mi je i zgodan

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    hvala na savjetima.
    prvo ću ipak vidjeti da li se da kaj napraviti s našim starim Canonom (odjednom je ekran postao mutni), možda mi u servisu, ak se ne isplati popravljati, ponude nekaj tipa staro za novo.

  19. #19
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    dakle, cure su već sve rekle...
    ako trebaš mali, koji će ti stalno biti pri ruci, a radi sjajne fotke, onda definitivno canon ixus.
    ako hoćeš nešto veće i malo bolje, onda uzmi neki canon eos...

  20. #20
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Znači, svakako canon

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Može i Nikon... ali on je, bar kad smo mi kupovali, bio dosta skuplji.
    Koliko sam skužila profi fotografe koje znam, ili su Canon orijentirani ili Nikon orijentirani... i ne minglaju. I onda svaki cigo svoga konja hvali.

    Za ono za što tebi fotić treba, ne moraš se strogo baciti u Canon... i drugi imaju maju dobrih spravica... ali zbilja slabo znam o tome, više sam doma u klasičnoj fotografiji, ovo digitalno vrijeme prebrzo juri za moj gušt, pa dok ja pohvatam što se zbiva, eto već novih gadgeta.
    Meni je bitna dobra optika, optički zoom obavezno, digitalni zoom nije moj izbor... velik broj pixela ne znači nužno i dobre fotke.

    Od malih fotića imam valjda 5-6 godina starog Olympusa i nije loš... rado bi uzela nešto boje, ali to će pričekati.

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mi imamo Nikon D-80. Rekli su nam da je bolji od Canon Eosa. Susjed koji ima fotografsku radnju. Očito je točno ovo što Mojca kaže. Za nikono i kanonoljupce.
    No, on je za posebne prilike, vjenčanja i krizme . Meni ne pada na pamet uništiti izlet ili odmor pazeći na fotoaparat.

  23. #23
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma vec ces si sloziti nekakav best buy, samo izdefiniraj s kolikim novcem raspolazes i onda ti je lako usporedit par modela tog ranga...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    svakodnevne fotke radim sa mobitelom, a za one malo "vaznije" je zaduzen dragi sa svojim slr-om

    meni je to i više nego dosta

  25. #25
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Ja takodjer hvalim Canon, moj je star 7 godina, tada smo ga platili 2700 kn (power shot A 520), gotovo nikada mutna fotka sve sto smo kasnije kupovali nije mu ni blizu.

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    negdje je već bila neka tema o kupnji fotoaparata,gdje sam pisala... uvijek i oduvjek samo canon , fotografije su odlične ,čiste, ima milijon mogučnosti ma neznam ja sam oduševljena .imala sam prije i kodak i olimpus ali canon ih nadilazi. trenutno imam canon Power Shot sx120 is (prije 4god ,pred Božić cijena je bila oko 3000kn) sada se pretpostavljam može kupiti za možda nešto malo više oko 1000kn(mozda čak i koju kunu manje).
    fotoaparat ima 10megapixela, 10x optički i 40 puta zum.objektiv 6.0-60.0mm ,snimanje kratkih filmića.... neznam sad napamet sve karakteristike ali mogu pogledat ako nekog zanima pa napisati.

    a želja mi je kupiti canon eos 550d.

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo super zadovoljni s Canon EOS Rebel T3.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Canon uvijek i zauvijek Trenutno imam Canon Ixus 114 HS i ima program Kids&Pets (kao i svi vjerojatno) i meni je to dovoljno brzo Pocetkom godine su imali u Normanu akciju na njega + torbica + memorijska + 100 fotki. Ne znam za koliko para jer sam ga dobila na poklon, ali mozda da provjeris cijenu.

  28. #28
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Nikon D-80. Rekli su nam da je bolji od Canon Eosa. Susjed koji ima fotografsku radnju. Očito je točno ovo što Mojca kaže. Za nikono i kanonoljupce.
    Slazem se. Imam Nikonov DSRL, obozavam ga i ne bih ga mijenjala za nista.

    Za male fotice i one koji su u fotografiji nezahtjevni, koriste ga i djeca i sl., izasao je Nikonov fotic po 99 € koji moze i 3m pod vodu - Nikon Coolpix S3.
    Meni ne bi odgovarao, ali ja sam zahtjevna.

  29. #29
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ne vidim da ste pohvalili samsung, a ciko u radnji mi je danas toliko dobroga ispricao za ovaj aparat, pa ako se da nekome da malo procita i da mi kaze misljenje, cijena je 135e http://www.samsung.com/hk_en/consume...88ZZDPBHK-spec

  30. #30
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    molim vas , neko plizzz neka vidi ovaj gore, sutra bih trebala kupiti!!! hvala za pomoc

  31. #31
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pa... IMHO, osrednji. Ne bih ga kupila (ali vec rekoh, zahtjevniji sam kupac sto se fotografije tice).

    Dodajem: za te novce (ili mrvicu vise) mozes imati i dobar prozoomer. Pogledaj si Olympus SP - UZ seriju, npr. SP-800 UZ.
    Posljednje uređivanje od Elly : 12.08.2012. at 20:54

  32. #32
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Elly, hvala ti, uzela sve u obzir, na kraju kupljen prozoomer na akciji 177e, inace 220 , nadam se da smo dobro uzeli (i nemamo neki izbor , i jeste vise nego sto smo planirali dati ali valjda nismo pogrijesili ) http://www.fujifilm.ca/products/digi...finepix_s2980/ Sta mislis?
    Posljednje uređivanje od a72 : 18.08.2012. at 16:10

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Inace osobno sa Fuji aparatima imam negativno iskustvo i nakon sto sam se sa prva dva njihova digitalna opekla, bjezim od njih.
    Ipak uzmi u obzir da je to bilo davno (prvi Fujijev digitalac sam uzela 1996.), pa je ovo samo osobno i vrlo davno iskustvo.

    Sad sam na brzinu bacila oko na specifikacije, cini mi se u prosjeku zadovoljavajuci. Svidja mi se sto ima npr. panorama mode i bracketing, AF frame ima isto dobar izbor, pa ce ti biti, u razlicitim situacijama, dovoljno brz.
    Meni bi, npr., minus bio sto nema RAW - ali pretpostavljam da tebi nije cilj tehnicki doradjivati slike?

    Javi kako si zadovoljna, ili (jos bolje), okaci negdje slike pa posalji link.

  34. #34
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Elly, ma ja sam potpuni laik, slikacu svoje klince itd, mada radim i neke sitnice za prodaju pa mi trebaju fotke koje lijepo isticu detalje , treba mi ovaj efekat http://www.index.hr/pticica/slike/mediteran/692872 u boji naravno, ali na ovo mislim...sta podesavam da to postignem? izvini ako te gnjavim...evo trepcem okicama

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Proguglaj "dubinska oštrina".

  36. #36
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    To ćeš teško dobiti s "običnim" aparatom kojem se ne mijenjaju objektivi (tzv. SLRom). Možeš probati ako otvor blende staviš na najmanji broj (to prouči u uputama) i nabiješ se objektivom na objekt fotkanja :D (usput uključi macro mod ako ga ima).
    Posljednje uređivanje od Luminitsa : 18.08.2012. at 22:58

  37. #37
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ima macro i super macro, a sutra se bacam na upute i isprobavam, hvala vam puno! radujem se kao malo dijete
    mojca, evo idem guglati
    Posljednje uređivanje od a72 : 19.08.2012. at 01:03

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    a72, nemas frke - tu fotku sam snimila bas sa prozoomerom.
    Macro snimak, bez tripoda ali stavljen na cvrstu podlogu, fokusiras (i bez da mijenjas postavke blende - osim sto ces promijeniti u macro ili super macro mode) i to je to. Radi manjeg mrdanja bez tripoda, mozes podesiti da ti okine sam, eventualno - tako da ga ti pritiskom na shutter ne bi zdrmala.

  39. #39
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Elly, super! puuuno hvala! divne su ti fotke, ali na tu sam ciljala jer to nesto bi mi trebalo i ako to moze- a moze ,ja sam prezadovoljna! citajuci po netu misljenja drugih korisnika,izgleda da je u pitanju jako dobra kamera za ovaj novac

  40. #40
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Elly, super! puuuno hvala! divne su ti fotke, ali na tu sam ciljala jer to nesto bi mi trebalo i ako to moze- a moze ,ja sam prezadovoljna! citajuci po netu misljenja drugih korisnika,izgleda da je u pitanju jako dobra kamera za ovaj novac
    npr http://bigfatuniverse.wordpress.com/...bridge-camera/

  41. #41
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Skoro sve moje fotke tamo su sa prozoomerom - jedino, jako malo imam vremena za stavljanje fotki na Pticicu, kad bolje pogledam novije (fotkane Nikonom) nisam ni stavila (osim onih par kisnih).
    Zao mi je da ih ne stignem vise stavljati - fotkam jako puno, ali nemam bas vremena za objavljivanje .....

    Inace, za onakav efekt si proguglaj shallow depth of field.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Mi isto gledamo uzeti novi foto i ja kako god okrenem zapnem na Canonu, može li mi tko objasniti koja je razlika ixusa i powershota, koji bi bio bolji? Meni ovaj powershot sx240hs uvukao se pod kožu, skup mi puno pa se lomim

  43. #43
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    negdje je već bila neka tema o kupnji fotoaparata,gdje sam pisala... uvijek i oduvjek samo canon , fotografije su odlične ,čiste, ima milijon mogučnosti ma neznam ja sam oduševljena .imala sam prije i kodak i olimpus ali canon ih nadilazi. trenutno imam canon Power Shot sx120 is (prije 4god ,pred Božić cijena je bila oko 3000kn) sada se pretpostavljam može kupiti za možda nešto malo više oko 1000kn(mozda čak i koju kunu manje).
    fotoaparat ima 10megapixela, 10x optički i 40 puta zum.objektiv 6.0-60.0mm ,snimanje kratkih filmića.... neznam sad napamet sve karakteristike ali mogu pogledat ako nekog zanima pa napisati.

    a želja mi je kupiti canon eos 550d.
    imam canon Power Shot sx120 i nisam nikako zadovoljna..slike su mi tak tak, loše su skroz boje, nije to to...puno više sam očekvala, da ne govorim o plastičnom kućištu koji mi nikako ne paše u ruci

    namjeravam kupiti ili http://www.nikon.com.hr/hr_HR/produc...e/coolpix-l810 ili http://www.olympus.hr/consumer/29_di...10uz_25003.htm

    da li netko ima ove aparate..jeste li zadovoljni??

  44. #44
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    da li netko ima olympus sp720uz (ili 810uz) ili nikon l310.....????

  45. #45
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kupujemo fotoaparat.

    Mislim da bi lakše bilo kupiti bilo što drugo na ovom svijetu nego to. Izbor se broji u tisućama a za ovakve neznalice kao mi..uopće nije lak posao. Znači, meni treba nešto praktično, malo, brzo i ne preko 1500 kn (možda još 100, 200 kn preko toga, više ne). Prijatelj koji se bavio fotografijom rekao mi je da ne idem dalje canona pa sam se uhvatila toga i bar što se marke tiče suzila izbor. Naišla sam na jedan mali zgodni aparat na netu, bar što se meni čini..ima li ga netko od vas?:
    http://www.jeftinije.hr/foto/digital...i_-_CX0013AAEE

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mi smo kupili Nikon D3100 prije nego su se dečki rodili (ovaj http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Pro...472/D3100.html) i unatoč tome što je povelik, slike su sjajne, okida kao munja, nemamo ni jednu mutnu ili lošu fotku , a radi na automatskim postavkama. Bila je akcija, pa smo uz njega dobili i teleobjektiv (ali tamron, ne nikon) Ugl, topla preporuka

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Hvala ti ali meni je baš važno da je mali. Imamo sad neki poveći i baš mi je nezgodan i nezgrapan.

  48. #48
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko ima olympus sp720uz (ili 810uz) ili nikon l310.....????
    Ewa, preporucila bih ti Olympus SP810-UZ, mislim da s njim nikako neces pogrijesiti.
    Imala sam (imam jos uvijek, sada ga koristi E.) verziju SP710-UZ, i za nekoga tko zeli kvalitetne slike uz puno mogucnosti je odlican.


    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kupili Nikon D3100 prije nego su se dečki rodili (ovaj http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Pro...472/D3100.html) i unatoč tome što je povelik, slike su sjajne, okida kao munja, nemamo ni jednu mutnu ili lošu fotku , a radi na automatskim postavkama. Bila je akcija, pa smo uz njega dobili i teleobjektiv (ali tamron, ne nikon) Ugl, topla preporuka
    TO je DSRL, ako te fotografiranje vise zanima prouci postavke. Kad se odmaknes od automatskih postavki, slike ce biti.... drugi svijet bolje.


    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti ali meni je baš važno da je mali. Imamo sad neki poveći i baš mi je nezgodan i nezgrapan.
    Trina, a smartphone sa kvalitetnom fotokamerom? Ako ti je bitno da se radi o malom predmetu i potrebno ti je samo za brzinske fotke i da ti je uvijek pri ruci - fotke i ne budu bas toliko lose (naravno, razlika je ocita, no ako zelis nesto manje, prirucno, i nije bi bas bitno....)....

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne, tražim baš fotoaparat. Znaš li išta o ovom aparatu koji sam stavila u prošlom postu ili misliš da je u istom rangu kao aparat na smartphoneu? Ja sam ga na netu našla, nisam lula ničija iskustva, baš me zanima

    Važno mi je da je mali zbog praktičnost. Nisam ja ekspert u slikanju, ne znam ja o tome ništaali treba mi nešto da mi neće svaka druga slika ispasti mutna i svakakva jer nisam namjestila tisuću i jednu opciju. Treba mi nešto što na automatskim postavkama radi ok slike i da je brz.

  50. #50
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Vidim da se kužiš..možeš li mi po specifikacijama reći jeli ok ili nije:
    http://www.canon.hr/For_Home/Product...Shot_SX210_IS/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •