Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 234

Tema: Internet paranoje i barbarizacija naroda

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Tema je super Jedan od najjačih hoaxa mi je bio onaj o uzgoju mačaka u staklenkama nakon toga ništa više na internetu mi nije isto
    Pa onaj nedavni o recikliranom mlijeku. Ili oni o bolesnoj djeci za koju se skuplja novac tako što netko negdje broji koliko se puta proslijedilo na drugu adresu Zašto to netko radi, to mi je zbilja misterij.

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    moram te razočarati, ali brain gym je stvarno oberglupost.
    Zašto? Ja sam samo bacila oko na neku knjižicu, čini mi se da ne može škoditi, malo fizičke vježbe uvijek koristi za aktivaciju mozga. Pitanje je da li zaista može učiniti veće pomake u rješavanju govornih problema, ali fizička aktivnost će svakako aktivirati i mozak.

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da je skepsa prema stvarima koje nam se serviraju pod normalno znak zdravog razuma. nitko ne zna bas sve, postoji cijeli spektar stvari o kojima ne znamo(ju) nista, stvari koje nisu otkrivene itd. recimo zapadna medicina je ne tako davno tvrdila da obrezivanje moze izlijeciti sizofreniju. tako da ja pokusavam koristiti moju logiku u mom zivotu, i nemam nista protiv da drugi koriste svoju, kakva god bila
    S ovime se svakako slažem. Nije toliko problem u hoaxu, koliko u plodnom tlu kod većine ljudi - kako ne mogu naučiti odijeliti logične informacije od gluposti?

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    i kako ljudi nasjednu na magnezij i gljive i srebro, a ne na npr. mediteransku prehranu ili nerafinirano ulje?
    Zato što traže čudotvoran lijek, a ne žele se mučiti promjenom navika.

  2. #52
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mislim da je stvar u tome da ljudi tragaju za tajnom zdravlja i sreće koju su oni otkrili. I čim nešto zna većina ljudi, a i dalje naravno imaju život pun teškoća, to ne izgleda dovoljno čudotvorno.

  3. #53
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uf, sta je eticno...farmaceutska ondustroja sigurnp to nije.
    jel eticno da lijecnik kaze da za smrtonosnuu bolest postoji lijek ali da dnevna doza kosta 20 000kn?
    osobno poznam ljudr koji su nekim tamo travama pojacali imunitet i sredili krvnu sliku da bi mogli izgurati turu kemoterapije.
    ili one koji su nakon kemo isli bioenergicaru da ih nakrca energijom i ja na njima vidim da se zaista osjecaju bolje kako kazu.
    ili oni kojo nakon akupunkture mogu stati na nogu bez boli ili dico ruku i to s teretom.
    sta onda kad pomaze?

    i za nas zdravstveni sistav

  4. #54
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    Three were published in a journal that requires the authors to pay for publication
    Uopce ne ulazeci u to jel brain gym glupost ili nije, ovo nije nikakav komentar o valjanosti znanstvenog rada. U velikom broju najkvalitetnijih znanstvenih casopisa treba platiti za publikaciju (bar u mom podrucju znanosti).

  5. #55
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što traže čudotvoran lijek, a ne žele se mučiti promjenom navika.
    E, to. Iz istog razloga uvijek nastaju nove i sve luđe dijete.

    A od ludih vjerovanja moj favorit je hranjenje suncem. Da je bar to netko objasnio pustim dalmatinskim težacima koji su unatoč brojnim sunčanim danima generacijama doslovno umirali od gladi.

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nemrem se na mobi spustiti nazad i zadnji red....i nas ydr.sustav mozes proglasiti pljackaroskim kad u njega cijeli zivot uplacujes i onda ti vele, umrijet cete jer vam nitko nece dati kredit za lijecenje...

    btw ja ko mikka

  7. #57
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    e baš vam hvala, da nije bilo vas ja vjerojatno nikada ne bi saznala tko je David Icke... da humanoidni reptili, mali zeleni, lol

    nisam od neke alternative, ali vjerujem u kiropraktiku i akupunkturu s ciljem otklanjanja tegoba (bolovi, mučnine, i sl.). moj je problem što se ove dvije metode u Hrvatskoj smatraju obrtom!!! znači svaki bedak završi neki (potpuno nedefinirano koji i kakav) tečaj i može otvoriti obrt, dok su drugdje to ljudi koji su završili faks na tome. upravo zbog toga sam bila veliki skeptik kome otići (našla sam kiropraktičara, za akupunkturu još tražim).

    nažalost u bliskom krugu obitelji smo se dva puta susreli s dijagnozom karcinoma i nitko, ali baš nitko, nije pukao na alternativu. kontrolirana ishrana radi imuniteta i preparati za olakšavanje nuspojava kemoterapije da, ali vjera u čudesno izliječenje kristalima, magnetima i sličnim stvarima ne, tako da mislim da to ipak ovisi o osobi.

    prijateljica koja ima ružnu, progresivnu dijagnozu, obišla je sve i svašta i svi su je dobrano oderali. jedan, jedini bioenergetičar joj je rekao: ja vam mogu samo malo olakšati, ali ne i pomoći. čuvajte novac za kasnije kad sve ode kvragu.
    pošteno.

  8. #58
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    BigBlue , ja uvijek kad na TV vidim Putina sjetim se humanoidnih reptila

  9. #59
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    E, to me začudilo - pa kako od svega na svijetu dida prezire cijepljenje (čak dvojica ovo ljeto! koji su mi recitirali Ikea), ne vjeruju u ADHD i smatraju da nas farmaceuti truju; kako te budalaštine u neprerađenom obliku nađu put, a ne nešto pametno i suvislo... i kako ljudi nasjednu na magnezij i gljive i srebro, a ne na npr. mediteransku prehranu ili nerafinirano ulje?
    Dida gleda Na rubu znanosti- i ja volim pogledati

  10. #60
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    uf, sta je eticno...farmaceutska ondustroja sigurnp to nije.
    jel eticno da lijecnik kaze da za smrtonosnuu bolest postoji lijek ali da dnevna doza kosta 20 000kn?
    i za nas zdravstveni sistav
    pa nije liječnik kriv za hrvatski zdravstveni sustav?

    zanima me koliko prosječan hrvatski građanin, ako radi - izdvaja za zdravstveni sustav? ako se ne varam preko jedne osobe koja radi su sva djeca i drugi partner osigurani ili se varam?


    pa david icke je bio u emisiji "na rubu znanosti".. tj. na rubu... pameti.

  11. #61
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    osobno poznam ljudr koji su nekim tamo travama pojacali imunitet i sredili krvnu sliku da bi mogli izgurati turu kemoterapije.
    pa postoje i med. preparati za pojačavanje imuniteta i sređivanje krvne slike.

  12. #62
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    To da homeopatija i slično polako izlaze iz europskih država mi je prvi glas. Sigurno da je u tom nešto diskutabilno. Ili do sad nije dobro liječila ili je lobi sa lijekovima postao toliko moćan da sebi prisvaja ekskluzivnost biti na listi službene medicine.
    Prije ovo drugo. Radi se na tome da se homeopatija zabrani kao i recimo travari, a pod krinkom toga da se ne zna podrijetlo proizvoda. Što je relativno točno, ali više vjerujem u čaj od susjede koja skuplja ljekovito bilje nego u ono što nam se prodaje zapakirano. Bit je u tome da farmaceuti ne mogu proglasiti patent na bilje i zato ga žele zabraniti.

    Ne vjerujem u teorije zavjere, ali farmaceutska industrija okreće masnu lovu na nama, a ne govori nam o posljedicama. Vidim da se neki iščuđavaju što homeopati naplaćuju pripravke, pa što bi trebali od zraka živjeti. To je valjda posao kao i svaki drugi.

  13. #63
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    I još nešto.

    Mislim da ste ovdje potrpali puno toga u isti koš. Ickea i njegove guštere izvanzemaljce stavljate u isti koš s kineskom medicinom, homeopatima, brain gym itd. I onda neki još citiraju sumnjive izvore s interneta kako bi potkrijepili svoje teze kako ne treba vjerovati sumnjivim izvorima s interneta.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa postoje i med. preparati za pojačavanje imuniteta i sređivanje krvne slike.
    oni na koje ja mislim, ne bas.

  15. #65
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=eEgiTeKNNno

    dr. nenad roso objasnjava uzrok i simptom bolesti.

  16. #66
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa postoje i med. preparati za pojačavanje imuniteta i sređivanje krvne slike.
    sad ti možda govoriš o težim bolesnicima, ali u pravilu, za pojačavanje imuniteta radije ću piti nešto prirodno. Ako se radi o nečem ozbiljnom uzet ću lijek. Ali zar ljekovito bilje ne postoji? Ne valja ni za imunitet i krvnu sliku?

  17. #67
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ma naravno da ljekovito bilje postoji i da je ljekovito, pa to nije čak ni tako "neznanstveno". Jedino je pitanje šta misliš da njime možeš izliječiti.
    A dizanje imuniteta i liječenje prehlade mandarinama i medom preporučuju i liječnici.

  18. #68
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam baš sigurna kako nazvati ovaj topic, ali vjerujem da ćete me razumjeti.

    Sve češće doživljavam da mi stariji, ponekad i dobro obrazovani ljudi, nude da čitam opskurne članke na Internetu o nekim npr. prirodnim lijekovima, panacejama, o nekim tehnologijama - npr. sve pošpricaj u vrtu kalcijem, pa će dobro rasti... i sve češće čujem ljude kako zbore kao antivakcinacijsko pleme - truje nas farmaceutska industrija, sve je to zavjera, samo uzmi ne znam - srebro, kalcij, sodu bikarbonu...

    Čujem i npr. rasprave o tome kako su farmaceuti izmislili ADHD, i sve tako nešto, opća mjesta hoaxa, paranoja ili viralnih marketinških kampanja koje su ljudi preveli i uzeli za ozbiljno.

    Mene malo brine dokle je to došlo, i kako od svih tih finih spoznaja i dubine znanja koja se nalazi na Netu, i npr. Mujičinih objašnjenja o imunosti i tim čudima s vakcinama u narod dospiju samo gluposti o kojima ništa ne zna i koje mogu biti štetne. Kad te deda iz vremena kad su nas prali u DDT-iju i hranili praškom za bebe i vegetom napadne zašto tako nekritički cijepiš dijete, meni se zavrti u glavi...

    Kad u Šibenskom zaleđu na selu od dede čuješ protiv farmaceuta i ADHD-a nekako doživiš neki udar na mozak, ne mogu to uopće povezati, jel Matrix, jel se svit konča, jel nešto krivo, al fakat se osjećam kao u zoni sumraka...
    moram da te ispravim-kalcifikacija zemlje se radi itekako, tj kalcij se baca na zemlju, moji rade oko 400 hektara zemlje pa znam, a i prodajem ga, cijena je ono, stvarno niska, 1500kg 350kuna. ako je zemlja kisela onda će ti itekako kad baciš kalcij sve bolje rasti

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da ljekovito bilje postoji i da je ljekovito, pa to nije čak ni tako "neznanstveno". Jedino je pitanje šta misliš da njime možeš izliječiti.
    A dizanje imuniteta i liječenje prehlade mandarinama i medom preporučuju i liječnici.
    ja sam upravo mislila na teske bolesti. lijecenje citostaticima. kada bolesnik ima toliko losu krvnu sliku da nije moguca nova kura. kada sa svim "med. preparatima" ne mozes povecati broj leukocita i kada lijecnik odbije dati novu kuru.
    pa posegnes za travama koji na tvoju krvnu sliku imaju poz. ucinak. i pozivis jos koju godinu koju su ti davno prekrizili.

    i slazem se da je tu zgurano sve i svasta, od mambođambo, lijecenje krvlju, pisalinom ili radioaktivnom tvari, do travara, akupunkture, dijeta, makrobiotike blablabla...

  20. #70
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj beilana prvotno napisa Vidi poruku
    moram da te ispravim-kalcifikacija zemlje se radi itekako, tj kalcij se baca na zemlju, moji rade oko 400 hektara zemlje pa znam, a i prodajem ga, cijena je ono, stvarno niska, 1500kg 350kuna. ako je zemlja kisela onda će ti itekako kad baciš kalcij sve bolje rasti
    Ako je kisela, ako treba, i u dozi koja je potrebna... al taj dio se izostavi i ispadne panaceja - šaka kalcija i da vidiš. To nije samo tako, jel tako?

  21. #71
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Mene ne čude metode, ako nešto pomaže, i ima razlog i svrhu i čovjeku je od toga bolje - zašto ne.
    Mene čudi nekritičko prihvaćanje senzacionalističkih budalaština i viralnost ideje o cjepivima, farmaceutima, magneziju i ostalim budalaštinama. Kako to ljudi prime u glavu i citiraju kao pjesmicu iz prvog osnovne. To me začudilo. Jel te budalaštine imaju neke vibracije, formulaičnu strukturu, kako su tako prijemčljive? I kako da vježbanje-laganu hranu-vedrinu duha-povezanost s djecom-građansku odgovornost isto tako prikažemo formulaično, pa se onda ljudi toga drže?
    Možda treba učiti od šarlatana u pogledu serviranja informacija?

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    mene ne brinu sadrzaji interneta vec masovna globalna manipulacija koja se moze dogoditi putem interneta.

    - na koji nacin funkcioniraju trazilice kao sto su Google i sl., do kojih sadrzaja nas trazilica zeli dovest - nemojmo se zavarati, firme kao sto su Google placaju enormne cifre za analize korisnickog panasanje ...
    - osobni podaci facebook accounta, amazon itd., se pohranjuju u cloudovima u americi.
    - sto se dogadja s nasim podacima, tko ima pristup? amerikanci nisu u stanju kontrolirati vlastite stanovnike (primjer: nedavni masakr u kino dvorani - kako je moguce da privatna osoba legalno moze kupiti kolicine strijeljiva koja su dovoljna za manji rat?!).
    -dali je internet zaista liberalan tool (meni je rasprava o ACTI bila po prilicno zastrasujuca).

    Moje pitanje: tko nas kontrolira i kamo to vodi?!

  23. #73
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je kisela, ako treba, i u dozi koja je potrebna... al taj dio se izostavi i ispadne panaceja - šaka kalcija i da vidiš. To nije samo tako, jel tako?
    joj šaku kalcija staviš bez imalo razmišljanja(o kakvom ja pričam), to ti je zbilja malo, jako malo. od toga kalcija ti zemlji ne može bit nikaj osim ak ono ne pretjeraš pa staviš tonu.

  24. #74
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ifigenija, nikako.
    Primijetit ćeš na ljudima koji su prijemčivi na te čarabancije da ih svako malo mijenjaju. Jedno vrijeme sve liječi magična lampa. Nakon nekog vremena, spasio ih je mineralni kamen. Ti se pitaš "od čega, kad ih je ona lampa od svega izliječila?", ali lampa se više ne spominje. Prođe opet vrijeme, a dođu magični magneti.
    Moja svekrva se kune u fantastičnu moć liječenja magnetnih narukvica i inog, a nisam je nikad vidjela, a da se nije žalila da je nešto boli. Jedino je ništa ne boli dok baš pričamo o tome kako su magneti super.
    Ove upute koje su jedne te iste za cijeli život, i još imaju dodatak "ali,nema garancija", to ništa ne valja.


    Iako, moram priznat da i ja sam više sva luda, nikad ne znam je li nešto stvarno dobro za mene ili mi netko nešto pokušava prodat. Ne znam kojim medijima da vjerujem, samo se širi popis onih kojima ne vjerujem. Tako da jasno mi je kako ljudi dospiju u to stanje.
    Posljednje uređivanje od tangerina : 02.08.2012. at 11:11

  25. #75
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ne čude metode, ako nešto pomaže, i ima razlog i svrhu i čovjeku je od toga bolje - zašto ne.
    Mene čudi nekritičko prihvaćanje senzacionalističkih budalaština i viralnost ideje o cjepivima, farmaceutima, magneziju i ostalim budalaštinama. Kako to ljudi prime u glavu i citiraju kao pjesmicu iz prvog osnovne. To me začudilo. Jel te budalaštine imaju neke vibracije, formulaičnu strukturu, kako su tako prijemčljive? I kako da vježbanje-laganu hranu-vedrinu duha-povezanost s djecom-građansku odgovornost isto tako prikažemo formulaično, pa se onda ljudi toga drže?
    Možda treba učiti od šarlatana u pogledu serviranja informacija?
    a što su budalaštine? ja još uvijek imam problem sa definicijom istih. jer, bome na ogromnu količinu budalaština po mom poimanju nailazim svakodnevno, samo su neke prihvatljivije a druge nisu.

    marketing je prava nauka, pa to svi znamo. ja sam imala strašnu odbojnost uopće upijati jel...znanje na fakultetu na koji način što kvalitetnije izmanipulirati ljude. ali, to je pravo umijeće, koje se meni osobno gadi. iako sam iz čitave situacije makar naučila i spoznala na što ja kao potrošač padam...na koje fore, pa sam iste naučila prepoznati i donekle kontrolirati.
    kažem donekle, jer svi smo mi podložni utjecaju marketinga.
    i što sad...isti izvire iz apsolutno svega.
    mene osobno, ono ful, nanervira reklama tipa....nezdravo se hranite...pod stresom ste...blablabla....uzmite "ne znam kako se zove tableta" i bit će vam super. kakva li je to poruka?
    isto tako kad se netko predstavlja kao osoba koja liječi apsolutno sve....povraća mi se.

    i svijesna sam da ljudi padaju na sve te gluposti.
    ali najviše me muči spoznaja da čovjek misli da može nezdravo živjeti i onda čudom ozdraviti. i jednako me nerviraju svi koji takav marketing serviraju. s koje god se strane nalazili.

    i zašto misliš da treba učiti od šarlatana?
    pa većina nas redom je zatrovana sa masom smeća koje nam serviraju...svakodnevno. zato me više uopće ne čudi što se sve manje vjeruje svemu.
    jer, hoćeš nećeš, iza svega se krije neki profit...zapakiran u dobrobit za samog smrtnika.
    e sad...uvijek se u sve uplete znanost i dokazi...pa se tu mogu vratiti na onu tabletu kojoj ne znam ime...jer, očigledno da za istu postoje dokazi da će štititi našu jetru iako drmamo po smeću od hrane i inom..
    taj dio mene strašno buni.

    jer, konstantno se za sve probleme koje si sam čovjek stvori rješenja traže van njega samog. a to nije dio moje životne filozofije.
    moja životna filozofija je pokušati stvoriti ravnotežu u sebi samoj...i održavati je onime što mi najviše odgovara....što god to bilo...

    a što se tiče marketinga i vibracija koje spominješ...mene to frapiralo...
    nama je non stop upaljen tv....ja sam ovisna o tzv. društvu u kući jel...pa sam primjetila da mi mali...ono po defoltu reagira na određene reklame...i kad niš nije kužio...
    da li je muzika...nemam pojma...bit će da je neka vibracija koja ga ponese...i uvijek ista firma...a različita reklama...
    to mi je baš bilo zanimljivo...


    al sam se raspisala...a nemam vremena....
    ova tema mi je ful zanimljiva

  26. #76
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa postoje i med. preparati za pojačavanje imuniteta i sređivanje krvne slike.
    a zašto bi medicinski bili bolji? jer su znanstveno dokazani, ili?
    ne provociram, nego me zanima kako ti razmišljaš.

    jer, moja je životna logika da je najbolje za organizam unositi u isti ono što mu je potrebno u obliku u kojemu je priroda to namijenila....sve dok nije nužno posegnuti za dostignućima medicine same.
    e sad...ta je granica od svih nas različita.
    tako da ova moja teorija podržava zaista malo toga što smatram izuzetno vrijednim, a sve je ostalo podložno kritikama i preispitivanju.

  27. #77
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Što se tiče tog dizanja imuniteta, ja bih rekla da tu imaju (bar) tri bitno različita načina:

    1. medicinski, umjetno sintetizirani preparati
    2. prirodna sredstva koja su znanstveno dokazana (hrana, ljekovito bilje, med, morski zrak...), tj. ona iz prirode oko kojih se većina znanstvenika slaže da su korisna
    3. razna sredstva koja nisu baš dokazana

  28. #78
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    može se prirodno pomoći tijelu koje je u ok stanju
    kad ode na kvasinu, treba ga izbacit s putanje

    a očajan čovjek poseže za svime, pa i liječenjem papilovom priko skypea.

  29. #79
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    da..ali..."čudotvorna" izlječenja postoje...bez znanstvenog uporišta.
    i uvijek će ih biti.
    svatko ima neki okidač koji može donijeti velike promjene.
    i baš to što ih se ne može dokazati meni pokazuje koliko smo specifični i kompleksni i da jednostavno ne možemo sve znati.
    ljudi se ne poznaju, pa bauljaju svukud.

  30. #80
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    da, postoje
    nevezana nisačim, osim s našim organizmom
    i činjenicom da je sve posljedica slučajnosti, pa i dobar dio našeg zdravlja

  31. #81
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja bih rekla da bi moglo biti vezano s onim što imamo u glavi....nekako mi tako vuče....
    i ne znam je li sve posljedica slučajnosti...nisam pobornik te teorije
    nekako mislim da si sami sve kreiramo....kako ono najbolje tako i ono najgore...
    i mislim da se uvijek možemo promijeniti, samo ne znamo što će nas potaknuti na promjenu.
    na te okidače sam mislila. makar su meni to okidači...tipa...neka energijska terapija...Međugorje....ma nemam pojma...nabadam.
    nikad ne znaš što će tebe u životu pokrenuti.

    nekoga će ono što ti smatraš žešćom gluposti.

    iako mi je sve više jasno da ljudi u principu odbijaju prihvatiti da su kreatori vlastite nedaće, što nije problem kad je u pitanju sreća....pa nekako mislim da smo svi tu skloniji pozivati se na slučajnost.

    e sad...kako to sve u današnjem svijetu regulirati...ja ne znam.
    ali to moje neznanje ne bi trebalo biti preduvjet da nekoga lišim nečega što bi mu moglo pomoći.

    iako, opet kažem...sve što je jako glasno i što iskače sa svakog ćoška nudeći instant rješenja...sve mi je to strašno odbojno...i pomalo straši.

  32. #82

  33. #83
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče tog dizanja imuniteta, ja bih rekla da tu imaju (bar) tri bitno različita načina:

    1. medicinski, umjetno sintetizirani preparati
    2. prirodna sredstva koja su znanstveno dokazana (hrana, ljekovito bilje, med, morski zrak...), tj. ona iz prirode oko kojih se većina znanstvenika slaže da su korisna
    3. razna sredstva koja nisu baš dokazana
    ovako bih i ja to objasnila, kao tangerina i krumpi.

    a zašto bi medicinski bili bolji? jer su znanstveno dokazani, ili?
    ne provociram, nego me zanima kako ti razmišljaš.
    nisam ih navela kao bolje, ali da, to što su znanstveno dokazani igra sigurno veliku ulogu. barem meni.

    samo sam se čudila sličnim anegdotama u kojima neki pacijent iako koristi najnovija dostignuća medicine, uvijek nekako zaslugu za njegovo ozdravljenje (ili barem privremeno poboljšanje zdravlja) bude pripisano nekom travaru (ili bioenergetičaru).

  34. #84
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    dupli post
    Posljednje uređivanje od mama courage : 02.08.2012. at 18:49

  35. #85
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Znam da je tema već otišla dalje, ali stvarno ne znam kak sam to zaboravila napisati - u Vž bolnici koriste brain gym, a njihova terapija slovi kao jedna od najboljih u svijetu

  36. #86
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    da..ali..."čudotvorna" izlječenja postoje...bez znanstvenog uporišta.
    i uvijek će ih biti.
    svatko ima neki okidač koji može donijeti velike promjene.
    i baš to što ih se ne može dokazati meni pokazuje koliko smo specifični i kompleksni i da jednostavno ne možemo sve znati.
    ljudi se ne poznaju, pa bauljaju svukud.
    problem je što su u fokusu našeg zanimanja samo ta pojedinačna "čudotvorna" izlječenja (koliko su čudotvorna je također diskutabilno), samo o njima govorimo, a posebice o njima govore oni koji žele prodati svoje čudotvorne preparate. a zanemarujemo stotine onih koji se nisu mogli izlječiti, koji su jednostavno umrli - bilo da su se promijenili pa prešli na yogu i makrobiotiku, bilo da su išli kod mekija torabija, travara ili da su se samo okrenuli konvencionalnoj medicini. nekima je prognozirano da će umrijeti za pet godina, pa evo, i dan danas još žive. neki su se nadali da će se izvući, pa je bolest bila jača, a krvna slika im je do zadnjeg bila u redu. ili nije, ili kako god.

    konvencionalna medicina je mnogima mrska (posebice na ovom forumu) i zaziru od nje, jer prije svega je ne razumiju (a mnogi imaju i tu privilegiju da je nikad još nisu ozbiljno zatrebali da bi je znali cijeniti). i ono što ne razumiju ih plaši. to je sasvim ljudsko i opravdano. zanemarimo na trenutak problem našeg zdrav. sustava pa i liječnika koji su korumpirani ili jednostavno loši (i kao stručnjaci i/li kao ljudi). koncentrirajmo se samo na ono što nam konv. medicina može pružiti - često i to upravo kod najtežih bolesti - ona može samo obećati ono što je sigurna da može ispuniti. a često to nije ono što želimo čuti, i često to bude puno disklejmera, nesigurnosti, puno stručnih naziva/procesa koje ne razumijemo itd. a često ta medicina na današnje stupnju znanja dođe do svojih granica i jednostavno mora priznati da ne zna dalje. treba znati nositi se s tim.

    nasuprot tome tu je "alternativa" (koja se kao takva uopće ne bi trebalo tako nazivati) koja obećava svašta nešto - bez potrebe da svoja obećanja potkrijepi znanstvenim dokazima i dugogodišnjim istraživanjima, koja razumljivim jezikom uvjerava da se "isto istim liječi", da je ona "blaga", da liječi "prirodno"...

    mene osobno jako iritira ta furka o tome da je sve "u glavi" pacijenta, u njegovom "duhu" (kao što je nedavno na trećem dnevniku izjavila dr. nela sršen)... jer to me opet podsjeti na toliko ljudi koje sam poznavala a koje je upravo rak samljeo, a koji su svi bili puni duha, puni želje za životom (u biti ne znam nijednog koji nije htio živjeti, pa makar imao i 80godina), i koji su se do kraja borili da ozdrave (svako na svoj način) - pa nisu uspjeli. i reći ili insinuirati kroz tu floskulu "bitno je imati duha" da su si sami krivi za svoju nedaću mi zvuči prilično okrutno i nehumano.

  37. #87
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    mama courage, sa zadnjim se odlomkom slažem u potpunosti jer su i mene puno puta optužili da si ne želim sama pomoći

  38. #88
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    problem je što su u fokusu našeg zanimanja samo ta pojedinačna "čudotvorna" izlječenja (koliko su čudotvorna je također diskutabilno), samo o njima govorimo, a posebice o njima govore oni koji žele prodati svoje čudotvorne preparate. a zanemarujemo stotine onih koji se nisu mogli izlječiti, koji su jednostavno umrli - bilo da su se promijenili pa prešli na yogu i makrobiotiku, bilo da su išli kod mekija torabija, travara ili da su se samo okrenuli konvencionalnoj medicini. nekima je prognozirano da će umrijeti za pet godina, pa evo, i dan danas još žive. neki su se nadali da će se izvući, pa je bolest bila jača, a krvna slika im je do zadnjeg bila u redu. ili nije, ili kako god.

    konvencionalna medicina je mnogima mrska (posebice na ovom forumu) i zaziru od nje, jer prije svega je ne razumiju (a mnogi imaju i tu privilegiju da je nikad još nisu ozbiljno zatrebali da bi je znali cijeniti). i ono što ne razumiju ih plaši. to je sasvim ljudsko i opravdano. zanemarimo na trenutak problem našeg zdrav. sustava pa i liječnika koji su korumpirani ili jednostavno loši (i kao stručnjaci i/li kao ljudi). koncentrirajmo se samo na ono što nam konv. medicina može pružiti - često i to upravo kod najtežih bolesti - ona može samo obećati ono što je sigurna da može ispuniti. a često to nije ono što želimo čuti, i često to bude puno disklejmera, nesigurnosti, puno stručnih naziva/procesa koje ne razumijemo itd. a često ta medicina na današnje stupnju znanja dođe do svojih granica i jednostavno mora priznati da ne zna dalje. treba znati nositi se s tim.

    nasuprot tome tu je "alternativa" (koja se kao takva uopće ne bi trebalo tako nazivati) koja obećava svašta nešto - bez potrebe da svoja obećanja potkrijepi znanstvenim dokazima i dugogodišnjim istraživanjima, koja razumljivim jezikom uvjerava da se "isto istim liječi", da je ona "blaga", da liječi "prirodno"...

    mene osobno jako iritira ta furka o tome da je sve "u glavi" pacijenta, u njegovom "duhu" (kao što je nedavno na trećem dnevniku izjavila dr. nela sršen)... jer to me opet podsjeti na toliko ljudi koje sam poznavala a koje je upravo rak samljeo, a koji su svi bili puni duha, puni želje za životom (u biti ne znam nijednog koji nije htio živjeti, pa makar imao i 80godina), i koji su se do kraja borili da ozdrave (svako na svoj način) - pa nisu uspjeli. i reći ili insinuirati kroz tu floskulu "bitno je imati duha" da su si sami krivi za svoju nedaću mi zvuči prilično okrutno i nehumano.
    veeliki potpis!!!

  39. #89
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče tog dizanja imuniteta, ja bih rekla da tu imaju (bar) tri bitno različita načina:

    1. medicinski, umjetno sintetizirani preparati
    2. prirodna sredstva koja su znanstveno dokazana (hrana, ljekovito bilje, med, morski zrak...), tj. ona iz prirode oko kojih se većina znanstvenika slaže da su korisna
    3. razna sredstva koja nisu baš dokazana
    a što se tiče činjenica dizanje imuniteta nije medicinski ni znanstveni pojam

  40. #90
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    potpis na emsu
    užasno mi je uvredljivo bolesnom čovjeku reći da traži snagu i volju u sebi
    ili da je nešto u njegovom životu to uzrokovalo

  41. #91
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    onda je i autogeni trening u ovoj kategoriji

  42. #92
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja bih se složila da sam po nekim pitanjima možda okrutna ako vi to tako nazivate, prema sebi, ali nikad prema drugima.
    ono što sam rekla odnosi se isključivo na moj način života i ja sama živim i funkcioniram na tom principu.
    nikad ne optužujem ili sudim ikoga zbog izbora koje u životu čini, a na ovom forumu primjećujem da pojedincima baš smetaju ili ih strašno nerviraju tuđi izbori.
    pa baš zato mi i smeta što vama smeta sve što nije konvencionalno....jer mislim da svako ima puno pravo odabrati svoj put.
    a kako ja promatram bolesti i ine nedaće...to je samo moja stvar. nikad to neće utjecati na moj stav o nekome ili nečemu. to su moje privatne filozofije, jer su dio mog vastitog životnog puta.
    a tuđe živote poštujem isto koliko i svoj.
    i ne, ja nisam imala tu privilegiju da prođem lišo kad su nedaće u pitanju...bilo zdravstvene, bilo neke druge...zato i mislim kako mislim.

    i zašto mama misliš da netko zazire od konvencionalne medicine jer je prvenstveno ne razumije?
    onda se ta pretpostavka može reći i za obrnutu situaciju...da zazirete od alternative jer je prvenstveno ne razumijete, ili?

    i da...kažete da je okrutno i nehumano misliti uopće da si je netko sam kriv za svoju bolest npr....
    meni nije...iz jednog razloga....kada bi većina na svoj život gledala tako, puno bi više cijenila isti i puno bi se kvalitetnije odnosili prema sebi samima.
    ali, teško je pronaći bilo kakvu ravnotežu u uvijetima u kojima živimo danas....i u ovakvom tempu života.

    i još nešto da...kada kažete da i medicina može doći do nekog stupnja kad ne zna dalje, je li mislte da onda zaista nema dalje, ili samo u ovom trenutku nema dalje?

  43. #93
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    konvencionalna medicina je mnogima mrska (posebice na ovom forumu) i zaziru od nje, jer prije svega je ne razumiju (a mnogi imaju i tu privilegiju da je nikad još nisu ozbiljno zatrebali da bi je znali cijeniti). i ono što ne razumiju ih plaši. to je sasvim ljudsko i opravdano. zanemarimo na trenutak problem našeg zdrav. sustava pa i liječnika koji su korumpirani ili jednostavno loši (i kao stručnjaci i/li kao ljudi). koncentrirajmo se samo na ono što nam konv. medicina može pružiti - često i to upravo kod najtežih bolesti - ona može samo obećati ono što je sigurna da može ispuniti. a često to nije ono što želimo čuti, i često to bude puno disklejmera, nesigurnosti, puno stručnih naziva/procesa koje ne razumijemo itd. a često ta medicina na današnje stupnju znanja dođe do svojih granica i jednostavno mora priznati da ne zna dalje. treba znati nositi se s tim.

    nasuprot tome tu je "alternativa" (koja se kao takva uopće ne bi trebalo tako nazivati) koja obećava svašta nešto - bez potrebe da svoja obećanja potkrijepi znanstvenim dokazima i dugogodišnjim istraživanjima, koja razumljivim jezikom uvjerava da se "isto istim liječi", da je ona "blaga", da liječi "prirodno"...
    baš sam se zamislila nad ovim tvojim riječima....
    i što kad medicina prizna da ne može dalje...ne zna...treba li u tom trenutku prihvatiti tu činjenicu i hrabro, ali znanstveno dokazano, pomiriti se sa ishodom?
    je li u tom trenutku u redu probati nešto neznanstveno dokazano, ili nije? niti tad?

    i što...kad takvom...medicinski nerješivom slučaju...se otvori rješenje?
    onda je to slučajno?

    ...ta nada otvara prostor strašnoj manipulaciji. tu se u potpunosti slažem sa svima. ali postoje šarlatani svuda, na svakom uglu.


    i ne, nije svaka alternativna metoda blaga...nježna...mila. naprotiv.

  44. #94
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    a u mojoj glavi bi bilo idealno kad bi jednog dana surađivale obje strane....

  45. #95
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

  46. #96
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    hahahaha, čovjek ima teoriju da ljudi-gušteri vladaju svijetom i SAD je pukao?

  47. #97
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    problem je što su u fokusu našeg zanimanja samo ta pojedinačna "čudotvorna" izlječenja (koliko su čudotvorna je također diskutabilno), samo o njima govorimo, a posebice o njima govore oni koji žele prodati svoje čudotvorne preparate. a zanemarujemo stotine onih koji se nisu mogli izlječiti, koji su jednostavno umrli - bilo da su se promijenili pa prešli na yogu i makrobiotiku, bilo da su išli kod mekija torabija, travara ili da su se samo okrenuli konvencionalnoj medicini. nekima je prognozirano da će umrijeti za pet godina, pa evo, i dan danas još žive. neki su se nadali da će se izvući, pa je bolest bila jača, a krvna slika im je do zadnjeg bila u redu. ili nije, ili kako god.

    konvencionalna medicina je mnogima mrska (posebice na ovom forumu) i zaziru od nje, jer prije svega je ne razumiju (a mnogi imaju i tu privilegiju da je nikad još nisu ozbiljno zatrebali da bi je znali cijeniti). i ono što ne razumiju ih plaši. to je sasvim ljudsko i opravdano. zanemarimo na trenutak problem našeg zdrav. sustava pa i liječnika koji su korumpirani ili jednostavno loši (i kao stručnjaci i/li kao ljudi). koncentrirajmo se samo na ono što nam konv. medicina može pružiti - često i to upravo kod najtežih bolesti - ona može samo obećati ono što je sigurna da može ispuniti. a često to nije ono što želimo čuti, i često to bude puno disklejmera, nesigurnosti, puno stručnih naziva/procesa koje ne razumijemo itd. a često ta medicina na današnje stupnju znanja dođe do svojih granica i jednostavno mora priznati da ne zna dalje. treba znati nositi se s tim.

    nasuprot tome tu je "alternativa" (koja se kao takva uopće ne bi trebalo tako nazivati) koja obećava svašta nešto - bez potrebe da svoja obećanja potkrijepi znanstvenim dokazima i dugogodišnjim istraživanjima, koja razumljivim jezikom uvjerava da se "isto istim liječi", da je ona "blaga", da liječi "prirodno"...

    mene osobno jako iritira ta furka o tome da je sve "u glavi" pacijenta, u njegovom "duhu" (kao što je nedavno na trećem dnevniku izjavila dr. nela sršen)... jer to me opet podsjeti na toliko ljudi koje sam poznavala a koje je upravo rak samljeo, a koji su svi bili puni duha, puni želje za životom (u biti ne znam nijednog koji nije htio živjeti, pa makar imao i 80godina), i koji su se do kraja borili da ozdrave (svako na svoj način) - pa nisu uspjeli. i reći ili insinuirati kroz tu floskulu "bitno je imati duha" da su si sami krivi za svoju nedaću mi zvuči prilično okrutno i nehumano.
    Bravo!
    Slažem se! Kolikogod čovjek ponekad bio očajan u sustavu, i kolikogod se susretnemo s nekim čudnim stvarima (i kod mene, i kod djeteta) i nemamo odmah odgovor zdravstvenog sustava, ipak, ako se potrudiš, ako se boriš dobiješ na koncu dobar odgovor, objašnjenje mehanizma, kako stvari funkcioniraju, i može se doći do lijeka.

    Meni je nekako žao da si ljudi, a ljudi o kojima pričam nisu neuki do kraja, ne daju truda pročitati ozbiljno objašnjenje fukcioniranja ovoga ili onoga, i u skladu s time djelovati, nego nasjedaju na te čudotvorne guštere koji vladaju svijetom dajući ljudima vakcine ili što već... to je tužno.

    Da budem patetična, u medicini ima takvih pojašnjenja i razumijevanja procesa da je to čista poezija. Divota.

  48. #98
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    ali, teško je pronaći bilo kakvu ravnotežu u uvijetima u kojima živimo danas....i u ovakvom tempu života.
    ja bih dodala da je meni i ovo totalna floskula. Ne znam kad je to bilo vrijeme kada su ljudi bili više u ravnoteži. Pa i pod manjim stresom.

    Oduševila me ona ilustracija dva pećinska čovjeka koji sjede uz vatru, i jedan kaže nešto u stilu "ne kužim, imamo čist zrak i čiste vode, jedemo organsku hranu, a životni vijek nam je 30 godina"

  49. #99
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Pa i meni su oni anđeli na biciklu bili sumnjivi

  50. #100
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    mene osobno jako iritira ta furka o tome da je sve "u glavi" pacijenta, u njegovom "duhu" (kao što je nedavno na trećem dnevniku izjavila dr. nela sršen)... jer to me opet podsjeti na toliko ljudi koje sam poznavala a koje je upravo rak samljeo, a koji su svi bili puni duha, puni želje za životom (u biti ne znam nijednog koji nije htio živjeti, pa makar imao i 80godina), i koji su se do kraja borili da ozdrave (svako na svoj način) - pa nisu uspjeli. i reći ili insinuirati kroz tu floskulu "bitno je imati duha" da su si sami krivi za svoju nedaću mi zvuči prilično okrutno i nehumano.
    emso, pametno i argumentirano pišeš, ali ja ne bih rekla da jednostavno trebamo zaboraviti tu priču o "duhu". To bi značilo da moramo liječiti tijelo kao mašinu. A ipak je neupitno da na opće stanje čovjeka itekako utječe stanje svijesti.

    Problem je baš u tome što se u zapadnoj civilizaciji briga o psihi čovjeka zanemaruje, obraća se pažnja samo na ono što se može znanstveno dokazati, izmjeriti, prikazati tablicama i grafovima. Ono što nije jasno i jednoznačno razumljivo negiramo. Ne učimo kako se brinuti za svoj duhovni život do trenutka kad se netko ozbiljno psihički razboli. Svaku brigu o psihičkom zdravlju tako gledamo kao na nešto sumnjivo, ako ideš kod psihologa znači da si skrenuo, ako se baciš na meditacije i alternativu - opet si skrenuo

    I tako je naravno uvredljivo čovjeku na kemoterapiji reći "sve je u duhu". Jer svi zajedno živimo u društvu koje se o duhu ne brine. Je li tog čovjeka netko od malena učio o duhu*? I što bi on sad trebao učiniti? U očaju tražiti nadrilječnike i iscjelitelje? Mnogi ljudi će baš ovo učiniti, izjaviti će da liječnički lobi radi svoje zarade nastoji diskreditirati i zabraniti alternativne metode liječenja i tako postati sjajna žrtva prodavača magle. Ja nisam tip od teorija zavjere, ne mislim da su se liječnici urotili, mislim da zbog težnje empiričnosti i egzaktnoj znanosti okreću leđa neopipljivom i duhovnom. I baš na taj način daju prostor paranoji i šarlatanstvu.

    Ne mislim naravno da je za internet paranoje kriva medicina. Jednostavno su ljudi oduvijek nepovjerljivi prema onom što ne razumiju, bila to medicina, alternativa ili nešto treće. Lavina informacija s interneta u to unosi samo veću zbrku i većina ljudi jednostavno nema kapaciteta da se s time nosi.

    *ovdje bi se netko mogao sjetiti vjeronauka u školama. Ne želite da počnem o tome

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •