Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 234

Tema: Internet paranoje i barbarizacija naroda

  1. #151
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba alternativa da bi bio sretniji u životu, neka mu. Nekome trebaju i "narodnjaci" da bi bio sretan. Otprilike na istom nivou pameti mi je oboje, bez da ikoga uvrijedim , iznosim samo svoje mišljenje.
    o nivoima pameti baš bi se dalo malo raspravljati...

  2. #152
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    naučena sam da kad se opržiš uzmeš sapun, frendica mi je 2002. poklonila aloe veru (biljku) da ako se opržim koristim tekućinu iz njenog lista. nijedno mi baš nije nešto pomoglo.

    a onda sam na prvoj pomoći (prilikom polaganja vozačkog ispita u švicarskoj) naučila da ako se opržiš staviš taj dio tijela pod hladnu vodu nekih 10-15 min. bitno je ne samo da se ohladi površinski sloj kože (koji se brzo ohladi, pa nas to zavede) nego i unutrašnji dio (zato se toliko dugo treba biti pod vodom ili staviti ruku/prst što već u ledenu vodu). i od tada to koristim i nemam plikova.

    i ja...voda je zakon. i nakon toga ili alou, ili finu kremu od čajevca...

  3. #153
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    o nivoima pameti baš bi se dalo malo raspravljati...
    O mom ne moram, znam brojku.

  4. #154
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Beti3, ako nisi htjela nikoga uvrijediti onda nisi to ni trebala reći. Imam i ja mišljenje u vezi nekih drugih stvari pa ne mislim da su oni koji misle drugačije gluplji ili pametniji, samo drugačije razmišljaju.Ni ja ne volim cajke, ali ne mislim da su oni koji ih slušaju na nižem nivou pameti.
    Pisala sam već ovdje i mislim si ne budem više jer se samo živciram, ali ako mi doktor iz Vž bolnice ili Goljaka preporuči neku osobu koja nije po jusu "naše" medicine, zašto da ne probam, čisto zato da znam da sam učinila sve što mi se u tom trenu nudilo, a savjet sam dobila od medicinara, a onda mi netko provali da sam na nižem nivou pameti.
    Mama courage je rekla da ne zna o čemu pričam, e pa pričam o mucanju i sigurno se znanstvenici ne budu potrudili da im taj poremećaj bude prioritet čisto zato jer mali postotak ljudi muca,a farmaceutske tvrtke sigurno ne budu platile istraživanje nečeg što im neće biti isplativo.
    A što se tiče reklama na tv ili internetu, već od sada učim djecu da su to prevare i da slučajno ne zovu (već mi je kćer rekla- mama kupi si one čokoladne kockice i više ne budeš trebala biti na dijeti )

  5. #155
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    pa lovu mi papaju farmaceuti. koliko samo oma sirupa za kasalj. med je barem zdrav.
    pa trebalo bi iskreno priznati da koliko god farmaceutska industrija zaradi, da jako puno love i ulože - u istraživanje, ispitivanje, studije i sl. da bi neki lijek uopće dospio na tržište. nasuprot tome travar smućka biljni preparat i ne mora ništa dokazivati, niti je odgovoran za bilo što.

  6. #156
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Jedino, nisu znali da su ljudi od toga umrli prije obdukcije.
    to mi je jedan onkolog jednom objasnio, da kad bi svi ljudi živjeli dovoljno dugo, da bi u biti svi na kraju oboljeli od nekog vrsta karcinoma. ali neki umru prije toga jer poginu u saobraćajnoj nesreći ili od moždanog/srčanog ili zatajenja bubrega ili što već.

    a propos čajeva ovog travara (s linka) - pretpostavljam da uopće nije bit u vrsti čaja, nego samo u mehaničkom "ispiranju" bubrega kad se piju velike količine čaja tj. tekućine.

  7. #157
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    možda sam se neprecizno izjasnila. ta šoljica čaja najvjerojatnije ima placebo efekt, a lijepo si opisala i zašto je to najvjerojatnije najbliže istini. i dok se radi o boljkama u kojima ta šoljica čaja neće odmoći, onda neka ti pomogne na ovaj način, ali postoji velika vjerojatnoća da bi te ta boljka prošla i da nisi popila tu šolju čaja. kod opasniji bolesti ni ta šoljica ti neće pomoći.

    najveći je problem u cijelo priči da oni koji se bave prodajom takvih čajeva (i sličnih stvari) ne promoviraju svoje pripravke zbog obične prehlade, nego.. bombastičnije zvuči kad se čaj (ili što god) reklamira da liječi rak, sidu ili što god smrtonosno. jer kao što smo došli do zaključka - očajni ljudi traže bilokakve slamke spasa.

    uzela sam namjerno ovaj drugi dio emisije, jer je zanimljivo ovo što će treći gost emisije govoriti: link
    nikako da ulovim malo vremena da napišem nešto...
    sinoć sam odgledala emisiju...i ok mi je treći gost ... fino zbori.
    znači...izuzetno je snažan placebo učinak....zaključili smo. i meni je to fascinantno. bez obzira što se ne slažemo što je placebo, što nije...to možemo i zanemariti.
    ja sam, onda po vama, živući dokaz vrlo djelotvornog placebo učinka...bez obzira čega se dotakli...grla, nosa...štitnjače...psihe...kože...da ne nabrajam.
    to mi otvara ono zaista široko polje misli....npr...koliko bi se novaca na lijekove manje trošilo kad bi većina to postigla...i je li uopće nekome u interesu da se tako nešto i postigne npr.?
    a ne izgleda mi nemoguće.

    to je ono što je meni moja alternativna terapija pružila...da se okrenem sebi....i bome svi sada jako malo zarađuju na meni...i alternativci i farmaceuti.
    ili samo imam jako jako puno sreće, kako bi se tu to protumačilo. mada je dug period života u pitanju da bih ja sama mislila tako.

  8. #158
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da kad si zaštopan da je dobro piti slatku kamilicu
    Nećeš pijući čaj smršaviti, neće ti jetra bolje raditi, neće čaj poboljšati imunitet, nema protuupalno djelovanje. Ne liječi astmu, spušta tlak, ne liječi neplodnost...
    U ta "čaj šlang" pretjerivanja ne vjerujem.
    ja ne vjerujem u instant rješenja s niti jedne strane, koja god ona bila. ako čovjek nešto zaista ne odluči...pa neće mu pomoći ništa...ili neće u onoj mjeri u kojoj bi moglo.

    ali, trave mi nikako ne spadaju u skupinu čarabiri. jednostavno one su tu, sa svim svojim svojstvima....
    pa i farmaceutika koristi iste.
    i sad...ako ja koristim morsku vodu i kadulju...za ispiranje grla...misliš da sam na rubu pameti ?
    dok živim uz more totalno mi je glupo uopće kupovati sve te slane vodice...npr...a na sterilno se ne palim nešto...

    a biljkama sam regulirala čak i ciklus...jesam..
    e sad...placebo ili ne...ne znam...niti me ne zamara pretjerano...
    dok ide, ide...a dok ide drago mi je što ide.
    jer, ja osobno prema kemiji imam određeno....ne znam kako bi to rekla...ne želim da mi bude dio svakodnevice, ako ne mora....a do sada se pokazalo da zaista ne mora.

  9. #159
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    O mom ne moram, znam brojku.
    mislim zaista Beti...čim se netko poziva na svoju brojku...odmah krenem razmišljati o razini samosvijesti i samopouzdanja istog. i kad god netko svoju pamet koristi da podcijeni i podsmjehuje se nekom drugom...krhko mu je znanje...i malo vajde od istog. baratam i ja s određenim brojkama ali ih se sjetim samo kad ih netko na ovaj način spomene.

  10. #160
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa trebalo bi iskreno priznati da koliko god farmaceutska industrija zaradi, da jako puno love i ulože - u istraživanje, ispitivanje, studije i sl. da bi neki lijek uopće dospio na tržište. nasuprot tome travar smućka biljni preparat i ne mora ništa dokazivati, niti je odgovoran za bilo što.
    pa čajevi su jeftini...i kupujemo ih u ljekarni, zar ne?

  11. #161
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zapeli za čajeve baš

  12. #162
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čajevi baš i nisu alternativa.

  13. #163
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam, onda po vama, živući dokaz vrlo djelotvornog placebo učinka...bez obzira čega se dotakli...grla, nosa...štitnjače...psihe...kože...da ne nabrajam.
    to mi otvara ono zaista široko polje misli....npr...koliko bi se novaca na lijekove manje trošilo kad bi većina to postigla...i je li uopće nekome u interesu da se tako nešto i postigne npr.?
    a ne izgleda mi nemoguće.
    pa lijepo je mikloušić objasnio etički problem oko placebo efekta, a ti bi sad zahvaljujući tom efektu obmanjivala i štedjela na pacijentima?


    bilo bi možda zanimljivo saznati koliko bi ljudi uopće bilo spremno koristiti pripravke koji nemaju ništa više za ponuditi osim placebo efekta (a u biti taj efekt se postiže sa svim što ide uz taj pripravak - autoritet osobe koja daje pripravak, mjesto, boja pripravka, popratni razgovor itd., pa kad bi to sve otpalo, otpao bi i placebo učinak). prva ne bih bila spremna niti bih posjećivala liječnika koji bi mi svjesno lagao o lijeku koji mi daje.


    pa čajevi su jeftini...i kupujemo ih u ljekarni, zar ne?
    i? kod moždanog ćeš popiti šoljicu čaja ili? ne kužim.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 04.08.2012. at 17:13

  14. #164
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    pa lijepo je mikloušić objasnio etički problem oko placebo efekta, a ti bi sad zahvaljujući tom efektu obmanjivala i štedjela na pacijentima?


    bilo bi možda zanimljivo saznati koliko bi ljudi uopće bilo spremno koristiti pripravke koji nemaju ništa više za ponuditi osim placebo efekta (a u biti taj efekt se postiže sa svim što ide uz taj pripravak - autoritet osobe koja daje pripravak, mjesto, boja pripravka, popratni razgovor itd., pa kad bi to sve otpalo, otpao bi i placebo učinak). prva ne bih bila spremna niti bih posjećivala liječnika koji bi mi svjesno lagao o lijeku koji mi daje.




    i? kod moždanog ćeš popiti šoljicu čaja ili? ne kužim.
    ne kužim...što me razvlačiš, kao da sam napala nekog ili kao da sam rekla da bi ja nekog obmanjivala...kako ti to kažeš?
    zanimljiva mi je ta sfera koju otvara placebo efekt...samo to sam rekla..
    i zanima me kada bi više ljudi spoznalo tako nešto, kuda bi nas to odvelo...
    jednostavno filozofiram...zar nismo u tom kutku?
    ja zaista nemam potrebu obmanjivati nikog, niti ikom širiti vidike. nije to moja misija.

    a cijenu čaja i njihovu dostupnost u ljekarnama sam spomenula jer se aludira na nekom zgrtanju love od trava....pa sam samo naglasila da su jeftine. a kad ću ja popiti šalicu čaja to ću sama odlučiti

  15. #165
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kako nam uvijek alou, giram pod vodu, bilad mi nije ni blizu pomogla ko gel aloe
    nakon vode ne smijem izvoru topline kpliko pece.

  16. #166
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    blackberry, pogrešno smo se razumijele.

    a cijenu trave sam samo spomenula u kontekstu koliko lijekovi koštaju. pa naravno da koštaju, kad iza njih stoje godine istraživanja, provjera, studija i ispitivanja, ljudi koji se time bave, infrastrukture i sl.

  17. #167
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    blackberry, pogrešno smo se razumijele.

    a cijenu trave sam samo spomenula u kontekstu koliko lijekovi koštaju. pa naravno da koštaju, kad iza njih stoje godine istraživanja, provjera, studija i ispitivanja, ljudi koji se time bave, infrastrukture i sl.
    onda dobro

  18. #168
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    samo da pomikaki odgovorim da sam svoje prijašnje postove pisala pod dojmom izjave dr. nele sršen koja je izjavila nešto u stilu: "kad imate duha svejedno je, liječite li se kemoterapijom ili alternativom." - e pa mislim - nije! (sunce mu kalajsano!!!!) i da nešto takvo čujem iz usta jedne liječnice mi je... na granici kažnjivosti! ali samo pokazuje ozbiljnost problema i koliko su neki stručnjaci i znanstvenici ozbiljno zaglibili tamo gdje im ne bi trebalo biti mjesto. na rubu... pameti. u biti, čemu onda skupa kemoterapija, kad je sve izliječivo pomoću noni i magnetne narukvice i hagioterapije plus malo gledanja u sunce?

    ovo o duhu/psihi/svijesti... kako god... "duh" mi više vuče na nešto transcedentno, pa mi je izraz "psiha" (mentalno zdravlje ili tako nešto) miliji... elem, da, mislim da je psiha bitna. bitno je osvijestiti neke činjenice (što podrazumijeva da se ima sve bitne i točne informacije)... vezano za vlastitu bolest, tijek, terapiju, mogućnosti i prognoze... i onda imati tu snagu psihe i prihvatiti ono što se sazna o sebi. mislim da za to treba stvarno puno snage i jakosti - snage dostojanstveno se boriti protiv bolesti, dostojanstveno živjeti sa bolesti, pa i dostojanstveno umrijeti.

    ps. ako vam se ne sviđa pomikakin prijedlog o vjeronauku, mogli bi ubaciti i temu o eutanaziji.


    pa se eto nadam da ako mene spopadne ikakva takva zloćudna bolest da ću biti psihički dovoljno jaka i razborita da ne pokleknem alternativnoj medicini, da fakat smognem hrabrosti da dostojanstveno prihvatim bolest i ono što mi ona donosi.


    jedine "kuglice" koje priznajem kao čudotvorne su ionako lindor crvene čokoladne kuglice.
    sad se već bolje slažemo

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si mislila napisati da je bilo manje malignih bolesti prije? Nije. Već sam pisala da sam učestvovala u istraživanju o bolestima, ali ne prije 50 nego prije 150 godina, i pri gotovo svakoj obdukciji se našla maligna bolest.

    Jedino, nisu znali da su ljudi od toga umrli prije obdukcije.
    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    to mi je jedan onkolog jednom objasnio, da kad bi svi ljudi živjeli dovoljno dugo, da bi u biti svi na kraju oboljeli od nekog vrsta karcinoma. ali neki umru prije toga jer poginu u saobraćajnoj nesreći ili od moždanog/srčanog ili zatajenja bubrega ili što već.
    Ali, nekad je maligno oboljenje u dobi od 30 godina bilo čudo. Danas nije niti u dobi od 3, nažalost.

    Beti, pojasni mi malo o kakvom istraživanju govoriš, kakve obdukcije prije 150 godina?

  19. #169
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Pomikakki, ta ideja da "prije toga nije bilo" je iz korijena pogrešna. Kad sam otkrila da ne smijem mlijeko, ljudi su govorili - kakve su to izmišljotine, toga prije nije bilo. Onda mi je sinulo - sva ona djeca od 10 rođenih koja su umrla (od 1 do 9 po familiji) su morala od nečeg umrijeti. Nekoga sa celijakijom su pošteno nahranili grizom, netko je dobio kravlje miljeko, bio intolerantan, dobio upalu tankog crijeva, naselila se neka bakterija iz tog domaćeg mlijeka i ćao đaci, netko je dobio tumor, netko sepsu, svega je bilo - ali se sve podvodilo pod - bio bolestan pa umro...

  20. #170
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    blackberry, pogrešno smo se razumijele.

    a cijenu trave sam samo spomenula u kontekstu koliko lijekovi koštaju. pa naravno da koštaju, kad iza njih stoje godine istraživanja, provjera, studija i ispitivanja, ljudi koji se time bave, infrastrukture i sl.
    ja nisam mislila na to kad sam rekla da me drapaju farmaceuti vec na razne preparate poput sto razlicitih vitamina, pocevsi od prenatala u yrudnoci do c vitamina u sumecim tabletama kojeg ce ti prepisati lijecnik, ne jer je bas taj najbolji vec jer je taj diler obavio prezentaciju doktoru i dao mu rucnik i torbu za plazu s logotipom.
    kad sam staru lijecnicu opce prakse koja je danas u penziji pitala koje i cije tablete su najbolje da si sredim krv.sliku i ojacam imunitet, rekla je da cu jednako proci sa svakim, da su sva isto sranje i da cu jedino pravilnom ishranom postici zeljeni ucinak.. bocica za mjesec dana kosta od 50 do 100kn. bocica koja zadovoljava dnevnu potrebu za vitaminima. ne ide na recept.
    ista stvar je i s djecjom kozmetikom.
    vjerujem u djelovanje biljakka, pocevsi od komoraca, zalfije, mente koje rastu kod nas. da bemaju nikakav ucinak, ne bi ih prodavali farmaceuti koji im nabiju cijenu jer je od renomirane marke.

  21. #171
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    emsa je napisala nesto o tome da li ces kod mozdanog popiti caj...nemrem brisati 80% citata a zelim naposati re a taj dio...
    ne vjerujem u eliksir mladosti niti cudotvorni napitak, bio on koktel iz labosa ili direkt iz zemlje, al apsurdno mi je osporavati ucinal nekog bilja na stoljecima upotrebljivan nacin koji je primjenom dokazao djelovanje.
    zna se da je cajevac antiseptik, al ja ga nemam u svom vrtu stoga ga negdje trebam kupiti. ili da valerijana djeluje kao sredstvo za smirenje. pa umjesto da uzmem normabel i bivacin sprej, odem travaru. za mene je travar osoba kojaa poznaje biljke, njihovo djelovanje i primjenu. obicno je to osoba koja je stekla znanje usmenom predajom s koljena na koljeno. to nije isoba koja na tvu prodaje caj od cudotvorne gljive s kojom cemo dozivjeti stotu i izlijecit se od aidsa. kuzis?

    i radje bi baba margi iz lijevog sela platila za sjemenke komoraca nego kupila u ljekarnu krsiteljkoda caj za dojilje od kima. get the picture?

  22. #172
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    potpisujem leonisu...

  23. #173
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    A ja ne kužim zašto to kupujete, to nisu lijekovi, nego dodaci prehrani. Dodaci prehrani ne trebaju onome ko se normalno hrani.

  24. #174
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku

    Beti, pojasni mi malo o kakvom istraživanju govoriš, kakve obdukcije prije 150 godina?
    Kao student sam pomagala jednom liječniku u doktorskoj disertaciji o točno određenom tumoru koji je i danas prilično težak za otkriti za života, i, na sreću, rijedak. No, smrtonosan.
    U arhivi Zavoda za patologiju ima brda knjiga-ogromnih knjiga, sa zapisnicima obdukcija. Starih. Ove su bile od 1880., ili tu negdje, ne znam više točno godinu. U kojima nađeš i poznatih ljudi. Ne znam koliko je nekome zanimljivo ili morbidno čitati o npr. težini mozga pjesnika koji je umro sa 27 godina.

    No, nije to tema. Taj je tumor nađen u sličnom postotku u 19. i 20. stoljeću. A to je i bio cilj istraživanja. Ne kažem da je sa drugim bolestima isto. No, za zamisliti se je prije nego rečemo da su maligne bolesti posljedica suvremenog, odnosno nezdravog načina života.

    Puno je sve to kompliciranije. Ljudsko tijelo je kompliciranije. I naš razvijen mozak. I to što će nekome djelovati čaj, nekome loptice, nekome srebro, a drugome ne samo da neće pomoći, nego i naštetiti, opet je stvar u tom tijelu i percepciji svega toga. Još bih ja pisala, ali netko se budi...

  25. #175
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    potpisujem leonisu
    i ja naberem kantariona i to na mojem fakat nezagađenom brežuljku npr. pa ne kupujem nikakav gel nego samo ulje koristim
    i sigurna sam da time em što uštedim, svojoj koži dajem najbolje
    to koristim kod porezotina, ogrebotina, hemeroida, opekotina

    isto tako mentu naberem pa osušim, kadulju, kuham čaj
    i te biljke provjereno pomažu

    inače sam nevjerni toma i smješno mi je kako ljudima možeš podvaliti sve i sva
    moja je svekrva odličan primjerak osobe koja je u stanju u dug ući nebili isprobala sva čuda
    i ne možeš je uvjerirti da je to porez na budale
    jer ona je i i nače malko umišljeni bvolesnik i fanatično se boji neke strašne bolesti koja vreba iza ugla
    pa za prevenciju koristi maltene sve- od magnetne narukvice, lampe, nonija, vitamina ovog i onog do čudotvornih čajeva i bioenergičara
    oni su joj najbolji frendovi

    i stalno je u grču
    na kraju će se od svega fakat razboliti
    elem, ljudi uglavnom neupitno vjeruju u ono što vide i čuju na teveu ili pročitaju u novinama
    nema kritičkog razmišljanja, prihvaćaju se informacije kao neupitno istinite i nedvojbene
    to je po meni osnovni problem

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    O mom ne moram, znam brojku.
    http://uk.askmen.com/money/how_to_200/222_how_to.html

    multiple intelligence

    Intelligence is a hard thing to measure since there are so many different forms of it and just as many ways of assessing it. In 1983, Dr. Howard Gardner, a professor at Harvard University, introduced a new, more inclusive concept of intelligence, which he called Multiple Intelligence. His theory moved away from the traditional "can you memorize facts, do math, think logically, and write perfect sentences?" types of measurement criteria, and opted instead for a more varied approach to judging mental abilities.

    The initial classification system consisted of seven categories, each covering a different area of intelligence:

    Linguistic intelligence: The skill of working with languages and words. While some people can master multiple languages, others struggle to learn just one.


    Logical-mathematical intelligence: Problem solving in a logical, Vulcan-like way. The form of intelligence most frequently associated with geek-ish book smarts.


    Musical intelligence: The ability to think in terms of notes, pitch and rhythm, whether in the playing or composition of music.


    Spatial intelligence: Solving problems visually, inside one's head. Navigation and orientation are the more obvious examples, but abilities in art, sculpture or design are also key.


    Bodily-kinesthetic intelligence: Being in full control of muscle movements, hand-eye coordination and other sporty things. The opposite of awkward, klutzy behavior.


    Interpersonal intelligence: The ability to pick up on the moods, feelings and emotions of others. Social skills.


    Intrapersonal intelligence: Being aware of ourselves, our own feelings, and our own thoughts.




  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ne kužim zašto to kupujete, to nisu lijekovi, nego dodaci prehrani. Dodaci prehrani ne trebaju onome ko se normalno hrani.
    zbog toga sto su reklame dobro zaspinale pricu

  28. #178
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Pomikakki, ta ideja da "prije toga nije bilo" je iz korijena pogrešna. Kad sam otkrila da ne smijem mlijeko, ljudi su govorili - kakve su to izmišljotine, toga prije nije bilo. Onda mi je sinulo - sva ona djeca od 10 rođenih koja su umrla (od 1 do 9 po familiji) su morala od nečeg umrijeti. Nekoga sa celijakijom su pošteno nahranili grizom, netko je dobio kravlje miljeko, bio intolerantan, dobio upalu tankog crijeva, naselila se neka bakterija iz tog domaćeg mlijeka i ćao đaci, netko je dobio tumor, netko sepsu, svega je bilo - ali se sve podvodilo pod - bio bolestan pa umro...
    Ali Ifi, ja ne govorim o celijakiji.
    Govorim o porastu malignih oboljenja. Današnje doba tome pogoduje - više toksina, manje kretanja i fizičkog rada. S druge strane zbog povećanja standarda, razvoja medicine i poboljšanja higijenskih uvjeta ne umiremo od kuge i velikih boginja. Za celijakiju ne znam ima li je više ili manje. Ali nećeš valjda reći da je veći broj tumora kod mladih osoba isto proizvod internet paranoje?

  29. #179
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zbog toga sto su reklame dobro zaspinale pricu
    a štoš, reklame te uvjeravaju i da će ti nestat celulit od kreme.. :D

  30. #180
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nemoj tako krumpi imam ja sad jednu u kupaoni
    i mislim se da cu biti na plazi dama sa žurnala
    (samo sam se namazala jednom prije mjesec dana, ali valjda radi i na daljinu)

  31. #181
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    (samo sam se namazala jednom prije mjesec dana, ali valjda radi i na daljinu)

    vjerojatno je jednako učinkovito

  32. #182
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj tako krumpi imam ja sad jednu u kupaoni
    i mislim se da cu biti na plazi dama sa žurnala
    (samo sam se namazala jednom prije mjesec dana, ali valjda radi i na daljinu)
    e jes se potrudila, svaka čast
    ja nisam ni toliko
    više u ništa ne vjerujem
    uf, stvarno sam nekako prerano ostarila
    u duši mislim

  33. #183
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa pise da je ucinak dugotrajan

  34. #184
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa eto, onda nema problema

  35. #185
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku

    multiple intelligence


  36. #186
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

  37. #187
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    sad tek vidim krenuli me danas smajlići

  38. #188
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zadnje takvo što sam pročitala je ovo. Daju djeci kemikaliju, koja oštećuje crijeva pa djeca pokakaju komade sluznice crijeva:
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---425485.html

    Zatim, naša pedijatrica vodi bitke s roditeljima koji neće cijepiti dijete. Zadnji put sam čula kako ocu objašnjava "Ako dobije zaušnjake bit će sterilan do kraja života."

    Plus, ovdje na forumu svako malo se pojavi neki tekst o homeopatiji.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam baš sigurna kako nazvati ovaj topic, ali vjerujem da ćete me razumjeti.

    Sve češće doživljavam da mi stariji, ponekad i dobro obrazovani ljudi, nude da čitam opskurne članke na Internetu o nekim npr. prirodnim lijekovima, panacejama, o nekim tehnologijama - npr. sve pošpricaj u vrtu kalcijem, pa će dobro rasti... i sve češće čujem ljude kako zbore kao antivakcinacijsko pleme - truje nas farmaceutska industrija, sve je to zavjera, samo uzmi ne znam - srebro, kalcij, sodu bikarbonu...

    Čujem i npr. rasprave o tome kako su farmaceuti izmislili ADHD, i sve tako nešto, opća mjesta hoaxa, paranoja ili viralnih marketinških kampanja koje su ljudi preveli i uzeli za ozbiljno.

    Mene malo brine dokle je to došlo, i kako od svih tih finih spoznaja i dubine znanja koja se nalazi na Netu, i npr. Mujičinih objašnjenja o imunosti i tim čudima s vakcinama u narod dospiju samo gluposti o kojima ništa ne zna i koje mogu biti štetne. Kad te deda iz vremena kad su nas prali u DDT-iju i hranili praškom za bebe i vegetom napadne zašto tako nekritički cijepiš dijete, meni se zavrti u glavi...

    Kad u Šibenskom zaleđu na selu od dede čuješ protiv farmaceuta i ADHD-a nekako doživiš neki udar na mozak, ne mogu to uopće povezati, jel Matrix, jel se svit konča, jel nešto krivo, al fakat se osjećam kao u zoni sumraka...

    Ovaj topic po meni ima savrseno odabran naziv, a razmisljanja u ovom uvodnom postu gotovo su identicna mojim sadasnjim.

    Jedino nisam sigurna da li je dodatno zabrinjavajuce to sto je ova tema otvorena jos 2012. ili mozda u toj cinjenici lezi neki tracak utjehe.

    Dodatno zabrinjavajuce bi moglo biti da smo se u ove cetiri godine toliko vise barbarizirali, dok tracak utjehe vidim da danas nije nista drugacije nego prije cetiri godine i da je problem mozda samo stvar osobne percepcije i spoznaje...

    U svakom slucaju ja sam uzasnuta nad sirenjem i potpuno nekritickim prihvacanjem izmisljotina svakakve vrste, sto po meni za posljedicu ima epidemijsko sirenje straha i sveopceg nepovjerenja.

    Zastrasujuca mi je spoznaja da u vremenu kada su nam sve informacije i svo dosadasnje znanje nadohvat ruke u trenu putem interneta, vidim da taj isti internet umjesto za sirenje znanja sluzi prije svega i najvecim dijelom za sirenje neznanja.

    Najgore od svega je moje iskustvo da svaki moj pokusaj ukazivanja na hoax zavrsi potpunim neuspjehom sto me sada vec cini krajnje beznadeznom i prilicno depresivnom.

  40. #190
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vidis, moje iskustvo oko hoaxeva je bolje-posiljetelju linkam hox buster stranicu s tim konkretnin hoaxom, ima i hrv stranica mislim cis nesto gdje se daje uputa ukucaj u google pojam na eng pkus hoax. Ili samo meni vise ne salju.

    A propos 'gljivica koje uzrokuju (ili lijece, zaboravila) rak' imas site dokazi u medicini.

    Jesu sramežljivi poceci, ali jest nesto.

  41. #191
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hrv hoax buster site je www.cis.hr. Opcenito, kad se ljdima objasni sto je hoax, nadje info o konkretnom kojeg su poslali (kako izgleda eng verzija, koliko cirkulira netom), daju podaci da je svaki kojoima emotivnu paniku (otmica djetea, beba umire al ako proslijedis zaradit ce za terapiju, deo koji uzrokuje rak, hiv u narancama itd) plus hitno posalji svima (znaci, bez malo promislit i vidit) ugl uoce sprancu. I guess...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    ina33 drago mi je sto si se javila i posebno sto sama imas bolje iskustvo s razuvjeravanjem onih koji vjeruju u svaki hoax.

    Zapravo to me jako zanima i htjela sam pitati kakva su iskustva drugih kada pokusaju ukazati kome na internetsku obmanu?

    Reakcije na moje pokusaje su od "odmahivanja rukom" u smislu bolje je biti na oprezu, jer svasta se desava (u slucaju "otmica", omamljivanja s parfemima na parkiralistima, telefonskih kradja ili slicno), preko ignoriranja u slucaju kad pokusam razuvjeriti nekoga recimo u to da se rak ne lijeci sodom bikarbonom te do onoga sto mi je najteze prihvatiti od svega. A to je kada znanstvenim argumentima pokusam doprijeti do inace razumnih i pametnih ljudi, a oni nisu spremni niti pogledati, a kamoli prouciti te argumente (u slucaju chemtrailsa, necijepljenja ili recimo aspartama - to je ono, aspartam naime, zbog cega je netko u pocetnim postovima rekao da ga je vise i strah zasladiti kavu u kaficu).
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 18.02.2016. at 21:19

  43. #193
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo to me jako zanima i htjela sam pitati kakva su iskustva drugih kada pokusaju ukazati kome na internetsku obmanu?
    Uvrijeđeno. To im dođe kao da sam im rekla da su glupi. Ista reakcija ide i za banalnije stvari od toga.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.02.2016. at 21:27

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uvrijeđeno. To im dođe kao da sam im rekla da su glupi. Ista reakcija ide i za banalnije stvari od toga.
    Da, upravo takvo je i moje iskustvo.

    Pitanje je na koji nacin ukazati nekome da nesto nije istina, a da pri tome ne dodje do obrambene reakcije koja blokira mogucnost razuvjeravanja.

  45. #195
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Puno, puno strpljenja. Samo civilizirano, bez spuštanja, ad hominema, i sl.

    Ovo je korisno proučiti:
    https://commons.m.wikimedia.org/wiki...sagreement.svg
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.02.2016. at 21:40

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Puno, puno strpljenja. Samo civilizirano, bez spuštanja, ad hominema, i sl.

    Ovo je korisno proučiti:
    https://commons.m.wikimedia.org/wiki...sagreement.svg
    Mislim da se svega toga drzim, pa opet nista...

    Imam osjecaj da ne postoji nacin doprijeti do nekoga tko nije spreman mijenjati, odnosno korigirati svoje uvjerenje. I ta spremnost na preispitivanje svojih stavova mi se cini kao neki razvojni iskorak do kojeg je vrlo tesko doci ili cak da vecina nikada ni ne stigne do njega...

  47. #197
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

  48. #198
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo, skužila sam taj članak. Vjerojatno su moji receptori genetski sprogramirani da imam psihoprofil nevjernika općenito, a u placebo posebno . Naprosto mi je nevjerojatno da ima ljudi koji će ići u čekaonu, čekati kod dr-a, otići u apoteku, za "lijek" za koji im je rečeno da ne djeluje, ali će njima pomoći (uz pretpostavku da ljudi razumiju riječ "placebo"). Bojim se da su to isti oni ljudi koji su 90.-tih razmišljali "ma nema šansa da se zarati, pa u BIH bi onda svako protiv svakoga itd.". Misterija mi je taj dio vjere, ali da takvih ljudi ima, to mi nije misterija, tome svjedočim svaki dan za razne stvari.

  49. #199
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Zanimljivo. Od toga zivi cijela industrija dodataka hrani i homeopatskih preparata.

  50. #200
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vjerojatno pola toga što je non-prescription u običnoj apoteci - vitamini, minerali, dodaci, matične mliječi, gelovi za ovo ili ono (ako nemaju u sebi ibuprof.)....

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •