Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 234

Tema: Internet paranoje i barbarizacija naroda

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Internet paranoje i barbarizacija naroda

    Nisam baš sigurna kako nazvati ovaj topic, ali vjerujem da ćete me razumjeti.

    Sve češće doživljavam da mi stariji, ponekad i dobro obrazovani ljudi, nude da čitam opskurne članke na Internetu o nekim npr. prirodnim lijekovima, panacejama, o nekim tehnologijama - npr. sve pošpricaj u vrtu kalcijem, pa će dobro rasti... i sve češće čujem ljude kako zbore kao antivakcinacijsko pleme - truje nas farmaceutska industrija, sve je to zavjera, samo uzmi ne znam - srebro, kalcij, sodu bikarbonu...

    Čujem i npr. rasprave o tome kako su farmaceuti izmislili ADHD, i sve tako nešto, opća mjesta hoaxa, paranoja ili viralnih marketinških kampanja koje su ljudi preveli i uzeli za ozbiljno.

    Mene malo brine dokle je to došlo, i kako od svih tih finih spoznaja i dubine znanja koja se nalazi na Netu, i npr. Mujičinih objašnjenja o imunosti i tim čudima s vakcinama u narod dospiju samo gluposti o kojima ništa ne zna i koje mogu biti štetne. Kad te deda iz vremena kad su nas prali u DDT-iju i hranili praškom za bebe i vegetom napadne zašto tako nekritički cijepiš dijete, meni se zavrti u glavi...

    Kad u Šibenskom zaleđu na selu od dede čuješ protiv farmaceuta i ADHD-a nekako doživiš neki udar na mozak, ne mogu to uopće povezati, jel Matrix, jel se svit konča, jel nešto krivo, al fakat se osjećam kao u zoni sumraka...

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ne vjerujem da se did iz zaledja nakacio na hoax, prije ce biti da ne voli novotarije pa time i adhd

  3. #3
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ma da je samo did! I odakle im uopće polemika o ADHD-u i farmaceutima i cjepivu? David Icke uhvatio debel korijen u našem narodu...

  4. #4
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ja cesto na netu, a ne znam tko je David Icke Napredni neki did. Necu guglat gospodina da me ne indoktrinira.

    A vjerovatno je razlog to sto vec preko desetljece prosjecno razmazeno dijete ne mozes nazvati razmazenim, vec mu se lijepi dijagnoza hiperaktivnosti pa did malo po malo hvatao sta se sve iznosi u medijima i donio neki svoj zakljucak.

    I ljudi ne priznaju bolest ako nisi u bolesnickom krevetu niti poremecaj ako nisi u ludjackoj kosulji pa im nove dijagnoze ne sjedaju. Na zalost, proci ce jos puno vremena dok to sve ne sjedne na svoje.

  5. #5
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Nego, da li medju te tvoje dileme spada i to da se npr vise bojim poseceriti kavu u javnosti jer mi svako malo netko objasnjava da hranim stanice raka?

    Da, ima hrpa toga sto u zadnje vrijeme cujem sa raznih strana i razina obrazovanja itd. Bas se cudim od kud svim tim ljudima te price. Ima neka knjiga ili dokumentarac?

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    al fakat se osjećam kao u zoni sumraka...
    Dobro došla.

    Ja sam uvjeren da je to sve organizirano i koordinirano u cilju totalne degradacije svake stručnosti. S ciljem da se afirmiraju svakojaki šarlatani.
    Dakako, ima naivaca koji od svega toga nemaju nikakve koristi nego su jednoostavno u zabludi, jer su toliko puta čuli te nebulozne ideje da su povjerovali. Ali sve je to pokkrenuto s jasnim ciljem smanjenja povjernja javnosti u stručnjakke i opće relativizacije svega znanjau društvu sa svrhom stvaranja prostora za šarlatane i prevarante.

    Gajskica ne dijeli svoju knjigu besplatno niti Icke ne održava svoje predstave besplatno po okolo. Itekako oni imaju koristi od svega toga. To me podsjeća na onaj financijski inženjering s kraja osamdesetih/početka devedeseetih. Postzoji piramida u kojoj oni na vrhu od toga zarađuju, a hrpa naivaca koji ih slijede i uplaćuju novac u nadi da će se penjati u piramidi jednostavno sve što su uložili izgube i nakon nekog vremena se sve ugasi.

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, da li medju te tvoje dileme spada i to da se npr vise bojim poseceriti kavu u javnosti jer mi svako malo netko objasnjava da hranim stanice raka?

    Da, ima hrpa toga sto u zadnje vrijeme cujem sa raznih strana i razina obrazovanja itd. Bas se cudim od kud svim tim ljudima te price. Ima neka knjiga ili dokumentarac?
    Nisam sigurna kako da kvotam oba posta, pa odgovaram u jednom.
    Ovo za ADHD - mi ga nemamo, ili mislimo da nemamo, ne pijemo te lijekove, vjerujem ljudima koji ga imaju da im je teško, ali mi je iritantno to ponavljanje neke floskule bez kritičkog mišljenja ili informacije.

    Posljedica toga je da onda deda, ili teta, odbijaju lijekove koji im trebaju i samomedikaliziraju se zvizdarijama. Ja pretrnem od toga. Ne da trebamo za svaki ibuprofen ili klaritin bježati liječniku, ili da ne smijemo popiti štojaznam magnezij, ali povjerovati da neki tamo magnezij zamjenjuje sve lijekove i liječi - ajme!

    Ja vidim da se gluposti produciraju i na TV-u i ljudi dolaze do kojekakvih suludih zaključaka. Kao ovo s otoka, npr. o tome da sam nemajka jer sam nekritički cijepila dijete. Ono, sjediš kod nekog čiče pod lozom u kampanji, suhozidi i domaće vino, a on te napadne kao netko s rode - da znamo li mi kako nas truju cjepivima? Ja sam to ovo ljeto doživjela. I smrzla se...

  8. #8
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro došla.

    Ja sam uvjeren da je to sve organizirano i koordinirano u cilju totalne degradacije svake stručnosti. S ciljem da se afirmiraju svakojaki šarlatani.
    Dakako, ima naivaca koji od svega toga nemaju nikakve koristi nego su jednoostavno u zabludi, jer su toliko puta čuli te nebulozne ideje da su povjerovali. Ali sve je to pokkrenuto s jasnim ciljem smanjenja povjernja javnosti u stručnjakke i opće relativizacije svega znanjau društvu sa svrhom stvaranja prostora za šarlatane i prevarante.

    Gajskica ne dijeli svoju knjigu besplatno niti Icke ne održava svoje predstave besplatno po okolo. Itekako oni imaju koristi od svega toga. To me podsjeća na onaj financijski inženjering s kraja osamdesetih/početka devedeseetih. Postzoji piramida u kojoj oni na vrhu od toga zarađuju, a hrpa naivaca koji ih slijede i uplaćuju novac u nadi da će se penjati u piramidi jednostavno sve što su uložili izgube i nakon nekog vremena se sve ugasi.
    Pa i ja vjerujem da se zarađuje od tuđe naivnosti. Kad me ti dide mole da proučim ta njihova srebra, magnezije, čudotvorne praškove ne znam kojih gljiva ili čuda, naravno da ispadne da to netko prodaje zgodnom pričom... čak i ja, koja sam humanističke struke, mogu pročitati objašnjenja iz medicine i razumjeti te neke mehanizme ili lijekove, ali paranoja je tolika da to bude objašnjeno kao manipulacija od strane farmaceuta. Optužilo me više puta da sam žrtva zablude!

    Naravno da ti ljudi ne donose odluke o mojoj djeci ili o mojim medicinama, ali se smrznem kad vidim čvrstoću tog besmislenog uvjerenja, i to da bi oni, da ih se pita, vjerovatno uskratili djetetu ili antibiotik, ili cjepivo, ili već neko čudo i dali mu tko zna što.

    Smiješno je da svaki taj deda ili teta čoka svoju šaku šarenih pilulica; znači ipak vjeruju doktoru, ali će ipak pojesti 10 g praška koji je kupio preko Interneta...

  9. #9
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ljudi nemaju pametnijeg posla....i onda imaju vremena razmišljati o glupostima.....i kad više nemaju o čemu razmišljati, krenu tlačiti ljude oko sebe (ko ih hoće slušati.....)

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni jos ne valja u vezi to sto ja nekako izgubim sebe. I ne mogu tu pretjerano krivit njega. To se ja sama nekako pogubim. Od osobe koja odlazi sama na drugi kraj svijeta u potpuno nepoznati kraj pretvorim se u osobu kojoj je sve nekako tesko, koja za sve trazi neko misljenje, koja se nekako ne uspijeva odvaziti. Nikako mi to nije drago, to gubljenje sebe. Tu i tamo se malo pronadjem, al onda se opet nesto dogodi i gurne me natrag. Tesko je to objasniti.

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni jos ne valja u vezi to sto ja nekako izgubim sebe. I ne mogu tu pretjerano krivit njega. To se ja sama nekako pogubim. Od osobe koja odlazi sama na drugi kraj svijeta u potpuno nepoznati kraj pretvorim se u osobu kojoj je sve nekako tesko, koja za sve trazi neko misljenje, koja se nekako ne uspijeva odvaziti. Nikako mi to nije drago, to gubljenje sebe. Tu i tamo se malo pronadjem, al onda se opet nesto dogodi i gurne me natrag. Tesko je to objasniti.
    ovo je otislo na krivi topic Al nema veze, i tako je mm rekao da ce procitati sto to ne valja kod nas... nek me ovdje nadje, kad je tako vjest
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 29.07.2012. at 10:31

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    meni je ostala jedna priča sa jutarnje kave u sjećanju i ostat će dok sam živa : bilo je to onih dana kad je umro s.jobs. išla sam ujutro na posao, u kafiću je sjedilo par muškaraca od oko 50-55 godina , čitalo novine i pilo kavu. netko je komentirao kako je s.jobs umro a drugi je rekao :"i bolje, nije se trebao ni roditi, da nije bilo njega ne bi nam život uništavali kompjuteri i ostale novotarije!" odgovore nisam čula, bila sam u prolazu i ovo je izvučeno iz konteksta ; s jedne strane je ovaj lik, a s druge neki koji se ne zna ni pop..... bez da provjeri na internetu kako se to radi. u svemu treba imati mjeru....i pameti

  13. #13
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Postoji farmaceutska industrija a isto tako i "alternativna" industrija koja takodjer okrece velike pare. Evo moje iskustvo, bliska mi osoba relativno mlada umire od karcinoma, tih godina Taxol nije bio na listi za njegov karcinom pa ga redovito uvozimo i sami placamo, tada je cijena bila oko 6000 maraka po terapiji, nista ne pomaze i u posljednjim trenucima okrecemo se alternativi jer nece odmoc, sve me sram reci sto smo sve isprobali i kako je kostalo vise od konvencionalne terapije (biznis s Megaminom je tada cvao, homeopatija, akupunktura, zelena magma, reiki, noni, tada su popularne bile isto neke glive). Danas to zovem idustrijom smrti, namirisu ocajnicku situaciju i pokusavaju svasta uvaliti a u ljudskoj je prirodi pokusati sve kada je u pitanju tvoj bliznji jer si ne zelis danas-sutra ista predbacivati.
    Ja Ickea citam kao humoristicno stivo.

  14. #14
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    A znate tko moze zaraditi najvece pare na ljudskom strahu i gluposti?
    Lijecnik koji je izucio neku alternativnu tehniku.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    sandi, dobar zaključak, jako dobar.

  16. #16
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, da li medju te tvoje dileme spada i to da se npr vise bojim poseceriti kavu u javnosti jer mi svako malo netko objasnjava da hranim stanice raka?
    umirem od smijehaaa
    A tek ja debela koje teorije čujem ,maltene treba legalizirat prisilnu eutanaziju za neodgovorne prema svojem zdravlju - toliko nam je informacija dostupno, a mi baš namjerno pravimo trošak javnom zdravstvu ccccc
    Inače pogodila mi temu čudo!!! Napalo me na plaži Davidom Ickeom i nekom njegovom knjigom i ja aj da prolistam iz pristojnosti, kad unutra ilustracije čista shizofrenija, bez pejorativnog značenja, doslovno - imala sam igrom slučaja priliku vidjeti neke izložbe likovnih radova psih.bolesnika i ovo njegovo je tipična shizofrena ilustracija. Ok, čovjek je lud, racionalizirao je svoju dijagnozu, ok, ali da se to izdaje, tiska, zove na tv pa se onak u Dobro jutro Hrvatska referiraju na njega ko na Šenou stvarno svit se konča
    Posljednje uređivanje od pikula : 29.07.2012. at 12:55

  17. #17
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Pa Blazenka Leib je alternativa od glave do pete.

  18. #18
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    bolje bi im bilo da skakuću sa dicom po lokvama nego da troše vrime na teorije urote, drže dicu doma jer nemaju vrimena šetat a još manje robu im blatnjavu prat. iskreno, živo me zabole za takve stavove, ja imam svoje mišljenje a drugi nek misle šta hoće. i boje se svega. njihov odabir.

  19. #19
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Znam da će me možda popljuvati, ali meni je od svega tog najgore što nam žele utuviti u glavu da se moramo hraniti kao goveda (soja, zob)sve nakaj nekuhano i nepečeno pa ćemo živjeti 200 godina- pa tko bi to želio. Budući da sam već neko vrijeme na dijeti i mršavim, jedna žena koju sam vidjela na nekom domjenku se našla pozvana da mi objasni da ja samo moram promijeniti prehranu i da ću onda smršaviti, nije mi se dalo objašnjavati da sam to već isprobala. Stvarno mi dr. Oz ide na jetra jer svekoliku populaciju hrani svakakvim glupostima, a čim nekaj novo izađe, onda je to in i to propagira, a žene pobenavile za njim.
    Što se tiče alternativnih terapija i ja sam probala jednu i to priznatu u nas i jako se razočarala jer nakon prvotnog poboljšanja, slijedi težak pad na koji nisi spreman. Mislim ipak da je najbolje kombinirati- pa nema ni naša medicina sve odgovore.
    Davida Icke-a volim čitati, zanimljivo mi je, volim SF, ha čujte, ipak je predvidio da bu Obama predsjednik SAD-a.

  20. #20
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ponekad mislim da bi se trebalo baviti nekom vrstom humanitarnog rada u cilju edukacije naroda, upućivanja na validne i ne-validne izvore informacija, i uopće poticanje učenja, razumijevanja i kritičkog mišljenja... ono što je nekad radio A. Štampar filmićima... danas smo zreli za novu etapu... ovaj put protiv sujevjerna i budalaština s Interneta.

    Ja bih se najradije rasplakala kad mi netko u 21. stoljeću daje na žlicu magnezij da iscijelim cijelu obitelj ili nešto slično

  21. #21
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    iskreno mislim da bi se udruga potrošač i udruge pacijenata trebale aktivnije baviti i ovakvim prevarama i navođenju ljudi na ludosti

  22. #22
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    kako sam na porodiljnom i nonstop mi gori telka moram primjetiti da se u jutarnjim terminima konstantno izmjenjuju reklame za preparate koji pomazu potenciji i one nesretne gljive, potencija-gljive-potencija-gljive...

  23. #23
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno mislim da bi se udruga potrošač i udruge pacijenata trebale aktivnije baviti i ovakvim prevarama i navođenju ljudi na ludosti
    neke udruge koje se bave promoviranjem znanosti i kritičkog razmišljanja su pisale htv i tražile da se takvi prilozi/spotovi skinu sa tv.

  24. #24
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    baš mi je to drago pročitati hvala ti na info. Utješno je.

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Jesu li skinuli? Ili i dalje gljive u magneziju liječe sve boljke, uključujući usamljenost?

  26. #26
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja ne vidim što je novo? Osim medija? Gdje su vile, žene koje su prale duge kose, pa im se ispod haljine ukazala kopita, i to
    Gluposti i vjerovanja svakoga tipa uvijek i svuda.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim što je novo? Osim medija? Gdje su vile, žene koje su prale duge kose, pa im se ispod haljine ukazala kopita, i to
    Gluposti i vjerovanja svakoga tipa uvijek i svuda.
    To je pak mitologija i ona je i bila u toj sferi pričana. Nitko nije povjerovao u priče npr. braće Grimm, ovi šarlatani po medijima i internetu lijepo žive od svoje prevare

  28. #28
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim što je novo? Osim medija? Gdje su vile, žene koje su prale duge kose, pa im se ispod haljine ukazala kopita, i to
    Gluposti i vjerovanja svakoga tipa uvijek i svuda.
    Meni nevjerovatan spoj viralnih spamova i zatucanih sela... možda sam naivna, al meni je ovo ko Roswell.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Zašto bi vi zabranili da se netko pokuša liječiti na drugačiji način osim službenom zapadnjačkom medicinom? i Zašto bi sve ostale metode trebalo zabraniti i sl. U nekim razvijenijim zemljama, tipa Švicarska možeš izabrati na koji način se želiš liječiti i to ti plaća zdravstveno. Naravno samo kod kvalificiranih, provjerenih terapeuta koji su završili određenu propisanu obuku, kad je susjeda živjela tamo bilo je 40 i nešto službeno priznatih metoda liječenja, koje pokriva djelomično ili u cijelosti zdravstveno osiguranje.

    uvijek je bilo i bit će šarlatana koji pokušavaju zaraditi na tuđoj muci, ali dan nam je još uvijek izbor, osim u nekim slučajevima kad nas se tjera da na neke stvari pristanemo pod obvezno kao cijepljenje.

  30. #30
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Ivanas, evo ja svoje dvoje djece vodim na terapiju kod jedne refleksologinje, žena je završila fizioterapiju u Budimpešti, pa na to nadogradila ovu vrstu masaže. Žena stvarno zna svoj posao. Prije nego sam ih vodila, provjerila sam je jer kako sam već spomenula prije, jako sam se opekla kad sam ja išla na jednu drugu alternativnu terapiju, a zapravo se radilo o jeftinoj psihologiji, tako da kako ti kažeš ima svakakvih samoprozvanih stručnjaka.

  31. #31
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

  32. #32
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    pa nije baš takvo stanje u švicarskoj. od 2005. su iz osnovnog osiguranja sve te alternative bile izbačene. 2009. su neke putem referenduma opet provizorno uvedene, ali će se njihova učinkovitosti promatrati do 2017, kad će se dalje odlučivati. već 2010. je vijeće ministara izdalo izvještaj da se te metode ne uračunaju u osnovno zdravstveno osiguranje (samo dopunsko, ako netko hoće).

    čak i u njemačkoj, po prvi put postoji konsensus između cdu i sdp - da homeopatiju izbace iz zdravstv. osiguranja, što je ogroman korak za tu zemlju.

    Zašto bi vi zabranili da se netko pokuša liječiti na drugačiji način osim službenom zapadnjačkom medicinom?
    jer svaki pacijent/ica ima ustavom zagarantirano pravo na najbolje moguće liječenje, a to ove "svete vodice" poput homeopatije, magnetnih rukavica i sl. sigurno nisu. čemu podupirati zagluplivanje ionako nepismenog naroda?

  33. #33
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a propos refleksologije: http://www.quackwatch.com/01Quackery...cs/reflex.html
    The Bottom Line

    Reflexology is based on an absurd theory and has not been demonstrated to influence the course of any illness. Done gently, reflexology is a form of foot massage that may help people relax temporarily. Whether that is worth $35 to $100 per session or is more effective than ordinary (noncommercial) foot massage is a matter of individual choice.

    Claims that reflexology is effective for diagnosing or treating disease should be ignored. Such claims could lead to delay of necessary medical care or to unnecessary medical testing of people who are worried about reflexology findings.

  34. #34
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    ja sam svoj dokaz dobila, dok po "našoj" medicini mojoj djeci nema još pomoći jer su premala.
    Po nekima je i brain gym glupost, a dokazana tehnika, evo, imam slučaj u susjedstvu, a njega preporučuje naša poznata logopedica.

  35. #35
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    moram te razočarati, ali brain gym je stvarno oberglupost.

  36. #36
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Isprobala si ga? Ako jesi, mogla bi podijeliti svoje iskustvo- može i na pp
    Ne brini, nisi me razočarala
    Kao što rekoh (ili mišljah), ja se držim standardne medicine, ali kad mi ona ne može ponuditi odgovor na pitanje, zašto da ne tražim odgovor drugdje.
    Prva bih odvela svoju djecu na cijepljenje protiv njihovog poremećaja koje se očekuje za kojih 30-50 godina ( možda bude za unuke ako dobe moj gen).

  37. #37
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj naniluc prvotno napisa Vidi poruku
    Isprobala si ga? Ako jesi, mogla bi podijeliti svoje iskustvo- može i na pp
    informirala sam se o brain gymu i saznala dovoljno da ne vidim potrebu tlačiti svoje dijete s tim. anegdotalne dokaze ne priznajem.

    ali kad mi ona ne može ponuditi odgovor na pitanje, zašto da ne tražim odgovor drugdje.
    a otkud znaš da je taj odgovor van medicine dovoljno vrijedan slijediti ga? otkud znaš da ti se neće opet isto ponoviti kao s onom psihologijom koju si navela? možda ponekad treba prihvatiti i činjenicu da pravog i provjerenog odgovora u ovom trenutku jednostavno nema i kad ga bude, da će ga onda i sami medicininari i znanstvenici pronaći?

  38. #38
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    o brain gym: http://www.skepdic.com/braingym.html

    Unfortunately, the research they drew on has been widely discredited (Bruer 2004; Hyatt 2007; Novella 1996) and the follow-up research on the program itself is laughably inadequate. There have been only a few published studies on Brain Gym. One involved four participants, one of whom was the author of the study. Three were published in a journal that requires the authors to pay for publication. Another study has serious methodological flaws:
    Beyond the stupidity of some headteachers, how has Brain Gym survived? A clue can be found in a set of experiments from the March 2008 edition of the Journal of Cognitive Neuroscience, which elegantly show that people will buy into bogus explanations much more readily when they are dressed up with a few technical words from the world of neuroscience.

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam uvjerena da i vjerovanje u nesto odnosno snaga volje ima svoju snagu, pa ako neki oboljeli zaista vjeruje da ce ga magnet izlijeciti ili da ce ga neka tamo vodica izlijeciti i zaista zbog pozitivnog stava prema svom bolesnom stanju, on se osjeca bolje, neka nosa rukavice i pije vodice.
    a kad si suocen sa smrcu i kad ti je svaki dan dar, onda te bas zaboli jer se ti osjecas bolje radi placeba kojeg si platio xyz kuna.
    netko ce platiti za zadnjih 7 dana zivota plazu na karibima, netko ce svaki dan casu vodice. ili to ide na kapaljke :ne zna:

    tv je i onako prepun sranja. ne vidim nis novo.
    gore mi je sto djecu filaju sa "moras skupit sve" nego odrasle ljude da neki milan ima odgovore na sva vasa pitanja i rjesenja za sve vase probleme.

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a što ćemo ako se ne osjeća bolje?

    ili ako se ubrzo ne bude više osjećao bolje, jer shvati da ta magnetna rukavica ipak ne uklanja bol i ne liječi?

    koliko je to uopće etično prema pacijentu?

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja mislim da je skepsa prema stvarima koje nam se serviraju pod normalno znak zdravog razuma. nitko ne zna bas sve, postoji cijeli spektar stvari o kojima ne znamo(ju) nista, stvari koje nisu otkrivene itd. recimo zapadna medicina je ne tako davno tvrdila da obrezivanje moze izlijeciti sizofreniju. tako da ja pokusavam koristiti moju logiku u mom zivotu, i nemam nista protiv da drugi koriste svoju, kakva god bila

  42. #42
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Mama courage, da ti odgovorim na pitanja redoslijedom postova:

    1. Ne priznajem ni ja anegdotalne dokaze, svega sam se naslušala
    2. Brain gym mi je savjetovan od strane medicinara, ne od nekog bezveznog, već od priznate logopedice.
    3. Da me poznaješ, znala bi da ne prihvaćam NE ZNAM kao odgovor
    4. Ajme, pronalazak odgovora, ponekad mislim da postoji urota da se ovaj poremećaj ne riješi sve neki kongresi na kojima ima pijače i žderačine da bi zaključili da se još nisu pomakli s mrtve točke , već sam spomenula da je pronađen gen za uzrok poremećaja i od tada NI BU NI BE.
    I doktor Novosel iz Vž bolnice je sam razvio svoju metodu, spojio je logopedski pristup sa pozitivnim razmišljanjem i rezultati su sjajni.

  43. #43
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da je skepsa prema stvarima koje nam se serviraju pod normalno znak zdravog razuma. nitko ne zna bas sve, postoji cijeli spektar stvari o kojima ne znamo(ju) nista, stvari koje nisu otkrivene itd. recimo zapadna medicina je ne tako davno tvrdila da obrezivanje moze izlijeciti sizofreniju. tako da ja pokusavam koristiti moju logiku u mom zivotu, i nemam nista protiv da drugi koriste svoju, kakva god bila
    Ovako i ja

  44. #44
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da je skepsa prema stvarima koje nam se serviraju pod normalno znak zdravog razuma. nitko ne zna bas sve, postoji cijeli spektar stvari o kojima ne znamo(ju) nista, stvari koje nisu otkrivene itd. recimo zapadna medicina je ne tako davno tvrdila da obrezivanje moze izlijeciti sizofreniju. tako da ja pokusavam koristiti moju logiku u mom zivotu, i nemam nista protiv da drugi koriste svoju, kakva god bila
    potpisujem. ovako i ja mislim.

  45. #45
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    a što ćemo ako se ne osjeća bolje?

    ili ako se ubrzo ne bude više osjećao bolje, jer shvati da ta magnetna rukavica ipak ne uklanja bol i ne liječi?

    koliko je to uopće etično prema pacijentu?
    a što kad se to dogodi sa klasičnom medicinom? onda se osjećaš ok jer misliš da si pokušala najbolje što ti se u ovom trenutku nudi?
    i koliko je etično sve što je alternativno gurati pod tepih i prikazivati glupošću?
    pa nisu te metode liječenja od jučer...ne znam...meni se to totalno kosi s onim što smatram moralnim.

  46. #46
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    naniluc, oprosti ali nisam pratila tvoje prijašnje postove pa mi nije poznato o čemu govoriš. koliko god priznata ta logopedica to o brain gym joj baš ne ide u prilog.


    i koliko je etično sve što je alternativno gurati pod tepih i prikazivati glupošću?
    na žalost, prije bi se trebalo postaviti pitanje koliko je etično da struka šuti.

    pa nisu te metode liječenja od jučer...ne znam...meni se to totalno kosi s onim što smatram moralnim.
    pa nije ni baba vračara od jučer? čemu onda uopće istraživanje i razvoj znanosti kad je ono što je bilo jučer bolje od onog danas? i zašto bi kineska baba bila pametnija od naše balkanske? samo zato što "tradicionalna kineska medicina" zvuči tako sofisticiranije?

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    naniluc, oprosti ali nisam pratila tvoje prijašnje postove pa mi nije poznato o čemu govoriš. koliko god priznata ta logopedica to o brain gym joj baš ne ide u prilog.




    na žalost, prije bi se trebalo postaviti pitanje koliko je etično da struka šuti.



    pa nije ni baba vračara od jučer? čemu onda uopće istraživanje i razvoj znanosti kad je ono što je bilo jučer bolje od onog danas? i zašto bi kineska baba bila pametnija od naše balkanske? samo zato što "tradicionalna kineska medicina" zvuči tako sofisticiranije?
    Definitivno zvuči sofisticirano.

    Iskreno, ni babe koje imaju neko znanje ne trebaju reklame. Ima jedna s masti za opekline, druga u Bpsni s travama, jedna prreko puta mene koja namješta zglobove...

    I ljudi idu kod njih bez ustručavanja.

    Iskreno pitanje što je etički je odlično postavljeno na više mjesta.
    To da homeopatija i slično polako izlaze iz europskih država mi je prvi glas. Sigurno da je u tom nešto diskutabilno. Ili do sad nije dobro liječila ili je lobi sa lijekovima postao toliko moćan da sebi prisvaja ekskluzivnost biti na listi službene medicine.

    Moramo biti svjesni da sve vezano uz medicinu jako lijepo zarađuje i da tu ima sasvim prizemnih i nemoralnih interesa.
    Uzmimo npr. granične vrijednosti za tlak, ŠUK i slično. Broj ljudi koji sukladno spomenutom trebaju lijekove znatno je porastao. U pitanju su novčići.

    Zato, daj Bože zdravlja da ne isprobavam na svojooj koži šta je sve od ponuđenog prevara.

    P.S. Službena medicina je i meni ipak br. 1. usprkos svemu i zasada

  48. #48
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja isto počinjem mislit da bez obzira na sve, tih paranoja i čudesnih lijekova će uvijek biti. Jaaako puno ljudi voli vjerovati u čudesna rješenja i skrivene opasnosti, i kako jedno izađe iz mode, eto drugoga. Sve mi se više čini da uvijek isti ljudi zagrizu u većinu stvari, i uvijek isti ljudi su skeptični. Dakle, do ljudi je. A ako nešto nije na televiziji, ide usmenom predajom, i izgleda još istinitije (jer netko ne želi da to doznamo, ali hvala nebesima, susjeda će sad s nama sve podijeliti).

  49. #49
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače, nevjerojatna mi je moja kolegica, koja uvijek zagrize na svaki članak u novinama: ovo opasno u vodi, zrače radijatori, dobit ćemo rak kože od sunca koje je ušlo kroz prozor... a nikako da prizna autosjedalice.

  50. #50
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače, nevjerojatna mi je moja kolegica, koja uvijek zagrize na svaki članak u novinama: ovo opasno u vodi, zrače radijatori, dobit ćemo rak kože od sunca koje je ušlo kroz prozor... a nikako da prizna autosjedalice.

    E, to me začudilo - pa kako od svega na svijetu dida prezire cijepljenje (čak dvojica ovo ljeto! koji su mi recitirali Ikea), ne vjeruju u ADHD i smatraju da nas farmaceuti truju; kako te budalaštine u neprerađenom obliku nađu put, a ne nešto pametno i suvislo... i kako ljudi nasjednu na magnezij i gljive i srebro, a ne na npr. mediteransku prehranu ili nerafinirano ulje?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •