Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 326

Tema: život u Kanadi

  1. #201
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Hvala ti, Kaae. Potražit ću taj onda. Daj što daš princip. :D

  2. #202
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

  3. #203
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    a tko zna gdje nam je mlada.majka?
    baš se nešto piše po medijima da je Kanada puna naših "azilanata"

  4. #204

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    mlada.majka zanima me jeste li ostvarili svoj cilj, ja i mm takođe razmišljamo o odlasku, ako ste uspjeli otići i ako imaš volje odgovori mi kako ste prošli, da se bar malo približimo ostvarivanju cilja....veliki pozzzz iz vk....

  5. #205

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Evo informacije iz prve ruke. Dosli smo (ja, muz i dvoje djece) prije mjesec dana. Muz je specificna struka i dobio je posao rpije dolaska a mi boraviste temeljem njegove radne vize, a ja radnu dozvolu temeljem njegove. Ima puno posla, koliko sam uspjela primjetiti muskarci sto se tice sljakerskog posla mogu vise zaradivati od zena. Generalno, ako se uzmu primanja u Hrvatskoj i kvaliteta zivota ovdje je kvaliteta na puno vecem nivou. Hrana je kao u hrvatskoj i jeftinija. Npr. 6 limenki kole 2,43$, 4l mlijeka cca 4$, 600g slanine za peci 1,99$, pakiranje od 18 jaja 3,09$, kila banana 1,48$, pakiranje od 4 pudinga (u casicama) 1$... - prepisano sa racuna placenog jucer u trgovini Basic food. Pa usporedite sa hrvatskim cijenama. Djecu smo drugi dan upisali u katolicku skolu koja je besplatna jednako kao i drzavna ali je navodno kvalitetnije obrazovanje, cijeli proces je trajao 20 minuta, jako ljubazno osoblje u skoli, djeca borave od pola devet do tri i petnaest popodne. U skolu mogu i skolskim busevima (zuti busevi kao iz filmova). Jako paze na sigurnost djece, kada autobus stoji na stanici i djeca trebaju uci ili izaci sva auta okolo moraju stati, na parkinzima se jako sporo vozi i pazi na pjesake. Sto se zdravstva tice ovdje je kao i u hrvatskoj zdravstvo osigurano za sve s tim da puno ljudi uzima dodatno zdravstveno. Mi smo imali srecu pa su nam dodatno platili u firmi od supruga (pokriva njega i obitelj). nemate se cega bojati sto se odlaska tice, treba se bojati buducnosti u zemlji koju samo dragi bog moze spasiti ako bude imao milosti, treba se bojati vremena kada se nece moci isplacivati mirovine jer ih nece imati tko zaradivati u hrvatskoj, ovdje imate sansu i buducnost, ako ne zbog sebe ucinite to zbog buducnosti vase djece

  6. #206
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja se za svoju djecu brinem tako što su mi na računu zdravije namirnice
    ovo što si ti napisala mi uopće nije relevantno.
    daj nam cijene autohtonih namirnica.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    I mi razmisljamo o odlasku,isli bi kod prijatelja i njegove porodice i bili kod njih smjesteni dok se ne snadjemo,muz bi imao odmah posao kod njega u firmi i sve je to bajno i krasno kad se prica ali se se meni ne ide pa ne ide,jednostavno nisam odusevljena svim tim sto se nudi u tim velikim naprednim zemljama ,a posle svega procitanog jos me i strah svega sto bi nas docekalo...

  8. #208

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima na ovom forumu !

    Ma sve je to lijepo sto ti kazes,ali kako prolaze nasi azilanti tamo. Jeste upoznali kojeg naseg azilanta,koji je doso prije par mj.? I kakva su njihova/njegova iskustva?

  9. #209
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Regi na osnovu čega bi tražili azil?

  10. #210

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Regi na osnovu čega bi tražili azil?
    Pa,na osnovu cega su trazili 510 HR putovnice u prvih 9 mj.a niko od njih se nije vratio.Jer ti mislis da svjet toliko cjeni HR?

  11. #211

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Regi na osnovu čega bi tražili azil?
    Neznam.Na osnovu cega je trazilo 510 Hr putovnica u prvih 9mj.ove godine.A niko se nevraca,a osobno mislim da ce ih se jako malo vratiti mozda 30-40 %.

  12. #212
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo čitam, sad točna ili ne informacija, ali Kanada mijenja stav prema tražiteljima azila
    http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/kan...ad-a-i-eu.html

  13. #213
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iav, a da malo ljudima ispricas kakva je klima? malo o polarnim frontama i sl.
    da napises cijenu stana/kuce? koliko vam je trebalo da je nadjete?
    nije problem u cijenama kole i jaja. mada je i to zgodno, ali eto mozda bi nam lakse bilo kad bi nam napisala koliko trosite mjesecno na hranu, rezije, troskovi prijevoza.

  14. #214
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Spajalica, dat ću ti primjer mojih. Mama ima kuću na periferiji velikog grada sa kreditom od 25 godina, plaća ga oko 1700 CAD mjesečno; porez na kuću je nekih 350 CAD mjesečno, grijanje tj plin 300 CAD, struja 150 CAD, voda isto toliko ili manje mislm čak. Kuma mi živi u centru Toronta, plaća garsonjeru 1000 CAD (grijanje i voda uključeno), zarađuje 4500 CAD mjesečno nakon poreza otprilike.

    Auto plaća 300-ak CAD mjesečno, troši k'o lud za 200-300 km smo potrošili 80 CAD (meni šokantno) benzine, sva auta tamo strašno troše. Caka je isto to što plačaš autoosiguranje prema svojoj statističkoj mogućnosti za uzrokovanje prometne nesreće prema statističkim izračunima (najviše plačaju oni koji su već imali sudar i muškarci od 18-25 koji nisu u braku, popust dobiju ako su studenti sa dobrim ocjenama). Podzemna u Torontu je 3 CAD u jednom smjeru po osobi (odrasloj), mjesečna karta je cca 100 CAD.

    Hrana je li-la sa cijenama kod nas (tu mislim na voće-povrće) jedino što te malo zezne je da reklamiraju cijene u američkim mjerama tako da ispadne jeftinije a zapravo 1 US pound je 450g odnosno moraš to uzet u obzir. Evo recimo letak trgovine koje je forumašica gore spomenula, Food Basics, samo uzmite dakle u obzir da lb je zapravo 450 g ne kila.

  15. #215
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj regi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa,na osnovu cega su trazili 510 HR putovnice u prvih 9 mj.a niko od njih se nije vratio.Jer ti mislis da svjet toliko cjeni HR?
    Mislim da si u krivu.. Ali napravi kako zelis, sretno

  16. #216

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    spajalica, pitala si me za klimu. ovako, ovisi u kojem dijelu kanade zivis. mi smo u oakville-u, okolica toronta. danas je 6 stupnjeva. snijeg jos nicam vidjela. inace toronto je na istoj tj pribliznoj paraleli kao split s tim da je ovdje kontinentalna klima. u zagrebu je prosle godine u ovo vrijeme bilo puno hladnije, a vidim da je prosli tjedan bilo i -20.

    mi smo i u zagrebu skromno zivjeli, inace pazim na svaki novcic. muz ima do posla 36km, u ponedjeljak je nasuo 50$ i mogao je sa tim cijeli tjedan. u zagrebu mu je bilo 28 km do posla i mjesecno samo trosili samo na prijevoz do posla 1400 kn.

    uzeli smo stan koji je kad se preracuna na metre kvadratne 78 kvadrata. placamo 1200$ mjesecno (najcesce su kod najma rezije osim telefona i tv-a ukljucene). uzeli smo pretplatu za mobitel koju placamo 40$, ali onda imamo sve pozive besplatno, 2giga interneta i poruke besplatno, kada zovemo starce u hr kupimo karticu CC card za 10$ i imamo 350 min za razgovor prema hr fihsnoj liniji.

    inace, i suprug i ja smo visokoobrazovani, njegova primanja , mislim na neto, su 5 puta veca nego u hr pa svaku od navedenih cijena mozes dijeliti sa 5 da izjednacis standard.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

  18. #218

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    gledaj, uvjek mozes naci puno stvari na akcijama taj dan kada kupujes i nije srot kao kod nas. ja sam u hrvatskoj znala kupiti kilo krompira ili luka a od toga pola bacim jer bude trulo iznutra. na artiklima su pored pounds istaknute i kile!

    a sto se kredita tice, navesti cu vam svoj primjer. u hr smo napravili kucu , uzeli 138 000eura kredita na 30 godina, to je za cca 30% vise dolara i rata nam je 906 eura tj cca 1200$. ovdje su kamatne stope od 3-4% a u hr zna se kolike su. prema tome, matematika mi je struka i kalkulacija mi dobro ide. muka mi je i pogledati vijesti iz hr, neki dan bez posla u 2 dana ostalo 3000 ljudi.

    pa sta je vama gospodo da kanadu poredite sa hr
    ovdje covjek ostane bez posla i vrlo brzo nade novi, egzistencija nije ugrozena, u hr 90% ljudi zivi na rubu. pa zasto bi ja sada imala razloga imati pozitivan stav prema kanadi bez veze, kanada je bila nas izbor i dobar izbor! ovdje si cijenjen i placen kao strucnjak, a dole AKO SE SNADES. tu frazu sam puno puta cula, samo ni snalazenje nece uskoro pomoci jer su potrosili i pokrali za narednih 100 godina a niti ja niti moje dijete necemo to placati. mi zelimo zivjeti normalan zivot jer takav zivot zaista postoji

  19. #219
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sretno ti bilo, onda!

    i mislim da mi ovdje jako dobro znamo gdje i kako živimo.
    nema potrebe otići 3000 km dalje, pa pametovati odande.

  20. #220
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    X Apri. Uz napomenu da nemamo svi specificnu i trazenu struku, kao ni nasi muzevi, pa izbor odlazak ili ostanak ne postoji. Bas ni Kanada ne prihvaca sve koji bi zeljeli tamo emigrirati.

  21. #221
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cemu napad na iav samo zato sto je razocarana stanjem u drzavi koje ju je prisililo da ode vani?

  22. #222
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja njezin post uopce nisam dozivjela kao pametovanje..pa i sama Apricot ju je trazila da opise detaljnije troskove.. I onda pljuc

  23. #223
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ljudi moji ja se nisam mogla naslušati čuđenja i kukanja prijatelja i roditelja kad smo muž i ja odselili iz Zagreba, iz Hrvatske u Bosnu. Kao ono- tko još iz Hrvatske seli u Bosnu??? Jednostavno nismo više htjeli propadati čekajući. Završen fakultet, a glodaš cigle oko sebe! Bilo je ovako- tko prvi (s ozbiljnom ponudom za stalan posao), njemu djevojka (tamo idemo). I završili smo skroz u Nevesinju, Bože, u Hercegovini, da nam je netko rekao...
    Point is...Nismo pogriješili, gdje ima posla, ima života. Naravno da ne možeš uvijek gdje hoćeš jer ovisi o potražnji za tvojom strukom kako je sasana napisala. Ali sjediti u Hrvatskoj u gladi i neimaštini, a samo iz domoljublja... sorry, jedan je život, a i ovako je dovoljno izazovan i pun prepreka.
    Tko god nema, a usudi se potražiti život bilo gdje drugdje gdje bi se spasio, ja kažem - GO FOR IT!
    Posljednje uređivanje od zekana : 16.12.2012. at 20:21

  24. #224
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i to što sam tražila je bilo ironično

    dakle, ne mogu ove postove doživjeti informativnim, uopće ne čujem taj ton

  25. #225

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Cemu napad na iav samo zato sto je razocarana stanjem u drzavi koje ju je prisililo da ode vani?
    x
    Iavini navodi su 100% suglasni s naslovom topika: život u Kanadi. Naravno da nitko ne bi izvrtao život naglavačke i selio preko bare da mu nije voda do grla. Meni je odavno, ali sam sada prestara za odlazak. Ali mi je lijepo čitati kako su se ljudi snašli i drago mi je da ima hrabrih ljudi.

  26. #226

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi moji ja se nisam mogla naslušati čuđenja i kukanja prijatelja i roditelja kad smo muž i ja odselili iz Zagreba, iz Hrvatske u Bosnu. Kao ono- tko još iz Hrvatske seli u Bosnu??? Jednostavno nismo više htjeli propadati čekajući. Završen fakultet, a glodaš cigle oko sebe! Bilo je ovako- tko prvi (s ozbiljnom ponudom za stalan posao), njemu djevojka (tamo idemo). I završili smo skroz u Nevesinju, Bože, u Hercegovini, da nam je netko rekao...
    Point is...Nismo pogriješili, gdje ima posla, ima života. Naravno da ne možeš uvijek gdje hoćeš jer ovisi o potražnji za tvojom strukom kako je sasana napisala. Ali sjediti u Hrvatskoj u gladi i neimaštini, a samo iz domoljublja... sorry, jedan je život, a i ovako je dovoljno izazovan i pun prepreka.
    Tko god nema, a usudi se potražiti život bilo gdje drugdje gdje bi se spasio, ja kažem - GO FOR IT!
    Poznajem ljude koji su prije 25 godina, nakon faksa otišli u Sloveniju. Imaju kuću i dva stana i lijepo žive. Zadovoljni, sretni, neopterećeni, vedri. Susjed povremeno radi u Italiji. Sagradio ogromnu kuću. Tko god da je nogom kročio bilo gdje iz naše zemlje nešto je postigao. Jedino ovdje poštenim radom ne možeš ama baš ništa. A sve manje ljudi može i računati na sigurno zaposlenje.

  27. #227
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj iav prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo. Kanada me lani jako dojmila i bez problema bih mogla živjeti u tako urednoj i pristojnoj zemlji. Nije ni ta želja za domovinom tako velika kad ste svi skupa. Mislim da je pametan potez otići i probati, Uvijek se možete vratiti, ako je preteško.

  28. #228
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa da, život u Kanadi
    ne život u Hrvatskoj
    to znamo

    ovo što je Danci napisala mi je nekako informativno
    tu se čovjek otrpilike može za nešto uhvatiti i pokušati vidjeti kakve su mu šanse

    činjenica jest da je u većini kanadskih država nezaposlenost smanjena u odnosu na prethodni mjesec, ali nije baš da svi čekaju hrvate (ljude iz regije)
    bitan je podatak o kojim zanimanjima se radi; naše diplome tamo baš i nisu priznate
    veliki dio mojih rođaka je otišao tamo oko rata, svi sa diplomom naših "boljijh" fakulteta
    njih 7 VSS, nitko ne radi u struci

    a ima ih različitih: od magistra građevine (radi kao službenik u nekoj bolnici) do liječnice koja sa svojom diplomom nije mogla napraviti ama baš ništa, nego čuva djecu.
    doduše, pobjegli su iz bosne, ne iz hrvatske, ali vjerujem kako razlike nisu značajne

  29. #229

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    bez problema bih mogla živjeti u tako urednoj i pristojnoj zemlji.
    To je ono za čim čezem. Život u uređenom pravnom, socijalnom, političkom sustavu.
    Više od socijalne nepravde i nesigurnosti u zemlji mrzim samo - kaos.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    istina, nisu sve diplome priznate. mi imamo srecu pa nase jesu. npr farmacija, medicina, pravo i jos neki drugi nisu. a tim da ljudi dodu rade i poloze razliku, isplati se. npr, u kanadi lijecnik daje dijagnozu a farmaceut propisuje lijek a u hr se farmaceutska struka svodi na trgovinu.
    htjela bih naglasiti da ne moras biti visokoobrazovan da bi bio u skupini zanimanja koja se traze, npr jako se traze vozaci kamiona pa cak i medicinske sestre, moras biti u skupini deficitarnih zanimanja.

    ono sto me je posebno obradovalo jeste smiren nacin zivota, bez straha sta ce biti sutra, vjerujte nema stresa kao kod nas.

    kada su djeca krenula u skolu malo mi je bila frka kako ce se snaci. prvi dan smo usli u razred koji je vise nalikovao na igraonicu nego skolu, svi njihovi prijatelji su ih pozdravljali i uzvikivali njihova imena. uciteljica je dan ranije najavila njihov dolazak. srdacno su docekani. djeca u skolu nose skolske uniforme i to s ciljem da se izbjegnu klasne razlike.

    ono sto me odusevilo jeste da se od malih nogu uce humanom ponasanju i pomaganju. upoznala sam jednu menadjericu jedne banke cija djeca su odbila da im se kupe pokloni za bozic nego zele da sav taj novac koji je predviden za njih bude uplacen za djecu kojoj je potrebna pomoc. razgovarala sam sa svojim klincima i pristali su da i mi to napravimo.

    djecu u skolu voze lijepi zuti autobusi. kao na filmu. ono sto me takoder iznenadilo da prema njihovim propisima ponasanja u prometu sva auta koja se nadu u blizini autobusa koji vozi djecu moraju i u jednoim i drugom traku stati sve dok autobus koji prevozi djecu ne krene. to je da se slucajno ne desi da neko djete ne izleti pred auto.

    jako je velika briga za djecu. a tek da vidite sportske centre kojih imate na svakom koraku i nema aktivnosti koju ne pokriva.

  31. #231
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja bih samo dodala da nije istina da farmaceutima diplome nisu priznate u Kanadi..itekako jesu . Nije priznat stručni ispit što znači da se mora ponavljati staž od godinu dana koji najčešće nije dobro plaćen pa to malo otežava stvari.. No, to se odnosi samo na rad u ljekarni, farmaceuti mogu raditi i kao drug representatives za što nije potreban stručni

  32. #232
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    ...a ja ne mogu da se ne sjetim "pisma Muje iz Kanade" kad god čitam o životu u Kanadi

  33. #233
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, život u Kanadi
    ne život u Hrvatskoj
    to znamo

    ovo što je Danci napisala mi je nekako informativno
    tu se čovjek otrpilike može za nešto uhvatiti i pokušati vidjeti kakve su mu šanse

    činjenica jest da je u većini kanadskih država nezaposlenost smanjena u odnosu na prethodni mjesec, ali nije baš da svi čekaju hrvate (ljude iz regije)
    bitan je podatak o kojim zanimanjima se radi; naše diplome tamo baš i nisu priznate
    veliki dio mojih rođaka je otišao tamo oko rata, svi sa diplomom naših "boljijh" fakulteta
    njih 7 VSS, nitko ne radi u struci

    a ima ih različitih: od magistra građevine (radi kao službenik u nekoj bolnici) do liječnice koja sa svojom diplomom nije mogla napraviti ama baš ništa, nego čuva djecu.
    doduše, pobjegli su iz bosne, ne iz hrvatske, ali vjerujem kako razlike nisu značajne
    Naši doktori koji su otišli NAKON rata su itekako cijenjeni radi iskustva u hitnoj medicini. ALI se od svih tražilo da ponovo polažu neke ispite (ne znam o čemu se radi). To je trajalo cca godinu dana. Za to vrijeme su dobivali pomoć od države. I sad rade u struci. Neki su i šefovi odjela (poznam ženu iz BiH).

    Nitko ti ništa na pladnju neće dati. Pogotovo u medicini. Tužbe su normalne vani. Tko će stati iza naših diploma kad imaju cjenik?? Ali uz trud i spremnost na učenje i rad, sve je moguće.

    I ne postoji naš faks koji je cijenjen vani. Tko se "probio" da radi u struci, sam je za to zaslužan. Nikakva cijenjena diploma.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    moja sestra je magistra farmacije te znam o cemu pricam, da moze raditi ali kao pomocni farmaceut i treba razliku polagati. upravo o tome sam i pisala, neznam cemu nadmudrivanje, valda da se ispadne pametan ili jednostavno dio naseg mentaliteta.

    sve mi ovo izgleda kao neko prepucavanje. drage gospode, nemam se namjeru prepucavati. mislila sam da poneka korisna informacija dobro dode, bar je meni u situaciji kada sam planirala dobro dolazila.

    isto tako znam definitivno da sada kada doktor dode ovdje raditi ne moze raditi odmah kao doktor i ima dosta polaganja, znam iz prve ruke. mozes raditi kao vise medicinsko osoblje, ali tko je te struke zna kakav je to posao u hitnoj sluzbi i na tom polozaju. buduci da sam iz usta mnogih svojih kolega koji su zavrsila medicinu slusala da su zavrsili taj faks radi statusa u drustvu ( ne iz razloga kako su to cinili lijecnici prije 30, 40 g), ne mogu ocekivati isti tretman ovdje dok se ne dokazu i poloze razliku. a buduci da im je materijalna priroda posla jako vazna, ne mogu zadovoljiti svoju potrebu odmah na pocetku. za moj i suprugov fakultet ne treba nista polagati jer je diploma zagrebackog ETFa priznata. nema polaganja, sjednes i radis i plate te kao i kanadskog strucnjaka. eto, toliko o budenju...

    vrlo su bitne tocne i ne filtrirane informacije, a mi smo se prije dolaska ovdje naslusali svega. neznam odkud potreba da se pise nesto u sta nisi 100% siguran, nego prepricavanje rekla-kazala...i neznam zasto ljudi koji su tako veliki domoljubi i vec unaprijed znaju da nece otici nigdje posjecuju ovu stranicu, da se svadaju sa ljudima koji kazu da im je drugdje bolje. smijesno!

  35. #235
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sad ću ti reći zašto.

    pogledaj svoj prvi post, a pogledaj zadnji.
    ovo sada već na nešto sliči.
    nema tona "svi ste vi jadni što živite dolje, mi smo hrabriji/pametniji/uspješniji".

    svi mi ovdje itekako znamo kako nam je; uopće nam ne treba netko da nam to "nabija na nos"

    slobodna si pisati o kanadi koliko te volja, dapače.
    ali pusti nas da pišemo o hrvatskoj.

    jer, mi smo ovdje.
    a ti si tamo.

  36. #236
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iav drago mi je da ste se "snasli", da vam je krenulo normalno od pocetka. ja prilicno dobro znam kakav je zivot u kanadi, jer imam jednu jako dragu osobu koja zivi tamo, a imam ih i par s druge strane granice.
    zasto sam te i zamolila da ti napises sto vec jesam, jer meni je glupo pisati ja sam cula i sl. mislim da je topic mjesto di ljudi trebaju skupiti pouzdane informacije da imaju osjecaj sta ih ceka kad dodju.

  37. #237
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    iav zanimljivo te čitati

    stvarno nikada prije nisam razmišljala o tome skupiti prnje i zbrisati,
    živjela sam vani i rekla sam sama sebi da to više neću ponoviti.
    ali nekako, sve se češće u glavi javi mala mala misao o tome.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 17.12.2012. at 08:35

  38. #238
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    činjenica jest da je u većini kanadskih država nezaposlenost smanjena u odnosu na prethodni mjesec, ali nije baš da svi čekaju hrvate (ljude iz regije)
    bitan je podatak o kojim zanimanjima se radi; naše diplome tamo baš i nisu priznate
    veliki dio mojih rođaka je otišao tamo oko rata, svi sa diplomom naših "boljijh" fakulteta
    njih 7 VSS, nitko ne radi u struci

    a ima ih različitih: od magistra građevine (radi kao službenik u nekoj bolnici) do liječnice koja sa svojom diplomom nije mogla napraviti ama baš ništa, nego čuva djecu.
    doduše, pobjegli su iz bosne, ne iz hrvatske, ali vjerujem kako razlike nisu značajne
    Imaš pravo, isto je. Možeš naravno polagati razlike, ali to je često vrlo mukotrpno. Doduše, za tehničke struke ili informatičke se čovijek može snaći nekako i bez formalnog priznanja i eventualno učit za ispit za dobit "pečat" ukoliko je potrebno.

  39. #239
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ...a ja ne mogu da se ne sjetim "pisma Muje iz Kanade" kad god čitam o životu u Kanadi
    jel to ono s grtalicom?

  40. #240

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    apricot, mislim da imas problem

    nisam imala namjeru nikoga podcjenjivati niti uciniti jadnim
    zasto bi neko bio jadan ako negdje zivi
    ali sam imala namjeru ohrabriti ljude ako misle negdje otici jer sam se zaista osjecala kao da sam na drugoj planeti kada sam dosla u kanadu, nakon nereda i nesredenosti u hr

    svi imaju sansu i ako zele mogu, uvjek ima rjesenje. mislis da ima smisla patiti se i zivjeti bijedno ako mozes drugacije. u hr je mali broj ljudi koji mogu reci da zive dobro. a ja nemam ljubav prema fikciji i dom mi moze biti svugdje gdje se osjecam dobro
    a ovo i jeste post o kanadi a ne hr

  41. #241
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    jel to ono s grtalicom?
    da

    btw, ako kod nas opet krene rat ili se ova kriza počne pretvarati u još goru, kupim prnje i odoh gdje god mi se pruži prilika.
    naravno da bih odvagnula svako za i protiv, ali da smo u banani, jesmo. probila sam led odlaskom trbuhom za kruhom iz slavonije za istru, otišla bih i dalje. pa makar grtala snijeg.

    lijepo mi je čitati ova iskustva. treba hrabrosti za tako nešto, pogotovo kad su tu i djeca.

  42. #242
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj iav prvotno napisa Vidi poruku
    apricot, mislim da imas problem

    nisam imala namjeru nikoga podcjenjivati niti uciniti jadnim
    zasto bi neko bio jadan ako negdje zivi
    ali sam imala namjeru ohrabriti ljude ako misle negdje otici jer sam se zaista osjecala kao da sam na drugoj planeti kada sam dosla u kanadu, nakon nereda i nesredenosti u hr

    svi imaju sansu i ako zele mogu, uvjek ima rjesenje. mislis da ima smisla patiti se i zivjeti bijedno ako mozes drugacije. u hr je mali broj ljudi koji mogu reci da zive dobro. a ja nemam ljubav prema fikciji i dom mi moze biti svugdje gdje se osjecam dobro
    a ovo i jeste post o kanadi a ne hr
    lako je moguće da imam problem

    posebno ako tražim recept za tortu na tri kata, a kaže mi se da sam jadna jer znam napraviti i pojesti samo palačinke

    ali, mičem se
    pa kritiziraj ovdašnji život i prilike ako to tebi i drugima odgovara

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je žao što sam prestara za kolonizaciju Marsa

  44. #244
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i to što sam tražila je bilo ironično

    dakle, ne mogu ove postove doživjeti informativnim, uopće ne čujem taj ton

    svasta! Mi ih dozivljavamo informativnima i zanimljivi su nam i drago nam je da se netko trudi iz prve ruke opisati i iznjeti svoj stav. Ako te ne interesira ne prati i ne pljuj bezveze

  45. #245
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moram
    moderatorica sam
    slobodno kolutaj očima

  46. #246

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja se za svoju djecu brinem tako što su mi na računu zdravije namirnice
    ovo što si ti napisala mi uopće nije relevantno.
    daj nam cijene autohtonih namirnica.
    hihi hi
    I ja sam pomislila isto

  47. #247
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Iav svaka vam cast! Zelim vam srecu! Muz, dvoje djece i ja smo u Njemackoj, a na isti princip dosli kao i vi sto si napisala u prvom postu! Uvijek kazem muzu da bih za Kanadu, i ako bude prilike da nam se pruzi da ju trebamo iskoristiti!
    Mene interesira, na koliko dugo ste odlucili otici? Imate li uopce takav plan? Npr.optplatimo kredu u zg,pa se vracamo, ili ste jednostavno tamo tako dugo dok se ne otvori ili ne otvori druga opcija!
    I ako mi mozes reci sto ste naveli na zahtjevu zasto idete u Kanadu, koji vam je bio opravdan razlog, a da su vam to odobrili! Za tebe i djecu mi je jasno, spajanje obitelji! Sto je tvom muzu bio razlog?
    Unaprijed hvala!

  48. #248

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    sanja,

    ne namjeravamo se vracati. nazalost pokusavamo prodati u hr kucu, za sad ne ide ali valda ce se nekada prodati. ja sam suprugu pronasla posao preko neta. kanadska firma, bave se istim stvarima kao i sto je radio u HR. specificno je zanimanje i fali im ljudi. cijeli proces je trajao oko 10 mjeseci od kad smo poslali zivotopis. ono sto je zanimljivo da je direktor iz kanade dosao obaviti interviju sa suprugom i primili su ga. kod nas bi to vjerojatno islo linijom koja si stranka i imas li vezu...

  49. #249
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj iav prvotno napisa Vidi poruku
    sanja,

    ne namjeravamo se vracati. nazalost pokusavamo prodati u hr kucu, za sad ne ide ali valda ce se nekada prodati. ja sam suprugu pronasla posao preko neta. kanadska firma, bave se istim stvarima kao i sto je radio u HR. specificno je zanimanje i fali im ljudi. cijeli proces je trajao oko 10 mjeseci od kad smo poslali zivotopis. ono sto je zanimljivo da je direktor iz kanade dosao obaviti interviju sa suprugom i primili su ga. kod nas bi to vjerojatno islo linijom koja si stranka i imas li vezu...
    Wauu! Svaka cast! Hvala ti na odg.!ako nam se dogodi da nam se pruzi prilika javim ti ! I zvrcnem na kavu
    Sretno jos jednom, i puno uspjeha

  50. #250
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    iav, super postovi.

    hvala!

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •