cure, nemojte se ljutiti, ali kad bi ljudi umirali jer nemaju više od 3000 dolara ušteđevine u hrvatskoj bi ih malo preživjelo.
pa kaj i da odu, probaju, ne uspiju i vrate se?
koja je tu šteta? potrošiti će tih 3000 i još što tamo zarade i to je to. ne mogu potrošiti ono što nemaju.
a možda i uspiju.
ne odlaze svi na sigurno, kad bi mogli tu uštedjeti za siguran odlazak ne bi ni odlazili.
brat mm-a radi na građevini u kanadi, sss, ima plaću 20000kn mj. on je tamo preko 20 god.
susjed je nedavno bio u kanadi, uz pomoć nekog svećenika, postavljao knauf (nemojte potcjenjivati pomoć naših ljudi tamo, ima ih koji će stvarno pomoći), zaradio nešto, vratio se-veli da nije kanada za njega.
ne znam, imam puno rodbine vani (australija, kanada, švicarska, austrija, njemačka) svi žive lakše nego mi ovdje. da li i bolje, o tome bi se dalo raspravljati, ali lakše sigurno.

nisam za neke nerealne planove, kao ovo s azilom, ali ako njih četvero živi ovdje, a oboje su nezaposleni, onda će preživjeti i tamo uz muževu plaću (uz uvjet da ga posao čeka). a ako i ne uspiju ostati, bar će djeca naučiti francuski ili engleski.
da će im biti lako, neće sigurno. ali kako je i ovdje kad nemaš posla i živiš sa par (i to ako) tisuća kuna mjesečno?

u svakom slučaju, sretno!