Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 326 od 326

Tema: život u Kanadi

  1. #301

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo potpisujem!

    Bas tako sam se i ja osjecala. S druge strane, nekako imam osjecaj da puno vise mogu uciniti za sebe i svoju obitelj (i sredinu) ovdje nego negdje izvan zemlje. To jednostavno nije za svakoga.

    Netko ce se dobro uklopiti, mnogi drugi ne. Treba imati na umu da kamo god dolazis, uvijek si stranac i dotepenac. Mislila sam da preko bare to nece biti tako, ali bilo je. O Engleskoj da i ne govorimo...

    Nema veze. Svatko je od nas slobodan da trazi mjesto pod suncem, bilo ono ovdje ili negdje drugdje. Zapravo, najgore je kukati - od toga jedinog nema nikakve koristi. Ja podrzavam svakoga tko zasuce rukave i bori se za sebe ovdje ili bilo gdje, a ne svidja mi se kad ljudi krse ruke i zdvajaju ili kritiziraju one koji su odlucili drugacije + njihove odabire. Svatko od nas odlucuje i gleda na svijet iz svojih cipela. Uzdaj se u se i svoje kljuse!
    Veliki potpis !
    Također sam živjela vani, sve skupa oko 2 godine. I ne bih ponovo odlazila, jedino ako nam je egzistencija ovdje ozbiljno ugrožena.
    A pored svih bolnih nedostataka koji realno postoje, ne bih olako pljucala po ovoj zemlji koja mi je dala besplatno (kvalitetno) školovanje, stručno usavršavanje i zanimljiv posao kojeg mi nije teško raditi ni nakon 18 godina radnog staža.

  2. #302
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa ja bih više voljela da mi nije dano ono što mi se, realno, nije moglo dati, a da mi se, s druge strane, omogućio pristojan život od vlastitoga rada.
    nitko ovdje ne pljucka i ne kuka i stvarno se pitam kako je moguće da je briga za egzistenciju dobila takvu kvalifikaciju...
    činjenica jest da postoje ljudi koji i te kako brinu tu brigu, a da nisu ni lijeni ni glupi niti traže da im se da.

  3. #303
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa Vidi poruku
    MM često to spomene, nema prijatelja, nema kave, nema mora.
    tu u HR jedva vidim prijatelje, svi koji rade su prezaposleni, još ako imaju djecu onda pogotovo, jedva se vidimo svakih 2-3 mjeseca
    nema kave (em ne stižemo, em ljudi nemaju para)
    nema mora (ima ako dobiješ na lotu ili se par dana uvališ kod rodbine)

    meni je žalosno što sam i ja i mm u HR upisali faks za zanimanja koja su u doba upisa bila deficitarna, kad smo završili, još su uvijek bila deficitarna, da bi danas, 10-ak godina nakon diplome ja radila totalno van svoje struke a mm jedva pronalazio nešto i to samo honorarno

    što se tiče članka, pa dobro su se sjetili mijenjati uvjete za tu FSW, što im znači da su npr. liječnici na toj listi ako im se ne prizna diploma...
    meni nije članak depresivan, više realan... i kroz redove čitam kako su u Kanadi rasisti jer ti doktori znanosti koji voze taksije su rijetko Europljani...

    ja sigurno ne bih išla tako na slijepo u stranu zemlju, najprije ponuda za posao (u struci) pa onda dignuti sidro...

  4. #304
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    potpisujem Adio Mare.
    stvarno smo na goloj egzistenciji, a to je (meni) strašno
    često znam reći mami, u nekakvoj polutuzi da i muž i ja radimo, vrijedni smo stvarno. ne izmotavamo se, nemamo problema na poslu nikada i svejedno životarimo.
    prilično sam sigurna da negdje drugdje to ne bi bio slučaj, ali da, rođena sam tu, predugo sam tu i vani sam stranac te je pitanje mogu li uopće ikamo otići.

  5. #305
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Willow mi je uletila - ma mi živimo na moru, zato je on to rekao. da ne živimo tu, ne bismo ga ni vidjeli.
    i ja isto tako rijetko vidim prijatelje, češće bih ih viđala da dolazim dvaput godišnje i da mogu napraviti feštu da ih sve vidim.

    moj i mužev faks su isto nekoć bili deficitarni. moja struka je, navodno, isto deficitarna. samo ne u ovom gradu u kojem nas hiperproduciraju (a nisam tu faks završila), a posla nema. osim ako si ga sam ne napraviš. i to sam napravila pa nailazim na strašno neugodne situacije od kolega.

    u kanadi ne možeš dobiti ponudu za posao samo tako. moraš baš baš imati neku gadno deficitarnu struku da te uzmu na neviđeno i preko bare.
    u australiji je ista stvar.
    europa - opet isto. tko je deficitaran i stručnjak, naći će posao.
    za sve nas ostale, tu je konzumland.

  6. #306
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

  7. #307
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    thalia, a sad vidim da si u Rijeci

  8. #308
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa Vidi poruku
    za sve nas ostale, tu je konzumland.
    Thalči, sa svime što si navela se slažem.
    I sama spadam u onu kategoriju koja ne bi preživjela da nema pomoći roditelja. A kao studentica sam sanjarila kako ću tati kupiti BMW koji je oduvijek želio, samo kad se zaposlim. I mami kućicu u cvijeću. I kako....
    Ha, ha, sve što danas mogu reći na te snove, dok gledam tatu koji je debelo premašio dob za mirovinu ali i dalje radi. On kaže da je to zato jer bi mu bilo dosadno doma. Ali pravi je razlog što bi od mizerne mirovine jedva krpali kraj s krajem, a još mora misliti na mene i moju obitelj .
    To me istinski baca u očaj.

    Ali, svejedno me ova tvoja kvotana rečenica boli. Boli me kad se kaže da je Hrvatska konzumland. Ti to već znaš jer te stalno tlačim time (sorry), došla sam provjeriti ima li nas još takvih. Kojima je objektivno loše, ali smo i dalje glupavo i beznadno vezani.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 20.12.2012. at 13:15 Razlog: Edit smajlića

  9. #309
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    svimbi, ne blatim time hrvatsku kao zemlju u kojoj smo se rodili, nego one koji su to dopustili. da stavimo k+ na zastavu.

  10. #310
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa Vidi poruku
    svimbi, ne blatim time hrvatsku kao zemlju u kojoj smo se rodili, nego one koji su to dopustili. da stavimo k+ na zastavu.
    x

  11. #311
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ma da, znam.

  12. #312
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ko zna, možda i u kanadi imaju konzum

  13. #313

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa Vidi poruku
    svimbi, ne blatim time hrvatsku kao zemlju u kojoj smo se rodili, nego one koji su to dopustili. da stavimo k+ na zastavu.

    još jedan potpis...

  14. #314
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    I ja potpisujem...

  15. #315
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo s troje dece otisli u Ameriku. Nije lako poceti ponovo od nule, evo sad smo srecni sto spavamo na duseku (ram za krevet jos uvek nemamo), jer za ovako ovecu porodicu stvarno znace te stvari koje se godinama nakupe. Iako nismo ni blizu nekom stiskanju s novcem, ipak ce nam dugo trebati da dodjemo do tacke na kojoj smo bili u Srbiji.
    Nasa adaptacija je prosla prelako, zaista nemam ni jedno negativno iskustvo (kuc-kuc), i lepo nam je ovde.
    Nadam se da cemo uspeti da pustimo korenje..

  16. #316
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Baš mi je drago zbog vas, kli_kli !

    I mi spavamo na madracu (dušeku) i to poklonjenom, a u Zagrebu smo

    (Kao i prije ovog, u podstanarskom stanu...)

    Smiješno mi dođe kad god pomislim: pa ja sam se rodila ovdje a u svakoj novoj

    zgradi sam, neko vrijeme, ponovno stranac.

    Sigurna sam da ćete pustiti korijenje - vidim da si već virtualno doularila Kaae

    (mojoj bivšoj, a tvojoj sadašnjoj susjedi)

  17. #317
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala Teice <3
    I mi smo dugo spavali na duseku i u Srbiji, promenili smo kao porodica 3 podstanarska stana i nekoliko godina ziveli i u svom, ali drugo je ovo.
    Dosli smo samo s odecom i legom (da, da, lego kockama). Secam se, na pocetku, razmisljala sam koje tacno posudje da kupim prvo, da bih imala nekoliko razlicitih recepata pri ruci.
    Ipak su decaci veliki, i mi smo se trudili da se osecaju kao da imaju dom sve vreme, a ne da negde lutamo...
    To se pokazalo vrlo bitnim, jer su oni stvarno sve super podneli (za sad). Luna je bila malena, i jos uvek je, za nju je lako.

  18. #318
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    kli_kli, voljela bih te još svašta pitati ali bojim se da ne dobim "packu" od osoblja,

    budući da je naziv topica "Život u Kanadi".

    Osobno mislim da bi se te dvije teme mogle spojiti.

    Ali tko pita, ne skita !

    Stoga ću priupitati nadležne može li spajanje, pa ako može, nastavljam ovdje,

    a ako ne, pišem ti na pp !

  19. #319

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj mlada.majka prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde da se i ja sad napokon javim,hvala vam svima na odgovorima poprilicno ste mi pomogli...
    Nisam se javljala ovih dana jer sam stalno na skypu i msnu do dugo u noc pa mi se jednostavno nije dalo odgovarat,pratila sam svaki dan vase odgovore...
    Ma nemojte mislit da idem tamo s djecom i da mi je svejedno gdje cu spavat,pa nisam valjda luda da bi s 2 male djece spavala na kolodvoru mislim ono...
    Bas sam juce razgovarala s kolegom,neki dan su isli trazit kucu 700$ mjesecno,kuhinja,dnevni boravak,spremište,kupaonica,wc,3 spavaonice i ogrooomno dvoriste,cjela namjestena,jest da je u nekom selu 30-tak km od montreala,ali do autobusne stanice imaju 5minuta hoda,isto tako do trgovackog centra,ljekarne koja radi od 0-24,vrtica i skole...a kazu da takvih kuca ima mali milijun,oni nisu znali za koju da se odluce pa su isli eci-peci-pec,ali stvarno,vidjela sam i slike par kuca,pa mi to nebi imali ovdje ni za 3 života...
    znam sad cete rec,nije vazna samo kuca...bitno je i ovo i ono,ali meni je eto to bas zapelo za oko,a i cijena hrane...ono za 300-400$imas i vise nego dovoljno za cijeli mjesec...
    Znam da nece biti lako ni malo,ali jos uvijek mislim da vrjedi pokusat...
    I? Što je bilo na kraju, jeste se preselili u Kanadu?

  20. #320
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    12. avgust. Uselili smo se u nasu novu kucu u Kanadi. Tako sam uzbudjen! Ovdje je tako lijepo!. Planine su prekrasne. Jedva cekam da ih vidim prekrivene snijegom!

    14. oktobar. Kanada. To je najljepsa zemlja na svijetu! Lisce je poprimilo sve one divne nijanse zute i narandzaste boje. Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena. Tako su graciozni! To su najljepse zivotinje na svijetu! Ovo mora da je raj. Volim Kanadu.

    11. novembar. Dan sjecanja (Kanadski drzavni praznik). Lov na jelene ce poceti uskoro. Ne mogu da zamislim da neko moze ubiti tako divnu zivotinju. Nadam se da ce uskoro snijeg! Tako je divno.

    2. decembar. Nocas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivacem. Izgleda kao najljepsa razglednica! Izasli smo napolje, ocistili stepeniste i prilazni put a onda se grudvali (ja pobjedio!). Kad je prosla grtalica morali smo ponovo ocistiti kapiju. Koja divna zemlja! Volim Kanadu!

    12. decembar. Nocas opet snijeg. Opet prosla grtalica i zatrpala kapiju. Ovdje je zaista prekrasno!

    19. decembar. Nocas opet snijeg!! Nisam mogao izvesti auto da odem na posao. Ovdje je zaista divno, samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica!

    22. decembar. Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noc. Dobio zuljeve od lopatanja i ledja me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza coska i samo ceka da ja ocistim ispred kapije. Supak!

    25. decembar. Sretan jebeni i usrani Bozic! Jos malo usranog snijega .
    Ako mi ikad padne saka na ovog pedera sto vozi grtalicu - ubicu ga!
    Mater im ***** sto ne posipaju vise soli po cesti pa da se prije otopi.

    27. decembar. Nocas opet snijeg. Ne izlazim vec tri dana sem sto cistim snijeg kad god prodje grtalica. Ne mogu nigdje ici, auto se zaglavilo u brdu snijega ispred kapije a i hladno je! Kazu da ce nocas pasti novih 30 centimatara ovih govana.

    28. decembar. Pragnoza je bila losa. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi, nece se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj supak dosao kod mene da trazi lopatu. Rekao sam mu da sam vec slomio sest lopata cisteci ta govna sa vrata sto ih je on nabio i zamalo da sam mu je slomio od glavu.

    4. januar. Najzad izisao iz kuce! Otisao do prodavnice da kupim nesto hrane i kada sam se vracao udario kolima jelena. Tri hiljade dolara stete na kolima.
    Te jebene nemani trebaju biti ubijene. Svugdje ih ima! Sto li ih lovci sve ne pobise jesenas !!!

    3. maj. Odvezao kola kod mehanicara. Nevjerovatno koliko su zahrdjala od jebene soli sto je posipaju svuda.

    10. maj. Selim na Floridu !!!!! Pun ***** mi je svega!
    Ne mogu zamisliti kako neko normalan moze zivjeti u toj jebenoj Kanadi.

  21. #321
    maybe--- avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    215

    Početno

    Ne znam jel je ova prica bolja u tekstualnom ili zvucnom obliku, ali svakako uljepsa dan :D

  22. #322
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    a pogotovo što je petak!

  23. #323
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Kakvo je vrijeme u Kanadi, konkretno British Columbia krajem 4.mj / početkom 5.?

    Gubim se u moru stranica za kupnju i rezervaciju avionskih karata, tražim najpovoljnije...ako imate kakav prijedlog recite.

    Gledam skyscanner Kayak....

  24. #324

  25. #325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam prije dvije godine za San Francisco uzela karte preko Kayaka.

  26. #326
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Malo podižem, jer nismo uspjeli prošle godine otputovati. Ponavljam pitanje...skyscanner?

    Nekako mi se čini da su jeftinije karte nego prije 2 godine.

    15 dana u Vancouveru, koje znamenitosti obići, molim savjete.

    HVala

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •