Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
Ovo potpisujem!

Bas tako sam se i ja osjecala. S druge strane, nekako imam osjecaj da puno vise mogu uciniti za sebe i svoju obitelj (i sredinu) ovdje nego negdje izvan zemlje. To jednostavno nije za svakoga.

Netko ce se dobro uklopiti, mnogi drugi ne. Treba imati na umu da kamo god dolazis, uvijek si stranac i dotepenac. Mislila sam da preko bare to nece biti tako, ali bilo je. O Engleskoj da i ne govorimo...

Nema veze. Svatko je od nas slobodan da trazi mjesto pod suncem, bilo ono ovdje ili negdje drugdje. Zapravo, najgore je kukati - od toga jedinog nema nikakve koristi. Ja podrzavam svakoga tko zasuce rukave i bori se za sebe ovdje ili bilo gdje, a ne svidja mi se kad ljudi krse ruke i zdvajaju ili kritiziraju one koji su odlucili drugacije + njihove odabire. Svatko od nas odlucuje i gleda na svijet iz svojih cipela. Uzdaj se u se i svoje kljuse!
Veliki potpis !
Također sam živjela vani, sve skupa oko 2 godine. I ne bih ponovo odlazila, jedino ako nam je egzistencija ovdje ozbiljno ugrožena.
A pored svih bolnih nedostataka koji realno postoje, ne bih olako pljucala po ovoj zemlji koja mi je dala besplatno (kvalitetno) školovanje, stručno usavršavanje i zanimljiv posao kojeg mi nije teško raditi ni nakon 18 godina radnog staža.