Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 97 od 97

Tema: Nizak tlak - kak da si pomognem?

  1. #51
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Zene, znam da svi govore za kavu da je dobra, ali ja sam se spasila od kada je ne pijem. Prestala sam u trudnoci kad mi je tlak bio najnizi 80/50, sestra me svaki put na pregledu pitala kako sam uopce dosla...

    Kava kratkorocno pomaze i meni cini velike oscilacije, kad prestane djelovati cini mi se kao da jos dublje potonem. Tesko je na pocetku nekih 10-15 dana dok se ne naviknes pocinjati jutro bez kave i dok se organizam ne iscisti. Naravno da mi je jos uvijek nizak tlak, ali ga ne osjetim toliko. Osim sto sam malo usporena (i k tome Dalmatinka), ali naviknes se zivot tako, eventualno mi se tu i tamo zacrni ujutro kad naglo ustanem.

    Prije sam bila kao na baterije nakon kave, a onda bi potonula tako da se ne bi mogla ustat sa stolice, cak mi se i sjedecki znalo vrtiti u glavi. I onda kavu za kavom dok se ne bi pocela tresti.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moj je obicno 92/65. Jedino mi smeta sto mi se cesto zna desiti potreba da zatvorim oci. Kao da mi je neki pijesak u ocima.

  3. #53
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Zene, znam da svi govore za kavu da je dobra, ali ja sam se spasila od kada je ne pijem
    Kod mene obrnut slucaj - 6 godina nisam pila kavu (ama bas nikakvu, cak ni onu bez kofeina), i onda sam dosla u fazu da mi je tlak bio toliko nizak da bih utonula u san i nikako doci k sebi.... Doktor mi je preporucio da ju ipak pijem, bas radi tlaka.

    Rekla bih da je ipak sve to individualno, i da nema generalno rjesenje koje bi bilo primjenjivo na svaki slucaj.
    Posljednje uređivanje od Elly : 03.08.2012. at 12:01

  4. #54
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    i ja imam dosta niski tlak. Jednom mi se na poslu zavrtilo i onako počela sam se preznojavat, po tom ja nekako znam da mi je tlak niski ,rekao mi je moj bivši poslodavac da je jako dobra jaka goveđa juha malo više slanija i fakat ja sam brzo došla k sebi.

  5. #55
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ustvari ta "malo jača", slanija juha je odlično rješenje. Nema smisla u tom slučaju piti litre i litre vode, jer tako "ispireš" i korisne minerale iz organizma, koji su isto važni za regulaciju tlaka.
    Juhom dobiješ i tekučinu i dodatne korisne tvari.

  6. #56
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja znam imati 80/60, kavu odavno ne pijem nikakvu, tu i tamo nescafe, vino također jako rijetko, sada u trudnoći nikako.

    Pijem više tekućine (trudim se), legnem, odmorim kada osjetim da mi nije dobro i da mi se crni pred očima.

    Čak mi je i ginić rekao da bih se mogla srušiti i završiti u bolnici, da se čuvam vrućina, pa se zatvorim u stan i ne izlazim kad je najgore vani.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 03.08.2012. at 14:47

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    i ja imam niski tlak, k tome sam još i trudna...
    kavu pijem jako malo, samo ujutro i to ne svako jutro
    colu obožavam, al sam je smanjila na minimum sad u trudnoći
    pijem jako puno vode, al meni to uopće ne pomaže.... tlak mi je uglavnom oko 100/55, 90/55
    osjećam se užasno, stalno mi se vrti, zacrni mi se pred očima svako malo i nikud se ne usudim ići sama...
    nedaj bože da moram stajati u redu (na blagajni i sl) odmah me nesvjestica hvata... grozno...
    Posljednje uređivanje od *Tončica : 03.08.2012. at 15:02

  8. #58
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja imam niski tlak,ali u trudnoci je bio savršen.
    inace prije trudnoce mi je najnormalniji tlak bio 90/60,80/50.
    a 80/40 sam se srušila(toliko izmjereno u bolnici,a do tada mi je vec bilo bolje) i udarila glavom i imala potres mozga.

    pijem puno vode,i slano.

  9. #59
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Cure niskotlakasice, kako se osjecate ovih dana?

    Ja se ne sjecam kada sam zadnji puta bila u ovakvom stanju, mozda prije godinu dana.

    Od jucer - tlak 90/60, i NISTA mi ne pomaze. Umor, koma, ne pratim sto mi se govori, osjecaj kao da su mi oci pune pijeska, a opet - ne mogu spavati (to je cudno, ranije sam kod kriza bas tonula u san).
    Dala mi danas doktorica Gutron kapi, popila sam kavu, sad cu dorucak (quark i banana), i pokusavam sastaviti self-help shopping listu.

    Ne znam da li se radi o kombinaciji ruznog vremena (inace me na promjenu vremena boli glava, trenutno ne, ali tlak nizak) i ipak nekakvog nadolaska proljeca....
    Kako je vama?

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Elly vec jedno dva mjeseca se osjecam koma, ne mogu nista, a opet svasta napravim, krevet mi je najbolji i najdrazi prijatelj. jos kombinacija nekih viroza koje me ove godine stalno napadjau, sam sva jadna.
    ali valjda cu i ja nekako zivnuti, mozda sa dolaskom sunca.

  11. #61
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Joj, cure, znam da je grozno, možda je već neko i rekao za to, ali je meni dr.rekao da u čašu od 2dl stavim 2 kašičice šećera i 1 soli. Fakat je grozno popit, ali ja odmah "progledam". To radim za hitne slučajeve, kad već počnem bauljati

  12. #62
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Cure niskotlakasice, kako se osjecate ovih dana?
    ja sam se jučer skljokala u krevet popodne, danas sam super (za sad)

  13. #63
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I meni je ovih dana bilo koma i povrh svega sam užasno loše spavala.

  14. #64
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Za prvu pomoč u zadnje vrijeme pojedem komad jako slanog sira i recimo bananu i napijem se vode, ali slabo pomaže.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Meni se svako malo zamanta, vidim šljokice pred očima. Pa skuham kavu. Pojedem čokoladicu. Pa sendvič. Ugl - ako je trbuh pun, nemam problema, na gladno sam sva nikakva.

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Baš tako Sumskovoce i onda redovno u sezoni niskog tlaka dobijem koju kilu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav za sve.
    Nova sam i borim se sa istim problemom... Nekako mi je lakse kada vidim da nisam sama i u potpunosti vas razumijem i prepoznajem se u mnogim pricama.
    Ja imam 26 godina i jedva izdrazavam, pitam se kao ce biti kasnije. DOsta savjeta sam ovdje procitala i pocinjem da ih primjenjujem... al evo dok ovo sada pisem , umirem od zijevanja (da nizak je porilocno, al mi se ne da vise mjeriti)

  18. #68
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Danas mi je bolje, Gutron kapi pomazu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,evo slucajno sam naletio na ovu temu.Ja imam 15god i tlak mi je 107/45 da li je to dobro?To sam izmjerio pred 2 dana,jer sam imao slabu vrtoglavicu par dana, inače mi je normalan tlak 110/60-65.
    Da li se vama kad događe kad naglo ustanete pa vam se zavrti u glavi?zadnjih 2-3 dana sam ima stalno nekakvu slabu vrtoglavicu da li je normalno kod takvog tlaka,trebam se sljedeci put obratit doktoru???Ima uopce kakvih posljedica od niskog tlaka?

  20. #70
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Ne, nema posljedica. Moj dr.mi je rekao, na tlak 100/55, da je sasvim OK, i da niskotlakaši žive dugo, ali nekvalitetno (vrtoglavice i sl.)

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Pa čuj, zavisi što smatraš pod posljedicama. Niski tlak kao nije opasan, ali ako ti se manta kad se ustaneš, i još kad je vani jugo kao sada, ja sam se znala i rušiti u nesvjest, a to niti je ugodno niti je uvijek bezopasno. Ne bi bilo loše obratiti se liječniku i vidjet kako si dugoročno možeš barem malo pomoć, mislim da je savjet obično unositi više soli i vode. Ja sam isto niskotlakašica i jučer sam bila koma, a organizam mi je baš tražio jaku hranu, pogotovo slanu, i naravno vodu nakon nje.

  22. #72
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako Sumskovoce i onda redovno u sezoni niskog tlaka dobijem koju kilu.
    Tako i ja, redovno se ljeti malo zdebljam, a zimi smršavim na što se svi čude...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Meni je 16 god i sad pred kraj ljeta poceo sam imati problema sa niskim tlakom najcesci simptomi su mi vrtoglavica i cudan pritisak u prsima te mi to nije nimalo ugodno nemogu vise normalno izaci van sa prijateljima i popiti nesto prije nekakve zabave da mi se gore navedeni simptomi ne pocnu desavati... Doktorica kaze da je to normalno u tim godinama i da se tu prakticki nista nemoze napraviti osim jesti hranu koja podize tlak i piti puno vode... Zanima me dali vi imate kakav savjet kako da tlak vratim u normalu dugorocno da mogu ponovo pocet normalno izlazit van i zabavit se >.<

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Danas mi je zujalo u ušima i osjećala sam kucanje srca u nosu. Mislila sam da će mi šiknut krv na nos svaki čas.
    Je li kome tako bilo?

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi je zujalo u ušima i osjećala sam kucanje srca u nosu. Mislila sam da će mi šiknut krv na nos svaki čas.
    Je li kome tako bilo?
    Meni ovo izgleda kao simptomi visokog tlaka, a ne niskog. Jesi mjerila?

  26. #76
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ima netko tko se bori s oscilacijama tlaka?
    Ja vec godinama pijem.betablokatore za tlak,jer mi je uglavnom visok,no zadnjih tjedan i pol umirem od niskog.Doslovno.
    Ne mice sa 90/60-100/60 ,iako sam izbacila u do1govoru s kardiologom lijekove.Tj.pijem.jos minimalnu dozu ujutro.
    Znalo mi se i prije desiti kroz par dana niski tlak,ali ne ovako po cijele dane danima.
    Imam osjecaj da drhtim od 0-24,spaaaava mi se uzas,manta tj.cudno mi je u glavi,ocima,herc mi nabija,stalno ga cujem.Horor.

  27. #77
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko tko se bori s oscilacijama tlaka?
    Ja vec godinama pijem.betablokatore za tlak,jer mi je uglavnom visok,no zadnjih tjedan i pol umirem od niskog.Doslovno.
    Ne mice sa 90/60-100/60 ,iako sam izbacila u do1govoru s kardiologom lijekove.Tj.pijem.jos minimalnu dozu ujutro.
    Znalo mi se i prije desiti kroz par dana niski tlak,ali ne ovako po cijele dane danima.
    Imam osjecaj da drhtim od 0-24,spaaaava mi se uzas,manta tj.cudno mi je u glavi,ocima,herc mi nabija,stalno ga cujem.Horor.
    eh da, to je začarani krug.
    herc ti lupa jer ne piješ dovoljnu dozu betablokatora,
    a ne možeš piti jer je tlak nizak.
    događa mi se isto već drugo ljeto,
    a kardiolog mi je rekao da je važno svaki dan piti istu količinu.
    tako sam se pretvorila u hodajući tlakomjer,
    svaki dan mjerkam dok mi tlak ne dođe na neke mjere da mogu popiti bar tu minimalnu dozu,
    koja mi opet sruši tlak, a na otkucaje baš i ne djeluje.
    savjet kardiologa je kad se to desi popiti malu dozu normabela.
    neki dan sam kupila kolu i slani čips i na kraju dobila otkucaje u nebesima,
    a tlak opet ništa.
    ja mrzim ljeto!

  28. #78
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam neki dan bila na sistematskom pa mi je internistica na kraju mjerila tlak i onda viknula "vi ne da trebate duplu kavu, vi trebate infuziju!". onda me prije svega drugoga poslala na terasu gdje je kafić, da popijem preporučeno :D
    a tlak mi je bio 80/65, ništa neuobičajeno za mene. čak se nisam ni loše osjećala.

  29. #79
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Angie i meni tako bude tlak a podnosim to skroz ok.
    jedino ako mi ode jos ispod gornji tad me zanosi i manta mi se.

  30. #80
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I ja sam niskotlakasica na najmanjoj djelujucoj dozi betablokatora (Concor cor 2,5).
    Ja sam stalno umorna i vise se ni ne sjecam kako je biti poletan i pun energije.
    Prvo mi je kardiolog izbjegavao dati betablokatore zbog niskog tlaka i planiranja trudnoce, ali su me tahikardije skoro ugusile (isle su do 160).
    Tako da sam sad na toj dozi i bez nje ne mogu, jer su tahikardije toliko jake da se treskam i sve radim s ogromnim naporom i pocinjem cudno disati.
    Trebala bi mi i veca doza, ali ne povisujemo bas zbog tlaka.
    Ujutro nakon budjenja je najjace lupanje.
    Tako da mislim da je ipak gora varijanta bez beta blokatora, jer tahikardije jos gore iscrpe.

  31. #81
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Ja se osjećam ko nasukana riba. Peterlin, nemam čime.

  32. #82
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Žuta, imaš po ljekarnama tlakomjere, možda ima i neka u tvom kvartu pa provjeri.

  33. #83
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam do prije par mjeseci pila concor cor 2,5mg ujutro i navecer,onda mi je zbog tlaka izbacen concor ujutro i ubacen lodoz.
    Sad pijem samo pola lodoza ujutro,ali jutros se vracam na cijeli.
    I ja mrzim ljeto,ali nijedno me jos nije ovako sastavilo .
    Osim.umora imam.osjecaj da ce me opalit nesto zbog tog glupog osjecaja ,jer stalno cujem herc.
    A normabel jos snizi tlak-barem meni.

  34. #84
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesi provjerila zeljezo?

  35. #85
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jesam prije koji mj.na sistematskom.U 5.mj.mislim.
    Jedino mi je tsh bio 4,99 ,pa si mislim mozda mi je stitnjaca poludjela.....
    Tashunica a kad prode ljeto tlak opet poraste?Koliko ti onda treba da se vrati u normalu?Jer znam da tabletama treba oko 2tjedna da sve sjedne na svoje mjesto.....
    Nisam u zivotu bila ovako opterecena tlakom,a pod terapijom sam 13god.Od svoje 25.
    Zuta imas inace kakav tlak?Mozda ima netko tvoj tlakomjer?

  36. #86
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Jučer mjereno 110 60, ali osjećala sam se dobro. Kada se osjećam loše sigurna sam da mi je puno niži.

    U ljekarni to besplatno izmjere kao što mjere one energije, lol, ili kaj?

  37. #87
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Izmjere ti tlak tlakomjerom.

  38. #88
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam prije koji mj.na sistematskom.U 5.mj.mislim.
    Jedino mi je tsh bio 4,99 ,pa si mislim mozda mi je stitnjaca poludjela.....
    Tashunica a kad prode ljeto tlak opet poraste?Koliko ti onda treba da se vrati u normalu?Jer znam da tabletama treba oko 2tjedna da sve sjedne na svoje mjesto.....
    Nisam u zivotu bila ovako opterecena tlakom,a pod terapijom sam 13god.Od svoje 25.
    Zuta imas inace kakav tlak?Mozda ima netko tvoj tlakomjer?
    je vratio se u normalu, ne sjećam se više točno kada.
    ove godine sam mislila da ću izbjeći ovu situaciju, jer je bilo ok,
    sve dok nije počeo ovaj val vrućine,
    samo me odjednom sastavilo.

    taj tsh je na gornjoj granici i može praviti probleme.
    jesi vadila ft3 i ft4?

  39. #89
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nisam sad vec duze vrijeme.
    Rekli su mi samo.ponoviti tsh za godinu dana.Ali da koliko sam citala sam tsh nije dovoljan.
    Citam da bi trebalo anti-ttg i anti-tpo.Mislila sam otici sve privat,ali je poprilicna cifra za sve.
    Ali sam ziher da mi se nesto smrdalo u org.Bas se lose osjecam.....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ellica, od Lodoza se mozes lose osjecati. Njegov diuretik hidroklorotiazid cesto uzrokuje da se ljudi osjecaju iscijedjenima.

  41. #91
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    MartinaP pijem ga vec par mjeseci,zamijenjen mi je concor lodozom jer mi je tlak.bio 160/100 duzi period.I bilo mi je ok.....
    Sad me ovaj niski ubija ili nesto drugo.Ne znam.Ali u glavi mi je kaos.

  42. #92
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Visoko-nisko tlakasice kako vam je ovo ljeto?
    Ja sam mislila super do neki dan kad sam krenula biti uuuuumra -of kors niski tlak.
    Pijem lodoz ujutro.Vecernju tabletu nisam vratila od proslog ljeta.
    Jedino sam prije 2 tjedna picela piti tinkturu od koprive zbog opadanja kose?
    Kako ona djeluje na tlak?Zna netko?
    Nisam uopce razmisljala o tome...
    .

  43. #93
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kopriva snizava tlak, oprezno s njom, meni je bas jednom gadno srusila da nisam iz kade mogla izaci.

  44. #94
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Inace, moja mjera za kavu su 2-3 salice, sve preko toga ne valja. Ne valja ni preko 2 pa se skidam s te trece.
    Juha/slana voda/svjezi zrak su mi najucinkovitije self help metode.
    Ali nekad zna biti bas gadno, a tad mi je jedini lijek zaleci u krevet...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,trebala bih jedan savjet..Naime,vrti mi se i imam izrazito nizak tlak. 109/67 i otkucaji 70. Da li imate kakav savjet za mene? Hvala unaprijed.

  46. #96
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Piti puno vode i imat uz sebe nešto slano npr. Vic krekeri. Ja imam niži tlak od tebe i to su moje self help metode.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2023. at 16:58

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Slano, voda, aerobna aktivnost koju možeš (npr. brzo hodanje oko kvarta ili tako nešto).

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •