Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Srebrnjak-iskustva molim

  1. #1
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno Srebrnjak-iskustva molim

    Drage moje , idem s curkom u 11 mj,.na pregled u DB Srebrnjak kod dok. Kirin, pa bih vas molila vaša iskustva .
    Puno hvala...

  2. #2
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Zar nitko nije bio tamo..ili...?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Što te konkretno zanima?
    Mi smo bili nekoliko puta tamo.
    Pregeldi u redu. Dođeš, prijaviš se, i onda si na traci... Testiranja, pregled - cijela procedura traje po 2-3 sata...

    Sestre su ok, tu lijelnicu ne poznajem - mi smo kod drugih ...

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dođeš, prijaviš se, šalju sa pregleda na pregled - ne znam doduše kako je kad dođeš na preglede u DB, mi smo iz Zagreba pa nismo u dnevnoj bolnici. Tu liječnicu sam jednom vidjela na Hitnoj, bila je OK, ugodna, nemam negativnih iskustava.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    DB je valjda dječja bolnica a ne dnevna bolnica.I mi smo iz zagreba, pa smo proveli preko dva tjedna u dnevnoj bolnici. To samo znači da moraš tamo dolaziti svaki dan a ne spavaš u bolnici, nego doma, nakon što sve obaviš.

    Ili sam ja nekaj krivo skužila.

    Najbolji opis za Srebrnjak je ovo gore u jenom postu -ko po traci. Meni izgleda da tako daju i dajagnoze

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Aha, da, vjerojatno. Ali možda se ljudi koji nisu iz Zagreba i kad dolaze na preglede prijavljuju u dnevnu bolnicu pa su im ti pregledi drugačije organizirani, to je meni palo na pamet (ali vjerojatno nije tako).

  7. #7
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Pod DB sa m mislila na "dječija bolnica".. prvi put idemo tamo, nisam iz zg i konkretno me zanima pristup i u kojoj mjeri im je ljubaznost,u našoj bolnici ljubaznost je ispod 0% i liječnika i sestara...

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Pod DB sa m mislila na "dječija bolnica".. prvi put idemo tamo, nisam iz zg i konkretno me zanima pristup i u kojoj mjeri im je ljubaznost,u našoj bolnici ljubaznost je ispod 0% i liječnika i sestara...
    Ne znam na što si ti navikla i što smatraš pod ljubaznošću.
    Na Srebrnjaku su korektni i sve se obavi (ko na traci) u tom jednom danu. Kad vadi krv, dijete leži i roditelj je u sobi. Na spirometriju veća djeca idu sama, sa manjom vjerojatno mogu roditelji...Ne znam što te točno još zanima.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.08.2012. at 16:27

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    sad vidim 11 mj.
    Dođeš , javiš se na šalter, izmjere dijete (visina, težina, saturacija, temperatura iz uha) i onda ideš dalje prema protokolu- vađenje krvi iz vene, kasnije liječniku i to je to.
    Nemam iskustva sa dr.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.08.2012. at 16:16

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cuj oni su ti bolnica prijatelj djece pa su prema djeci uglavnom ljubazni, posebno tehnnicari koji obavljaju pretrage. Roditeljima bas i nisu toliki prijatelji ali sva negativna iskustva sam dozivjela na HItnoj ili slicno, kad su svima malo tanji zivci.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    najbolji opis je ovo korektni, ali, po meni, ništa spektakularno.
    mi smo obavljali pretrage, nakon što je malac odreagirao na nešto čime su tretirane klementine.
    svi nalazi, redovni, ispali u redu i oni zaključili da ne bi dalje ništa radili. ako se ponovi da dođemo opet.
    ispalo je ono gdje si bio-nigdje, što si uradio-ništa.

  12. #12
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja bi ih ocijenila najvisom ocjenom, za organizaciju i ljubaznost sestara, a doktori od do, kako koji ali sestre su jako ljubazne, laboratorij super, rtg isto, testiranje isto, sve super organizirano samo te prozivaju iz sobe u sobu. u zadnje vrijeme se ne ceka kad dodjes, uvijek obavimo u sat vremena sve.. jedino se jako dugo ceka na termin...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    slažem se, sestre koje rade u ambulantama su super, ali one na odjelu su katastrofa.

  14. #14
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja na Srebrnjak osim gužve nemam zamjerke(6 god.smo redovni pacijenti gore),naletiš povremeno na nekog manje ljubaznog,ali to je ništa nasparam drugih tzv.dječjih bolnica...nama su i na odjelu sestre bile o.k.

  15. #15
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo bili kad je mali imao 4 mjeseca. dali su mi da budem s njim u apartmanu na kojeg nemam zamjerke - od cijene do telefona s kojeg sam besplatno mogla zvati koga hoću. osoblje je bilo stručno u svom fahu - s time želim reći da sam jako zadovoljna sa dijagnostikom i liječnicima, ali recemo sestra mi je stalno tupila da moram dati djetetu čaja, bez obzira što dojim, jer je ona odgovorna za dijete, a njoj izgleda žedan
    inače, to mi je jedna od dražih bolnica

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trebam s dvoje djece otići na srebrnjak na alergološko testiranja. koja mi je procedura? vidim na njihovim stranicama da imaju online naručivanje, da li to funkcionira?
    kako izgleda taj prvi pregled i obrada?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Funcionira. Skeniraj/fotkaj uputnice i pošalji na mail s molbom za termin. Odgovor dobiješ kroz dan, dva, tri, s terminom za cca 4 mjeseca. Mi smo naš termin nakon 4 mjeseca čekanja morali propustiti jer je dijete baš jako zakurilo i nije bilo sposobno ići pa su mi ponudili novi termin opet za 4 mjeseca

    Onda smo se ipak odlučili probati na Rebru i dobili termin za 10 dana.

    A prvi pregled izgleda tako da vas dr ispita sve i svašta: od poroda, problema kojih imate, kad su se pojavili, imate li u obitelji sličnih tegoba i sl, i onda vas šalje na testiranja za koje procijeni da se trebaju napraviti.

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a gdje još se to može obaviti, vi ste na rebru, gdje još?

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje još se to može obaviti, vi ste na rebru, gdje još?
    Ima i u Klaićevoj.

    Nemam iskustva kako je tamo jer i mi smo na Srebrnjaku već godinama. Kod naručivanja za alergološko testiranje ne vode oni računa samo o tome kad je slobodno nego i koje je doba godine. Mi smo svojevremeno prvi pregled čekali isto neka 3 mjeseca, a sada nas naručuju za kontrole i sve štima. Teško je dočekati samo prvi pregled. Inače, ako se propusti redovna kontrola, a frka je, može se na Srebrnjaku uvijek otići u dežurstvo.

  20. #20
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam bila neki dan sa starijim sinom na alergoškom testiranju na Srebrnjaku. Termin smo dobili preko online naručivanja. Čekali smo jedno 2-3 mjeseca.
    Prvo je N. izmjeren i izvagan. Onda je išao na nekakav test disanja (sorry, ne znam kako se to na hrv. zove). Poslje toga su na jednoj ruci s 12 raznih tekućina od trava, stabala,... testirali. Nakon 15ak minuta je išao opet naprijed kod sestre, koja je mjerila fleke/reakcije i zapisivala. Onda je morao još ići vaditi krv, i na kraju smo bili kod Dr. Petković-a koji ga je kratko pregledao, brzinska pitanja postavljao o povijesti bolesti. Ispisao nam recept. I to je to.

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo ispunila sam sinoć online obrazac, i već jutros smo dobili termin u veljači 2013. ok mi se to čini.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila neki dan sa starijim sinom na alergoškom testiranju na Srebrnjaku. Termin smo dobili preko online naručivanja. Čekali smo jedno 2-3 mjeseca.
    Prvo je N. izmjeren i izvagan. Onda je išao na nekakav test disanja (sorry, ne znam kako se to na hrv. zove). Poslje toga su na jednoj ruci s 12 raznih tekućina od trava, stabala,... testirali. Nakon 15ak minuta je išao opet naprijed kod sestre, koja je mjerila fleke/reakcije i zapisivala. Onda je morao još ići vaditi krv, i na kraju smo bili kod Dr. Petković-a koji ga je kratko pregledao, brzinska pitanja postavljao o povijesti bolesti. Ispisao nam recept. I to je to.
    spirometrija?

  23. #23
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ako je spirometrija mjerenje kapaciteta pluća - onda je to to.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je spirometrija mjerenje kapaciteta pluća - onda je to to.
    Da, i to se radi dvaput - prije i poslije ventolina.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Poslje toga su na jednoj ruci s 12 raznih tekućina od trava, stabala,... testirali. Nakon 15ak minuta je išao opet naprijed kod sestre, koja je mjerila fleke/reakcije i zapisivala. Onda je morao još ići vaditi krv, i na kraju smo
    samo 12 komada, moji nikad nisu fasovali manje od 20-30 komada

    Mi idemo u Klaićevu, jer mi je na srebrnjaku ( gdi sam došla jedamput samo na hitnu) ko u košnici, a u Klaićevoj je više razvodnjeno po raznim ambulantama.
    Kod nas prvi pregled ide , da doktor pita sve i svakaj, onda napravi testere, pa se to friga tih 15-20 minuta, pa očitanje, za veće i spirometrija, pa ponovni razgovor i preporuke. Ono kaj je sumljivo još se jedamput rista 8 vadi krv), a i naprave se neke pretrage ovisno o želji doktora.

    Lutonjica, kaj ti trebaš i za malca?

    Ventolin nije obavezan, samo ako je baš frka onda ga daju.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.11.2012. at 11:03

  26. #26
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Da, samo 12. Pitali su me da li reagira na neku hranu, ja sam to isključila. Zato su samo na trave testirali.
    Ventolin moj N. isto nije dobivao za vrijeme spirometrije.

    Ljekove, koje mu je prepisao dr. sam podigla u apoteci, ali mu ne dajem. SingulAir tablete prestrašne nuspojave imaju. Njih je trebao uzimati svaku večer. Zašto bi izlagala djete tome, ako godišnje 1-2 puta ima napade bronhitisa!? I ti "napadi" rezultiraju najčešće kao posljedica prehlade.

    Umjesto toga sam prije 2 i pol mjeseca počela davati mu (a i mlađem sinu) dodatne vitamine (Childlife), kao Vit. C, D i Omega 3-6-9. Za sada, hvala Bogu, nije bilo nikakvih bolesti. A inače, kada osjetim da se sprema prehlada, odmah ga stavljam 2-3 puta dnevno na inhaliranje s Pariboy-em. I to je to.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj se stavlja u njega u taj periboy, mi imamo Flaem i stavljamo fiziološku

  28. #28
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Isto fiziološku.

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne trebam za malenog, nego za kćeri (5 godina i 9 godina). nijedna nema neke veće probleme, ne primaju nikakve lijekove niti imaju problema s bronhitisima, ili bilo kakvim sličnim bolestima.

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odnosno lažem, nije da nisu na lijekovima, starija je dobila avamys za špricanje u nos

  31. #31
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Lutonjica zbog čega idu, ako smijem pitati?
    Posljednje uređivanje od deeeyoo : 28.11.2012. at 12:17

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    starijoj već 4 mjeseca neprestano curi nos i neprestano je pun, drugih simtpoma nema. kad šprica avamysom, nos je u redu. čim prestane špricati, curenje se vrati.
    mlađa je od rođenja do 4 godine imala AD, tada on prestaje i samo joj u periodu od 15.3. do 15.4. nateknu oči, suze, crvene se, i curi joj nos.
    tako da nisu neki strašni problemi, ali definitivno se radi o nekakvim alergijama.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Isto fiziološku.
    a zakaj onda može do samo 12 inhalacija( bar sam ja shvatila da aparat samo tolko može odradit)

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    starijoj već 4 mjeseca neprestano curi nos i neprestano je pun, drugih simtpoma nema. kad šprica avamysom, nos je u redu. čim prestane špricati, curenje se vrati.
    mlađa je od rođenja do 4 godine imala AD, tada on prestaje i samo joj u periodu od 15.3. do 15.4. nateknu oči, suze, crvene se, i curi joj nos.
    tako da nisu neki strašni problemi, ali definitivno se radi o nekakvim alergijama.
    mala je valjda na brezu, sad velika možda na kućnu prašinu ili samo zagrijani zrak, a možda i magla u zraku

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma da, tak nam je i rekao orl, starija vjerojatno na prašinu i grinje, mlađa na brezu

    starijoj je počelo na moru, krajem 6. mjeseca, tako da nije na maglu nit na zagrijani zrak

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    starijoj je počelo na moru, krajem 6. mjeseca, tako da nije na maglu nit na zagrijani zrak
    cijelo ljeto smo zapravo bili uvjereni da je to curenje od silnog ronjenja LOL
    ali kako nije prestalo kad smo se vratili s mora, krenuli smo doktoru

  37. #37
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    jelena.O ne, ne.. ovo 12 se odnosi na testiranja, ne na inhalacije.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    starijoj već 4 mjeseca neprestano curi nos i neprestano je pun, drugih simtpoma nema. kad šprica avamysom, nos je u redu. čim prestane špricati, curenje se vrati.
    mlađa je od rođenja do 4 godine imala AD, tada on prestaje i samo joj u periodu od 15.3. do 15.4. nateknu oči, suze, crvene se, i curi joj nos.
    tako da nisu neki strašni problemi, ali definitivno se radi o nekakvim alergijama.
    Nas je spasila slana soba (mlađi ima isto taj alergijski rinitis - rezultat testiranja je kućna prašina, grinje, breza, lipa... ne znam, ima još tih biljaka - na sve je oosjetljiv, ali na neke više nego na ostale). Ima on i astmu, ali to je dobro pod kontrolom.

    Doma ima Nasonex sprej za kritične dane. Tafen Nasal mu nije valjao - tako mu se istanjila sluznica da je nakon svakog brisanja nosa trebalo zaustavljati krv, pa smo odustali. Slana soba rules (1x tjedno, s tim da smo u početku odradili intenzivnu kuru od 8 terapija u neka 3 tjedna). Ne škodi probati, iako se iskustva razlikuju. Susjeda koja ima sina iste dobi tvrdi da je njemu slana soba ko sveta voda - nit šteti, nit koristi.

    A ja moram reći da otkad zimi djeca idu u slanu sobu nije bilo ni jedne boleštine s temperaturom, ni jedne jedine u 3 sezone, evo sad ide četvrta ako dobro pamtim.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2012. at 12:57

  39. #39
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a peterlin, njoj je to krenulo NA MORU, prije mora nikad nikakve probleme nije imala. i 2 mjeseca je bila na moru, i cijelo vrijeme je imala taj rinitis. nekak nemam osjećaj da bi joj slana soba onda pomogla?

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    a peterlin, njoj je to krenulo NA MORU, prije mora nikad nikakve probleme nije imala. i 2 mjeseca je bila na moru, i cijelo vrijeme je imala taj rinitis. nekak nemam osjećaj da bi joj slana soba onda pomogla?
    Eh, šteta... I meni se čini da joj ne bi odgovaralo. Mi smo imali sreće - slana soba dosta nam je smanjila korištenje lijekova. Ostaje ti onda homeopatija od alternative ili klasika. Ja sam namjeravala isto djecu odvesti na homeopatski tretman (i nisam odustala - to mi je rezervna varijanta), ali ovako je dobro pa za sada nemamo potrebe.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O ne, ne.. ovo 12 se odnosi na testiranja, ne na inhalacije.
    ne , ne ne kužiš ti mene, ovdje http://www.inel.co.rs/sr/proizvodi/pari/boy_sx.html piše 12 inhalacija u toku dana, a samo jedno ne kužim jel to hladno ili toplo?

  42. #42
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Aha! Pa zar morate više od 12 x inhalirati? Ja to uopće nisam ni vidila. To ti skrooooz fina para izlazi, hladna. Imam ampule sa fiziološkom od 2,5 ml, a s tom jednom inhalira jedno 15ak minuta.

    btw.: ja sam svoj pariboy kupila preko ebay-a. Platila sam 30ak Euro. Samo sam zbog higijene novi nebulajzer kupila (isto 30ak Euro). Ovi novi aparati su preskupi!

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle kod mene se njih više inhaliraju , ali kod mojeg aparata nema ograničenja, pa me zanimalo zakaj kod tvojeg piše tak, mi lijevamo fiziološku iz flaše u to čudo

  44. #44
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam sada prolistala upute Pariboy-a. Nigdje ne piše da se smije samo ograničeno koristiti.
    Zašto to tu na hrv. stranici piše, nemam pojma...

  45. #45
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Evo i našeg nažalost iskustva...svježeg.

    Od samog prijema u hitnu ambulantu pa sve do lječenja na intenzivnoj (zato jer sam tražila apartman), sve tete od spremačice, sestre, doktorica, stvarno su mi ostavile jako lijepi dojam. Prema djeci su jako pažljive, susretljive.

    Naspram Vinogradske bolnice (imao je tada 6mj) gdje su mi već na vratima rekli da ne smijem ga dojiti ovo iskustvo je bilo više nego pozitivno. Dojili smo kad god i koliko god smo hjteli. Bebač je bio u dosta teškom stanju prva 3 dana...infuzija, kisik, inhalacije, sav u cjevčicama... Nisam ga takvog mogla ostaviti, pa smo 3 dana i noći doslovno bili na cici i borila sam se s njim da ne potrga sve to sa sebe. Dosta je bilo mukotrpno ali nakon 3 dana pomirio se sa svim tim i ponašao normalno.

    Malo (zapravo puno) je bilo nezgodna prehrana jer smo dobivali jednaku hranu....bijelu kavu, paštete, salame, tu i tamo su mi zamijenili namaz sirom na moju zamolbu jer niti ja to ne jedem ali ajd, opskrbili smo se od doma su mi moji slali pa smo nekako guglali.

    Najviše sam se čudila kako su me s veeeelikim upitnikom iznad glave sestre i spremačice gledale kad sam na npr. paštetu rekla da on to ne jede, pa isto tako i na kinder ladu....ali dobro ajd'....prošlo je i to, izdržali smo.

    Da bar mogu nekome pisati malu primjedbicu na tu hranu, jel to ima smisla? ne može se meni 100% udobrovoljiti

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mozes ravnatelju Srebrnjaka, on je jedan od ( vrlo) rijetkih koji cita prituzbe.
    slobodno pohvali pozitivne stvari u pisamcu, to isto puno vrijedi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.01.2014. at 21:13

  47. #47
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Tako sam i planirala hvala!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2

    Početno

    I mi sma friško bili na Srebrnjaku, i mene je zgrozila pašteta za doručak (a dijete mi 2 tjedna ranije imalo otok usne od 1 fete šunke).
    Sve skupa mi je dojam da je sve na traci.

  49. #49
    Rinči avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Kao majka djeteta koje je friško odležalo 4 dana na Srebrnjaku priključujem se ovoj temi. Naime djevojčica nam je tek navršila mjesec dana no kako smo svi u obitelji u ovo zimsko vrijeme pokupili neku virozu (kašalj i šmrcanje) tako se i ona razboljela. Pedijatrica nas je uputila na Srebrnjak iz sigurnosnih razloga budući da je bebica jako mala. Kad smo došli na hitnu dočekala nas je jako ljubazna sestra koja nas je uputila na laboratorij. U laboratoriju je doktorica bila ok i pristupačna dok je malenoj istitskivala kap po kap krvi za milijun nalaza koje treba napraviti. Nakon toga smo čekali dosta dugo na pregled jer je doktor bio u viziti. Samo da napomenem da doktor na hitnoj obavlja preglede po hitnosti a ne po redu kako ste došli. Stoga oboružajte se strpljenjem jer vjerujem da svakom roditelju je njegovo dijete prvo i teško je objasniti da ima i djece koja su u puno gorem stanju od njegovog djeteta. Kad nas je doktor izrešetao sa standardnim pitanjima poput onih kakva je bila trudnoća i ima li u obitelji nekih težih bolesti kratko joj je poslušao pluća i rekao nam da moramo obaviti RTG pluća te da ćemo dijete i ja (majka dojilja) ostati u bolnici. Meni je osobno najgora stvar u bolnici bio RTG. Tjeraju te da posjedneš dijete ???? od mjesec dana na metalni stolac. MM joj je rukama pridržavao trup dok sam joj ja natezala ruke iznad glave i pridržavala glavicu. Uz to nemreš slušati kako mala urla cijelo to vrijeme. Nakon toga smo upućeni na odjel gdje su se sestre inače jako ljubazne zgrozile zašto doktori govore majkama da ostaju u bolnici sa svojom djecom kad nema mjesta u apartmanima. Na svu sreću pronašli su jedan apartman no ne na odjelu intenzivne njege. I tako smo provele nas dvije 4 dana. Sestre na intenzivnoj njezi su bile jako ljubazne i drage. Kad bi mala zaspala otišla bih u svoju sobu da se malo odmorim,a one bi me na mobitel zvale kad bi se bebica probudila da je dođem hraniti. Brinule su se maksimalno za djecu i prema roditeljima su se dobro odnosile. Doktori su bili ok iako ih rijetko vidiš. ujutro su obavili preglede i davali informacije o djetetu. Kad smo odlazili sestra nam je detaljno objasnila kako davati terapiju djetetu i doktorica spremno odgovarala na naša pitanja. Ja imam samo riječi hvale za ovu bolnicu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Da nisam trenutno ovdje i da ne visim i ne cujem sto se dogadja, ne bih nikad vjerovala da postoji netko toliko hladan i bezosjwcajan za jadnu djecicu! Zgrozena sam ponasanjem sestara, prave se da me ni ne vide, sestra pricakako je htjela zatuci djecaka.jer joj je rekao.da suti na sto je ona njemu rekla da se tako razgovara sa svojom mamom da bi on njoj rekao nesto sto jebnju toliko uvrijedilo.da.je rekla da bi ga zatukla da.je u tom trenu jos bila u sobi!!!!!!! Ne vjerujem svojim usima!!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •