Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: na slapove krke s malom bebom

  1. #1
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno na slapove krke s malom bebom

    isli bi sutra na slapove krke, neckamo se da li na skradinski buk ili roski slap i ne znam da li mogu tamo s kolicima. kolica su mi jedino potrebna zbog hlada koji tromjesecnoj bebi ne mogu osigurati u slingu ili marami. ima ko kakav savjet? zadnji put sam tamo bila ko dijete i ne sjecam se terena.

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    postam na servisni, a ne kreativni jer mi relativno hitno treba re, a cinimi se da cu ga prije tu dobiti. ispricavam se ako neki slican topic postoji, ne znam kako pretrazivati preko mobitela.

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    možeš i jedno i drugo proc s kolicima....prije par dana sam bila s nećakom po Roškom slapu, tamo imamo kuću pa šetamo svako malo...

    Skradinski buk sam više puta bila s mojom djecom i kolicima....bez problema...imaš 2-3 uzbrdice/nizbrdice...ali mi smo se tu snalazili nošenjem ja bebača a mm kolica ili bi zajedno uhvatili kolica pa ih spustili....

    nama su kolica bila glavno prijevozno sredstvo tako da nigdje nikad nismo išli bez njih....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Na Skradinskom buku možeš veći dio ići sa kolicima,
    al ima i nešto uzbrdica, nizbrdica i stepenica gdje
    se kolica moraju nositi

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hvala!
    jel to "nesto stepenica" fakat nesto, jos uvijek nedovoljno da nam pokvari izlet i da sve proklinjemo jer uz bebu imamo i sestogodisnje dijete na koje treba paziti i stvari za kupanje, jelo, pice i premotavanje?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Pokušavam se sjetiti,
    mislim da prije kupališta imaš jednu veću nizbrdicu,
    a nakon odmorišta / onda ste već osvježeni i odmorni/
    jednu veću uzbrdicu sa stepenicama,
    pa vidikovac , pa onda malo neravnina za koje
    baš nisam sigurna za kolica,
    nama je manja imala 5 kad smo išli,
    i bilo je super

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Je l vam baš nužno sada ići?!
    Ljeto, vrućina, nedjelja, nesnosna gužva?
    Gdje ćete parkirati?

    Parking je na platou za Roški slap (ili Skradinski buk?? ne znam niti sama)
    Parking je u suncu i gužva je ogromna - tisuće auta nedjeljom i usred ljeta...
    Na platou plaćaš ulaznicu i onda te bus spušta dolje po zavojima. Vožnja busom traje cca 10 minuta, a možda i više...
    Dakle sve stvari (i sve vas) moraš staviti u bus...

    No, htjela sam reći da sam ja išla jednom u 4. mjesecu, drugi put u 5., kada nije gužva, pustili su me s autom sve do dolje gdje sam izvadila kolica i šetala po drvenim stazama i mostićima...
    Ujedno ulaznica je puno jeftinija. Mislim da mi starije dijete nisu niti naplatili ....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo išli kad je srednji bio 8 mjeseci u kišobran kolicima, veći dio je proveo u kolicima a manje smo ga nosili. Važno je ssamo da su kolica lagana. MM i ja smo ga bez problema nosili skupa s kolicima gdje je trebalo, dio puta je i prespavao, proveli smo tamo cijeli dan, a veliki dio NP Krka je u hladu koliko se ja sjećam.

    Mi smo išli prvo busom i onda pješice, pretpostavljam da je to standardna tura, bilo je to ipak prije 8 godina pa sam zaboravila. Na kraju opet uspon do one crkvice i busom natrag. Bili smo usred ljeta i nije bilo posebne gužve, busevi dobro organizirani, imali smo dovoljno vode i hrane, dekicu i ručnik. Sve to stane u jedan manji ruksak. možda sam ja zaboravila ali ostalo mi je u sjećanju da smo jako puno hodali između drveća i da smo bili u hladu većinu puta dolje. Za natrag sam zaboravila.

  9. #9
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Bolje Roški slap. Manja gužva, parking u hladu, nema stuba ni nizbrdica/uzbrdica.

  10. #10
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A ulaznica vam vrijedi cijeli dan ako se predomislite, za sve lokalitete (osim brodskih tura).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Hm!
    Roški slap: sami slap ne možete! vidjeti osim brodom. Što se dodatno plaća preko cijene ulaznice.
    A vidjet Roški slap, mislim okoliš, rijeku koja teče imalo brzaca, to možete pored bilo koje rijeke bilo gdje.

    Skradinski buk: bolja ideja.
    Minusi: sad je strašna gužva, vruće, mnogo e ljudi kupa i šeta mokri...gužva je zaista velika. Naročito između 11 i 15h. Ako možete ići jako rano ili kasnije, bolje.

    Parking na Lozovcu, platou iznad Buka jest, do dole se ide realno 7 min, al zbog gužve busu treba i 20, voze svako 2 minute.

    ako ćete kolicima idite okolo po drvenim stazicama, spuštanje traje oko pola sata, ima jedan dio sa oko 40ak drvenih stepanica.

    Vratite se istim putem. Ako želite shortcut, možete, ali čeka vas mnogo stepenica koje katkad možete izbjeći i voziti kolica po strmim kamenim (sklizavim) serpentinima.

    Osim ove verzije Skradinskog buka malo je skuplje, ali: poopodne, kad je manja gužva dođite u Skradin, ukrcajte se na brod, pola saata u na slapovima ste. Ako ste za šetnju, uzmite oko sat vrimena, počnite drvenom tazom i završite silazeći stepenicama pa na most i pogled. Na kraju opet na brod. Ovo preporučam jedino izvan vremena najvećih gužvi.

    Pored svega, nekako na gornjem nivou Skradinskog buka imaju i muzeji, magare, etno zbirka, tkalje, meni jako lijepo

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zašto skuplje, zar nije brod od Skradina do Skradinskog buka uključen u cijenu ulaska u NP?

    Mi imamo u planu ići na slapove Krke, ali sad sam baš pokolebana radi toga što kažete da je takva gužva. Mislili smo ići onaj tjedan od 20.8.
    Ako ne odemo ljeti, ne znam kad ćemo, čisto sumnjam da će mi se ikada ići iz Zagreba do tamo na jednodnevni izlet.

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma idite Mima i Leonisa, sto ima veze jel guzva i vrucina. U najgorem slucaju nece vam biti super, pa sto, to je samo jedan dan, nista se nece lose dogodit od toga. A u najboljem slucaju bit ce vam super A uglavnom treba samo kreniti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto skuplje, zar nije brod od Skradina do Skradinskog buka uključen u cijenu ulaska u NP?

    Mi imamo u planu ići na slapove Krke, ali sad sam baš pokolebana radi toga što kažete da je takva gužva. Mislili smo ići onaj tjedan od 20.8.
    Ako ne odemo ljeti, ne znam kad ćemo, čisto sumnjam da će mi se ikada ići iz Zagreba do tamo na jednodnevni izlet.
    Tada je već lijepo, jako lijepo je kroz travanj/svibanj ili rujan uz napomenu da ne pada kiša. Ovih par dana usred ljeta je bilo nemoguće kretati se oko 11-13 h kroz dobar dio najpunktova.

    Za plaćanje kod Roškog slapa, stvarno je too much

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se čini da smo MM i ja bili na Krki u proljeće (definitivno se nismo kupali, tako da vjerujem da nije bilo ljeto, ali ne sjećam se baš točno).
    Tada smo ušli na Lozovcu pa smo išli brodom do Roškog slapa + Visovac, a sada bi išli brodom od Skradina.

    Taj izlet planiramo već tri godine za kraj osmog mjeseca, ali nam uvijek bude prevruće pa ne odemo

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    http://www.npkrka.hr/upload/tbl_za_p...evni_91813.pdf

    gledan i ne mogu se sjetit kako se zove relacija brodom koju se plaća na Roškom za brod

    pogledajte mala slova za brod iz Skradina i obrnuto

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    mi smo bili oko 1.8. dakle u najvećoj sezoni,
    nije baš bila nepodnošljiva vrućina i gužva,

    ma ne znam, meni je tamo toliko lijepo da je možda nisam
    ni primjetila,

    osim toga kupanac u Krki nakon te šetnje

    neprocjenjivo

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bili, na oba, nema guzve. bilo je odlicno, napisem sutra detalje, strgana sam. hvala vam na infosima, puno su nam pomogli.

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da, zbog mojih kupaca,nama je ljeto bilo bitno. karta od 95kn ukljucuje upad, na bilo koji ulaz, voznja brodom iz skradina ili busom iz lozovca do velikog slapa. mi smo u 10 usli na roski, nije bilo zive duse, doslovno, a u 3 na lozovac, zbog bebe nas pustili autom do dole. nismo isli brodom zbog kolica. kostalo nas 190kn za nas 2 odraslih. djelatnici prva liga! ostali do pola 7.
    nakon trogira i ciova, krka je pustinja sto se guzve tice

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Baš mi je drago da ste se dobro proveli!

    Ja sam očito pehist pa sam dvije godine zaredom naletjela na neke nesnosne gužve, nisu nas htjeli pustiti bliže automobilom i onda mi se zamjerilo ... Proljetni obilasci su nam zato ostali u lijepom sjećanju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Drago mi je da vam je bilo lijepo

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e ovako
    mi smo namjerno isli u nedjelju jer je vikendom tranzit odnosno smjena turista. nismo pozalili, na krki su nam rekli da su utorak i srijeda najgori.
    prvo smo isli na roski slap. meni se on svidio vise od velikog slapa, sad da li zato sto nije bilo nikoga i imali smo intimnu i opustenu atmosferu, sto smo setnicom sreli samo jednog fotografa i zenu mu, ili zato sto nema toliko grmica i raslinja, pa se voda i vidi, ne znam, al mene je ocarala sva ona ljepota zelenila i odraza u vodi. to je lijevo od ulaza prema mosticu.
    staza je super i odlicna za kolica. auti su u hladu. jedino sto ima stepenica je, mi smo odlucili to nazvati vidikovac jer se penjes i penjes i penjes i penjes i penjes i stanes i odmoris pa se penjes i penjes pa dijete doji, pa se penjes i penjes i starije dijete koje se svo vrijeme penjalo bez prestanka pa je dobrano ispred vas, vice: ovo nema kraja!! odlucis da se vise ne penjes e tu smo ostavili kolica dole i penjali se po drvenim stepenicama s malom na rukama.
    brodovima nismo isli, ni onim od mosta, niti onim kod slapa, tako da za to nemam info.
    onda smo se spustili do mlinova. jako je lijepo uredjeno, mala je odusevljena tkanjem i mlinovima, dole su se kupali, unatoc buri. roski slap je bio mal, al vodostaj je fakat nizak.
    za 30kn popili smo kave i L. je pojela palacinku. palacinka 15kn.
    osoblje jako ljubazno.
    onda smo se zaputili na lozovac jer su nam tako savjetovali na roskom slapu djelatnici koji su iznimno susretljivi i ljubazni i odusevili su me.
    na putu smo skrenuli minutu s puta da vidimo fratarski otok i pogled na krku.

    znaci, mi smo usli oko pola 4, bilo je ohoho parkirnih slobodnih mjesta. vozi se oko 7min busom, odnosno mi autom.
    kazu da aute s djecom do godine dana pustaju do dole zbog kolica.
    e sada...pisem iz perspektive nekog s kolicima...savjetovali su nam da idemo do slapa puteljkom, kroz prirodu, a da se vratimo "cestom".
    za one s kolicima, fakat je to jedini nacin, odnosno da drvenom stazom idu oba smijera.
    tuda ima jedno 3x po par stepenica (do 6 komada) i na samom kraju brdo. no kako je nizbrdo, ja sam lovila jedan kraj, muz drugi i prosli smo bez beda.
    i onda plato plaza-plastika-przeno ulje.
    totalno razocaranje. masovni turizam samo takav.
    brdo onih piknik klupa sa stolovima, sve smrdi po palacinkama i cevapima, preskup sladoled, standovi koji izludjuju djecu koja izludjuju roditelje (imali srece, nije nista zicala ). uglavnom, nikakva filing, stimung, intima, ne uspjevas od toga uzivat u ljepoti.
    ljudi nije fakat bilo puno. da li zbog nedjelje ili jer je vec bilo 16h, ne znam...
    moji su se kupali.
    tamo smo se nasli s frendovima i srecom da jesmo, jer nazad ne bi mogli sami s kolicima. nazad su same stepenice. tako da su nam oni pomogli s astvarima, beba u sling, muz kolica, a frendovi torbe.
    i tek sam tada, kada u 7h vise nije bilo nikoga opet uzivala u pogledu.

    moram reci da sam iznenadjena strancima. uredno se uz stazu kupaju iako je zabranjeno, a stvari ostavljaju po stazi, koja nije dovoljno siroka da se mimoidju dvoja kolica :D

    eto...i da, uboli smo prvi dan zahladjenja, tako da smo se u 10 ujutro smrznuli!

  23. #23
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Leonisa baš mi je drago da ste uživali.....
    Na vrhu tih stepenica gdje si pisala da se penjeeeeeeeš i penjeeeeeeeš je moja kuća, 100-njak metara od skala....tako da smo mi jako često tamo....
    Selo se zove Miljevački Bogatići, malo seoce od par kuća s jako lijepo razvijenim turizmom...imaju svoje stalne goste koji se svake godine iznova i iznova vracaju...

    Zao mi je što ti nisam uspjela reči da posjetite Burnum, to je predivno, mi smo bili u proljeće dok još nije bilo otvoreno za turiste već samo stanovnici sela su znali za taj dio nacionalnog parka...PREDIVNO JE!!! imaju prekrasan vrlo bogat muzej prekrasno uređenog okoliša, vidikovci su predivni...a mir i tišina su neprocjenjivi....

    brodić koji ide iz Roškog slapa put pravoslavnog samostana meni je ostao u jako ružnom sjećanju...put kao put je predivan za ljubitelje prirode, opušta i osjećaj je prekrasan...stanovnici samostana su vrlo neugodna stvorenja koja su nas dočekali vrlo ružno i šta se mene tiče napravili si antireklamu da više nikad ne odem tamo.....ima se šta vidit...ali nema ljudskosti, nema srca, .... ja sam bila s psom, pitala sam u NP Krka smijem li s psom na brod i u šetnju poluotokom - rekli su da nema nikakvih problema...okućnica samostana se proteže u nedogled...jako puno domaćih životinja je na sve strane....nije mi padalo na pamet uću u samostan s psom, koliko poštujem svoje, poštujem i tuiđe...ali našao se jedan pravoslavni svećenik koji me je izvikao izgadio da se sve treslo...."gon kera iz božjeg dvorišta" naš voditelj, vozači na brodiću, turisti koji su se tu zatekli svi smo bili šokirani i jako neugodno iznenađeni....tu je bilo pasa svih vrsta mješanaca....moj nije bio jedini....ali samo moj je bio vezan i u mojim rukama...nikad nismo shvatili zašto je tako ružno i burno reagirao...ali znamo da se tamo više vratiti nećemo....

    Visovac i ostalo - predivno.....na Visovcu mi se sestra udala i imam predivna sjećanja na nj.

    Roški slap....uh...onaj plato koji smrdi na čevape i palačinke...bljak...nikad mi se nije sviđao taj dio, svaki put bi samo protrčali kroz njega....

    mi volimo one male livadice koje se mogu naću usput, na njima bi se uvijek zadržavali i uživali....

    iza 18h nema nikoga na Roškom slapu tako da se besplatno može uč.....
    kupanjac je predivan, prirodni jacuzzii, skakaonice....predivno.....

    eto par info za sve one koji se odluce otici na izlet....

  24. #24
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a, nis, drugi put ostalo i da sam znala da si gore, skupila bi jos malo snage za popet se do vrha pa da mi pruzis prvu pomoc

    nego, di su slapici i jakuzzi kod roskog? oni su se kupali samo na ogradjenom prostoru koji je jako mali dole ispod mlina. drugdje je sve pisalo da je zabranjeno.
    iako je L. umocila noge i na gornjem dijelu

    i uzivali smo u dragonfly koje smo prvi put vidjeli uzivo
    Posljednje uređivanje od leonisa : 14.08.2012. at 12:53

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Iz mojih postova na početk i ovih kasnije dolazi na vidjelo da je NP Krka zapravo velik, sva Krka (72 km) je pod zaštitom, dijelovi za turiste su pod naplatom, a meni je najajme onaj plato na Skradinskom buku pored mosta i najljepšeg pogleda na slapove. Miris čevapa, uklanjanje iz nečijih fotografija s ljetovanja, mnogo ljudi...i da, ja budem u sred najvećih gužvi, rijetki je svetac da vodim grupu u normalne ure, npr. iz 16h

    Nisam znala za plato kod Roškog, gdje?
    I gdje je taj dio di se penješ i penješ?
    Parkirala sam pored kućica od Parka u hladovini, pređeš li most možeš stazicom uz desnu oblu rijeke uzvodno ili dalje cestom do restorana s veeelikom terasom ili stazicom koja se strmo spušta nizvodno.
    P.S. Ovog proljeća sam kratko svratila, nisam obilazila, davno sam bila tamo na dulje

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    O tom cevapi platou na skradinskom buku pisem i ja. Uzas. Na roskom sam naisla samo na mlinove, al tamo je bilo ok. Stepenice su prije mosta, na pola puta. Nisam naisla na spilju, a pitali su me za nju u anketi. Mi nismo isli previse preko mosta jer smo imali i dogovor na skradinskom.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Za Veliku Gospu planiramo posjetiti NP Krka i željeli bismo vidjeti Skradinski buk, Visovac i Roški slap pa me zanima kako se najbolje organizirati da sve to stignemo obići. Je li pametnije krenuti od Roškog slapa i Visovca ( to mi se čini blizu jedno drugome) pa za kraj ostaviti Skradinski buk ili obrnuto? Nemam jasnu predodžu koliko otprilike traje obilazak svake od tih lokacija, koliko su međusobno udaljene i odakle sve polaze brodovi za Visovac. Također, može li se od Skradinskog buka do Roškog slapa pješice i u koliko vremena i postoji li eventualno neki prijevoz unutar NP koji ih povezuje, kao na Plitvicama? Ili je bolje obići jedno, pa autom do drugog ulaza? Idemo s troje djece od kojih jedno nije za prevelika pješačenja. I napokon, premda nije presudno, je li točno da je za Velu Gospu ulaz u NP besplatan ako se dođe do određenog vremena? Tražila sam info na stranicama NP Krka ali ne vidim nikakvu obavijest o tome.

  28. #28
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Isli bi za vikend u NP Krka. Ali imamo 2 psa pa me zanima mozemo uci s njima ili ne?

  29. #29
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Psima je dopušten ulaz u Park u pratnji vlasnika i tijekom boravka cijelo vrijeme mora biti na povodcu. Pri prijevozu (autobusom i brodom) pas mora imati brnjicu. Nije im dopušten ulaz na otok Visovac . Na područje manastira Krka posjetitelji mogu dovesti pse ali ne i u unutrašnji prostor samog manastira
    S weba

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo bili sa psom.

  31. #31
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Hvala!

  32. #32
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili sa psom.
    I brnjicom?

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mi imamo neku brnjicu koju nosimo sa sobom na izlete jer se to ponegdje traži.

    Nekad ju i stavimo, ne sjećam se jesmo li kad smo išli na Krku.

    Naš pas je inače mini pudlica, i kad smo u nekom prijevoznom sredstvu je na rukama, tako da je potreba za brnjicom zapravo nepostojeća.

  34. #34
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mi smo bili prije par godina s labradoricom bez brnjice.

  35. #35
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •