Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: 2,40 m od poda do stropa, je li to prenisko?

  1. #1
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno 2,40 m od poda do stropa, je li to prenisko?

    evo, u naslovu je sve, ako želimo ravan plafon dobivamo ovu visinu,jel' prenisko?

  2. #2
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ja sam kod staraca u stanu imala 2.60 m, a sad u kuci nam je 2.50 m i ne kuzim razliku.. Mozda ne bih skuzila ni ovo 2.40.... I zavisi o kojoj prostoriji je rijec i koliko kvadrata.. Ali cisto radi mozda ukupnog dojma...

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod mene je 2,50 i mislim da 2,40 nebi bilo prenisko.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije prenisko. Pogledaj stare primorske kuće. I niže je od toga.

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ovisi koliko ste visoki, nije isto imate li 1,60 ili 1,80. Mi smo živjeli na 2,20 i bilo nam je prenisko (a nismo nešto visoki ljudi). Sad smo na 2,70 i taman mi je.

  6. #6
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Radi se o boravku od 33 kvadrata, ovako kad si zamišljam čini mi se nisko

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi toliko imamo u prizemlju. Nismo sretni.
    Zašto želiš ravan strop?

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Posebno ne za veliku prostoriju... naša jedina soba u tom prizemlju je oko 20 kvadrata i zbilja djeluje nisko. U kuhinji koja je 3x4 cca još i nije tragično, ali u sobi je.

  9. #9
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Želimo ravan strop jer je u boravku na plafonu taj nekakav +, ako me kužite, nije ravan nego ima izbočine u obliku plusa, mi bi to zatvorili knaufom. ajd još da je makar po pola prostorije, ali ovako na 4 dijela mi se ne sviđa. valjda sam uspjela objasniti da me skužite. inače smo normalnih visina, 165, 180

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    To je možda starija kuća, pa se tu križaju nosive grede?
    Ja bi to rađe ostavila nego da zbog toga izgubim 20-30 cm.
    Naš tavanski stan je pun takvih izbočina, sve smo ih iskoristili i okrenuli u svoju korist. Po principu, ono što ti smeta istakni, pa če ispast štosno.

  11. #11
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ne, to je novi stan, ali je tako rađeno radi nosivosti, hmm! da je na pola još bi mi bilo ok, ali ovako na četiri dijela baš i ne. stvarno nismo pametni, kako onda uopće s rasvjetom tu?

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Možete instalacije za rasvjetu voditi nadžbukno, pa obući u knauf. Time ćete malo podebljati te istake, ali sačuvati visinu.

  13. #13
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Možete instalacije za rasvjetu voditi nadžbukno, pa obući u knauf. Time ćete malo podebljati te istake, ali sačuvati visinu.
    A instalacije su već povučene, mislila sam na rasvjetna tijela, lustere, kako ih uopće uklopiti s tim izbočenim gredama

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa kažem ti, ako postojeći razmještaj rasvjetnih tijela ne zadovoljava vaše potrebe, odnosno nije smislen u odnosu na razmještaj namještaja, jedna o ideja je a na te istake, kako kažeš +, nažbukno provedete dodatnu instalaciju i sve zamaskirate knaufom. Rasvjetu možeš stavljati na bočne strane ili s donje strane tih istaka koji te smetaju. Istaci će biti nešto deblji, ali ćeš sačuvati visinu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    nama je visina 2,60 i meni je skoro pa nisko. doduše, ja sam odrasla na 3,50.

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nas cijeli stan je cca 240 i ok mi je
    brzo sam se navikla na tu visinu

  17. #17
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    kod nas je 2.20 i nisko nam je s obzirom da smo visine oboje oko 1.70. veliki nam je problem bio i oko izbora lustera pa su uglavnom sve plafonjerke,a u boravku smo uzeli preljepi luster kojeg smo morali srezati tako da je sad kao plafonjerka samo ljepši dizajn.
    kad gledamo nisko nam je ,a posebno kad dolazi moja rodbina kojoj fali koj cm do 2m. kad ulaze u kuću moraju mi malko nagnuti glave, ali je prednost kod krečenja i postavljanja /skidanja zavjesa.
    kod bake je bio strop i do 3 m stara gradnja i to mi je bzv,a kod roditelja 2.60 i 2.40 kat i to mi je visina super. mislim da su to neke i standardne visine.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    prenisko je, niže je od standarda.
    to što su nekada prostorije bile niže i što se danas da bi uštedjeli nekim novim stanovima
    smanjuju dimenzije ne znači da je ok, jer su neki standardi važni za zdravlje ljudi.
    npr. treba uzeti u obzir i površinu prostorija,
    jer visina x površina dobije se kubatura prostora, važna
    za zdrav boravak ljudi. npr. minimalna soba za jednu osobu bi bila 2x3 m x 2,5 m = 15 m3
    zraka. zalosno je sto se u nekim novim stanovima mogu naći sobe i manje od 6m2.
    ja bih definitivno rađe ostavila te istake, nego cijeli strop spuštala.

  19. #19
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi smo sad u kuci koja je cijela 2.40. ne primjecujem da je nesto ekstra nisko. mozda jer su prozori veliki i u svakoj prostoriji zauzimaju sirinom velik dio vanjskog zida (npr, u prostoriji s vanjskim zidom sirine 3.5m, prozor zauzima 2.4m)

  20. #20
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    prenisko je, niže je od standarda.
    to što su nekada prostorije bile niže i što se danas da bi uštedjeli nekim novim stanovima
    smanjuju dimenzije ne znači da je ok, jer su neki standardi važni za zdravlje ljudi.
    npr. treba uzeti u obzir i površinu prostorija,
    jer visina x površina dobije se kubatura prostora, važna
    za zdrav boravak ljudi. npr. minimalna soba za jednu osobu bi bila 2x3 m x 2,5 m = 15 m3
    zraka. zalosno je sto se u nekim novim stanovima mogu naći sobe i manje od 6m2.
    ja bih definitivno rađe ostavila te istake, nego cijeli strop spuštala.
    da ispod standarda je danas, niže visine su prije xy godina uzimane s prosjekom visine ljudi koja je svakim desetljećem sve viša...pogledajmo samo naše roditelje, prema nama

    btw. što se tiče kubature zraka, da, postoji minimum, ali radi se više o dnevnoj/nočnoj potrošnji svježeg zraka za normalan rad organizma koja se može popraviti učestalijim izmjenama zraka u prostoriji, naravno za dnevne prostorije, al ne i kod spavaonica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •