Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pomoć!!!!

  1. #1
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno Pomoć!!!!

    Molim Vas, pomagajte..idem sad pravit tortu i u receptu piše da zakuham mlijeko s šećerom, a posebno da otopim 4 želatine u malo vode. kada mlijeko dobro prokuha umješam želatinu i pustim opet da provrije 1 min.
    tako sam i napravila, ali dogodilo mi se to da je masa postala kao sirutka. mlijeko kao da je prokislo ,okus je ok,ali je kao mrvičasti.
    da li mogu dalje raditi i da li će biti masa ok kada želatina se stisne???
    radila sam s želatinom i mlijekom do sada i nikad mi se to nije dogodilo. nemam pojma da li sad da bacim ili ipak bude sve u redu??!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Želatina nikako ne smije provrijeti. Ona se smije zagrijati do vrenja. I stati. Sad si dobila sir, kao svježi, Bit će torta od sira.

    A ako nećeš tortu od sira, radi sve ponovo.

    Želatinu otopi u par (3-4) velikih žlica hladne vode. Ostavi 10 min da nabubri. Zatim ju zagrijavaj dok se ne rastopi, ali ne kuhati!
    Tako pripremljenu želatinu možeš umiješati u hladnu ili toplu kremu. Iako sam ja zadovoljnija kad je u hladnom.

  3. #3
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ma to mi je sve jasno. kad god sam radila s želatinom tako sam radila - bez kuhanja. ali tu je naglaseno da provrije i ja tako napravila. e sad ono što me muči da li ce mi to pokvarit tortu??
    kažem okus je ok. jedino što po meni trenutno izgledom nije to to. inače u pitanju je ona torta kao grčka. gdje bi trebala tu smjesu dodati vrhnju pa mjesati u 3 okusa.......
    da li će to ipak biti za jesti ili ne???

  4. #4
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    evo sad sam pogledala masu stisla se u flizideru. sada se pitam da li da ju sutra miksam s tuc.vrhnjem ili da pravim ispocetka. masa je i dalje onako kao gris.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I, je bilo isto fino? Tako se, greškama, i izmisle novi recepti. Na kraju možda i bolji od originalnog.

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    pa bilo je onako,hmm, meni ok (jer znam gdje sam fulala), a gosti su mislili da ima sira ili griza. torta je fina ,ali mrvičasta. nije se bacila ,kod nas se rijetko što baci i to samo ako je izgoreno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •