Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: pomoć zimnica

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno pomoć zimnica

    počeli mi se krastavci ( od ove godine) kvariti, vidi se zamućena voda ( valjda je to to),kak to spasiti ak se da. Mislim da sam tu turu radila po nekom drugom receptu, a ne ko stale ( a teglica stara skoro godinu dana bistra)

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da ne možeš nikako popraviti. Ako je dobro ukiseljeno mora držati godinama.
    Jedino što mi pada na pamet je izvaditi krastavce van i složiti turšiju u neku kantu (kacu) s još drugim povrćem, ali pretpostavljam da nemaš to kamo staviti.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    misliš na hladno ( frižider ili nešto trajno hladno) imam šupu u podrumu u kojio držim zimnicu i garažu ( na pol u zemlji) u kojoj po zimi i u jesen ( ali kasnu) držim jabuke , bundeve i kiselo zelje)

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moja sveki radi turšiju i drži u garaži. Imaš razne recepte na internetu. Mogu danas pitati i sveki.
    Ona stavlja i karfiol i svašta.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a nije li malo još rano za turšiju? pitaj recept, čula sam i onu priču da se ne radi odjednom već od onoga kaj imaš , pa bude šarolikija i puno okusa.

    Do kad to drži?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    počeli mi se krastavci ( od ove godine) kvariti, vidi se zamućena voda ( valjda je to to),kak to spasiti ak se da. Mislim da sam tu turu radila po nekom drugom receptu, a ne ko stale ( a teglica stara skoro godinu dana bistra)
    Da, krastavcima se to zna dogoditi, pogotovo kad je vruće. Fermentiraju. Ne diraj ništa tjedan dana. Možda se izbistre. Ako se izbistre - ok (talog će sjesti na dno staklenke), ako ostanu mutni - bacaj.

    Moji se ove godine drže ok, baš smo jučer otvorili prvu staklenku, ALI prekiseli su mi (zato se i drže ok). Srećom, nisam ih ove godine napravila puno.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a nije li malo još rano za turšiju? pitaj recept, čula sam i onu priču da se ne radi odjednom već od onoga kaj imaš , pa bude šarolikija i puno okusa.

    Do kad to drži?
    Sveki je več počela raditi i ne stavlja sve odjednom, nego ubacuje kako što ima.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kak ona to drži, zatvoreno,ili ne , se može to radit i u velikim flašama

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Da se spasiti.. Ako se ocat zamutio, odmah ga odlij, skuhaj svježi, jači i zalij povrće. Dobro je pri tom povrće oprati i dodati nove začine. Ja sam tako napravila i sve je bilo u redu
    Kada je već tema pomoć zimnica, zna li netko može li se nekako spasiti kompot od bresaka koji je počeo vreti? Naime nisam prokuhala breskve (iako su bile poveće) jer je lani tako ispalo dobro..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •