Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: 100% skrbništvo majci

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što lunja spominje za Nizozemsku nije slučaj u Hrvatskoj. Tu još uvijek ako se nije nešto mijenjalo friško jedan roditelj bude imenovan skrbnikom, drugi ima zakonom propisane termine viđanja djeteta ukoliko se roditelji nisu drugačije dogovorili.
    Barbi, bit ce da sam se nejasno izrazila, ali nisam ni mislila na 100% skrbnistvo, nego cisto na nacin na koji funkcioniraju socijalne sluzbe.

    Zuta, ja od prije par tjedana idem na sastanke grupe zena s slicnim iskustvima. Na pocetku sam bila skepticna, ali kasnije nisam mogla vjerovati koliko mi je takva vrsta podrske pomogla.
    Stvari koje mi se inace vrte po mozgu bez kraja i pocetka, nakon tih sastanaka uspjevam ih obraditi, zaustaviti, provariti.

    A koliko god sam ja na rodama vise voajerski, strasno ste mi pomogle (u milijun situacija). Bilo kakav razgovor s nekim normalnim pomaze.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Mislim da razumem šta Tanči kaže, i ako je tako, slažem se sa njom. Velika je šansa da bivši partner zna kako je žutoj nick (nadam se, žuta, da si šifre promenila sa svega na vreme), i da u trenucima dokonosti čita forum.
    Zato je pametno biti jako uzdržan o svojim daljim planovima, a ako se traži savet, uvek treba razmisliti može li bivši iskoristiti informaciju da bude jedan korak ispred.
    Zato je žuta ovde dobila nekoliko jako uopštenih komentara i saveta, i odatle savet da bude umerena u otkrivanju svojih namera. I ja sam pisala mnogo uopštenije nego što bih inače.
    Naravno, što ne znači da ne treba tražiti podršku i razgovor, a i konkretan savet, samo treba biti svestan javnosti foruma. S obzirom na ton pisanja, mislim da je žuta toga svesna.
    Na kraju krajeva, ako se ljudi razvode zbog nasilja i narušenih odnosa, valjda ni socijalne radnice ne očekuju da mama po forumima ( a ni svojoj deci?) laže kako je tata bio odličan muž i lak za suživot?

    Što se tiče očeva koji bi tražili decu da borave samo kod njih, slažem se da većina njih jako cene svoj komfor. Još ako je u igri nova partnerka, broj ljudi koji cene svoj komfor se povećava... Čak i babe i dede zaljubljene u svoje unuke jako cene svoj komfor, tako da meni sve to ne zvuči kao pretnja koja bi zaživela u stvarnosti na iole duže vreme.

  3. #53
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Lunja, pomislila sam da je u Nizozemskoj zakon kao što je (mislim) u Švedskoj, da je praksa da roditelji dobiju podijeljeno skrbništvo i sve je doslovno pola-pola.

    Ovo sa otkrivanjem svojih planova, to svakako da treba reducirati. Uvijek zapravo treba na forumu pisati ono za što nemaš problema da čita tvoja mama, dijete, bivši muž, prijatelj ili kolega s posla. Ako to stalno imaš na umu neće biti problema.

  4. #54
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    On je obično sve moje plahte teksta, kad bi ostale otvorene na računalu, s prezirom gasio. Ne bi ni pogledao. Svoje lozinke sam obrisala s nj računala, a naum da ću tražiti samostalnu skrb sam mu najavila, jer smatram to fer, mada ne zaslužuje fer. Doista ne vjerujem da išta čita. Ma nije ni bitno. Znam što ću napraviti.

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Zuta, razumijem te. Jako mi je zao. Nadam se da me nisi krivo shvatila. Posto sam puno komunicirala sa CZSS, shvatila sam sto se nikako ne smije. Mozda pusem i na hladno. Ali zbilja treba imati u glavi da nismo tako anonimni.

  6. #56
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Žuta, imaš pp od mene.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •