Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: bezobzirna teta...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno bezobzirna teta...

    dakle, mamice i tatice blizanaca, mene muči nešto. muževa sestra često nam dolazi (bar 3-4 puta tjedno) i pomaže u hranjenju, kupanju, igranju i drugim radostima. blizanci imaju sada 15 mjeseci. hodaju, trče, penju se, pričaju, ljube i grle. međutim, ta teta ih jako odvaja, tj. jednoga uzdiže u nebesa i zapostavlja drugog. ne razumijem točno iz kojeg je to razloga on bolji od onog drugog, jer za mene su jednaki. mene to jako boli, kao što bi i svaku majku, jer smatram da bi se trebala jednako ponašati prema njima. tako radim ja, moj muž, moji i njegovi roditelji, braća, sestre, kumovi, svi osim nje. ne znam kako da se postavim u toj situaciji, možda mi i ne bi toliko smetalo da ona ne provodi puno vremena s nama, ali ovako.... ne znam. jeste li vi bili u takvoj situaciji s vašim blizancima. meni je grozno kada vidim da ''zapostavljeni'' traži pažnju od nje, a ona drži ''uzvišenog'' u krilu i ne obraća pažnju na njega, govori kako je ''uzvišeni'' najbolje i najljepše dijete na svijetu i da jedino njega voli. i onda jedino njega mazi, grli, ljubi...
    probala sam joj više puta reći da mi to nije u redu, ali vidim da to ne dopire do nje. kada to pokušam objasniti mužu, kaže mi da nije istina, iako svojim očima vidim da jest.
    hvala vam na savjetima i komentarima unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Imas tu topic na istu temu pa škicni http://forum.roda.hr/threads/74949-O...ic-o-svekrvama!

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa to je bar lako - zašto bi morala dolaziti 3-4 puta tjedno? Ako imate dogovor da glumi čuvalicu ili spremalicu, onda joj otkaži aranžman. Neka se pretvori u običnog posjetioca 2x mjesečno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    evo mi smo imali sličnu situaciju, imaš na gore navedenom topicu.
    kod nas je prestalo kad sam ja, doslovce, vrisnula i zaurlala.
    no, zanimljiva stvar je da od troje djece zapostavljana curica baku baš i ne doživljava i kad dođe jedva čeka da ode.
    djeca to osjete.

  5. #5
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    potpis na čokoladu!
    Ja bi poludila da mi šogorica dolazi svako malo, imam malu razliku među klincima i bilo mi je najbolje kada sam bil sama s njima, sve sam organizirala,malo po malo nije bilo savršeno,ali zakon!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kod nas je to strogo zabranjeno - preferiranje jednog brace na štetu drugoga. Bili su počeli svi pomalo, tražiti miljenika, posebno Dobricu jer (kao što nadimak kaže) bio je dobar, miran, uspavljivao bi se sam, samo bi uživao u gledanju svijeta oko sebe. I svi su željeli čuvati/držati njega. Palčić je bio zahtjevniji, moralo ga se nosat i zabavljat, često je plakao, pa se posjetiteljima nije dalo. Onda sam uvela zabranu preferencija. Srećom, svi su me shvatili ozbiljno, pa nije došlo do sukoba. Ali bila sam spremna izvuć tešku artiljeriju

    Moj savjet je da pozoveš šogoricu na red, da joj objasniš kako stvari stoje, te da ako ti pomaže oko jednog bebača, da treba posvetit istu pažnju i drugom. Nebih išla na varijantu ukidanja posjeta jer je s blizancima svaka pomoć odbrodošla, ja sam bila s njima skoro pa i sama prvih 6 mjeseci i prljuvala sam krv. Jako je teško. A vjerojatno teta i jako voli nećake. Probaj popričati, ozbiljno i smireno. Sjest će na mjesto.

  7. #7
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    tu osim direktnog i otvorenog razgovora ništa ne pomaže
    objasniti joj da može osjećati to što osjeća (veću naklonost prema jednom djetetu)
    ali ne može to pred njima pokazivati. amen

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja sam otvorila navedeni topic i jos uvjek nisam rijesila situaciju sa bakom...
    pokusala sam s njome razgovarati ali ona tupi kako je starija prva tra-la-la...nju vise voli...i to mi kaze u facu a ja vise neznam sto da joj kazem...

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    lidać2, kaži joj da je njezino pravo stariju više voljeti, ali ne i zanemarivati drugo dijete.
    Prema van svakome jednako, a u sebi voli ti nju više ako želiš.

  10. #10
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ma probala sam ...
    i govorim joj kako to nije u redu ,da je manaj sada mozda i manja ali jos malo ce poceti kuziti...a ona se samo nasmijesi i opet po svom...

    nedavo je stariju vodila na neku zabavu hrpu standova,lunic...za mnaju je bilo vec i kasno...
    starijoj uplacivala hrpu toga da se vozi u lunicu,razne tombole i sl.a manjoj se nije udostojila ni pisljivog medeka nekog kupiti...kao nije se sjetila...tak sam bila ljuta,tuzna ma sve odjednom...

  11. #11
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nemam tih problema, sama sam sa trinaestomjesecnim blizancima. i bome, je da sam luda ko kupus, smrdljiva, nenaspavana, nedepilirana, neopiturana, umorna ko pas, ali bolje i takva nego da trpim nekoga tko mi ne paše.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Pinky - mislim da nisi baš žena od trpljenja

  13. #13
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jedva trpim samu sebe hehehe

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    nemam tih problema, sama sam sa trinaestomjesecnim blizancima. i bome, je da sam luda ko kupus, smrdljiva, nenaspavana, nedepilirana, neopiturana, umorna ko pas, ali bolje i takva nego da trpim nekoga tko mi ne paše.
    I to može pomoći kad se nekoga želimo riješiti

    cure, baš mi je dirljiv ovaj vaš problem, razmišljala sam dosta o tome kad je lidać2 otvorila temu.
    Bojim se da, ako ste pokušale više puta i na razne načine razgovarati sa navedenim tetama i bakama (direktno), ne možete puno toga napraviti. Dok su mali, možete nekad kroz igru okrenuti stvari tako da se to ne kuži toliko (iako ja bih uvela strogu zabranu izgovaranja riječi "ovo dijete volim više" i sličnih, ono, ko sa djetetom "odmah ću Vas doma poslat", ali ove razne suptilne stvari je puno teže kontrolirat). Kako rastu i primjećuju, možete pričat s njima, tako da znaju (i ovo više i ovo manje obožavano) da nije stvar u njima, nego u baki/teti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno

    znači, ima nas više s takvim problemima. ja poludim kad joj vidim na desktopu od kompjutera i mobitela slike ''uzvišenog'', a ''zapostavljenog'' nigdje, ni jedne jedine sličice. s muževe strane imam petero nećaka i nećakinja u dobi od 4-17 godina i svi su za mene isti, kad god ih vidim. sada očekujem i bebu od sestre, i znam da ću ga/nju voljeti isto koliko i svoje, iako neću biti u mogućnosti kupovati mu poklona koliko je mojima moja sestra, ona ima malo bolje financijske mogućnosti. nisu mi jasni ti ljudi, istina je da nečije osjećaje ne možeš kontrolirati, ali moram skupiti snage i još jedan pravi razgovor obaviti sa šogoricom prije nego stvari izmaknu kontroli. istina je da kakva god pomoć sa strane dobro dođe kad imaš blizance (ili više djece, svejedno), ali ako nešto ide ukrivo nauštrb moje djece, treba to sasjeći u korijenu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Baš me zanima kako je bezobzirna teta darivala za blagdane...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •