Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: estradiol i trudnoca!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno estradiol i trudnoca!!!

    Drage moje,
    treba mi pomoc!!!
    Naime, radila sam 1 ivf, ostala trudna, kad sam vadila betu, estradiol mi je bio 1366, beba se prestala razvijati u 7 tjednu. Da li je taj visoki estradiol mogao biti uzrok?
    Posto sam ponovo u postupku htjela bih pokusati "sprijeciti" istu gresku!
    Ako netko zna ili je imao slicno iskustvo molim pomoc!!!!
    pusa i hvala
    kati[/u]

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja ne znam nista o visokom estradiolu i trudnoci ali mi nije jasno zasto si vadila estradiol tada i na ciju preporuku?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Čini mi se da je estradiol vezan za hiperstimulaciju. Ne znam ima li veze s trudnoćom (odnosno komplikacijama koje su nastale). Meni su ga vadili 98 u Petrovoj na dan kada sam u stimuliranom postupku trebala primiti štopericu. Bio je 6 000 i zbog velike mogućnosti hiperstimulacije odustali su :shock: od postupka i takvu oteklu me poslali kući bez ikakvog naputka u slučaju eventualnih problema. Od tada ne idem u Petrovu...
    Inače imala sam trudnoću (drugom prilikom, u drugoj bolnici) koja se tako rano prestala razvijati, ali mislim da estradiol nema veze s tim. Nažalost takve stvari se događaju i u prirodnim trudnoćama, a mi u MPO ih doživljavamo još tragičnije. Meni su rekli - loš genetski potencijal :? . Ma šta to značilo...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Draga Timmy, vidim da i ti ne spavas!!!
    Kad sam doc javila (poslije ivf) da mi je test na urin pozitivan on me narucio u kliniku da izvadi krv i potvrdi trudnocu. Tada sam mislila da ce samo betu kontrolirati, medutim cijela krvna slika je bila analizirana (Leu, erit, trom, hemogl, MCV,MCH, krvna grupa rh faktor, estradiol i progesteron. Sve je bilo u redu samo estradiol crno podebljano 1366.
    Do sada o tome nisam ni razmisljala ali sada mi neda mira posto sam ponovo u postupku. Trazim po int.ali nigdje nista konkretno nisam nasla.
    pusa i miran san
    kati

  5. #5
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Meni je estradiol vađen u nekoliko navrata tijekom folikulometrije u prirodnom postupku. Doc je provjeravao koliko smo blizu ovulacije. Poslije punkcije mi više nije vađen. Ne znam koliki treba biti u trudnoći, mislim da još neko vrijeme u početku raste. Pitanje je jesu li u laboratoriju uzeli u obzir (i uopće znali) da si trudna kad su podebljali rezultat, kao da je izvan granica?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Cure hvala vam,
    dobila sam odgovor na jednom njem.forumu. Naime pretpostavljaju da sam bila trudna s dvojkama, pa je je vec u petom tjednu estradiol toliki. A to, da li je u granicama ili ne, lijecnik misli ovisi od laboratorija do laboratorija.
    pusa svima i sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •