Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Voćna torta ili kolač bez pečenja - molim ideju!

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Voćna torta ili kolač bez pečenja - molim ideju!

    Gosti sutra stižu, dragi radi roštilj, svekra sam zadužila za salate , ostaje mi se pobrinuti za kolač. Pećnicu ne smijem uključiti ni u snu, jer ćemo se unatoč klimi skuhati u stanu, ako ju uključim.

    Trebam ideju za brzu, jednostavnu i fantastičnu tortu koja se ne peče, a koja će totalno ostaviti bez daha poslovnog partnera MD-a i njegovu suprugu koji se vraćaju s mora, pa će usput stati kod nas.

    Frižider je prepun voća, od svega po malo, jabuke, kruške, šljive po par komada... breskvi ima malo manje od kg... malina i kupina po dvije mjerice, preko 1 kg grožđa. Još kad bi bilo bez želatine i pudinga, ja presretna. (Šifra: nisam spretna s tim.)

    Hvala.

  2. #2

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Tek sad vidim da nebi s pudingom i želatinom...
    U ovaj gore ide oboje, al količinski malo....

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kupi gotove biskvitne kore za tortu (tamne), kompot od višanja i vrhnje za šlag (biljno) i imaš švarcvaldicu u roku 15-20 minuta! Još možeš gore naribati čokoladu i super...

    Trebaš recept ili je ovo ofrlje dosta?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    ajme ova torta izgleda fiiino
    sigurno ću ju i ja probati!

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kupi gotove biskvitne kore za tortu (tamne), kompot od višanja i vrhnje za šlag (biljno) i imaš švarcvaldicu u roku 15-20 minuta! Još možeš gore naribati čokoladu i super...

    Trebaš recept ili je ovo ofrlje dosta?
    Sad vidim da imaš voća doma... Umjesto višanja možeš staviti kupine, možeš i breskve narezane na ploške, ostalo je sve isto, prema želji.

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Možda nije nešto ekstra, ali ja sam baš ovo ljeto oduševila ljude najjednostavnijim kolačem - iako je s pudingom, ali je fool proofed Uzmi jedan voćni kompot, ili dva za veću količinu, i u tekućinu ukuhaj jedan puding od vanilije, odnosno dva (u duplu dozu), - znači u šalicu puding, unutra dvije žlice šećera, i par žlica soka od kompota, kad se sjedini, izlij u vrući sok od pudinga, vrati na ring i miješaj. Nema što poći po zlu, u najgorem slučaju ako bude grudica uništi ih štapnim mikserom. Uzmi voće iz kompota (najbolje su višnje, za ljeto), i umiješaj u tu smjesu, i slaži na petit beurre, na dva kata u neki zgodan kalup (npr za tortu, ali ti onda treba dva kompota i dva pudinga). Kad se ohladi, makni rub kalupa, staviš šlaga, složi gore koju višnjicu, naribaj bijelu ili crnu čokoladu - i to je to. toliko jednostavno da je čovjeku neugodno, ali se jede kao alva.

  8. #8
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    http://www.coolinarika.com/recept/me...y-cheese-cake/

    savršena torta, gotova za cca 15 minuta, umjesto višanja može bilo koje voće, po mogućnosti malo kiselkasto. meni je osobno najdraža s malinama .
    i svi koji su ju dosad probali su oduševljeni .
    Posljednje uređivanje od kitty : 24.08.2012. at 14:53

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kupi gotove biskvitne kore za tortu
    Peterlin, sad si me iznenadila, od tebe ne bi nikad očekivala ovakav odgovor. Ne mogu ovo... vjera mi brani kupovat gotove kore. Radije odem u Torte i to i kupim gotov kolač. A i to je protivno mojim uvjerenjima.

    Želim se praviti važna sa svojim kolačem.

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo je zgodno... ali prošli put kad smo bili kod njih, ona je radila nešto s skutom... izbjgela bi sir.
    Ali, nije za odbaciti.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj kitty prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.coolinarika.com/recept/me...y-cheese-cake/

    savršena torta, gotova za cca 15 minuta, umjesto višanja može bilo koje voće, po mogućnosti malo kiselkasto. meni je osobno najdraža s malinama .
    i svi koji su ju dosad probali su oduševljeni .
    hm... i ovaj može.

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Možda nije nešto ekstra, ali ja sam baš ovo ljeto oduševila ljude najjednostavnijim kolačem - iako je s pudingom, ali je fool proofed Uzmi jedan voćni kompot, ili dva za veću količinu, i u tekućinu ukuhaj jedan puding od vanilije, odnosno dva (u duplu dozu), - znači u šalicu puding, unutra dvije žlice šećera, i par žlica soka od kompota, kad se sjedini, izlij u vrući sok od pudinga, vrati na ring i miješaj. Nema što poći po zlu, u najgorem slučaju ako bude grudica uništi ih štapnim mikserom. Uzmi voće iz kompota (najbolje su višnje, za ljeto), i umiješaj u tu smjesu, i slaži na petit beurre, na dva kata u neki zgodan kalup (npr za tortu, ali ti onda treba dva kompota i dva pudinga). Kad se ohladi, makni rub kalupa, staviš šlaga, složi gore koju višnjicu, naribaj bijelu ili crnu čokoladu - i to je to. toliko jednostavno da je čovjeku neugodno, ali se jede kao alva.
    Ifi, imam pun frižider friškog voća... neću kupovat kompot.

  13. #13
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ja sam nedavno radila pana cottu ( sa zelatinom ) prelagano i preeeefino!
    Jedino kaj se mora stiskat par sati u frizideru

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sad sam ovo još jednom, ovaj put pažljivo pročitala. Višnje mogu zamijeniti malinama ili kupinama, ili kombinacijom. Malo želatine i pudinga je ok.
    A nek je ona prošli put radila kolač sa skutom, baš me briga.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovu sam napravila po preporuci sa topića o torti od sira i -preeeefina je. I lijepa za vidjeti.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, sad si me iznenadila, od tebe ne bi nikad očekivala ovakav odgovor. Ne mogu ovo... vjera mi brani kupovat gotove kore. Radije odem u Torte i to i kupim gotov kolač. A i to je protivno mojim uvjerenjima.

    Želim se praviti važna sa svojim kolačem.
    Gotove kore kupuju se kad je vani pakao. Nije li u prvom redu prvog posta pisalo "pećnicu ne smijem uključiti ni u snu..."

    Btw. moja djeca su još u vrtiću radila takvu tortu i to je jedno od njihovih prvih kulinarskih remek djela u koja se mama nije uopće petljala...

    Uostalom, redanje keksi ili piškota ista je stvar. Ja se odavno nikome više ne moram dokazivati da znam ispeći biskvit (ni sebi ni ostalima) pa prolaze i gotove kore .

    A sad ozbiljno - to činim npr. kad želim napraviti brzi voćni kolač u vikendici, a tam nemam pećnicu, ali imam svoje voće ubrano na 5 metara od kuhinje. Isto tak kupujem i gotove njoke iako ih i te kako znam napraviti, gotove kore za štrudlu iako ih znam napraviti i slično. Znam i kruh peći pa mi ne pada na pamet da to radim svaki dan.

    Uživajte u torti od gotovih kora. Dok temperature ne padnu ispod 25 ne pada mi na pamet uključiti pećnicu, čak ni za crni pekmez od šljiva (trenutno su samljevene i posoljene, sutra idu na plin, pećnica je u stanju mirovanja do daljnjega...) A danas smo na gruntu jeli odojka iz pekare!

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Dodatak - meni vjera brani ulazak u lokale tipa Torte i to... he he he... (sinergijska kombinacija Podravine i Međimurja).

  18. #18
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovu sam napravila po preporuci sa topića o torti od sira i -preeeefina je. I lijepa za vidjeti.
    I ja je radim jako često. To mi je definitivno torta NO1 trenutno. I moja djeca je jako vole, bez obzira što nema čokolade

  19. #19
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    a ja znam napraviti laganu vočnu sa piškotama, sltkim vrhnjem i puno voća a gotova na brzinu, jednostavna

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kužim ja dobru namjeru tvoj posta Peterlin, ali od tebe koju doživljavam ko majstora u kuhinji, nisam očekivala instant rješenje za ovakav trenutak... kako da objasnim... ima nekih trenutaka, a posjet poslovnog partnera i njegove žene spada u njih, kad nema mjesta za kompromise... ili najbolje ili ništa.

    Kupovne kore jesu za početnike i niš mi se ne da a jede nam se nešto slatko, redanje piškoti je za viksu ili slično. I da, meni najdraži kolač je onaj koji napravi moja mama s Pettit buerre keksima, kremom, jabukama i šlagom. Ali takav kolač danas nije dolazio u obzir. Sujeta, ego, zovi kako hoćeš, ali tak je.

  21. #21
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Koji si radila na kraju?

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Odlučila se za tvoj link, pa se predomislila. Igrala na sigurno i upalila pećnicu. :kukavica:
    Napravila roladu od beze kora s malinama. To su već jednom jeli ali s jagodama, tad su bili zadovoljni... pa da se podsjete.
    Ali, ovaj tvoj ostaje za isprobati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •