Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: P&P savjetovanje nekad i danas

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    heba te, alkoholičara ili narkomana koji uništava i svoj i tuđe živote ne možeš prisiliti da ode na liječenje i razgovor, a mi to moramo obaviti kako bi liječenju pristupili!!
    ne moramo.
    meni ne smeta da mi soc. radnik/psiholog/pravnik objasni postupak na taj nacin na koji su ga objasnili - bez koristenja med. termina, jednostavno i laicki.
    ispada kao da ja ovdje branim svoje misljenje, a ostali iznose cinjenice. a nije tako.

  2. #52
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Ajde da ja sad i ovdje napisem nase iskustvo sa psihologicom.
    Ja misla doci cu, ona ce mi pricat vecinu stvari koje znam, nesto nas priupitati i to je to. ALI tad je ona krenula: gospodine vidim da su svi vasi nalazi uredni i pise da je problem u vasoj zeni. Jeste vi razmisljali jel zelite to sve prolaziti da dodjete do djeteta radi nje? Jel vama ne smeta sto sa gospodjom ne mozete prirodno doc do trudnoce? Mozda bi htjeli zdravu zenu koja ce prirodno ostat trudna? I to nije rekla na nacin da samo zeli vidjet reakciju. Mene je tad prvi put u zivotu bilo sram pred mm-om. Ima jos jedna stvar koju nisam rekla jer me je bilo jos vise sram. Ja sam punija tocnije imam 89kg, mm 96. Slijedeca pitanja su bila: jel vama ne smeta debljina vase zene? Jel niste posramljeni kad s njom hodate a vidite da drugi gledaju u vas? Cure moje ja sam prepala u zemlju. Shvacate zakaj nisam o tome pisala? Pa covjece pa nemam 150kg, tj ona je pricala kao da gleda slona na stolcu ispred sebe, a mm da je mrav. To je bilo na vv. Ne znam kak se zove znam samo da je stara gospođa

  3. #53
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    beilana, da živimo negdje drugdje, a ne ovdje, gospođa bi ti isplatila poštenu naknadu za pretpljene duševne boli jer bi dobila spor da je tužiš, meni je teško ova tvoja slova čitati, nisam znala da je moguće da ovo kaže bilo koje biće drugom, a kamoli strućna osoba

  4. #54
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    nešto grozomornije nisam dugo dugo pročitala. katastrofa!!! stvarno mi je iskreno žao što si to morala doživjeti, sramota!!!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    beilana zao mi je sto si to prosla. smijem li pitati, kako se nakon toga osjecao tm?

  6. #56
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Ja sam misla ajme pa kaj ce sad on mislit o meni kad mu strucna osoba tak kaze. On joj je rekao: ja sam si ju birao sam. Meni je najbolja. I nije pokazivao neke znakove da ga je uzbirkalo. Valjda je mislil da tak mora pitat

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    beilana ponavljam prije svega, da me ne shvatis krivo - zao mi je sto si to dozivjela, nitko ne zasluzuje da ga se vrijedja.
    ono sto mislim da je psihologinja htjela postici, a koristila je puno puno pregrube rijeci, jest isprovocirati tm, da vidi dal se nesto (? sto ne znam) krije ispod povrsine.
    ne pravdam.

  8. #58
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Ne moze se njega isprovocirati tak lako. Pogotovo ne s tim. Jer smo se skupa debljali na kebabima kad smo prohodalu

  9. #59
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    meni je katastrofa da svi ti psiholozi idu u istu školu,završe isti faks,vjerojatno uče po istom programu...i da se na kraju krajeva sve svede na to da određeni psiholog pristupi osobi prema svom karakteru.neznam kak da se izjasnim.beilana,tvoja je fakat malo prekoračila crtu i znači kaj,da je na mjestu tm bio neki lik malo naglije naravi i odbusil joj nekaj bezobrazno ili se digel i otišel,kaj-vi nebi dobili tu potvrdu?bit toga svega je smireni razgovor,pripremiti par na moguče probleme,olakšati malo...a ne nabijati negativne osječaje ko ova kod koje si ti bila.i nas je naša psihologica sve ispitala,koji je razlog zašto idemo i sl,i da smo rekli da je npr. problem u meni vjerojatno bi pitala mm kak se on osjeća u vezi toga.ali sve što je pitala,pitala je kulturno i bez beda smo odgovarali.
    a zbog ovakvih pojedinih psihologa i njihovih pristupa,ljudi imaju tenzije prema pp.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mm je pitala kako se on osjecao kad je dobio nalaz, dal se osjecao manje vrijednim.
    meni je rekla da mi se vidi da me strah, neki bi se i na to obrecnuli, dam se kladit. a meni sasvim normalno da mi se vidi da me strah.

  11. #61
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    pitala je mm kak se nosimo s tim što nemremo prirodno ostat trudni,rekel joj je da si fino kuhamo.

    meni je bilo,kolko čudno tolko i lijepo,čuti mm kak nepoznatoj osobi objašnjava kaj voli na meni.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    odgovor mm na pitanje kako ste se osjecali kad ste dobili nalaz je bio: laknulo mi je, da mz ne misli da me razocarala, ovako smo skupa u tome

  13. #63
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ajmo ovako (zar nismo ovdje jedni drugima najbolji psiholozi)-neplodnost je bolest para, a ne pojedinca, i sasvim je nevažno od koga neplodnost dolazi, dalje, vjerujem da je većina nas/njih onom drugom ponudila da si nađe nekog drugog/drugu s kim može imati djecu, i ona druga strana je odbila? jer roditeljstvo je iskaz ljubavi, zajedništva (ide patetika), posebno o tome razmišljamo mi koji nećemo ostvariti roditeljstvo, i tu nam ne može pomoći nijedan psiholog...razmišljate li o tome bez strućne osobe?

  14. #64
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ne moramo.
    meni ne smeta da mi soc. radnik/psiholog/pravnik objasni postupak na taj nacin na koji su ga objasnili - bez koristenja med. termina, jednostavno i laicki.
    ispada kao da ja ovdje branim svoje misljenje, a ostali iznose cinjenice. a nije tako.
    ali moramo! jer, kao što ćeš napraviti briseve i papu prije postupka jer ti je dr tako rekao, tako ćeš obaviti i P&P jer te dr uputio!
    i ponavljam - nije bitno što tebi, meni ili Barici smeta ili ne smeta već što to u globalo znači za sve MPO pacijente. a P&P u globalu znači diskriminaciju!

    žužy, nemaju ljudi animozitet prema P&P samo zbog takvih psihologa već zbog toga što se MPO pacijente na taj način diskriminira.

    draga beilana, ovo što pišeš je prestrašno! kad bi barem dr-i pročitali neke od priča s P&P, možda bi i shvatili čemu izlažu svoje pacijente daljnjim inzistiranjem (ili kako god to želite nazvati) na toj nebulozi. nadam se da si dr-u spomenula kakav si tretman doživjela. ipak mislim da bi on imao sluha za takve stvari... za razliku od te grozne žene.

  15. #65
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Nisam nikome spomenula, bubekici nedavno i sad vama a to je bilo prije godinu dana. A jos me tisti. Samo me do sad jos uvijek bilo sram pisati o tome.

  16. #66
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i koka, nema te kaj biti sram! jedino koga treba biti sram je tu groznu psihologicu! nadam se da čita ili da će joj prenijeti netko s VV-a tko čita pa joj poručujem: SRAM VAS BILO!!!

  17. #67
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ajmo ovako (zar nismo ovdje jedni drugima najbolji psiholozi)-neplodnost je bolest para, a ne pojedinca, i sasvim je nevažno od koga neplodnost dolazi, dalje, vjerujem da je većina nas/njih onom drugom ponudila da si nađe nekog drugog/drugu s kim može imati djecu, i ona druga strana je odbila? jer roditeljstvo je iskaz ljubavi, zajedništva (ide patetika), posebno o tome razmišljamo mi koji nećemo ostvariti roditeljstvo, i tu nam ne može pomoći nijedan psiholog...razmišljate li o tome bez strućne osobe?
    ja sam to uvijek točno ovako doživljavala! mi smo imali problem sa spermićima, ali to je bio NAŠ problem. MI smo se njime bavili, MI smo išli na MPO (ja na punkcije ), MI smo i dobili dijete na kraju....
    da, ponudio mi je da nađem nekog rasplodnog pastuha, i to nakon nekog savršenog sexa, pa gle ono... nisam bila luda ni tad, a ni sad

  18. #68
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    niko ne komentira moje strućno Ć, ksena, čak ni ja tvog ne bi promijenila))))))

  19. #69
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    naravno da razmišljamo,i razgovaramo...ali ne smatram da ima nešto loše u tome što me je i stručna osoba pitala o tome.pa nije taj razgovor presudio našem braku,bili smo zajedno u tome i prije i poslije tog razgovora.
    htela sam samo još jedno istaknuti.neznaju sve žene za rodu(kažem žene jer uglavnom su one aktualne tu).nemaju svi ljudi internet.nitko oko mene nezna ama baš ništa o mpo.ok,da im treba saznali bi,ne krivim.ali,meni je trebalo,nisam znala,pravnica mi je prva rekla na kolko postupaka imam pravo,da naš zakon ne dozvoljava zamrzavanje embrija(onda) i te neke stvari..te stvari bi trebao reči doktor.ok.al budimo realni,da u jednoj petrovoj,bolnici u koju dolaze parovi iz cijele hrvatske,doktor svakoj pacijentici posveti sat vremena dok joj ne pojasni ama baš sve što bi trebala znati(kolko je trajalo naše pp savjetovanje),koje bi njihovo radno vrijeme bilo.i kolko bi još dr trebalo zaposliti..a ste vidli te gužve sada,kad je prosječna pacijentica nutra 5min.mislim da se prošlim zakonom htjelo dobro.neće sad dr odbiti odgovoriti na pitanja ženi koja nema pojma(sestra je 20min objašnjavala ženi ispred mene o novom zakonu),ali neće to napraviti tako sažeto kao što bi to savjetnica.eto...sada je zakon takav da svatko ima slobodu da sazna sam sve što ga zanima i ako ga zanima,da parovi imaju tu mogučnost informirati se ako žele u određenim ustanovama,ili nigdje.neka svatko sam procijeni.

  20. #70
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Ja ako imam ikakav problem necu ko tuka obilazit psihologe nego cu sjest za komp i potrazit na netu. Ak nemam net upitat cu poznanike ako nitko ne zna pitat cu doktora. Necu kod psihologa il soc.radnika po odgovor o zucnom kamencu. Tak ni ovo. Najlakse i najbolje cu saznat na svojoj kozi a ne da mi neko prica statistike ili da sam previse vode pila pa sam ga dobila. Ja sam jedinka za sebe. Meni su tad rekli da cu do 3.postupka sigurno ostat t. A ko mi to moze garantirat?

  21. #71
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ma po meni to ne samo da ne bi trebao biti problem, otvorit gugl, već obveza svakog para da se informira... pa ne treba mi psishić reći da će MPO put bit trnovit, dug i težak put... a bome ne treba mi reći ni da sam predebela za svog muža (to i sama znam!), šta njega/nju briga jel MM voli da ljulja il' da žulja...

    pa čovječe, ispada da su ti psihići osim u lošim krimi serijama potpuno nepotrebni i nesposobni i da im je doslovno dan ovaj zakon da se malo igraju! kao ajmo bit doktori...

  22. #72
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    BTW nas je pravnica na VV pitala dali mi znamo da će se u postupku spajanjem moje u stanice MM roditi naše dijete (ako bude uspješan postupak) i da li znamo da ćemo oboje imati zakonske obveze spram tog djeteta...
    Mislim kakvo je to pitanje ? Ja sam misla da mi idemo u postupak a dijete bude od prvog suseda

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    beliana cure su ti vec sve napisale, najgori mi je dio da je tebe sram, a ti za sram zaista nemas razloga
    juce sam bila malo nabrijana, ali ni danas se isto osjecam zbog ponasanja prema MPO pacijentima, zapravo mislim da bih se isto osjecala i da sam upravo neznam dobila na lotu, jer mene ovo strasno ljuti, uz hrpu drugi nebuloza ove famozne drzave

  24. #74
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    beilana to je stvarno grozno što ti je ta psihologica priuštila da se ti i nakon godinu dana nakon tog savjetovanja s nelagodom prisjećaš svega toga.
    Njen posao nije bila nikakva terapija (niste vi došli tamo radi bračnih problema) nego na savjetovanje što je velika razlika. Nas je naša testirala da vidi jel imamo kakvih psihičkih problema i na kraju smo dobili i nalaz. Al dobro to je bilo prije nekoliko godina i nakon naših pobuna prestali su s takvom praksom. Uglavnom isto mi nije ostalo u lijepom sjećanju, osjećala sam totalnu odbojnost prema psihologinji i njenom testiranju i nalazima

  25. #75
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Beilana, ja bih na tvom mjestu vjerojatno napisala službeni prigovor ravnatelju klinike gdje si to doživjela i tražila pismenu ispriku. Vjerojatno je ne bih dobila, no smatram da je bitno da se zna kako tko radi.

    Žužy nemam ništa protiv ni pravnika niti psihologa, ali ako se sama mogu kvalitetno informirati, onda mi to savjetovanje ne treba, a tko hoće neka ide. A s druge strane, kada se nađeš u situaciji kada ti je teško i možda bi željela porazgovarati s nekim stručnim, termin kod psihologa se čeka i do 6 mjeseci.

  26. #76
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Ja idem sutra u Petrovu i na konzultacije i nisam rješila p&p , jer sam zvala ministarsvto i rekli da to više ne treba nadam se da glupava Petrova ne bude to ni tražila.

  27. #77
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ministarstvo

  28. #78
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    ajme.... čitam ovo i ne vjerujam ..... beilana ... sad mi je drago što mi nismo otišli na to!!!!!!!!!!! nemogu si ni zamisliti da netko tako može ragovarati s parom koji se bori s neplodnošču!!!!!!!! ajme, ja sam jako emotivna i nisam jaka na jeziku , vjerojatno bi se rasplakala. mm nema problema s tim , vjerojatno bi joj "lijepo" odgovorio!! ja sam mislila da je to onako , kao razgovor o nama , a nikako ovako nešto!

  29. #79
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    beilana, jako mi je žao što ti se takvo što dogodilo, stvarno mi je nezamislivo da se jedna stručna osoba može tako postaviti. I kako su cure napisale, tebe nema što biti sram i na tvom mjestu ja bih napisala neki prigovor ili nešto, čisto da meni bude lakše. Nisam ni ja neka mršavica i na samom početku MPO priče susrela sam se s jednom doktoricom koja je bacala "malo" zlobne komentare na račun mog izgleda. Samo što ja nemam baš dlake na jeziku pa sam joj svašta rekla i naravno da me nikada više nije vidjela. Uz to me je još tražila da joj platim 200 kn da bi postala njen pacijent jer je kod nje velika gužva.

    A što se tiče p&p savjetovanja, nama je to super prošlo, jer su i psihologica i pravnica rekle kako shvaćaju da mi to moramo odraditi zbog zakona i sveukupno nije trajalo više od pola sata. Dale su nam brojeve telefona da nazovemo ili dodemo ako nam bude kada trebalo. Ali nisam saznala ništa novo što već prije nisam znala zahvaljujući Rodi.

  30. #80
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem sutra u Petrovu i na konzultacije i nisam rješila p&p , jer sam zvala ministarsvto i rekli da to više ne treba nadam se da glupava Petrova ne bude to ni tražila.

    stand up i reci da nećeš sve i da traže!

  31. #81
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    beilana draga, ma čega te ima biti sram?! Zbog kokoške (da ne uvrijedim životinje) koja se usudila tako nešto reći nepoznatoj osobi pa bila ona i doktor?! Nju ima biti sram za takvo postupanje prema pacijentima! MM bi se vjerojatno dignuo sa stolice i krenuo van, ali bi prije mene norao stišavati jer sam na takve ispade "slaba"! Uhhh!!! Nemoj da te sram ičega na tvom tijelu. To je dio tebe, tvog tijela, života, budi ponosna na svaki milimetar toga! Jedino, žao mi je da nisi ranije progovorila, možda bi se razvilo još toga iz te teme.

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    na samom početku MPO priče susrela sam se s jednom doktoricom koja je bacala "malo" zlobne komentare na račun mog izgleda. Samo što ja nemam baš dlake na jeziku pa sam joj svašta rekla i naravno da me nikada više nije vidjela. Uz to me je još tražila da joj platim 200 kn da bi postala njen pacijent jer je kod nje velika gužva.
    Mislim da znam o kome se radi. Ta traži te iste kune i osobama koje se liječe od karcinoma, a i onima koje su na kraju izgubile bitku Svi sve znaju, a nitko joj ništa ne može, jer se pacijenti boje javno progovoriti.

  32. #82
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Drage/i moje!
    Kaduma me molila da Vas o necemu izvjestim ali nemam nikakvih obavijesti vezanih za Petrovu.Ja sam bila 03.10 u Petrovoj i išla po svoju terapiju(kod dr Strelca),kod njega sam bila u 7. mjesecu na laparaskopiji i histeroskopiji i čovjek mi se dopao na prvu loptu a i ponudio se ako budem trebala bilo kakvu pomoc da mu se mogu obratiti pa sam mu rekla da bi se i zapisala onda k njemu na mpo. Prikupila sam sve svoje dokumente osim od p&p. Pošto sa doma u Vžu zvala sam naš obiteljski centar (a ja njihov volonter)- oni su to rješavali prije novog zakona kolegica mi je pročitala da to više ne trebam. Potom sam se čula sa Gabi 25 koja je također rekla da ne treba. Nakon toga sam 03.10 . došla po lijekove , arhanđeo Strelac je tražio od mene povijest bolesti njegovu i iz Maribora i dobila sam ljekove. Ako budem imala kakvih novosti javit ću vam!

  33. #83
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Drage moje vratila se iz Petrove nitko me nije trazio potvrdu od P&P , sve dokumente ostale sam predala!!

  34. #84
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Hvala Snupi, iskreno mi je laknulo .-)) bojala sam se da i Petrova traži odnosno šalje sve svoje pacijentice na P&P savjetovanje prije prvog postupka....

  35. #85
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Ali da Vam još jednu stvar velim. Meni nje pisalo što sve trebam donjeti- krv. nalaz,(krvna grupa), kopija vjenćanog lista,oib,fotokopije osobnih,nalaze briseva,papa nalaz, makere hiv,hepatitis,sifilis ,prijašnjenje nalaze. Srrela je tražio prošli tjedan sam povijeti bolesti iz Maribora. A danas me sestra pitala zasto to nisam ostavila u petak kod njega ove sve predhodne papire i da im fotokopiram jos strelcov povijest bolesti,mariborski povijest bolesti i da li imam nalaze od hormona. Srecom da sam bila pametna i izvadila hormone na svoju ruku ,progesteron 21 je gotov, 24 štitnjača i ovaj petak ostalo. Tak da znate vadite ih bez obzira pisalo ili ne traže ih,prije nego što dobiješ lijekove.

  36. #86
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Podižem ovu temu kako bih vas sve obavijestila da ukoliko imate ovakvih ili sličnih pritužbi/slučajeva kao što je beilanin da se možete obratiti Psihološkoj komori zbog mogućeg kršenja etičkih principa struke te njihovom Etičkom odboru koji je dužan pratiti i nadzirati "provođenje pravila etike u psihološkoj djelatnosti i predlagati poduzimanje odgovarajućih mjera u slučaju njihovog kršenja"



    http://www.psiholoska-komora.hr/kontakt/
    http://www.psiholoska-komora.hr/stat...deks_etike.pdf


    http://www.psiholoska-komora.hr/about/tijela/


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •