Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Jakna od perja

  1. #1
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno Jakna od perja

    Imam janu od perja i htjela sam je jednostavno oprati u veš mašini na skroz laganoj temperaturi, ali mi je prijateljica rekla koja ima isto takvu jaknu od perja da ju je oprala i da su joj se napravile grude u jakni. Da li vi takve jakne perete doma i kako?
    Ja se sad ne usudim jer mi stvarno lijepa a bogami i skupa pa da je sad zeznem!

  2. #2
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Jaknu sam mislila (lapsus)

  3. #3
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Nemam jer koga god poznam da ima jaknu od perja ispusta perca za sobom...

    I ja znam priju koja ju je oprala i dobila grude....ja bi to odnjela na kemijsko i bila mirna....

  4. #4
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam svoju zeznula, ne znam da li je od pranja, ali je sad neupotrebljiva....dakle, od tada izbijaju stalno neke žute mrlje, oprala sam ju nekoliko puta, dala i u praonicu, ali rezultat je uvijek isti pri vlažnom vremenu izbijaju žute mrlje, inače jakna je bijele boje.
    Vidjela sam na netu da ima čistionica koje peru jakne od perja, npr. ova http://www.lemia.hr/kemijske/
    Posljednje uređivanje od Ares : 06.03.2012. at 15:45

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Grude se naprave dok je perje mokro, ali ako je u sušenju češće protreseš, neće ostati. Stavi jako malo deterdženta i isperi je barem dvaput jer znaju ostati "oblaci" od praška. Objesi je na žicu i svako malo preokreni, odnosno, ako si je objesila za donji porub, sljedeći put je objesi za ramena i stalno tako izmjenjuj.
    Kemijsko je nerazumno skupo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Perem je svako toliko u mašini kao i ostali veš, na 40 stupnjeva i nikakvih problema, nema gruda niti ičega.

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja sam uspjela dvije takve jakne zeznuti u perilici, od sad nosim u čistionu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    perem u mašini, na 30 s nekim praškom za osjetljivo, dobro iscentrifugiram, u sušenju te grude koje se naprave rastresam.
    perem kad je vani jako vruće ili sušim blizu radijatora jer se perje usmrdi ako je predugo mokro.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja drugarica ima perjanu i samo znam da kad je pere zamoli komsinicu da osusi kod nje u susilici. Jakna joj super izgleda a cesto je pere jer je bela.

  10. #10
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    da kod tih pernatih sušlica je u biti najbolje rješenje. operem ja naše i na 40 C ako su previše zmazane i ne koristim prašak za njih nego gel baš radi tih flekica od praška i radi ispiranja.

    nakon toga je dobro protresem sa svih strana, i ubacim u sušlicu sa lopticama i ispadnu ko nove.

    jedna muževa je malo zeznutija pa je moram nakon sušenja još jednom ali samo na jedno 30 min osušiti i onda je super pufasta ko i kad je bila nova.
    Posljednje uređivanje od moia : 06.03.2012. at 16:56

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    perem je na 40. s detergentom za perje, kupljenim u muelleru. rukave namazem opal pastom.
    nakon pranja odmah ide u susilicu.

    ljudi peru s teniskim lopticama koje razbijaju nakupine perja. mene nervira to lupanje.

  12. #12
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Nemam sušilice tako da ništa izgleda od pranja kod kuće. Jakna nije čak ni prljava (crna je pa se ne vidi)
    nego bi je samo osvježila jer sam na poslu pokupila razne mirise a to me smeta!
    Posljednje uređivanje od sonči : 06.03.2012. at 18:16

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Perem je na programu za perje, stavim ajko malo praška, bez omekšivača. Sušim u sušilici na programu za perje sa teniskim lopticama.

    Kad je izvadim iz sušilice ne bude potpuno suha, perje malo protrljam prstima i ostavim još da se suši u sobi dok ne bude potpuno suha.

  14. #14
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Perje nemam već neko vrijeme u kući, ali dok sam imao pralo se sve u perilici i sušilo u sušilici. Ako nije paperje (pahuljica) nego baš perje, onda dolazi prilično masno i nakon nešto vremena se užegne. Ima lijeka: veća količina deterđenta.
    Gore spomenute fleke nastaju radi loših svojstava materijala u kojem se perje nalazi. Moja filozofija je da ako odjevni predmet ne može preživjeti perilicu i sušilicu, to znači da se radi o smeću za koje je bolje da je svoju ružnu stranu pokazalo u privatnosti doma nego nekog kišnog dana kad ti je važno dobro izgledati.

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    i ja sam svoju i od klinaca monticu od perja već dosta puta prala u veš mašini na 30-40 i sušila u sušilici i sve je bilo ok

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    sušilica mi je zakon za jakne od perja

  17. #17
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Prala sam perjane jakne,i nikada mi nakon susenja nisu izgledale kao nove
    Nekako su se sasle i ni nalik pufnastom izgledu od pre...
    Zar ne pise na etiketama da perje ne ide u susilicu?
    Ako ide,odmah idem oprati i u susilicu s njom!
    Cene hemijskog su hm...zato i odlazem...

  18. #18
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    perem je na 40. s detergentom za perje, kupljenim u muelleru. rukave namazem opal pastom.
    nakon pranja odmah ide u susilicu.

    ljudi peru s teniskim lopticama koje razbijaju nakupine perja. mene nervira to lupanje.
    Samo da upozorim da je ovo opasno raditi jer tenis loptice iskrive udarcima bubanj perilice, tako da umjesto 50-ak kn potrošenih za čistionicu imate puno skuplji servis perilice...

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da je rizik mali, jer ni perilica kojoj se bubanj iskrivi od dvije tenis loptice ne vrijedi puno više od 50kn.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    ja malcu cesto perem pernatu jaketu u mašini jer je bijele boje, perem je na 40 stupnjeva, program za tamnu robu, stvore se grude, ali ih bez problema, iako je totalna tlaka, iz vani u nekoliko puta razvučem.

  21. #21
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je rizik mali, jer ni perilica kojoj se bubanj iskrivi od dvije tenis loptice ne vrijedi puno više od 50kn.
    Ovo se ziher varaš jer se radi ipak o velikoj brzini pranja i centrifugiranja (ofkors, zavisi koju imaš perilicu). Pa operi tak više puta... rezultat ćeš vidjeti.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam prala normalno do 40 kad su bile u kući, već dugo smo sve perje makli iz kuće,

    imaš i onu praonicu perja kod cibone

  23. #23
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Peru perje i u Kačićevoj kod br. 6.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ne znam, ja i patike perem u mašini, moj bubanj je sasvim ok

    Kod nas ko u Davora, koji predmet ne podnosi upotrebu, on je ukras

    btw, odustajem od neperive odjeće već pri kupnji (najčešće)

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    P.s. jakne od perja perem, prevrćem, pretresam, kroz vanjsku tkaninu napipavam grude pa razdvajam, i sve to tijekom burnog vremena

    Perjanicu sam odnila na kemijsko, divota jedna, em što miriše, em što je napuhalo

    Jakete ću i dalje prat kući, preskupo bi mi bilo ovo drugo, nisu baš sasvim fensi

  26. #26
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Meni je za pernate jakne sušilica nezamjenjiva. Stavim jaknu zajedno s par teniskih loptica i bude kao nova, bez ikakvih gruda.
    Radim to već godinama i sušilica još šljaka...

  27. #27
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Normalno perem dječije, muževu, moju jaknu i nikad nije bilo problema. Sušim na zraku kao i ostalu robu, kad se izvadi iz mašine perje se skupi ali kad se osuši sve je kao prije

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Oprala sam klinkinu jaknu,stavila je prvi na sušilo preko dana,a sad je već drugi dan na afingeru .osjetim par grudvi povremeno to rastresem.kaj ne zanima : mislila sam je stavit u vreću s zimskom oblekom,smijem li uopće,ili će se to još više ne pitati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •