Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Cvijeće za žardinjere

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Cvijeće za žardinjere

    Na terasi imam par žardinjera, na otvorenom su, veći dio dana imaju sunca, ali zna jako puhati. Kako su, osim kaktusa i biljaka mesožderki, biljke za mene teška misterija, treba mi savjet što bi mi bilo pametno posaditi u te žardinjere. Osim uvjeta koji su diktirani položajem i vremenskim prilikama, trebale bi zadovoljavati i slijedeće uvjete:
    - da oko njih nema puno posla, jednom kad ih posadim da ih eventualno samo zalijevam ako kiša nije dugo padala
    - da dugo traju, znači da ih za mjesec dana ne moram iščupati jer im je prošao životni vijek, pa da opet moram razmišljati a što sad posaditi
    - da dekorativno izgledaju i po mogućnosti cvatu dulje od tjedan dana
    - da nisu otrovne, jer će dječica i tu sigurno gurati svoje prstiće.

    Eto, samo to .

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Posadi začine, ružmarin obavezno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Audrey - ja već godinama na svom balkonu ima Petonije jako su lijepe imaš ih uraznim bojama, a postoje i višebojne varijante. Jako su jednostavne za održavati, za veoma toplog vremena zalijevati ih svaku noć ili rano ujutro. Divno mirišu, cvjetaju od maja do kasne jeseni, netoksične su. Jedina im je "boljka" što su jednogodišnje biljke pa se trebaju kupovati nove sadnice svakog sljedećeg proljeća. Dobra strana je što nisu skupe tu kod nas su 4 KM = 2 eura komad. I na kraju jedan mali tip, u one veće zardinjere ne saditi više od tri bilje (tri idelano) jer one poprilično narastu pa kada nemaju dovoljno mjesta cvijet im je sitan, a inače imaju lijepe krupne i mirisne cvjetove. Sretno!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Sorry na greškicama - pisala u žurbi!

  5. #5
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Mila prvotno napisa
    . Dobra strana je što nisu skupe tu kod nas su 4 KM = 2 eura komad.
    :shock: :shock: :shock:

    gdje ti nadje tako skupe petunije :?
    Ja kupujem ispred interexa (prodaju ljudi na kamionima i kostaju 2KM-3 komada!!!

    I ja imam petunije na balkonu i par surfinija(petunije puzavice) koje u visecim korpicama okacim na balkon.One su najljepse.
    I naravno, zacinsko bilje ne smije faliti.

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ma imam ja u jednoj žardinjeri metvicu, a u drugoj sam prošle godine imala onaj mini paradajz, to mi mama dala sadnice, a klinci bi svakomalo došli pogledati je li paradajzić izrastao i uzrelio, a najsretniji bi bili kad bi ga ubrali.
    Sad bih ja u ostale stavila nešto što cvate, petunije mi se ne čine tako loše, ali mi se njihovi cvjetovi čine jaaako nježni, ne znam kako bi podnijeli kad mi se spusti vjetruština sa Sljemena.

  7. #7
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Audrey, meni su lijepi i ježići, zovu ih jos i prkos, inat, imaju listice slicne iglicama, puzavice su, jako se rasire i ima ih u milion boja, ne traze puno vode, vec puno sunca, a cvatu cijelo ljeto.

    druga su mi opcija surfinije koje pominje WM, jer imaju krasne cvjetove.

    petunije i pelargonije su mi dosadile, ali najbolje se drze u uslovima kakve imam na balkonu...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Lavanda - ali preko zime je dobro zastrti je sijenom i sl.
    Prkos - stvarno su prekrasni i ne traže njegu.
    Kadifice - narančaste glavočike, fino mirišu.
    Paradajz - tjera muhe.
    Turski klinčići - isto lijepo mirišu ali ne znam koliko dugo cvatu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    white ja ih kupujem u rasadniku cvijeća onom na Č.Vili ili onom u Nerađićima. Nisam znala da ih ima jeftinijih.
    E da ježići su super moja ih mama ima u bašti i ja bih svašta nešto imala ruže recimo jako volim, ali hajde ti to sve u 4 m2 na balkonu, ma nema šanse.
    mamazika kako se uzgaja truski klinčić--iz sjemena ili se kupi biljčica?

  10. #10
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    mene zanima kako se moze uzgojiti ruza na balkonu.
    ne volim ruze, ali volim njihov miris.
    Jel postoje posebne sorte, predistinirane za balkon ili je svejedno :?
    Ja cu ove godine u dvije bacve posaditi cempres.Dobila sam divne dvije bacvice , drvorez, ma krasne su.U njih cu posaditi dvije vrste cempresa na balkon.
    I ove godine cu zasaditi i dvije sadnice malina, prosle godine sam imala ribizle i bile su super.

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    kako da posadim mali paradajz?

    iz vrećice? :/

    jel ima to za kupiti negdje? sjeme? stablo?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Paradajz se kupi na placu kao sadnica, ali ja sam imala onaj obični, veliki (postoje niski i visoki, bolje je uzeti niski jer ti za visoki treba kolac, a za niski su dosta one lojtrice od plastike).
    Turski klinčić nisam uzgajala, frendica ga je imala (i lavandu!) i meni to tako super miriši... ali imala sam jako mali balkon i male tegle, pa su stali samo prkos, kadifice i jedna velika s paradajzom.

  13. #13
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    zika,
    a kad se to sadi. sad na proljeće?

    gdje ima kod nas u zg jel znaš možda, na trešnjevci?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ja sto nam je Mamita postala ozbiljna u trudnoci

  15. #15
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    postoji tip ruze koji se zove mini-ruza, bas za balkone

  16. #16
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    ja sto nam je Mamita postala ozbiljna u trudnoci
    šta ti hoćeš?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    zika,
    a kad se to sadi. sad na proljeće?
    Mamita, u kontinentalnom dijelu HR gdje postoji opasnost od kasnih mrazeva sadnice povrca (paradajz, paprika...) i osjetljive sadnice cvijeca na otvoreno se obicno sade poslije tzv. "hladnih svetaca" (oni su 15.,16. i 17. svibnja).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Ja sa petunijama i surfinijama prezadovoljna. Osjetljivije na vjetar jesu, a i ocvale cvjetove redovito treba otkidati da se jačaju novi pupoljci. Zalijevam ih jednom tjedno sa gnojivom za njih, ali i sa kombinacijom kišnica+kora od banane ("ponore" kad ih počnem s tim zalijevati i ubrzo procvjetaju). Ak se želite uvjeriti namočite kore od banane (stavim jedno 5 kora) u 10 litara vode, nek odstoje 24 sata u toj vodi, zalijevam 1 tjedno, a u sezoni i češće.
    Predivne su...
    Ćak sam čula da stavljaju i kvasac-germu u vodu za ljepše cvjetanje...

  19. #19
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Turski karnfili su dvogodišnje biljke. Prve godine kada ih posiješ ne cvatu nego kjeraju lišće, zato druge godine bogato cvatu. Ja za sada posijala: petunije- bordo i krem, još ću plave, bijele i crvene, upravo niču; kadifice- niske i loptaste, na čekanju visoke, klije za 4-7 dana imam đunglu; mini karanfil razne boje- sijala prvi puta pa ćemo vidjeti; verbene i begonije 1. put; pelargonije zonale- bijele niću, od lani imam crvene sama sijala vidjet ću kakve će biti i hoće li cvasti; tratinčice- za kamenjar. Inače imam osim balkona po kojem se ljeti od silnog cvijeća ne mogu ni kretati i veliko dvorište na kojem volim imati puno bilja tako da uživam u uzgoju iz sjemena, a ponešto i uštedim. Prije kupovala petunije na placu 4-8 kn ovisi o datumu, kadifice 3-5 kn. Ili išla u MBM i kupila dosta toga, znaju imati rasprodaje gdje je to jednogodišnje ljetno cvijeće po 2,20 kn. Lani kupila neku divnu biljku rozih cvjetova nalik na divlje ruže samo sitnih, mesnatiji listovi kao kod sukulenata, i naravno zaboravila kako se biljka zvala, a brzo se razrasla, cvala cijelo ljeto i nije tražila puno vode. Za balkone je divan i chlorophytum koji ima divne bijele cvjetiće na visećim stapkama na kojima se kasnije razviju mlade biljčice koje se lako pelcaju. Izgledaju veselo zbog bijelo-zelenih listova, a zimi ukrašavaju moju kuhinju i lagani su za uzgoj. Malo sam odužila, ali eto našle ste mi bolnu točku- moje žardinjere i pola vrta već isplanirano u detalje, samo se nestrpljivo očekuje toplo vrijeme.

  20. #20
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Meni su petonije super, lako za odrzavat.....sve su cure vec napisale

    Mini-ruze lijepo izgledaju i lako dobiju usi .....

  21. #21
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Vanchy prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    zika,
    a kad se to sadi. sad na proljeće?
    Mamita, u kontinentalnom dijelu HR gdje postoji opasnost od kasnih mrazeva sadnice povrca (paradajz, paprika...) i osjetljive sadnice cvijeca na otvoreno se obicno sade poslije tzv. "hladnih svetaca" (oni su 15.,16. i 17. svibnja).
    ja to na balkonu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Paradajz ne treba saditi prerano (za ovu svrhu, tj lišće) jer će kad počnu topli dani biti prema kraju vegetacije pa će se osušiti kad su muhe najgore. Osim ako ga možeš zakloniti, mi smo imali balkon na zapad, sve bi spržilo dok smo bili na g.o., bez obzira na povremeno zalijevanje.

  23. #23
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    nama je sunašce samo ujutro.

    dobro znači ne još onda.

  24. #24
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je rajcica tj kako vi kazete paradajz, brate mili, ruzan za balkon

    nit lista, nit cvijeta kako spada

    ako mislimo na istu biljku

  25. #25
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja hoću jesti paradajzić

  26. #26
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sjeme tih malih paradajzića nikako ne mogu naći u ZG , je li to tko negdje vidio?

  27. #27
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    aaahhaaaa

    evo i nje sad s pričom o sjemenu...

    zikaaaa.... kakvo sad sjeme nisi li rekla drvo?


    i ja sam mislila na paradajzić a ne na paradajz?

    ček idem zvat svekije oni bi to morali imati

  28. #28
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kupiš/ižicaš od mame/upotrijebiš ono koje si vlastoručno izvadila iz malih paradajzića - sjeme, nagusto ga popikaš u zemlju, kad niknu biljčice svako malo prorjeđuješ da svaka oko sebe ima prostora bar pol koliko je visoka. Kad su negdje pedalj i pol tada se posade na svoje konačno odredište, privezane uz kolac. Tako otprilike radi moja mama, neka mi se ne smiju cure koje se u to bolje kuže, već sam navela da sam antitalent.
    Ili, kupiš na placu gotove flance od kumica ili se ogrebeš za njih kod susjede i samo posadiš.
    Priznajem da ima i dekorativnijih biljaka, ali ja ga sadim isključivo radi klinaca, jer oni guštaju gledati kako raste i sve se natječu koji će ga ubrati i pojesti.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    meni je rajcica tj kako vi kazete paradajz, brate mili, ruzan za balkon
    Posadi onda krumpir, on je nekada uzgajan zbog lijepog cvijeta.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    zibba mene jako interesuje turski karanfilić jako bih ga voljela imati. Molim te reci mi kako se sadi ili sije. Je li iz sjemenja ili se negdje kupe biljke i ako je iz sjemenja je li to ono što koristimo kao začin. hvala!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    nama je sunašce samo ujutro.

    dobro znači ne još onda.
    To ti je super, neće ti ga sunce spaliti. Možeš čim se pojave flanci na placu.
    Paradajz na balkonu ne daje baš nešto ludo plodova, mi ga sadimo zato što njegov miris jako dobro tjera muhe.
    Oni mali paradajzići (koktel, mini ili kako već) su posebna vrsta, treba ih posebno tražiti i ne znam da li ih ima na placu (flanaca) i da li hoće davati plod na balkonu.

  32. #32
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    hoce, moji su ga sadili na balkonu ali ja nikako doci do sjemena...sada vise nemaju

  33. #33
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    meni je rajcica tj kako vi kazete paradajz, brate mili, ruzan za balkon
    Posadi onda krumpir, on je nekada uzgajan zbog lijepog cvijeta.
    eee takva nestasica cvijeca bar nije, ne moram krumpir saditi, iako nije lose imati za ukras recimo krumpirovu zlaticu, onako figura

  34. #34
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    hoce, moji su ga sadili na balkonu ali ja nikako doci do sjemena...sada vise nemaju
    ako štogod nađem javim ti

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    super!

  36. #36
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nama na balkonu (juzna strana, direktno sunce) dobro uspijevaju zacini (oregano, vlasac, lavanda, ruzmarin) i razno sitno cvijece (lobelije, kadifice, prkosi), a imamo ljeti i dosta sitnih trajnica. Tko hoce pogledati na slici kak to izgleda nek baci oko na nasu web stranicu, pod "nas stan", ima tamo slika balkona sa cvijecem.

    Sve to dugo traje (sitno cvijece samo jednu godinu, a trajnice kako-kad, obicno se smrznu zimi), a od citave brige imas samo zalijevanje koje je individualno - ali ljeti bi ipak trebalo biti barem svaki drugi dan (obilno, kasno navecer).

    Lobelije i prkosi su nam inace cvali sve do prosinca prosle jeseni.

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    a ja vam se moram pohvaliti da meni i sad cvjetaju đirani, tj cijelu zimu cvjetaju na balkonu

    kako ono vi zovete đirane, cek da se sjetim

  38. #38
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Nama na balkonu (juzna strana, direktno sunce) dobro uspijevaju zacini (oregano, vlasac, lavanda, ruzmarin) i razno sitno cvijece (lobelije, kadifice, prkosi), a imamo ljeti i dosta sitnih trajnica. Tko hoce pogledati na slici kak to izgleda nek baci oko na nasu web stranicu, pod "nas stan", ima tamo slika balkona sa cvijecem.

    Sve to dugo traje (sitno cvijece samo jednu godinu, a trajnice kako-kad, obicno se smrznu zimi), a od citave brige imas samo zalijevanje koje je individualno - ali ljeti bi ipak trebalo biti barem svaki drugi dan (obilno, kasno navecer).

    Lobelije i prkosi su nam inace cvali sve do prosinca prosle jeseni.
    Ah, sad sam pogledao slike - one su od pretprosle godine. A prosle smo imali jos vise cvijeca - 4 lijehe (umjesto 2 na slikama) i jos vise tegli i trajnica.

  39. #39
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    eh zaboravih
    điran je pelargonija

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    eh zaboravih
    điran je pelargonija
    jedna vrsta - debljih listova i krupnijih cvjetova

    ovdje uglavnom svi po balkonima sadimo one "tanke", viseće

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    Posadi TAMJAN !!!

    Imaš ga kupiti tamo gdje se prodaje i drugo cvijeće za balkone, ja sam lani plaćala jednu lončanicu oko 8 kuna. Znade narasti na balkonu i do dva metra a i ne mora značiti. Ima specifičan miris (po tamjanu ), i zanimljivo, tjera nametnike sa ostalih biljaka u žardinjeru. Jako se razgrana i možeš naprimjer posaditi dvije petunije ili surfinije a u sredinu jedan tamjan i jako lijepo izgleda

    ne možeš fulati

  42. #42
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Mila imaš za kupiti sjeme u paketićima u svim sjemenarnama koje su malo bolje opremljene. Kada ih siješ bolje je to učiniti u vrt na gredicu. Siju se dvije godine za redom na mjesto koje želiš tako da bi ti svake godine cvale, jer cvatu tek druge godine od sijanja, u cvijetu se razvijaju malene crne sjemenke (cca 2 mm veličine ) koje se zatim same siju, ali možeš povremeno nakon cvatnje protresti suhe glave cvjetova da sjeme poispada. Nije to začin, već samo ukrasna biljka koja zaista izgleda fantastično sa puno cvijetića na jednoj cvijetnoj glavici, ima ih raznih boja i večinom su šatirane.
    Također za gredicu toplo preporućam Noćne frajle iliti Dalmatinke. Rastu grmoliko, jednogodišnja biljka, cvate bogato, crveno, rozo, zuro ili bijelo, a navećer imaju takav divan miris da ih jednostavno obožavam. Sjeme je veliko, loptasto cca 6-8 mm, oblika ragbi lopte, također se samo zasijava, tako da sljedeće proljeće samo malo razrijediš gredicu i to je to.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    zibba hvala ti mnogo, sada kada si objasnila kako biljka izgleda sjetila sam se da ih moja mama ima u basti i da jako lijepo mirisu. U svakom slucaju hvala, s obzirom da nemam bastu probatu cu na balkonu pa sta bude..

  44. #44
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    cure pogledajte TU
    ja mrzim paradajz

  45. #45
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Kao što reče dada , tamjan je vlo efektan pogotovo u kombinaciji sa puzajućom verbinom ( npr . crvenom ) i nije zahtjevan . Može ići i na južnu stranu .
    Meni su se jako dobro pokazale BAKOPE . imaju sitan bijeli cvijet , jako puno cvijetaju i male biljčice već imaju cvijet , pa cvijeta do snijega . Manji mrazevi joj ne smetaju . Dosta se raširi, puzajuća je . Ljeti treba dosta vode - jednom dnevno se poljeva.
    Jako je dobra i u kombinaciji sa ostalim puzajućim cvijećem . Cijena sadnica je oko 10 kn. Meni budu na južnoj strani i izvanredne su :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Podižem ovaj topic jer ovih dana sadim cvijeće.
    Planirala sam sljedeću kombinaciju:
    u jednu duguljastu lončanicu:na kraju surfinije,u sredini bakopu.
    u drugu lončanicu:sa strane puzajuće verbene,u sredinu tamjan.

    Sadnice kupujem u Lučkom,i zanima me sljedeće:
    tamjan jel tražim neku posebnu vrstu za lončanicu(tamjan je inače drvo,ili?).Kakva bi se boja verbene najbolje slagala uz njega?

    Bakopu uzimam bijelu,pa me zanima kakve bi (boje)surfinije najefektnije izgledale s njom zajedno?

    Posadila bih i više,al je balkon mali.

    Cvjećeljupci,pomoć!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    i ja da se ubacim
    postoji li ikakva biljka koja bi opstala na moru, u tegli, na balkonu, bez velikog i čestog zalijevanja ... Trebala bih zaštiti ogradu da mi se djeca ne penju i ne bacaju stvari preko ograde ... Ja bih najradije neke boriće, ali hoćeli se oni osušiti ako ja dođem jednom mjesečno i zalijem ih?!? U kišu na Jadranu se ne mogu pouzdati ...

  48. #48
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Posadi lovor , ruzmarin. to garant mozes oblikovat u grmice, a podnosi susu.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Za svakoga ljubitelja cvijeća naći ćete na www.cvijet.info!!!
    I blog, i forum imamo!!! :D

  50. #50
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    podižem temu!

    jučer na placu mi oko zapelo za lukovice tulipana i zumbul, pa sam kupila.

    e sada zanima me kako dalje s njima?
    da ih posadim u žardinjere, iznesem van (čini mi se da je još prehladno) ili držim još neko vrijeme u kući?

    puno pitanja

    svi savjeti su dobrodošli

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •