Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Otkada skateboard?

  1. #1
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno Otkada skateboard?

    Kad su ih vaši mališani počeli voziti?
    Zvrndalo, koji će uskoro napuniti 6 ga je poželio za rođendan.
    Nekako nam se čini da još nije dorastao do skateboarda, da je možda bolje prvo uvježbati voziti skiru na dva točka?
    Što vi mislite?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nama je skateboard pružio jednu noć na neurokirurgiji u tim sitnim godinama. Pao je na zatiljak. Nikako ga ne preporučujem bar do 10 godina, a ako uspiješ ni tada.

    Iako, kad nije skateboard onda je tu nešto drugo, pa ne možemo ih osloboditi svih opasnosti. Sama znaš najbolje kako postupiti.

  3. #3
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    beti, a kaciga, stitinici?
    mi ga imamo, al ga tata upotrebljava

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A frajer je htio po škalama, kakva kaciga...A nemam oči na zatiljku, a i ove što imam su jako kratkovidne. Sve je dobro prošlo, ništa nije puklo, zadržali su ga bili samo za svaki slučaj.

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moji drndaju na skejtu i romobilima i rolama i onom ripsticku (onaj skejt sto ima samo dva kotaca i onu sipku u sredini pa se vozi mrdanjem guzica ) vec godinama.

    kad nisu sigurni kako postupiti na pravom skejtu, oni sjednu na njega pa se tako vozaju. nisam im nikad branila da probavaju i isprobavaju, kacigu moraju imat na glavi (nije da ne zbrisu i bez nje), al moje je pravilo vrlo jednostavno - ako mozes - vozi.

    stariji je sin bas spretan s tim stvarcicama, iako jest jednom pao i drmnuo koljeno (bez stitnika, frajer), al je sve bilo ok. jednom smo prosli pored skejterskog parka kad je tamo bila ambulanta, pa im je to bila dobra "lekcija", a jednom smo dosli na skejt park i prisustvovali padu jednog djecaka s onog bmx bicikla, nije jako pao, ono, ne bi ni rekao da se uopce udario, al je imao 3/4 hlace i koljenom je udario u pedalu (metalnu, pravo ostru) i rasjekao koljeno. boze kolko krvi. mm i ja smo mu pruzali prvu pomoc dok mu je tata stigao... ostali smo na stazi u lokvi krvi i svi umrljani (i potrosene pola kutije za prvu pomoc)... tako da im je i to prilicno "osvjestilo" potrebu za odgovarajucom zastitom...


    enivej, moje je nekakvo iskustvo da im ne mogu zabranit da nesto voze. nece vozat svoje, ako nemaju, al ce nac vec nekog tko ce im posudit... draze mi je da nauce (ne moraju svaki put imati to nesto, al volim znati i sudjelovati u tome da nauce sto treba)

  6. #6
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Mlađi je počeo s 10 godina.
    Stariji s 18 i odmah je slomio nogu.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovisi o djetetu... Moj stariji nije zainteresiran uopće. Mlađi je vidio od prijatelja (duplo većeg, iako je istih godina) pa smo mu kupili kompromisni mali uski skateboard prije 2 godine (u dobi od 9 godina). To je otprilike 2/3 veličine standardnog.

    Prije toga već je vozio i role i bicikl, pa je to olakšalo stvar. Vozi se ispred kuće, ne divlja i kaže da mu je standardni skate još uvijek prevelik (sad je visok cca 135 cm).

    Kacigu koristi za sve navedeno.

  8. #8
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Kacigu imamo, štitnike isto (iako bi mogli investirati i u neke kvalitetnije).
    Mislim da će skateboard ipak pričekati još koju godinu. Vidim da pokazuje zanimanje, a i skate park je u blizini naše kuće, pa je vjerovatno da će jednoga dana ipak skejtati, al bolje ne još.

  9. #9
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    a kad ga želi cura? da pričekam 10-u da je prođe?

  10. #10
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    moja ima 6,5 i zvrnda već pola godine o skejtu... kako mi se čini neće je proći do 10 pa smo se dogovorili da čekamo iduće proljeće..ima mali zgodan u Hervisu cca 100kn

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    a kad ga želi cura? da pričekam 10-u da je prođe?
    Moja baka nije dala mojoj mami i teti da voze biciklu od silnog straha. Ja mislim da je to zlocin ne dat nekome da vozi biciklu Daj maloj skejt (ako bas nije skroz mala).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •