Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Sijeda kosa kod dvogodisnjeg deckica!

  1. #1
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno Sijeda kosa kod dvogodisnjeg deckica!

    U kratko! Moj sin Marko na svojoj glavici ima za sada 3 sijede vlasi! Naime jednu sijedu vlas ima gotovo od rodenja! Druge dvije su se pojavile nedavno!
    Nekako me navelo da citam po netu sto bi i da li ista znaci! Pa kao i uvijek moze se svasta naci! Od toga da nedostaje B12 vitamina, ili se ne absorbira na pravilan nacin, nasljedna predispozicija...! Koje kakve bolesti... Nasljedno dakle nije bar po mojo procjeni! Ima li tko takvog iskustva, sto ste ucinile, treba li sto ciniti? Hvala svima!

  2. #2
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Nemam iskustva sa svojom djecom, ali brat mm ima sijedi čuperak od malena...valjda otkako mu je počela rasti kosa budući se rodio ćelav. Koliko znam, nikakvih problema nije imao i nikad liječnici svekijima nisu spominjali da bi to moglo ukazivati na kakav problem.
    Nasljedno nije jer je jedini u obitelji s tim.
    Meni je to kod njega baš simpatično, samo što se zadnjih par godina izbrijava jer je počeo ćelaviti, ali čim mu kosa malo naraste taj sijedi čuperak je na svom mjestu.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moja dobra prijateljica je posijedila (ono, gotovo 50 posto kose) oko prvog razreda osnovne skole. crna kosa prosarana sijedima. godinama je to tako nosila, nije joj pretjerano smetalo (vizualno smetalo). ja sam je upoznala kad je imala oko 19/20 godina, tada je nosila kratku kosu i odbijala farbanje jer joj je smetalo sto se mora redovno i cesto farbat.

    sad ima dugu kosu, farba se. i puno je vise od 50posto sijeda. al svejedno izgleda ko avion


    uglavnom, nije joj nikakav zdravstveni problem ta njena sijeda glava

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja ima jednu sedu/belu dlaku od rođenja. Baš je danas frizerka komentarisala da vidi ponekad kod dece jednu, dve sede dlake.

  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    I ja sam primjetila jednu kod svoje S. Iščupala sam ju (kao da neće ponovo narast lool) isto sve proguglala na netu.
    Ona ima dvije bijele točkice bez pigmenta na nozi, pa ću spomenuti dermatologinju za to. A to ti je kao i sve, može nešto bit a i ne mora, pa ti budi pametan.

  6. #6
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Znam više ljudi koji imaju sijedi pramen od malena.

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ma da covjek ne povjeruje sta su u tom mom procitanom textu sve napisali koje su moguce bolesti! Ocekivala sam pigmentacija i sl., a kad ono...! Iskreno uopce ne pikiram na nista od navedenog, al me bas interesira iskustva dr.mama! Jer i za mene je ta sijeda vlas, dvije ili tri skroz simpaticno! 01.10 vodim na cijepljenje mladeg sina, pa cu bas pitati pedija za misljenje!
    Marko se rodio sa jakooo gustom i velikom kosicom! U toj mjeri da je dok. na porodu kad je ugledala glavicu rekla, aaa tataaa koliko kose evo ja vec pravim frizuru! Ljudi se smijali u posjetama kak je bil cupav ! Tako sam ga morlala sisati sa 20dana starosti! I dan danas ima tvrdu, gustu kosu! Kad ga polijem po glavi vodom ona samo sklizne !

  8. #8
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Dakle..moj E ima sijedu kosu,ne 1-2,niti čuperak..več mu je cijela glava prošarana sijedim vlasima. Baš su uočljive jer su čvršče i strše. Pred par mjeseci još komentiram mm kak se malom kosa sjaji ko da je sijeda...pričala sam sa pedicom i veli da mu dam betaglukan..no pil ga je od rujna do veljače. Onda mu je dala Oleovit kapi za sad. Pa dok ovo trenutno stanje prođe,idemo prvo dermatologu a ako bude trebalo i na rebro napraviti obradu.
    Na netu čitam svašta...od manjka B vit.,problema sa štitnjačom,genetika...neznam...on ima samo 4 godine.
    Ima tko kakva iskustva?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj treci je imao cuperak “sijede” kose velicine recimo kovanice od 5 kn. Do puberteta se izjednacilo s ostatkom. Mislim da vise ne mogu tocno odrediti to mjesto. Ta kosa mu je bila bas drugacije od ostatka, kruća i srebrnkasta. Mozda je i kod tvog nesto slicno iako uopce ne znam sto je to bilo.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja kcer je rodjena s bijelim srcem s desne strane glave, doslovno je tako izgledalo. Nakon sto je prestala cupati kosu i kad joj je normalno pocela rasti, taj dio je promijenio boju u izrazito ridju (narancastu bas), a ostatak kose joj je onako, ni tamna, ni svijetla smedja. (Bijelo srce nije bila celava glava, vec skroz bijele/albino vlasi.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 04.04.2020. at 03:11

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja imam od vrtića, a možda i od prije, davni su bili ti dani, mama je zaboravila, sijedi pramenčić
    i moja kći ima jedan čuperak sijedih dlaka, možda ih je 10-20, ne znam, nisam brojala
    rastu iz bradavice u vlasištu

  12. #12
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,nailazim na dosta slučajeva gdje djeca imaju sijedi čuperak odmah po rođenju ili kasnije..ili pokoju sijedu ali od puberteta.
    Nigdje nisam našla slučaj da tako mali ima sijede posvuda...nedugo sam ga ošišala i sad kak mu rastu mu strše okolo po cijeloj glavi. Neznam kaj da mislim.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da je poseban!!!!!

  14. #14
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    To je svakak
    Samo mi je,da nije znak nečeg ono..ne tak dobrog.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    To je svakak
    Samo mi je,da nije znak nečeg ono..ne tak dobrog.
    Konzultiraj se s pedijatrom, ali to može biti i zbog nedostatka B12 i pojavljuje se u periodima ubrzanog rasta. Nije opasno, ali se može riješiti. Pojačaj unos proteina (riba, meso, mliječni proizvodi, jaja).

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    žužy, ako se dobro sjećam - tvoje dijete je imalo problema sa spavanjem. To ti je iz iste vreće, ako fali B12 dijete se teško uspavljuje. Kad budem imala vremena, potražit ću ti link... Sjećam se toga iz drvene knjige koju sam imala (Earl Mindell - Vitaminska Biblija)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.04.2020. at 10:51

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Baš drvene?

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Baš drvene?
    Pa od čega se radi papir? Od drveta!

    Mislila sam reći - nije digitalno izdanje, pa da mogu staviti link...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.04.2020. at 10:54

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mislila sam da si krivo napisala možda drevna?
    Ali ok

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da si krivo napisala možda drevna?
    Ali ok
    Nije to drevna knjiga... Evo, puni naziv je Vitaminska biblija za 21. stoljeće: https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100011740

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    žužy, ako se dobro sjećam - tvoje dijete je imalo problema sa spavanjem. To ti je iz iste vreće, ako fali B12 dijete se teško uspavljuje. Kad budem imala vremena, potražit ću ti link... Sjećam se toga iz drvene knjige koju sam imala (Earl Mindell - Vitaminska Biblija)
    Da,dobro se sječaš..nemamo više problem sa uspavljivanjem no spavanje je blago reči užasno. Pred kojih mj dana je po prvi put ikad u životu prespal noć,od 23 do 6. Iduču noč malo krače,i to je to..ni prije ni posle. Milijun puta se okrene,zove me..ja balansiram između naših kreveta,krepana i x puta na rubu.
    Čitala sam baš za poveznicu sijede kose kod djece i manjka B vit.
    Mogla bi po preporuku u ljekarnu,nešto primjereno njegvoj dobi. A možda mu i apetit popravi.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    žužy, ovo sam doslovce prvo našla: https://www.biobio.hr/vitamin-b12-za...roizvod-27607/

    Pitaj u ljekarni, možda ti oni mogu nešto preporučiti i nabaviti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kcer je rodjena s bijelim srcem s desne strane glave, doslovno je tako izgledalo. Nakon sto je prestala cupati kosu i kad joj je normalno pocela rasti, taj dio je promijenio boju u izrazito ridju (narancastu bas), a ostatak kose joj je onako, ni tamna, ni svijetla smedja. (Bijelo srce nije bila celava glava, vec skroz bijele/albino vlasi.)

    ajme kako je slatka beba

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije od kaae.

  25. #25
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    žužy, ovo sam doslovce prvo našla: https://www.biobio.hr/vitamin-b12-za...roizvod-27607/

    Pitaj u ljekarni, možda ti oni mogu nešto preporučiti i nabaviti.
    Da,to sam i ja našla,hvala Peterlin.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Moja kcerka ima isti problem, ona je za razliku od tvog dječaka mlađa. Sad ima tri god. Ja sam pokusala prebrojat po njenoj glavi otprilike koliko sijedih ima, ali to se cini kao nemoguca misija jer je njoj kosa poprilicno duga. Sa sigurnoscu mogu da tvrdim da ima četri sijede koje su raspostranjene svuda uzduz razdjeljka na glavi. Ne rastu u pramenu i ne rastu iz bubuljice na tjemenu. Prvi put sam ih primjetila prije dva ipo mjeseca i to samo tu jednu kad sam je cesljala za vrtic... tad tome nisam pridavala veliki znacaj, ali usljed ove situacije s pandemijom i toga šta smo stalno bili kući sve sam više pažnje pridavala tome i uočila i ove ostale tri. Ona je kao beba rođena s jako dugom i crnom kosom koju smo vremenom samo oblikovali, tj. šišali s vremena na vrijeme. S druge strane ne smatram da je u pitanju genetika, jer ni s moje, a ni sa suprugove strane nije bilo takvih slucajeva. Ukoliko se radi o nekom deficitu vitamina i nepravilnoj ishrani/ anemiji, jedino što mi stoji u glavi kao mogući problem je period adaptacije u vrtiću kad je ona odbijala hranu za sva tri mjeseca koja je provela tamo... Zanima me da li si ti saznala šta bi mogao biti uzrok tome i da li znaš o čemu se tu zapravo radi ? Puno pozdrava !!!

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Četiri,četrdeset ili četiristo?
    Ja se ne bi zamarao s pričom ako ih je 4 ili 40

    Moja klinka ima pol kose ko muž i zna joj jako posvjetliti kad je na suncu tak da su hrpa ljudi pitali jel to mala ima pramenove,još misliti da bi to radila kliniku od 5-9 godina

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Razumijem, ali meni su izgleda bile dovoljne samo ove četiri da se zabrinem. Prvi put se nalazim u ovakvoj situaciji pa mi iskustva drugih s istim problemom uveliko znače. Tvoja kćerka isto ima sijedih ili ima plave pramenčiće ?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Plave,kod nje je vezano uz sunce
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.05.2020. at 10:12

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Moja kcerka od 9ipol godina ima par sijedih vlasi, ono sto me jako zabrinjava je to sto vidim mladu kosu koja se kovrca i jako je hrapava skoro bez pigmenta. Izvadit cemo kks, posjetiti dermatologa, sto jos?

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Tinkicapinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kcerka od 9ipol godina ima par sijedih vlasi, ono sto me jako zabrinjava je to sto vidim mladu kosu koja se kovrca i jako je hrapava skoro bez pigmenta. Izvadit cemo kks, posjetiti dermatologa, sto jos?
    Osim kompletne krvne slike treba provjeriti mineralno vitaminski status, da se vidi što u organizmu nedostaje. Najčešće je to B12 (piše u gornjim postovima), ali može biti i nedostatak vitamina A,C,E... To se prije moglo obaviti u ljekarnama (obično su imali raspored - 1x mjesečno su imali termin za to, ali ne znam kako je sada).

    Još mi pada na pamet da bi hormonalne promjene mogle imati utjecaja - dijete će za godinu ili dvije dobiti prvu menstruaciju, pa se mijenja hormonska ravnoteža u organizmu.

    Mislim da ne možeš puno pogriješiti ako djetetu daš neki multivitaminski pripravak, a možda može pomoći. Pitaj u ljekarni što bi preporučili. Sretno!

    ***
    Još samo da spomenem - puno djece imalo je problema sa stresom ove sezone, kad se nastava održavala putem interneta, pa i to treba uzeti u obzir. Ljudi kojekako reagiraju na promjenu načina života, a djeca nisu iznimka.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.05.2020. at 08:37

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Moj sin ima 4-5 na razlicitim mestima. Tek mu se pojavilo... Ne znam jesu li sede ili od sunca
    Pojma nemam, ali se brinem
    Jeste li nasle razlog sto bi moglo biti?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, ja sam pronašla kod svojeg malog isto nekoliko sjedih, kosa mu je prošarana s sjedima te me zanima da li ste možda riješili problem i na koji naćin jer me navedeno brine. Hvala Vam na odgovoru

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Sijeda kosa kod djece može ukazivati na manjak vitamina B12. Treba izvaditi status minerala i vitamina i eventualno korigirati prehranu, u koju treba biti uključeno meso.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •