Smjehuljica (10 mj) nema svoju sobu (zasad), pa smo u dnevnom boravku koji je dosta velik, napravili njen kutak s igračkama na jednom debelom futonu.. i tu su joj sve igračke koje ima, zapravo ne sve koje ima, samo one koje više-manje odgovaraju njenoj dobi.
Tu je košara puna malih plišanaca koji su bili zanimljivi dok je bila jako mala, pa košara drvenih i plastičnih šuškalica, grickalica, flašica pretvorenih u igračke, pa 20-tak kartonskih slikovnica, nešto krpenih, 3 kutije različitih drvenih kocaka, jedan komplet plastičnih kocki, krpene kocke, drvene životinjice na špagici, hrpa velikih plišanaca naslaganih na tabure i stisnutih u kut, lopta za plažu, puno jastuka da bude fino meko... Malo dalje na hi-fi ormariću je nekoliko drvenih igračaka koje se rastavljaju... uglavnom, ko u vrtiću i svi uživamo u tome.
Sve joj je na dohvat ruke i sve to ona češće ili rjeđe uzme, pobaca, pregleda, raznosi po stanu.

I sad se ja pitam da li je dobro da sve te puste igračke ima odjedanput ili bi bilo bolje rotirati ih... recimo ostaviti jedne kocke, ostale spremiti, pa ih vrtiti u krug, spremiti sve osim dva plišanca, ostaviti dvije tri slikovnice..
Ne znam gdje i kad sam pokupila tu ideju da se igračke trebaju rotirati, kao da se dijete ne zasiti, da gradi nova iskustva nakon nekog vremena... ali znam da ju dugo nosim u glavi i da mi osobno nije draga, jer sam hrčak tip, pa bi rado čula vaše mišljenje i iskustva.