Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 297

Tema: Moj sin (2) voli haljinice i šosiće i želi biti princeza

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja kćer se želi šminkati. zaozbiljno. I nositi štikle. Još ozbiljnije. Ima 10 godina. Jel ja sputavam njenu osobnost i ograničavam njenu slobodu što joj ni u ludilu nebi pustila da takva izađe u javnost?

    A ne kužim,..zašto se vi prepuštate nekakvim društvenim normama ako vam je normalno pustiti dijete da razbija sve moguće granice (pitam vas liberalne). ja bi recimo najradije bila stalno gola, dobro se osjećam gola i roba mi smeta ali brate, ne mogu. Mislim mogu..pa će me proglasiti ludom i vjerojatno zatvoriti zbog remećenja mira. Tako i djeca moraju znati da se sve može, ustvari mi ljudi možemo sve. Ali neke stvari ipak nisu uobičajene, samim time ni prihvaćene od strane većine. Ma nećeš dvogodišnjaku objašnjavati nego mu jednostavno reći da ne može van u suknji jer dečki ne nose suknje. I gotovo.

  2. #52
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Prije nekog vremena u pošti(!), na policama s igračkama koje sad prodaju (kao i još mnogo toga), vidjela sam rozi usisavač-igračku, a na kutiji je pisalo: Usisavač za MALENU. Meni TO nije normalno.

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kako dečki ne nose suknje? Ja poznam jednog koji nosi. Nije homosekusalac, nije uvrnut, dapače nekoliko knjiga napisao, projekti su mu prihvaćeni širom svijeta.
    Da ne spominjem Škote, to već svaki vrabac zna.. ili Indijce.

    Ja bi rekla, nije uobičajeno da dečki nose suknje, ali ako želi, zašto da ne proba... ionako su to samo faze, oponašanja, istraživanja na njihov način.

  4. #54
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja volim biti u robi . da bar malo stisne visak

    ma za sminkanje mi nije to, srednja (4) sad uzima neka moja sjenila pa se namaze po obrazima, kao nasminkala se , ali vidjet cu kako ce biti kad naraste, pokusat cu joj objasniti da izgled baba-devojke nije bas privlacan

    ja objasnim sinu da postoji mogucnost da ce ga zezati, npr. njegov tata i deda, pa on kaze bas me briga. ja reko ok, ak je njega bas briga ja se povlacim, nema tu sta.

  5. #55
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a rodni stereotipi me zivciraju, ono cure ne igraju nogomet, decki ne placu.. bljak. ja uvijek kazem da su to gluposti. za okolinu me bas briga, ali desi se da u obitelji tako reagiraju pa me to izivcira. onda plasiram lagano predavanje od 2 recenice i dosta.

  6. #56
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Urban nosi suknje i totalno je seksi


    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dečki ne nose suknje? Ja poznam jednog koji nosi. Nije homosekusalac, nije uvrnut, dapače nekoliko knjiga napisao, projekti su mu prihvaćeni širom svijeta.
    Da ne spominjem Škote, to već svaki vrabac zna.. ili Indijce.

    Ja bi rekla, nije uobičajeno da dečki nose suknje, ali ako želi, zašto da ne proba... ionako su to samo faze, oponašanja, istraživanja na njihov način.

  7. #57
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ma di ste od dječaka u suknji došle na dečki ne plaču?
    Evo moji se goje skroz liberalno, imali su i rozi usisivač, i lutku i kolica, i svakakve "ženske" igračke, slobodno izražavaju emocije (i preslobodno ), čak su išli i s ljubičastim noktom vani (i tata se solidarizirao), ali ne bi ih vodila vani u haljinama kao što ni ja ne bi išla na posao u pidžami (nisu doduše ni poželjeli).

    A kod Urbana nisam primijetila rozi til, ili se varam?

  8. #58
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Urban nosi suknje i totalno je seksi
    x

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mene zapravo najviše nervira to da se curice čak i smiju ponašati kao dečki, to se još i tolerira, ali se dečki ni u ludilu ne smiju ponašati kao curice.

  10. #60
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Moji decki smiju plakati i konzumiraju to pravo redovito.
    No, ne vidim razlog da rusim stereotipe preko ledja vrticaraca.
    To sto u trenutku nosenja suknjice kazu da ih nije briga sta ce ih pola ulice vrijedjati za 10 god mi nije neko opravdanje.

  11. #61
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj tada cetverogodisnjak je nosio nekoliko puta haljinicu, prekrasnu, i nalakirane nokte, jer ga je to tada veselilo. Naravno da su mu se zatucani clanovi obitelji rugali i zgrazali. Mislim da se danas ne sjeca ni jednog ni drugog, a i ne pada mu vise napamet oblacit haljinu. Bilo mu je tada vazno da moze i pustilo ga je brzo.

  12. #62
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zapravo najviše nervira to da se curice čak i smiju ponašati kao dečki, to se još i tolerira, ali se dečki ni u ludilu ne smiju ponašati kao curice.
    I mene to strasno nervira. Moji su svi vec dobili zabranu komentara o plakanju kao curica i slicno.

    A sto se tice teme, ne vidim razlog zasto zabranjivati djetetu nesto tako benigno sto nikom ne steti, a njega veseli radi "drustvenih standarda" i "da mu se ne bi rugali". Znaci treba mjenjati potpuno normalno dijete radi okoline?! E to mi nije ok.
    A sto se tice komentara da su maskare jednom godisnje, cesto vidim djecu u spider man odjelima il s onim krilima, a nisu maskare.

  13. #63
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma di ste od dječaka u suknji došle na dečki ne plaču?
    Evo moji se goje skroz liberalno, imali su i rozi usisivač, i lutku i kolica, i svakakve "ženske" igračke, slobodno izražavaju emocije (i preslobodno ), čak su išli i s ljubičastim noktom vani (i tata se solidarizirao), ali ne bi ih vodila vani u haljinama kao što ni ja ne bi išla na posao u pidžami (nisu doduše ni poželjeli).

    A kod Urbana nisam primijetila rozi til, ili se varam?
    nisam ni ja . al jel to znači da bi podržala dijete da izađe u nekoj suknji koja nije od rozog tila?

  14. #64
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Tako i djeca moraju znati da se sve može, ustvari mi ljudi možemo sve. Ali neke stvari ipak nisu uobičajene, samim time ni prihvaćene od strane većine. Ma nećeš dvogodišnjaku objašnjavati nego mu jednostavno reći da ne može van u suknji jer dečki ne nose suknje. I gotovo.
    x

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od jutros MD (zaljubljenik u nebo i avione) priča da mi mora pokazati savršenu jaknu za Smjehuljicu na webu. I nikako nije stigao... i evo ga zove me pred par minuta i sav sretan ju pokazuje i kaže: možda će netko imati nešto protiv, ali baš me briga. A jakna prava pilotska, muška naravno!
    Odvalila sam.
    Naravno, već je naručena.

  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moj se igrao sa sekinim barbikama i nunao bebu i kuhao u uhinjici i plače bolje neg ove dvije skupa, ali u haljinici baš i nije poželio ići van, a i da je ne bi ga pustila.
    A očito se i ja ubrajam u zadrte!

  17. #67
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ni ja . al jel to znači da bi podržala dijete da izađe u nekoj suknji koja nije od rozog tila?
    Pa, ako nije ženskasta i zadovolji moje estetske kriterije možda bi i razmislila
    Šalim se, vjerovatno ne bi. Divim se svima kojima nije baš nimalo stalo što drugi govore/misle o njima, koliko god bi htjela da je drugačije, meni je ipak (malo) stalo.

    Sad sam htjela napisati da ne bi ni curi obukla rozi til, ali dok vrtim njen ormar u glavi vidim da samo on još nedostaje

    Inače, u mojoj glavi suknje mogu jako dobro pristajati odraslim muškarcima, haljine definitivno ne.
    Posljednje uređivanje od trampolina : 01.09.2012. at 23:50

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćer se želi šminkati. zaozbiljno. I nositi štikle. Još ozbiljnije. Ima 10 godina. Jel ja sputavam njenu osobnost i ograničavam njenu slobodu što joj ni u ludilu nebi pustila da takva izađe u javnost?

    A ne kužim,..zašto se vi prepuštate nekakvim društvenim normama ako vam je normalno pustiti dijete da razbija sve moguće granice (pitam vas liberalne). ja bi recimo najradije bila stalno gola, dobro se osjećam gola i roba mi smeta ali brate, ne mogu. Mislim mogu..pa će me proglasiti ludom i vjerojatno zatvoriti zbog remećenja mira. Tako i djeca moraju znati da se sve može, ustvari mi ljudi možemo sve. Ali neke stvari ipak nisu uobičajene, samim time ni prihvaćene od strane većine. Ma nećeš dvogodišnjaku objašnjavati nego mu jednostavno reći da ne može van u suknji jer dečki ne nose suknje. I gotovo.
    X

  19. #69
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Moj se igrao sa sekinim barbikama i nunao bebu i kuhao u uhinjici i plače bolje neg ove dvije skupa, ali u haljinici baš i nije poželio ići van, a i da je ne bi ga pustila.
    A očito se i ja ubrajam u zadrte!
    ja isto ovako, ali ne smatram da je to zadrto mišljenje nego normalno. zašto vi smatrate da je zadrto ako se muškom djetetu ne oblači ženska odjeća? i ne bih mu zabranila nositi haljinicu u javnosti zato da mu se ljudi ne smiju nego zato što to meni jednostavno nije lijepo niti vidim svrhu u tome.
    no u ovom konkretnom slučaju se ipak radi o djetetu koje imitira svoju seku, odnosno o čistoj igri, znatiželji i isprobavanju što je sasvim normalno i ok. Na roditeljima je da povuku crtu kad i gdje je vrijeme za tu igru kao općenito za sve što inače uči svoje dijete.

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto ovako, ali ne smatram da je to zadrto mišljenje nego normalno. zašto vi smatrate da je zadrto ako se muškom djetetu ne oblači ženska odjeća? i ne bih mu zabranila nositi haljinicu u javnosti zato da mu se ljudi ne smiju nego zato što to meni jednostavno nije lijepo niti vidim svrhu u tome.
    no u ovom konkretnom slučaju se ipak radi o djetetu koje imitira svoju seku, odnosno o čistoj igri, znatiželji i isprobavanju što je sasvim normalno i ok. Na roditeljima je da povuku crtu kad i gdje je vrijeme za tu igru kao općenito za sve što inače uči svoje dijete.
    debeli X

  21. #71
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne bih dečkića u rozoj haljinici vodila van, jer mi je u tome bad voditi van i svoju curicu Ali dopustila bih im da nose odjevne predmete suprotnoga spola.

    veliki potpis

    potpisujem i rutvicu

  22. #72
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I sto to roditelji pametno i vrijedno uče svoju djecu, kada im zabranjuju da nose sumnju svoje seke?
    Nisam pala s Marsa, razumijem argumente (mada se s njima ne slažem globalno gledano) onih koji to ne dopuštaju, međutim, nije mi jasno sto time ucimo djecu?

  23. #73
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Pogotovo, sto očito u većini slučajeva nemamo problema s tim da curica npr. nosi hlače.

  24. #74
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    iskreno citam postove i zahvaljujem se da se nisam nasla u slicnoj situaciji. vjerujem da bi moji postovi bili liberalni kao kod nekih forumasica, ali ne znam kako bi reagirala da se nadjem u situaciji. zeljela bi da me to ne smeta, ali eto dok se ne dogodi mogu samo napisati vjerujem da bi ga pustila.

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moj ide u sestrinim haljinama i u vrtić
    jer se tako lijepo vrte
    ide i u kostimima batmana i ninje kornjače
    njemu je to isto

    djeci odjeća nema spolnu odredbu
    niti seksualnu konotaciju

    to je komad krpe koju staviš na sebe
    a netko je odredio da suknje nose djevojčice, a dječaci hlače
    i djevojčice hlače

    neka nosi što god hoće

  26. #76
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja bi mu pustila... ne samo zato što me briga kako ide van nego mi se niti ne da raspravljat s njim jer je uzasno svojeglav i uporan...
    problema s tim da ce zbog toga postat homoseksualac - nemam... takav se rodis, to se ne moze napravit...
    za sada nam je najveci ekstrem bio da ide u gaćama u park, bilo mu je vruće i nije htio hlače... bože moj, kaj sad...
    i isto sam mu kupila usisavač i pribor za kuhinju i stavlja si moje gumice i špangice na glavu, izjavio je da i on hoće suknju (kad sam ju ja oblačila) ali eto nemamo njegove veličine... ne zamaram se s tim nego prihvaćam kao igru...
    a da bi mu se rugali vani - sigurno bi, ali on je premali da bi ga to bilo briga... a mene još manje dira...
    mojeg muža prvi susjedi zovu papak zato što kuha - jer je to kao ženski posao, a još kad su vidjeli da kuha skupa sa sinom to je bio vrhunac sprdanja... nije ni njega briga kao ni mene, smatramo da smo si takvi kakvi jesmo baš dobri

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    iskreno ne znam kako bih reagirala da je moj sin htio obući haljinu i ići van.nisam imala tu situaciju .

    Imao je lutke koje je presvlačio , fifi i bumbu i ostalu menažeriju, ali polaskom u vrtić sa 3 i pol godine je to sve ostavio .

    e sad.

    jel on sazorio ili je usvojio uvriježene uzorke ponašanja u grupi ? brijem ovo drugo.

    no majice za njegovog zeca su još uvijek u opticaju

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćer se želi šminkati. zaozbiljno. I nositi štikle. Još ozbiljnije. Ima 10 godina. Jel ja sputavam njenu osobnost i ograničavam njenu slobodu što joj ni u ludilu nebi pustila da takva izađe u javnost?

    A ne kužim,..zašto se vi prepuštate nekakvim društvenim normama ako vam je normalno pustiti dijete da razbija sve moguće granice (pitam vas liberalne). ja bi recimo najradije bila stalno gola, dobro se osjećam gola i roba mi smeta ali brate, ne mogu. Mislim mogu..pa će me proglasiti ludom i vjerojatno zatvoriti zbog remećenja mira. Tako i djeca moraju znati da se sve može, ustvari mi ljudi možemo sve. Ali neke stvari ipak nisu uobičajene, samim time ni prihvaćene od strane većine. Ma nećeš dvogodišnjaku objašnjavati nego mu jednostavno reći da ne može van u suknji jer dečki ne nose suknje. I gotovo.
    joj, Trina, pa ti imaš malo više od dvije godine
    i razumna si
    i stekla si neke uobičajene navike, poštuješ norme i ustaljena pravila

    dvogodišnjaci većinom još jedu prstićima
    i ne ljutimo se zbog toga na njih
    ali nam nije pravo ako to čine i sa 10 godina

    dosta ćemo ih u životu sputavati; ovo je stvar koja je tako nebitna...

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne bih pustila, a ne bih pustila niti u kostimu batmana ili princeze, kao što nisam pustila svoju u šetnju kad je zakačila 50 kvačica za veš po sebi i htjela takva u šetnju. A opet, vidim po vani djecu u kostimima, moji prijatelji su puštali curicu od šest godina da hoda okolo našminkana. Ljudima su različite stvari prihvatljive, i nije mi to neki big deal. Osim ako si Tom Cruise pa ti paparazzi slikaju dijete pa se onda cijeli svijet zgraža.

  30. #80
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni je na ovom topiku smješno što puštanje dvogodišnjeg djeteta da hoda okolo u suknji/kostimu princeze/batmana/grudnjaku we neki zovu rušenjem društvenih normi. i, kao, jako smo ludi i liberalni i nesputani ako to dopustimo. ma daj. dobro apri i mima kažu, meni je to u rangu kad dvogodišnjak jede prstima i lea s 50 kvačica u šetnji.
    da je 12-godišnjak u pitanju koji se voli oblačiti u žensko, e, to bi već bilo rušenje društvenih normi. onda ne bih riječ rekla.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 02.09.2012. at 11:18

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    moj isto ima seku i želi sve što i ona.kuhinja,barbike,beba itd.van ne bih nikad, dok sam ja živa, izišao u haljini.što god mi mislili o tome treba biti svjestan di živiš i ruganja koje neminovno mali podnosi vidjeli to mi ili ne. potpisujem sve koji su rekli da ipak mi učimo dijete redu.ono može to naučiti odmah a može i nakon izrugivanja.čemu?nepotrebno.
    usput jednako mi je neprimjereno vidjeti muško dijete u balerinskoj haljini,kao zmazanu odraslu osobu,djevojčicu u čipkastoj prozirnoj bluzi,babu od 150kg u kratkim hlačicama,40ogodišnjakinju u štrumf majci,šljokicama i mašni itd.sve je jednako neprimjereno.očito sam i ja zadrta,smatram da se trebamo oblačiti u skladu sa spolom i dobi.(na stranu homoseksualci ili transvestitit i svi gore navedeni zapravo-hodaj kakav god želiš ali shvati pažnju koju zato dobivaš)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    a kad je mala htjela grudnjak jer ga teta ima rekla sam da teta ima i cice pa će i ona kad bude imala cice imati i grudnjak.bilo joj je to skroz logično i nije više pitala.

  33. #83
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kad lakiram nokte, hoće ona, al bome hoće i on.
    I onda su komentari, što će ti to pa nisi ti curica. Na što smo uvježbali odgovor: Nisam, nego dečko sa nalakiranim noktima.
    Ne komentiraju djeca, nego odrasli.
    Suknju ne želi.
    Mali je, ne briga ga što će selo reći.
    Kad i ako ga bude brinulo, vjerojatno će paziti na "norme".
    Ne mogu misliti da će se itko u budućnosti (školskoj) sjećati da je dijete nekad negdje bilo u haljini i zadrikivati ga.

  34. #84
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma i mene su zadirkivali da imam veliki nos
    pa što sam mogla, odrezati ga?

    kad je danas, u svijetu sve popularnijih plastičnih operacija, normalno imati mali

  35. #85
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Moja kćer se želi šminkati. zaozbiljno. I nositi štikle. Još ozbiljnije. Ima 10 godina. Jel ja sputavam njenu osobnost i ograničavam njenu slobodu što joj ni u ludilu nebi pustila da takva izađe u javnost?
    ja bih se samo kratko na ovo osvrnula. i kad bih dozvolila sinu (kojeg nemam) da nosi suknjice/haljinice i sl. ne znači da bih dozvolila ispunjenje baš svake dječje želje.

    lako moguće recimo da ne bih dozvolila da nosi batman kostim u vrtić (a možda i bih) ili da se uopće uđenabeti.

    ali ovo sa suknjom za dječake - to je jedna (društvenouvjetovana) barijera koju bih mu dozvolila da ruši. i gdje bi imao moju potporu.

    kao što bih sama rušila taj "ružičasti" svijet u kojem se očekuje da djevojčice obitavaju i grade svoje identitete (a u njega se šminkanje divno uklapa, što bi bio razlog da mojoj desetogodišnjakinji ne bih dozvolila da se šminka).

  36. #86
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ali nije isto. I ne mislim uopće da to ima veze sa nekim velikim i premudrim idejama nego ja bi osjećala da ponižavam dijete. Možete vi ovdje pričati što god hoćete ali svijet se neće nikad promijeniti po pitanju nekih stvari. A dozvoliti djetetu nešto i biti skroz svjestan da sigurno neće biti prihvaženo od strane okoline nego osuđivano, za mene je ponižavanje djeteta. Ja to gledam kroz svoje sinove i svoje osjećaje i to bi tako doživjela.

  37. #87
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kako se svijet nikad neće promijeniti
    jel se tvoj/moj muž igrao lutkama i kuhinjom?
    a sin? ikad?

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    kako se neće promijeniti po pitanju nekih stvari? svijet se stalno mijenja baš po pitanju tih stvari. prije je bilo nezamislivo da žena nosi hlače, kratku kosu, da muškarac nosi dugu kosu, da si brije prsa itd.

    pa svatko ima pravo donositi svoje odluke vezano za dijete, ako se ti ne osjećaš ok s tim, onda je tvoja reakcija sasvim razumljiva, neki roditelji kreću iz drugih pozicija, imaju neka druga razmišljanja i ne vide (konkretno u tome) problem.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa Vidi poruku
    ,40ogodišnjakinju u štrumf majici



  40. #90
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aleks, i ja htjela suzu pustiti na to

    ali si mislim... bolje da šutim
    možda nisam normalna

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa Vidi poruku
    40ogodišnjakinju u štrumf majci,šljokicama i mašni itd.sve je jednako neprimjereno.očito sam i ja zadrta,smatram da se trebamo oblačiti u skladu sa spolom i dobi.
    A koja je primjerena odjeća za 40-godišnjakinje?

  42. #92
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kostim, suknja do pola koljena i nestrukirani sako.
    kratka kosa, trajna.

  43. #93
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uuuuu ima bit da ću ostat vječno mlada!

  44. #94
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Uuuuu ima bit da ću ostat vječno mlada!
    Ili stara, ali neprimjerena

  45. #95
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    kostim, suknja do pola koljena i nestrukirani sako.
    kratka kosa, trajna.


    uživam u ovoj temi, mada me sve to tek čeka, ali mi daje dobar presjek s čime će se moji stavovi o odgoju djece susretati

  46. #96
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ili stara, ali neprimjerena
    U tome ću još više uživati.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 02.09.2012. at 13:23

  47. #97
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    kako se svijet nikad neće promijeniti
    jel se tvoj/moj muž igrao lutkama i kuhinjom?
    a sin? ikad?
    Moj muž se igrao s lutkama (tapirao im kosu ), brat je imao lutke, tamo 70-tih.

  48. #98
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Da ovo moram, odmah bih počinila harakiri.
    (trajna, kostimići i sl. za nas preko 40)
    Posljednje uređivanje od Šuška : 02.09.2012. at 13:44

  49. #99
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ja bih izbacila nestrukirani sako i trajnu, ostalo mi je baš sexy.

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za sad nisam primjerena
    no sad za ozbiljno, iskreno rado bi rusila granice i norme, sto zapravo i radim cijeli zivot u svojoj familiji, ja sam po pitanju odjece vrlo neprilagodjena, a zapravo oni koji me poznaju mogu reci da sam dosadna i neprimjetljiva.

    ali imala sam susjedu koja je u svojim debelim 40tim pocela se odjednom oblaciti curicasto. minice do guze i sl. onako kako se sad nose klinke, sljokicavo. ali brate dragi to na njoj vizualno jednostavno nije bilo bilo OK. mozda jer ona to nije znala nositi ili pak sam ja zadrta. srecom trajalo je jedno ljeto, pa mislim da ju je lupila neka faza

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •