Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 297

Tema: Moj sin (2) voli haljinice i šosiće i želi biti princeza

  1. #101
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    znam jedan takav slučaj dijete se jako povodilo za starijom sestrom i majkom i jako se volio oblačiti u suknjice, ta faza je trajala vrlo dugo (cijelo predškolsko razdoblje), meni osobno to nije smetalo ali neki roditelji su znali zadirkivati pogotovo oca tog djeteta i bilo mu je prilično neugodno zbog toga. Tako da ja imam takvo dijete vjerojatno ne bih baš poticala na to da se oblači tako i izlazi van, mislim da mi se ne bi dalo na vlastitom djetetu isprobavati kršiti neke "norme", mislim da ne bih htjela provokacije na njegov račun.

  2. #102
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    pa te provokacije očigledno više pogađaju roditelje, nego djecu. roditelji su ti koje okolina natjera da se osjećaju neugodno ili manje vrijedno, izopačeno. možda bi roditelji malo trebali poraditi na sebi, a ne dozvoliti da im okolina diktira život. danas je to komad odjeće, sutra nešto drugo.

  3. #103
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ok. ok, nećemo pretjerivati..Zašto žena od 40 ne bi nosila majcu an šrumpfa???
    Ja imam 34 i ozbiljno sad u ovoj dobi razmišljam o tetovaži i vjerojatno ću to i ostvariti na zimu...
    Isto tako ne mislim si raditi trajnu, nositi kostime i slično zbog godina.
    A ovdje ima puno mama koje imaju već 40 i kje untaoč tome tako ne izgledaju, a oblače se predobro.
    Ja si već dugo tražim majcu na hello kitty, ali nikako da naletim na 170 na dječjem odjelu u H&M-u...

  4. #104
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I da obožavam rozu boju!! Ne samo na svojim curama nego i na sebi, ma tko što mislio o tome!!

  5. #105
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    M.C. vjerujem da bi se ti uhvatila u koštac sa takvim provokatorima, ali nemaju svi kapacitet za to, nisu svi isti

  6. #106
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    i ja hocu majicu na štrumfa!
    tko kaže da ju ne smijem nositi??? koliko puta u školi vidim na klincima nešto što bi totalno i ja nosila, pa kaj... odem i kupim si, ne mislim da zbog toga nisam normalna jer eto imam isti komad odjeće kao i klinka iz 5 razreda

  7. #107
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Godina bez kupljene majice na Mickey Mousa ili Snoopya je promašena godina.

  8. #108
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    M.C. vjerujem da bi se ti uhvatila u koštac sa takvim provokatorima, ali nemaju svi kapacitet za to, nisu svi isti
    kužim da nisu svi isti, ali roditelji bi trebali osvijestiti da nije problem u odjeći, djetetu, pa ni u okolini, nego njima samima. možda ih ta spoznaja potakne da se ohrabre.

  9. #109
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Godina bez kupljene majice na Mickey Mousa ili Snoopya je promašena godina.
    ma prolazi i tweety

  10. #110
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja imam na Simpsone

  11. #111
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    I puštam malu ljeti da trčkara po dvorištu i kući gola, za posjete prijateljima i ostalo haljinica obavezno, hlaće ne podnosi, ako želi sjediti dok se igra, oblači gačice, da joj ne uđe mravlja u guzu

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja imam majicu na štrumpfetu. I debela sam. I imam velike sise. Istina, još nisam dogurala do 40, ali možda je vreme da počnem da šijem kostimiće.

    Nego to me podseti kako su neke mame iz parkića komentarisale, ogovarale neku mamu čije dete je nosilo kostim spidermana u park. Komentari su bili da one to ne bi tako nikada, svašta ona dozvoljava detetu...
    Posle nekoliko meseci opet ista ekipa u parku, priča jedna kako je u domu zdravlja videla jednu našu poznatu glumicu sa klincem, mali je bio na +40 kostimiran u medveda. Komentari su bili: ijaooooo baš slatko.

  13. #113
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    kužim da nisu svi isti, ali roditelji bi trebali osvijestiti da nije problem u odjeći, djetetu, pa ni u okolini, nego njima samima. možda ih ta spoznaja potakne da se ohrabre.
    Nije problem ni u odjeći ni u djetetu, već u činjenici da postoji muški i ženski spol i razlike među njima.
    Zašto bi to bio problem i što se tu ima osvještavati?

    Ne bi me brinulo da dijete poželi odjenuti odjeću koja je uobičajena za suprotan spol, ali da sama potenciram da muško odijeva tipično ženske odjevne predmete ili obrnuto, to mi ne pada na pamet.
    Da moj suprug poželi nositi moje suknje i štikle, ili gornji dio kupaćeg kostima, ne bi mi bilo drago i jasno bih se tome protivila.
    A majice na Mickeya ili na Štrumpfove ili kostim Spidermana su nešto potpuno drugo.
    I ni u kom slučaju ne mislim da sam zbog toga konzerva.
    Posljednje uređivanje od minji otrok : 02.09.2012. at 15:01

  14. #114
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj minji otrok prvotno napisa Vidi poruku
    Nije problem ni u odjeći ni u djetetu, već u činjenici da postoji muški i ženski spol i razlike među njima.
    Zašto bi to bio problem i što se tu ima osvještavati?

    I ni u kom slučaju ne mislim da sam zbog toga konzerva.

    meni su zanimljivi ovi (po meni potpuno nepotrebni) disklejmeri... nitko nikog nije proz(i)vao niti etiketirao, ali većina je sama sebe titulirala kao "nisam zadrta", "nisam konzerva".


    ne postoji samo muški i ženski spol, postoje djeca (osobe) koja imaju oba spola, postoje djeca (osobe) koja se u svom spolu ne osjećaju ugodno pa jednog dana promijene spol. da ne govorim da postoje društveno uvjetovane rodne podjele koje se mogu (a i ne moraju) osvijestiti (pa i prevazići), ali svakako nisu uklesani u kamen i nepromjenjivi tj. nedodirljivi propitivanju. barem nekima od nas. počev od sintagme "tipično žensko..."

  15. #115
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Koju poruku da pošaljem sinu? U haljinici smiješ biti doma jer je to mjesto gdje možeš biti svoj, a kada izađeš iz kuće onda ćeš se ponašati onako kako društvo od tebe očekuje? Zbog čega, kako je netko napisao - komada krpe?
    Nemojte me sada pitati da li to znači da bi dijete pustila golo van na -30 jer on tako želi. Govorimo o situaciji oblačenja u skladu s vremenskim uvijetima i situaciji kada dečkić dvogodišnjak želi nositi suknjicu koja se super vrti. Dvogodišnjak, ne tinejđer ili četrdesetogodišnjak.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A koja je primjerena odjeća za 40-godišnjakinje?

    Imam 41 godinu . danas sam na sebi imala sandale marte, crne hlače 3/4 dužine, crvenu majicu dugih rukava, neku ogrlicu od recikliranog papira , to su šarene perle kao da ih je netko na tepškim drogama frkao XD i platnenu torbu sa bedževima od kojih je najveći onaj na kojem piše von bitch.

    eto.
    ako me nnetko obuče ukostim, štikle i napravi mi trajnu, mislim da bih umrla.

  17. #117
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

  18. #118
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    kužim da nisu svi isti, ali roditelji bi trebali osvijestiti da nije problem u odjeći, djetetu, pa ni u okolini, nego njima samima. možda ih ta spoznaja potakne da se ohrabre.
    Slažem se i ne mogu govoriti što bih ja sigurnošću napravila da imam dijete, vjerojatno da je to njegov izbor koji se javio npr. iza puberteta bih ga podržala zato što bih smatrala da je to njemu bitno i da nije neka razvojna pojava koja će proći sama od sebe. U tom slučaju bih se vjerojatno usprotivila okolini i stala uz svoje dijete

  19. #119
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj minji otrok prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi me brinulo da dijete poželi odjenuti odjeću koja je uobičajena za suprotan spol, ali da sama potenciram da muško odijeva tipično ženske odjevne predmete ili obrnuto, to mi ne pada na pamet.
    Da moj suprug poželi nositi moje suknje i štikle, ili gornji dio kupaćeg kostima, ne bi mi bilo drago i jasno bih se tome protivila.
    Usporedjujes dijete od 2 godine, sa odraslom covjekom?

  20. #120
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Evo... ja imam 40, ne nosim sakoe ni trajnu, imam za sada 3 tetovaže, ali mi ne bi palo napamet voditi klinca obučenog u princezu vanka, a bome mi ni kći takva nije išla po ulici osim za vrijeme maškara.
    U kući sam dozvoljavala različitu igru i nije mi bio problem kad bi mi se sin istrackao mojom šminkom i navukao na sebe moju haljinu, niti kad bi cura obula tatine bakanđe i stavila oko vrata 10 didovih kravata, ali su odmalena znali da se takav ne ide vani.
    Mislim da je povod za temu bio ovaj članak pa koga zanima neka baci oko http://www.24sata.hr/news/podrska-si...-suknje-279568

    Inače se smatram prilično liberalnom (ali stvarno) i zasigurno ne bih nikog vrijeđala ni omalovažavala zbog njegovog načina odijevanja, kako odraslih, tako i njihove djece, ali osobno to ne prakticiram i ne sviđa mi se.

    Vidim da je već netko prije mene stavio link, ali ovaj je na hrvatskom pa nek ostane.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 02.09.2012. at 15:30

  21. #121
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično!

  22. #122
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 41 godinu . danas sam na sebi imala sandale marte, crne hlače 3/4 dužine, crvenu majicu dugih rukava, neku ogrlicu od recikliranog papira , to su šarene perle kao da ih je netko na tepškim drogama frkao XD i platnenu torbu sa bedževima od kojih je najveći onaj na kojem piše von bitch.

    eto.
    ako me nnetko obuče ukostim, štikle i napravi mi trajnu, mislim da bih umrla.
    I ja, ali poznam mnoge koje bi umrle da nemaju petu na bar 4 cm... i to je ok.
    Samo ne volim da se easygoing odjeća (na pada mi pametniji izraz na pamet) poistovjećuje s mladošću. Isto kao što odijelo i kravata čovjeka ne line pametnim i ozbiljnim, tako i majica na likove iz crtića ne čini žene u najboljim godinama neozbiljnima ili što god sve ljudi ne misle.

  23. #123
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Moj vjerojatno ne bi išao van u suknjici, ali stvarno mi u isti koš s tim ne idu igre kuhanja i presvlačenja lutkica. Logično je za očekivati da će mi sin jednom htjeti sam kuhati (kod nas se u Slavoniji očekuje da muškarac ima barem neki minimalni fond jela koje zna dobro napraviti - roštilj, peka, čobanac, grah i ako to ne zna bolje mu je da što prije krene učiti jer će biti predmet zafrkavanja ostalih muškaraca). A što se tiče lutkica - mi se igramo da je on tata ili veliki braco koji šeta i čuva svoju bebu :D (iako, realni budimo, njega najviše "pale" sama kolica jer im se točkovi vrte).

  24. #124
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Imam 2 starije kćeri i sina od skoro dvije godine. Jučer smo bili vani u rozim gumenim čizmama. I vrlo često obuče crocse od seke jer su Hello kitty a njegove dosadne plave. I nije mi palo na pamet da to nije normalno. Ni MMu. Hmm...I niti nam je netko nešto dobacivao, komentirao, buljio u nas? Očigledno je sve u oku promatrača.
    Ono što iz iskustva mogu reći da fajt među dečkima svih dobi u parku nastane kad neka curka dofura roza kolica i bebu. Svi bi ih vozili. I naš rozi romobil i Hello kitty bic. Zeleni od srednje curke nitko ni ne pogleda! Curske boje su privlačne, vesele kao i ženski komadi odjeće, djeci je to zanimljivo ne vidim ništa loše u tome. I da, dozvoljavam djeci da biraju što će obući. U ormaru je isključivo odjeća prilagođena godišnjem dobu. Srednja uvijek nekako spoji nespojivo i baš je osebujna u tim svojim (kršitelj koda)y kombinacijama. Ako je njoj ok i nama je.
    Sjećam se da je moj brat jednom izrazio želju da mu obučem haljinicu. Jesam. Pobrali smo obadvoje batine koje i danas pamtim. Strašno kako ljudi mog biti ograničeni..

  25. #125
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih se samo kratko na ovo osvrnula. i kad bih dozvolila sinu (kojeg nemam) da nosi suknjice/haljinice i sl. ne znači da bih dozvolila ispunjenje baš svake dječje želje.

    lako moguće recimo da ne bih dozvolila da nosi batman kostim u vrtić (a možda i bih) ili da se uopće uđenabeti.

    ali ovo sa suknjom za dječake - to je jedna (društvenouvjetovana) barijera koju bih mu dozvolila da ruši. i gdje bi imao moju potporu.

    kao što bih sama rušila taj "ružičasti" svijet u kojem se očekuje da djevojčice obitavaju i grade svoje identitete (a u njega se šminkanje divno uklapa, što bi bio razlog da mojoj desetogodišnjakinji ne bih dozvolila da se šminka).
    mislim da si u krivu.
    dvogodišnjak u haljini i našminkana curica je u potpunosti isto. oboje imitiraju starije.
    dvogodišnjak u haljini/suknji ne ruši nikakve barijere.
    imitira mamu i sestru.
    baš kao i našminkana cura.
    jedino što je slučajno, eto, suprotnog spola.
    a okružen cijeli dan s curama/ženama.
    pa vjerojatno će se kad tad poželjeti i našminkati, nalakirati nokte. i što onda? to je ok samo zato što je dečko? ne kužim.

    što se mene osobno tiče i oblačenja, ja svašta dozvoljavam, samo da se ne trebam s rogatim bosti oko tih bezvezarija (čitaj moja m ). živce čuvam za ozbiljnije teme.
    živi primjer je gornji dio kupaćeg. da ste me lani čuli bilo je - meni je to grooooznoooo. ovo ljeto, štaš, poklopit se s ušima. i čekat da dojadi. što i je nakon tjedan dana.

  26. #126
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    isuse, cijelu jednu stranu nisam vidjela,idem sad čitati

  27. #127
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    [QUOTE=mama courage;2213205

    ne postoji samo muški i ženski spol, postoje djeca (osobe) koja imaju oba spola, postoje djeca (osobe) koja se u svom spolu ne osjećaju ugodno pa jednog dana promijene spol. da ne govorim da postoje društveno uvjetovane rodne podjele koje se mogu (a i ne moraju) osvijestiti (pa i prevazići), ali svakako nisu uklesani u kamen i nepromjenjivi tj. nedodirljivi propitivanju. barem nekima od nas. počev od sintagme "tipično žensko..."[/QUOTE]



    Osobe koje imaju vanjske karakteristike oba spola su, srećom, izuzetno rijetke.
    U našem civilizacijskom krugu postoji cijeli tim stručnjaka koji pomaže roditeljima u podizanju djeteta (endokrinolozi, psiholozi itd.) a i kod odraslih koji se ne osjećaju dobro "u vlastitoj koži/spolu" tu je opet mnoštvo stručnjaka koji im pomažu u njihovim problemima, dvojbama, odlukama itd.
    To je odstupanje od normale, a svi se mi trebamo senzibilizirati na različitosti, postati puno, puno tolerantniji, ali ne i težiti biti nešto što nismo.

    Ali mislim da takve pojave nemaju veze sa temom.

  28. #128
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Usporedjujes dijete od 2 godine, sa odraslom covjekom?
    Ne, nego mi je jednako neprihvatljivo ne objasniti djetetu da postoje granice (na njemu razumljiv i prihvatljiv način), kao što mi je neprihvatljivo i kada odrasla osoba prijeđe granicu.

  29. #129
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    postoje granice, ali ne u oblacenju to mi je trivijalna stvar. nokti, odjeca, frizura.. desi mi se da ih pokusam "urazumiti" ali kad me pitaju zasto, shvatim da nemam dovoljno dobar odgovor.

    iskreno, ne bi imala nis protiv ni da mm izade u stiklama, bas me briga. stvarno me ne zanima tko se kako oblaci, niti s koliko godina.

  30. #130
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj minji otrok prvotno napisa Vidi poruku
    Nije problem ni u odjeći ni u djetetu, već u činjenici da postoji muški i ženski spol i razlike među njima.
    Zašto bi to bio problem i što se tu ima osvještavati?

    Ne bi me brinulo da dijete poželi odjenuti odjeću koja je uobičajena za suprotan spol, ali da sama potenciram da muško odijeva tipično ženske odjevne predmete ili obrnuto, to mi ne pada na pamet.
    ovo potpisujem!

    i smatram da nije ok. da se dijete od 10 godina šminka - btw i moja skoro 9. godišnjakinja je ljetos imala slične prohtjeve i nisam dopustila
    objasnila sam što i zašto ne može. točka. ako će joj to uništiti samopouzdanje, hebiga neka bude.
    samo što ja ne vjerujem da se samopouzdanje tako gradi.
    nemam sina a da imam ne bih dopustila da ide bilo kamo u rozim suknjama ili samo suknjama
    zapravo ne mogu to zamisliti, odbojno mi je i gotovo.
    ne radi se o zadrtosti ili otvorenosti, po meni je naprosto riječ o društvenim normama koje ne smatram ograničavajućim ni ponižavajućim za ikoga
    ukoliko se netko rodi u "pogrešnom" tijelu mislim da kad tad to ispliva na površinu i da je takvo što nemoguće poricati ili ignorirati
    da mi se desi takva situacija s djetetom vjerujem da bih razumjela i podržala svoje dijete
    ali pomicanje granica u ovom slučaju ne podržavam i ne vidim mu svrhu jerbo ako ćemo u svim sferama rušiti baš sve granice pitam se kakv bi to svijet bio?
    gdje je onda linija iza koje nemaš više što pomicati?
    što je iza nje?

    a zadirkivanje djeteta mi je skroz bezveze i zapravo mi je oduvijek tužno, ne razumijem tu potrebu
    ako ti se ne sviđa, ne gledaj, što imaš podbadati bilo koga

  31. #131
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma nije ovo pomicanje granica, zaboga dijete ima 2 godine. po meni onaj tko se ruga/zadirkuje dvogodisnje dijete sto nosi suknju ima veliki problem u glavi. nije pomicanje granica ni kad moj 6-godisnjak nosi minnie haljinu. vecina ljudi ionako misli da je cura jer ima--duzu kosu

  32. #132
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Što ranije izekspirimentraju sve što ih zanima, manje će imati za kasnije. I mirno će se posvetiti životu.

  33. #133
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    A što fali tome da eksperimentiraju doma?

    Ajde, za sad mi je samo mikka vjerodostojna jer njoj ne bi smetalo šetati ni pokraj muža u štiklama.

    Svakome kome nije prihvatljivo da njihov bračni drug hoda kraj njih kao onaj tata iz linka mi i nisu tako uvjerljivi.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 02.09.2012. at 21:59

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne bih pustila sina van u suknji. Ja sam za poštivanje pravila. I ja sam prije par dana stavila maramu, i bila pokrivenih ruku i nogu u džamiji.
    Mislim da ih trebamo primjerom i govorom pripremiti za život. A život nam baš i ne pušta da radimo što god nam padne na pamet. Postoje zakoni i pravila. Koje možemo kršiti ili ne moramo.
    U kući imamo vlastita pravila i tu oblačimo što želimo (ili ne oblačimo ništa ), u školi njihova, na ulici opća kakva su za tu zemlju, u crkvu se oblačimo lijepo, u Operu svečano, na more u kupaći, za sport sportski, ma ima tih pravila milion. I zato lijepo dijetetu od početka treba uvest ta pravila, da ne luta kasnije. Tako mu je život jednostavniji.

    Ali, uživala sam pokrivena, pa sigurno i dečkić uživa u suknjici, no kako bi me ovdje prihvatili da izađem s maramom? Ah, pravila...a što bismo bez njih?

  35. #135
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih pustila sina van u suknji. Ja sam za poštivanje pravila. I ja sam prije par dana stavila maramu, i bila pokrivenih ruku i nogu u džamiji.
    Hm... usporedba ti je malo... nesrazmjerna.

  36. #136
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zašto? Pričam o pravilima odijevanja na različitim mjestima. U kući se može biti kako hoćeš. Vani ne. Imao 2 ili 20 ili bilo koliko. Ali, tko želi kršiti pravila, neka ih krši.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 02.09.2012. at 22:32

  37. #137
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A čemu zamarati dvogodišnjaka s pravilima?
    Ima puno važnijih pravila za usvojiti... ionako će uskoro sam odbaciti suknjice.

  38. #138
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da si u krivu.
    dvogodišnjak u haljini i našminkana curica je u potpunosti isto. oboje imitiraju starije.
    dvogodišnjak u haljini/suknji ne ruši nikakve barijere.
    imitira mamu i sestru.
    baš kao i našminkana cura.
    jedino što je slučajno, eto, suprotnog spola.
    a okružen cijeli dan s curama/ženama.
    pa vjerojatno će se kad tad poželjeti i našminkati, nalakirati nokte. i što onda? to je ok samo zato što je dečko? ne kužim.

    .
    potpis, to i mene zanima.

    inače na temu, da zaista radi se o dvogodišnjem djetetu, a ja kad pišem zamišljam svoje od 6 godina, a to je već sasvim druga stvar.

    i ja ne bi voljela da mm hoda u štiklama ili suknji. jednostavno mi ne bi bio privlačan. što ćeš, volim muško koje izgleda ko muškarac....i ne privlače me oni modni mačkovi i fešn gurui koji si prave fejs liftinge i pumpaju usne.

  39. #139
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    40ogodišnjakinju u štrumf majici
    a u šljokičastoj na batmana? ili pink supermana?

  40. #140
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U haljini ga bas ne bi vodila van, osim ako bi bas inzistirao- derao se kao i obicno kad nesto odluci. No, danas smo setali bebu u kolicima(sve od starije seke) i bio je bas brizan tata.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Hm, dvogodišnjak u suknjici,baš i ne zvuči kao lijepa slika. Igrat se po doma DA al za van bome NE. I ne mislim da jfe isto obuć haljinicu i kostim nekakvog spidermana ili batmana i inog mana
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 03.09.2012. at 00:51

  42. #142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    moj ide u sestrinim haljinama i u vrtić
    jer se tako lijepo vrte
    ide i u kostimima batmana i ninje kornjače
    njemu je to isto

    djeci odjeća nema spolnu odredbu
    niti seksualnu konotaciju

    to je komad krpe koju staviš na sebe
    a netko je odredio da suknje nose djevojčice, a dječaci hlače
    i djevojčice hlače

    neka nosi što god hoće
    Ovo sam ja baš htjela napisati - i moji su imali fazu maškara, SVAŠTA su nosili i prošlo ih je. Tada im je bilo bitno (pogotovo mlađemu) a mi nismo branili. Nije baš bilo suknji i haljina u ponudi jer nemamo stariju sestru, ali je bila kapa s pesjim ušima koja se nosila i dugo izvan sezone maškara i nekakav kostim vile sa šiljatim šeširom i čarobnim štapićem. Niti smo branili niti poticali, jednostavno smo ih pustili da biraju što god žele. Ispucali su se. Kad sam im za neke kasnije maškare (u školi) htjela sašiti kilt jer je MENI to bilo fora, više ni jedan nije htio to nositi.

  43. #143
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa da, pa to je dvogodišnjak, zaboga
    nije 12godišnjak

  44. #144
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja se trudim shvatiti ali mi bas ne uspijeva. koji je ono razlog zasto ne dati dvogodisnjem djetetu da obuce sto zeli? (ma sta to bilo)

    moja srednja je neki dan isla doma u bakinim stiklama. mislim, stvarno me boli uvo. ok, nisam joj dala da izade gola ali hodala je po cesti u gacama (sad po vrucinama). ionako mislim da je cijela ta parodija oko oblacenja potpuno pogresna, svi samo nesto glumataju, pocevsi od najvece predstave na svijetu, da ne kazem koga da se netko ne osjeti uvrijeden

    i cini mi se da dijete tako uci da je bitno tko sto obuce, a meni je to definitivno zadnja stvar koju bi htjela da dijete primjecuje.

  45. #145
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni osobno dvogodišnjak u suknjici ne bi bio stvarno ništa strašno, ono, bilo bi mi smiješno/simpatično, kad
    bih znala da je to njegov izbor. A da znam da ga je mama namjerno tako obukla, to mi baš ne bi bilo
    simpatično. Ono, neka ona ruši tabue (ili neka misli da ih ruši) preko svojih leđa, ne preko leđa dvogodišnjaka.
    Ne znam bih li pustila sina van tako obučenog, odnosno u park bih, a u vrtić npr. ne, jer bi me tete mogle
    početi gledati kao frikušu i stvarati nepotrebne probleme.
    apropo Urbana, on je glazbenik, umjetnik, njima se tolerira štošta, što se nama "običnjacima" ne tolerira.
    Opet, nije muškarcu kažnjivo hodati u štiklama, nit je ženi valjda zabranjeno nalijepiti brkove,, ali onda
    nek se svatko nosi s reakcijama okoline u kojoj živi, kakva je, takva je. Malo mi je, ono, deplasirano, u nekim
    postovima stalno čitati u kakvoj zatucanoj okolini živimo. Pa...vjerujem da postoje i nezatucane, zašto gubiti vrijeme u ovim
    prvim?

  46. #146
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    meni je to s dvije godine sasvim normalno. moj sin je nosio rajf ,spange i sestrin kostim na vilu taman oko dvije. uopce se nisam sekirala.trajalo oko dva mjeseca, pa proslo. srecom nije isao u vrtic. sad vise ne voli rozu jer je "veliki decko. "
    kcer se sa dvije igrala s auticima i znala marke auta. a sad kupujemo baletne slapice. zapela s tim balerinama a gracilnost na razini slona.
    najbolje ti ne pridavati paznju, pustit ga . i daj mumogucnost da otkriva muske stvari

  47. #147
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja nisam tako "otvorena uma" kao mikka, naprosto vjerujem da se djeca polako prilagode okolini, koja se usput i mijenja polako (ali sigurno).
    Ali to definitivno ne važi za maleno dijete, od 2 godine. Nema mi smisla raspravljati o želji dvogodišnjaka da bude princeza.

  48. #148
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma da, i ja mislim da ce ih proci, evo f. nije nikad vise trazio lakiranje noktiju. niti je trazio minnie (ili neku drugu) haljinu. ja mislim da nedopustanjem takvih "hirova" dajemo tom cinu paznju koja mu ne pripada.

  49. #149
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    naravno, uvijek ostaje mogucnost da dijete ne pocne "poprimati" obiljezja svog spola , treba i na tu opciju biti spreman.

  50. #150
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ma da, ja isto mislim da u ovoj tdobi to jednostavno treba staviti na ignore,niti raditi teške zabrane, niti se tome smijati, niti raditi nešto što to nije. sa dvije godine je to normalna stvar... niti je dijete čudno, a niti je majka koja to dopušta , ustvari potiče po nečemu posebna...
    dijete uči uloge, i nek ih čim više prođe, više će empatičnosti upiti...

    haljina s dvije godine po meni ne stvara nikakvu traumu. groznije je bilo mom nećaku kad je morao obući "onu užasnu groznu žensku haljinetinu" na pričesti...(citirala sam ga). skinuo se prije nego je izašao iz crkve...

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •