Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 297

Tema: Moj sin (2) voli haljinice i šosiće i želi biti princeza

  1. #201
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja mislila su roza,ljubicasta i ine ˝zenske˝ boje odjece odavno prestale biti nesto sto se istice kao neuobicajeno da muskarac nosi....
    nije mi to (jos) u rangu sa haljinama.....

    MM je prozvan metroseksualcem jer pored gore navedenih boja u ormaru nosi prstenje (ne samo vjencani naravno),ima probusene usi (a ja nemam), ima pramenove (e to imam i ja....potrosi bocu laka u 2 tjedna (meni traje 2mj)........
    ja to vise ni ne primjecujem kao nesto cudno i neuobicajeno a vidim da kad to spomenem da me neki malo cudno gledaju....

    i ja ga jucer pitala bi li 2godisnjeg sina pustio van u kotulici....kaze:da ako ide u maskare....

  2. #202
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku

    i ja ga jucer pitala bi li 2godisnjeg sina pustio van u kotulici....kaze:da ako ide u maskare....
    Moj rekao da mu ne bi smetalo... al on ponekad izadje u pidjami (ne bas daleko), tako da nije bas mjerodavan

  3. #203
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moj frend s "moj" otoka je kao 15-godišnjak izlazio navečer van u dedinoj pidžami i izazivao sablazan... zanimljivo je da je od sve te ekipe jedino on sad ima sređen život, svi ostali su otišli u alkohol, u samosažaljenje, u loše brakove...

  4. #204
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    danas je na fejsu osvanuo nečiji super status: ne možeš biti mudar i zreo, ako nisi bio mlad i lud. (tako nekako)
    i, prelistavajući po mojim prijateljima i poznanicima, ispada da to doista i jest tako.

  5. #205
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Upravo tako, odmah ću mu c/p to, jer ga sjajno opisuje.

  6. #206
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    danas je na fejsu osvanuo nečiji super status: ne možeš biti mudar i zreo, ako nisi bio mlad i lud. (tako nekako)
    i, prelistavajući po mojim prijateljima i poznanicima, ispada da to doista i jest tako.
    Slažem se s ovim, samo me sad malo muči..ja bi htjela da mi djeca jednog dana budu mudra i zrela ali bi rado preskočila onaj dio s ludošću. Bemti, kako perspektiva lako mijenja stavove

  7. #207
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    e, da. Trina 5.
    Ja stvarno ne razlikujem toliko taj vrtić od kuće. mislim tako malo djecu 2godišnjake baš briga i nema šanse da prije 3 il i4 godine uopće primjete išta što nije u njihovom najužem vidokrugu čitaj interesu. Dakle S dvije godine mi je sve to totalno ok, ali do škole sve bi to trebalo doći na svoje mjesto.,

  8. #208
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s ovim, samo me sad malo muči..ja bi htjela da mi djeca jednog dana budu mudra i zrela ali bi rado preskočila onaj dio s ludošću. Bemti, kako perspektiva lako mijenja stavove
    pa sad
    jel ti važnije što će biti s njima ili što će biti s tobom?

  9. #209
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    samo ću reći da moj suprug posjeduje 27 majica u roza/ljubičastoj/crvenoj boji
    Koliko sam ja primijetila na nekim vjenčanjima, svi najpraviji najmuškiji muškarci nose roze i lila košulje zadnjih godina, koje iza ponoći, mokre od znoja i piva, skinu da im ne smetaju dok se uživljeno bacaju na pod na "moj Ivane, pobratime mio"

  10. #210
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, moj nema nijednu košulju
    nikakvu
    ne znoji se i ne pleše po svatovima
    a za navedenu pjesmu sigurno nije ni čuo
    totalno dosadan tip
    ali dosadan u roza majicama

  11. #211
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    e, da. Trina 5.
    Ja stvarno ne razlikujem toliko taj vrtić od kuće. mislim tako malo djecu 2godišnjake baš briga i nema šanse da prije 3 il i4 godine uopće primjete išta što nije u njihovom najužem vidokrugu čitaj interesu. Dakle S dvije godine mi je sve to totalno ok, ali do škole sve bi to trebalo doći na svoje mjesto.,
    da, do iza srednje skole ili recimo do kraja faksa

  12. #212
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja primijetila na nekim vjenčanjima, svi najpraviji najmuškiji muškarci nose roze i lila košulje zadnjih godina, koje iza ponoći, mokre od znoja i piva, skinu da im ne smetaju dok se uživljeno bacaju na pod na "moj Ivane, pobratime mio"
    A ja nikad nisam bila na takvim svatovima, i nemam pojma kakva je to pjesma. Ma, ja sam izvan svih tokova...

  13. #213
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moj neće roze košulje, a mene bi to usrećilo.

  14. #214
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ni muž ni sin. Sinu smo kupili šik-vojne hlače u HM-u - kao maskirne, al je uzorak cvjetasti. Muške-muške. Rasplakao se i da neće, a onda je vidio onu traku za vezati hlače, i bila je na mašnu. Ton očaja u njegovom tonu zbog te mašne je bio potresan... moji su men's men obojica...

  15. #215
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ... šta god ti to značilo.

  16. #216
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ono, kao, mačoi. Samo vojno i to. Ne da se ja kurim na to, nego oni briju obojica na te neke fore...

  17. #217
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    meni su baš seksi tipovi u rozim majicama ili u majicama s nekakvim likovima iz crtića. To su mi pravi muškarci, sigurni u sebe i u svoju muškost i to mi je super. Moj nebi to nikad obukao

  18. #218
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali ti to imenuješ muškim, ne oni.
    njima je to možda iskonsko, ali definicija mačizma i maskirne uniforme je tvoja.

    kao da ja kažem da su pravi muškarci oni koji brzo trče.
    a moj zbog fizionomije sigurno trči brže nego tvoj.

    ono, bezveze mi je to, skroz.

  19. #219
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ni muž ni sin. Sinu smo kupili šik-vojne hlače u HM-u - kao maskirne, al je uzorak cvjetasti. Muške-muške. Rasplakao se i da neće, a onda je vidio onu traku za vezati hlače, i bila je na mašnu. Ton očaja u njegovom tonu zbog te mašne je bio potresan... moji su men's men obojica...
    Ja ih upravo imam na sebi...kupila sam ih sebi (12-13g) i curi. Zenske su.
    Ne znam kaj bi na tvom mjestu, tuzi H&M radi traume izazvane nedifiniranim proizvodima.

  20. #220
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Deaedi, onda ja stanem u 14-15?

  21. #221
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa staneš u 170, stanem i ja u neke stvari, di ne bi ti.

  22. #222
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Zgodnoi su ti muskarci koji brzo trce

  23. #223
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih upravo imam na sebi...kupila sam ih sebi (12-13g) i curi. Zenske su.
    Ne znam kaj bi na tvom mjestu, tuzi H&M radi traume izazvane nedifiniranim proizvodima.
    Moja sestra ih je navukla i uzela ih sebi I ja bih ih sebi uzela - da stanem u robicu za sina... moja seka da, ja ne... eto...

  24. #224
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,539

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih upravo imam na sebi...kupila sam ih sebi (12-13g) i curi. Zenske su.
    Ne znam kaj bi na tvom mjestu, tuzi H&M radi traume izazvane nedifiniranim proizvodima.
    imamo i mi te doma, ali broj 10 tak da ja ne stanem u njih

  25. #225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,539

    Početno

    i moj muž vgoli ljubičaste i svjetlo ljubičaste košelje to mu je on fora.

    Inače bila neka reklama pred cca 2godine za auto (sad koji neznam, al bio je sivi ili smeđi) i ide dalje i pita muž ( i žena je bila pokraj njega) "a koje boje imate" , veli prodavač "sivi, smeđi, plavi , bijeli...", a "nemate rozi "pita muž, prodavač" veli nemamo" , veli muž "pih i taj zna kaj je dobro". Muž je bio u rozoj košulji.

    inače moj klinac neki dan tražil da mu se stave špange, i baš bili u bolnici, kad ono sestra zakolutala očima

  26. #226
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Kod mene je drugi problem - curica mi je malo precurkasta, a dečko premuškast za moj ukus .

    Sin silno želi trenirati nogomet, a meni je to BAŠ ono što nikada nisam željela za sina (ja sam zamišljala nešto malo više fensi) i stalno sam se tome protivila ali eto, dala sam svoj blagoslov da proba jer što sam više ja bila protiv to je on bio zagrijaniji.

    Što se tiče curice, kad bi ona barem željela oponašati brata, prepolovila bih troškove dječje odjeće .
    Nema šanse da bi ona obukla njegovu odjeću ni po kući. Užas. Kad joj oblačim plave čarape vrišti kao da joj noge stavljaš u žeravicu.
    Ja sam bila uvjerena da se ti streotipi stvaraju isključivo pod utjecajem okoline ali uvjerila sam se da očito ima nešto u djetetu.

    Što se tiče oblačenja kostima, haljinica od tila i tijara s tim nemam problema jer sam preškrta za stvari koje nisu konkretna odjeća

  27. #227
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene je drugi problem - curica mi je malo precurkasta, a dečko premuškast za moj ukus .

    Sin silno želi trenirati nogomet, a meni je to BAŠ ono što nikada nisam željela za sina (ja sam zamišljala nešto malo više fensi) i stalno sam se tome protivila ali eto, dala sam svoj blagoslov da proba jer što sam više ja bila protiv to je on bio zagrijaniji.

    Što se tiče curice, kad bi ona barem željela oponašati brata, prepolovila bih troškove dječje odjeće .
    Nema šanse da bi ona obukla njegovu odjeću ni po kući. Užas. Kad joj oblačim plave čarape vrišti kao da joj noge stavljaš u žeravicu.
    Ja sam bila uvjerena da se ti streotipi stvaraju isključivo pod utjecajem okoline ali uvjerila sam se da očito ima nešto u djetetu.

    Što se tiče oblačenja kostima, haljinica od tila i tijara s tim nemam problema jer sam preškrta za stvari koje nisu konkretna odjeća

    Veliki x.
    Mnoge stvari koje sam smatrala stereotipom su me zapljusnule u mojoj djeci, bez upozorenja.
    Najnovije - kćer mi se ponaša kao Scarlet O'Hara, ćudljiva, odlučna, borbena, mušičava... a sin - upozorava me da jednu rečenicu kad ja pričam on čuje, a ostalo ne zna kako, ali se isključi... i tako...

  28. #228
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    a sin - upozorava me da jednu rečenicu kad ja pričam on čuje, a ostalo ne zna kako, ali se isključi... i tako...
    genijalac mali

  29. #229
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja također imam problemčić s curom koja je pod utjecajem vrtića počela birati odjeću, sad hoće samo haljinice, balerinke
    ne mislim da je samo do vrtića, dijelom je i njen karakter zaslužan - recimo ne pada na rozo, svejedno koja je boja. Ali bi rado nosila štikle, šminkala se, lakirala nokte. Meni baš srce ne igra od veselja od slika koje se stvaraju u mojoj glavi. No ne želim biti ni tiranin, pustila sam da tu i tamo nalakira nokte (izgleda da je ta faza prošla) i prestala sam joj kupovati mušku robicu, kupila sam joj labelo "od jagode". Opet kažem joj da štikle ne nose djeca jer nisu zdrave za razvoj kralježnice i nastojim izbjeći pretjerani kič. Ukratko dozvolila sam štošta za što sam mislila da ne bih nikad, ali nastojim postaviti neke granice.
    I baš se pitam koje bi mi granice bile kad bi u pitanju bio dečko koji želi curičaste stvari.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I djeca mogu razumjeti kako se treba ponašati, zašto ne bi razumjeli? Zar nije jedan od ciljeva odgoja i naučiti ih kako se ponašati? Ili im dati potpunu slobodu pa neka sami otkriju kako bi trebalo? Mislim da je lakše učiti od onih koji znaju kako, nego isprobavati na vlastitoj koži. Ja tako mislim, ne namećem svoje mišljenje.
    Ovo je ključno pitanje, što zapravo želimo svojim odgojem postići i što je bitno. Budući da je priča o dečku u suknjici podigla puno više bure od npr. Peterlinine priče o dječaku koji se pali na oružje (btw. Peterlin, mislim da si sasvim u redu postupila, da me ne bi krivo shvatila) trebali bi se zapitati o našem sustavu vrijednosti. Ako više pažnje posvećujemo (u prosjeku, kao društvo, svaka čast individualcima) dječaku koji se oblači u suknjicu nego dječaku koji se igra rata (ni u tome ne vidim toliko zla, djeca oponašaju i istražuju, bitno je da od malena znaju naš stav, zabrana bi mogla biti samo konrtaproduktivna), koju poruku šaljemo djeci? Kamo ide takvo društvo?

    I još jedna misao, možda za neke škakljiva: što ako je taj dječak kojem se usađuju "norme" zapravo budući homoseksualac? Ne znamo, naravno, što će naša djeca biti kad odrastu. Ako prihvatimo činjenicu da neki od nas ne znajući odgajaju buduće homoseksualce, ako prihvatite mogućnost da se to dogodi baš vama, kako biste se postavili? Ja baš zbog te misli podržala bih dijete da bude kakvo jest, da se razvija svojim tijekom. Za bušenje ušiju pokušavam napomenuti da bi moglo boljeti i da ta rupica ostaje zauvijek, za dječji grudnjak na plaži kažem da ne služi ničemu jer djeca nemaju grudi, nastojim spriječiti da ide u javnost našminkana (jer je, priznajem, mene sram ) ali ne bih se nikako razbacivala komentarima "to je za dečke" ili "to je za curice". Moja kćer za sad pokazuje izrazito ženske sklonosti, ali imala bi moju punu podršku i da nije tako, kao i kad bi se radilo o muškom djetetu. Da imam sina koji oblači haljinice moj komentar bi mogao biti "možda će te zezati u vrtiću" ali nikada i "to je za curice". Ako on prihvaća ruganje djece i ako se može nositi s njima, za mene je to poželjna karakteristika.

    I baš mi se sviđa onaj tata u suknji, kao i ono rahelino "ja sam dečko s nalakiranim noktima".

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se s 14-15 godina (pa do valjda 18, ili nesto krace) oblacila ko pankerica, mrezaste carape, tajice, dokse, poderane majice, sarena kosa, farbala usta u crno.. kad bi pitala mamu kak izgledam prije neg bi isla van, ona bi mi uvijek odgovorila "super ", nije nis previse komentirala. prosla me faza oblacenja, a mozak mi je valjda otada ostao pomaknut
    i ovo mi je isto super

  30. #230
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kad je f. pozelio da mu nalakiram nokte md se usprotivio bas tim rijecima, "to je za curice". ja sam rekla da ne dijelim stvari na "za curice" i "za decke" i da cu mu nalakirat ako hoce, s tim da ga upozoravam da ce ga zezat tata, deda i mozda jos neki ljudi, da ce mu govoriti da je curica. a on mi veli "pa ionako misle da sam curica jer imam dugu kosu" , riknula sam od smijeha. mali je genijalac.

    meni je ustvari svejedno jel se djeca igraju suprotnog spola ili rata, dok je sve igra nemam problema ni sa cim, ne zelim tome davati previse paznje jer oni uopce nisu svjesni sta to znaci

  31. #231
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Ja ću isto reći da sam jedna konzerva.
    Nebi nikako dopustila da mi se dečko šeće po gradu u haljinicama.
    Ma dajte haljinice su za cure uvijek bile i bit će.
    Neka proba obući doma to mi je ok, ali van ne,ne.
    A netko se pohvalio da muž ima roze košulje u kojima ide u svatove. Tu je riječ o BOJAMA! A zašto taj muž nebi išao u svatove u haljini ili suknji PLAVE BOJE. pa to je muška boja.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ni muž ni sin. Sinu smo kupili šik-vojne hlače u HM-u - kao maskirne, al je uzorak cvjetasti. Muške-muške. Rasplakao se i da neće, a onda je vidio onu traku za vezati hlače, i bila je na mašnu. Ton očaja u njegovom tonu zbog te mašne je bio potresan... moji su men's men obojica...
    to su zenske hlace, ima ih i Nuki i valjda sve curice u njezinom razredu

  33. #233
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    I ja sam ih htjela kupiti kćeri, ali su joj preširoke, baš mi je bilo žao jer su super.
    Ali ženske su, definitivno, i bile su na ženskom odjelu.

  34. #234
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zakaj bi haljinice uvijek bile za cure, eno popovi u haljama hodaju, a i skoti kiltove nose. meni je to stvarno velika fama ni oko cega. haljina vise manje, kaj ce se dogodit, ne kuzim.

  35. #235
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa ništa se neće dogoditi, ili si konzerva ili ne
    super da ti nisi, ja jesam, da imam sina, ne bih ga vodila van u haljinama
    ali su mi zato kćeri najčešće u hlačama

  36. #236
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pomikaki, super post! Potpisujem te.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Šta li je odlučila otvaračica teme?

  38. #238
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta li je odlučila otvaračica teme?
    pa koliko ja vidim iz uvodnog posta, nju je samo zanimalo ima li tko sličnih iskustava, nije mi djelovala baš kao da je na sto muka

  39. #239
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Teta u vrticu mom malom od 3 g brani da se sa curama igra princeza. Svi decki u grupi su bebasti (1-2 god), a cure su oko 3 pa mu je drazi igrati se s njima. Za dva tjedna ide u drugu, stariju grupu, ne znam da li da reagiram i pricam s tetom da jadno dijete nema traume jos dva tjedna. Zar ona ne bi trebala znati sto i kako u ovakvim slucajevima? Sumnjam da curama brani da vozaju autice. Nije mi sjela, ocito.

  40. #240
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Teta u vrticu mom malom od 3 g brani da se sa curama igra princeza. Svi decki u grupi su bebasti (1-2 god), a cure su oko 3 pa mu je drazi igrati se s njima. Za dva tjedna ide u drugu, stariju grupu, ne znam da li da reagiram i pricam s tetom da jadno dijete nema traume jos dva tjedna. Zar ona ne bi trebala znati sto i kako u ovakvim slucajevima? Sumnjam da curama brani da vozaju autice. Nije mi sjela, ocito.
    ja bih joj rekla. kako si to skuzila? sam ti je rekao? ako je tako, onda bih rekla nešto u stilu da sam možda krivo shvatila, ali da mi se dijete požalilo, pa želim provjeriti i da svakako očekujem da mu se omogući nesputano biranje i društva i vrste igara.

  41. #241
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    • Moj neki dan prestao s roza i ljubicastim. Preko noci! Samo je dosao i rekao da ne zeli nositi te boje. I onda jucer obuo nove roza kroksice koje smo mu kupili prije dva mjeseca.


    muz i dalje nosi gotovo iskljucivo roza, narancasto, crveno i ljubicasto... Paja patke i miki mause

  42. #242
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih joj rekla. kako si to skuzila? sam ti je rekao? ako je tako, onda bih rekla nešto u stilu da sam možda krivo shvatila, ali da mi se dijete požalilo, pa želim provjeriti i da svakako očekujem da mu se omogući nesputano biranje i društva i vrste igara.
    Da, sam mi je rekao da mu teta nije dopustila da bude princeza. I da ce ici u bolnicu ako ne pojede sav rucak

  43. #243
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sam mi je rekao da mu teta nije dopustila da bude princeza. I da ce ici u bolnicu ako ne pojede sav rucak
    Ufff... Vrijeme ti je za informacije, individualne. Da teti objasniš neke bitne stvari. Koje sa spolnim stereotipima imaju neke dodirne točke, ali čini se da je u pitanju šira priča... Pregrizi i nemoj odgađati. Počni s ručkom (iako je redoslijed nebitan) pa istresi i sve ostalo čega se sjetiš...

    Ont. moj mlađi je puno profitirao uz dragu tetu Romanu koja je rušila spolne stereotipe u grupi izrazito mačistički orijentiranoj grupi s nekoliko izrazitih nasilnika. Nije uspijevala sve riješiti, ali je dosta pomoglo to što su npr. svi zajedno sjeckali voće za voćnu salatu i slično - nije bilo traga "muškim" i "ženskim" igrama. Na sreću.

  44. #244
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ja nemam problema s bojama, imamo i ljubičastih i roza majica, pa neću samo plavo kupovati. Igra se s autićima i bagerima, ali obožava i kuhinju i kuhanje i poigra se i s bebama kod sestrine curice. Ja kad nokte lakiram obavezno jedan nokat moram nalakirati i njemu. U suknjici ili haljini ga ne bi pustila van, ali u kući nek nosa. Nemamo curicu, ali često se druži sa sekinom malom, pa ima utjecaja, i on bi narukvice, ogrlice, prstenje i sl. Dok smo kod kuće ili kod njih nek nosi. Prave si frizure, dođe mi pun mašnica, oblači njene sandalice, a ona ga najavljuje kao "njegovo visočanstvo" pa onda kaže u kojim cipelama dolazi

  45. #245
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi danas bili na nekoj proslavi, tko ga je god pitao kako se zove, on bi odgovorio- princeza. Vecina ih je kolutala ocima

    Reci cu sutra teti da mu dopusti da se igra princeza, da ja nemam nista protiv (i da ga ne strasi hranjenjem).

  46. #246
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Mislim da je to samo prolazna faza u djece.Kad se sebe sjetim samo autiči,pištolji i nogomet su me držali kao dijete jedno vrijeme.Ako si se htio igrat s dečkima to si sve morao imat(a cure su u kvartu bilo rijetkost)....čak sam sastavak pisala u osnovnoj "Da sam dečko",jer smo morali nešto napisat što bi htjeli bit,a ja puna mašte napisala što se meni dopalo,naravno ismijali me,al sam dobila 5 pa me baš nije bilo briga

  47. #247
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,262

    Početno

    Je li tko oblačio dječačića u odjeću za djevojčice, do neke druge godine, čisto iz praktičnosti?
    Već sam počela planirati kako sve što sam maloj kupila mogu ostaviti za drugo dijete, ali sada sam se sjetila da ima i par rozih, za djevojčice stvari. Sada ću kupovati uniseks, ali koliko to može potrajati? Dok krenu u školu? Tokom škole? Je li strašno ako djevojčice nose uniseks, ili ako dječaci nose pomalo opuštenije boje: žuta, roza, lila?

  48. #248

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko oblačio dječačića u odjeću za djevojčice, do neke druge godine, čisto iz praktičnosti?
    Već sam počela planirati kako sve što sam maloj kupila mogu ostaviti za drugo dijete, ali sada sam se sjetila da ima i par rozih, za djevojčice stvari. Sada ću kupovati uniseks, ali koliko to može potrajati? Dok krenu u školu? Tokom škole? Je li strašno ako djevojčice nose uniseks, ili ako dječaci nose pomalo opuštenije boje: žuta, roza, lila?
    MM je kao dijete nosio odjecu od svoje sestricne. Bas ima fotku gdje je u haljinici sa nekih dvije godine. tada to nije dozivljavao, a danas ga familija zeza radi toga. Inace, nikakvih drugih posljedica nema- u toj dobi sigurno ne.

  49. #249
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pitanje je koliko ćeš uopće beblje odjeće moći iskoristiti obzirom na razliku godišnjeg doba rođenja djece (doduše, dječaci su u prosjeku nešto veći, pa ti možda to posluži)
    Onda ćeš jedno vrijeme moći koristiti robu od starije, a onda dolazi razdoblje kad ne rastu tako brzo ali poprilično istroše robu. Bacanje na koljena i stanjivanje svih hlača na koljenima, penjanje, zapinjanje, struganje po zidovima...
    Bar je takav moj dojam trenutno-skoro trogodišnjak i jednogodišnjak.

  50. #250
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,262

    Početno

    Razlika je dva i pol mjeseca. Većinu manje odjeće, ovo dok ekspresno rastu, sam poslala dalje tako da to sada moram iznova. Ostaju brojevi od 70 nadalje, a tu mislim da će se fino uklopiti jer nisam marila da odjeća bude curičasta. Brine me malo kasnije kada dijete počne kužiti da bi trebalo nositi drugačije.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •